öğretmen arkadastan hoslanmakk.....

Hemen veriyorum bunu yemek tarifi veren bi siteden almıştım umarım beğenirsiniz,kim yediyse bayılıyor
Kakaolu cevizli üzümlü kek
3 adet yumurta
1,5 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvı yağ
3 yemek kaşığı kakao
1 su bardağı yoğurt
2 paket kabartma tozu
1 paket vanilya3
2.5 su bardağı un
Ceviz
Kuru üzüm
Yapılışı
İlk önce üzümleri sıcak su dolu bir kaseye alıyoruz bir köşede bekliyor,çırpma kabına şeker ve yumurtayı alıp çırpıyoruz. Ardından sıvı yağ ve yoğurdu ekleyip çırpmaya devam ediyoruz. Daha sonra kabartma tozu, vanilya, kakao ve elenmiş unu ekleyip boza kıvamı olana dek çırpıyoruz.Köşede duran üzümleri iyice sıkıp bir bir avuç una buluyoruz ve çırptığımız hamurun içine ekliyoruz,cevizi de ekliyoruz ,yağlanmış ve unlanmış kek kalıbın a döküyoruz 170 derecelik fırında yaklaşık 40 45 dakika pişiriyoruz.
İlk 30 dakika fırının kapağını hiç açmayın,30 dakika sonra açıp kürdan ya da bıçakla pisip pişmediğini kontrol edin.
Bitti....
Afiyet olsun kızlar
Teşekkür ederim deneyecegim

Kızlarr gunaydin.bende rüya gördüm.ama öyle imnt yi fln görmedim. Benim direk buraya katılan kadınların isim listesini gördüm :kk77:

Hemen veriyorum bunu yemek tarifi veren bi siteden almıştım umarım beğenirsiniz,kim yediyse bayılıyor
Kakaolu cevizli üzümlü kek
3 adet yumurta
1,5 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvı yağ
3 yemek kaşığı kakao
1 su bardağı yoğurt
2 paket kabartma tozu
1 paket vanilya3
2.5 su bardağı un
Ceviz
Kuru üzüm
Yapılışı
İlk önce üzümleri sıcak su dolu bir kaseye alıyoruz bir köşede bekliyor,çırpma kabına şeker ve yumurtayı alıp çırpıyoruz. Ardından sıvı yağ ve yoğurdu ekleyip çırpmaya devam ediyoruz. Daha sonra kabartma tozu, vanilya, kakao ve elenmiş unu ekleyip boza kıvamı olana dek çırpıyoruz.Köşede duran üzümleri iyice sıkıp bir bir avuç una buluyoruz ve çırptığımız hamurun içine ekliyoruz,cevizi de ekliyoruz ,yağlanmış ve unlanmış kek kalıbın a döküyoruz 170 derecelik fırında yaklaşık 40 45 dakika pişiriyoruz.
İlk 30 dakika fırının kapağını hiç açmayın,30 dakika sonra açıp kürdan ya da bıçakla pisip pişmediğini kontrol edin.
Bitti....
Afiyet olsun kızlar
Not:kullanacağınız malzemelerin oda sıcaklığında olmasına dikkat edin,yoksa kek yeterince kabarmaz, benden söylemesi
Aldim bu tarifi :KK66:
Konu sahibi napti sahi?

ayy benım bırıcık agır agır haftalık dızı modunda ılerleyen ask hıkayem geyık sohbetıne mı donmus :KK70: tovbelerrr olsun :KK70:
vay arkadas kk bıle dalgaya alıyo benı :p sevdıceegım nıye almasın :KK70:
o degılde degısık bır kek tarıfı deneyeyım dedım. ıcıne etmek dedıklerı olayı yaptım :KK43: once okuldakı bı kac kısıye denetecegım. sonra yarim e verecegım ınsallah onaylanırsa :KK70: tadı guzel olmus aslında yaa ama yınede bılemedım. heyecan yaptım sanırım ona da verıcem dıyee :KK70:

ayy benım bırıcık agır agır haftalık dızı modunda ılerleyen ask hıkayem geyık sohbetıne mı donmus :KK70: tovbelerrr olsun :KK70:
vay arkadas kk bıle dalgaya alıyo benı :p sevdıceegım nıye almasın :KK70:
o degılde degısık bır kek tarıfı deneyeyım dedım. ıcıne etmek dedıklerı olayı yaptım :KK43: once okuldakı bı kac kısıye denetecegım. sonra yarim e verecegım ınsallah onaylanırsa :KK70: tadı guzel olmus aslında yaa ama yınede bılemedım. heyecan yaptım sanırım ona da verıcem dıyee :KK70:

merhaba

konunu bastan sona okudum ınsallah hakkında hayrlısı olur guzel yorumlarını beklemedeyım.

Ben yakında üye oldum mesajı görünce aha buraya kadarmış dedim konular gözümün önünden film şeridi gibi gecti:KK66:
sonra yine geyik yapıp altına iki kelime lmnt ile ilgili birşeyler yazıyordum gua konu dışına cikmiyordum:KK66:
Korkudan ayni taktigi bende yaptim.son bi kac yorumda:KK71:

Liste aynen şöyle :KK48:

L lmnt
Mune Mune
Donusunboylemiolacakti Donusunboylemiolacakti
minekosan minekosan
ipeqbojuqu ipeqbojuqu
@-agnes-
Valla 1 2 kişi daha vardı onları hatırlayamıyorum.normalde hiç hatırlayamam ben ruyami.artık nasıl işlemisse aklıma. :KK22:

Hay dan Huya gider:KK200:

Aaaa bu listenin tabiri ne olaki acaba listedekilerin hdpsi bdkar mi sırayla evlenecekler listesi mi

Eger oyleseyse@ipeqbojugu ssnden once geliyom :KK73:

Hadi hayrola diycemde ruyanin tabiri belli geceyarilarina kadar bu takimla lmnt acildi acilmadi mubahabbeti yaparsak sonumuz bu olur:KK70:

Inşallah bugün bir gelişme olurda derin bir oh cekeriz. Bu konuda bence, insanın unuttuğu heyecanları hatırlattığı için bağladı bizi kendine. Inşallah hayırlısıyla tez zamanda kavuşsun bizim aşıklar :)

Aaaa bu listenin tabiri ne olaki acaba listedekilerin hdpsi bdkar mi sırayla evlenecekler listesi mi

Eger oyleseyse@ipeqbojugu ssnden once geliyom :KK73:

Hadi hayrola diycemde ruyanin tabiri belli geceyarilarina kadar bu takimla lmnt acildi acilmadi mubahabbeti yaparsak sonumuz bu olur:KK70:
Ya kızlar Relax. Herkesi evlendircez. (Sanarsin çöpçatan) L lmnt yi bi halledelim.
Zaten ozamana kadar bi sürü tecrübe edindik ediniyoruzda sayesinde.birimiz L lmnt için, L lmnt de bizim için.olsun mu.o_O Olsun olsun.ona feda olsun. Tatlı kiz☺

Inşallah bugün bir gelişme olurda derin bir oh cekeriz. Bu konuda bence, insanın unuttuğu heyecanları hatırlattığı için bağladı bizi kendine. Inşallah hayırlısıyla tez zamanda kavuşsun bizim aşıklar :)
Tez zamanda lütfen. Amin:21:

X