Öğrenmek için geç mi? (Yüzme)

Aynen bunlarla başlayayım en iyisi ben.
Artistliğin lüzumu yok dimi
bunlarla güven kazanıyor insan aa evet su beni taşıyor diyor.
Ama palet filan öneren olursa ben tavsiye etmem, ayakta palet müthiş konforlu yüzme sağlıyor ama paleti çıkarınca alışmak çok zor, bir organ eksik gibi oluyor.

Ben de bilmiyorum ama sudan korktuğum için cesaretim de yok açıkçası.
Ama Karadeniz için uyarmaya geldim ben de.
Nasil bir cesaret sizdeki anlamadım. :)
Ben kıyıda kumda otururken bile gelen su çekiyor resmen.

Nihahah Karadenizli cesareti olabilir :)
Bir de önce 1 saat oturdum taşlara yüzenleri izledim çatlaya çatlaya.
Onun gazıyla attım kendimi o da olabilir

Onu da okudum öneren olmuş ama aynı şeyi düşündüm..

Ya aslında suyun beni taşıyacağına inanıyorum ama sırt üstü kendimi bıraktığım gibi yüz üstü bırakamıyorum kendimi.
Belki yüzümün suya tamamen girme durumunu kabullenemediğimden..

İşte yüz üstünde yana dönerek nefes alma var serbest stil yüzmede. Birkaç video bakın internette anlarsınız. Bence en zoru suda dik sabit durmak. Yüzmek kolay iş.

Nedense kendi kendime bana uygun stili bulup daha kolay öğrenebilirim gibi geliyor..
Biraz sabırsız bir kişiliğim var hemen olsun istiyorum da

Yok kendi kendinize bir stil bulmanız doğru nefes almayı öğrenmeniz çok mümkün değil maalesef. Su üstünde durur bir şekilde az da olsa yol alırsınız ama yüzme teknik işidir. Ders almadan doğru yüzmeyi becermek zor iş.

Bir de sizin seviyenizi ve sudan korkmadığınızı göz önünde bulundurursak 3 bilemediniz 5 derste çözersiniz mevzuyu. Gerisi bol bol suya girip pratik yapmak olur. Yani aslında daha kısa zamanda öğrenirsiniz.

karadenizde yüzmeyi bilmeyen biri icin yaptiginiz sey hic dogru degil. 5 yasindan beri yüzmeyi bilen biri olarak ben orada denize girmeye cesaret edemem. lütfen kendinizi ve sevdiklerinizi tehlikeye atacak davranislarda bulunmayin , denizin sakasi olmaz , sizi kurtarmaya calisani da canindan edersiniz ! ve bu yasta yüzme ögrenilir mi sorusunuza cevaben siz yeter ki isteyin ögrenemeyeceginiz hic birsey yok , üstelik kac yasinda olursaniz olun :) ama lütfen dikkat . can güvenliginizi ihmal etmeyin

Ama kıyıdaydım ya, ona güvendim..
Yine de tabi beni kıyıdan alıp savuracak gücü olabilir denizin.
Tecrübem yok, doğrudur.

Ya zaten öğrenmeden girmem daha hiç tadı yok böyle.. :/

Mesajı alıntılayamadım ama evet süzülseniz de su üstünde kalır ve ilerlersiniz,öyle cırpınmanıza gerek yok ama su dalgalı olunca süzülmek işe yaramayabiliyor :) O yüzden önce havuz ve sakin denizde alıstırma yapın derim

Geçen gün denize gittim. Denizde adamın biri eşine yüzme öğretiyordu. Kadın önce çığlık çığlığa battı çıktı birkaç saat sonra baktım yüzüyor kendi kendine Oha dedim ben kaç senedir anca suyun üstünde çırpınıyorumÖğrenmek için geç değil ama öğretecek güzel bir öğretmen bulmak lazım. Ben de düzgün öğrenmek istiyorum aslında bir kurs bulsam iyi olur. En iyi olduğum teknik suyun üstünde ceset gibi sırt üstü sürüklenme tekniği. Hem güneşleniyorum hem de rahat yatakta yatmak gibi hiç enerji de harcamıyorum

Teknik de vereyim madem. Derin nefes alır ciğerlerinizi şişirirseniz hiç bir şekilde batmazsınız suda. Nefes tutup yüzmek doğru bir teknik değil ama ilk başta dengeyi sağlayana kadar kullanabilirsiniz. Bir de bacaklarınızı hızlı hızlı bilekten çırpmayın kalçadan itibaren bir bütün halinde iki saniyede bir bacak olacak hızda sallayın.

Ama kıyıdaydım ya, ona güvendim..
Yine de tabi beni kıyıdan alıp savuracak gücü olabilir denizin.
Tecrübem yok, doğrudur.

Ya zaten öğrenmeden girmem daha hiç tadı yok böyle.. :/
Karadenizde ters akinti cok olur . karadan aciga dogru cok hizli sürüklenebilirsiniz. ters akintiya kapildigi icin ölen profesyonel yüzücüler bile var. ordan cikmasi cok zordur. suya karsi korkutmak istemem sizi ama cidden dikkat gerektiren birsey. o güzel caninizi ve yaninizdakileri tehlikeye atmayin bir daha. yaninizdakiler otomatik bir refleks olarak pesinizden suya atlar. önce güvenliginiz

Eki Görüntüle 2281348

Yüzüm suya girmesin diyosanız başlangıç hareketi olarak bir kol önde bir kol geride şu şekilde ayak çırpılabilir.

Burda kollar hareketsiz olacak sadece ayaklar çırpılacak doğru mu?
Uygulanabilir gibi :)
Yan yan batarken hayal ettim kendimi hadi hayırlısı

Benim ördek yüzüşü de bundandı.
Hiç yorulmadan süzüle süzüle kafamın havuz kenarına değmesiyle ''Aaa gidiyorum.. '' dedim. :)
Sonra su ne güzel terapi, o sıra hiç bir şey düşünmediğimi farkettim.
Millet deniz tatillerine bir dünya parayı boşa dökmüyor..

İnşallah adam akıllı öğreniriz.

Kalçadan.. Peki teşekkürler.
Bunu da deneyeceğim..
Peki bacaklar açık mı olmalı birbirine yakın mı acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…