oğlumun boy 163 cm de kaldı çok üzülüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gizli topuk erkek ayakkabılardan alabilirsiniz daha boylu gösterir

Ameliyat cok riskli.hatta bir bacagin kisa kalma ihtimali bile oluyor.oglunuza kendini sevmeyi ogretmelisiniz, gerekirse destek alsin.160 cm bir erkek arkadasim var.bir kizla evlendi kiz afeti devran.ama arkadasim oyle sosyal,kulturlu ve eglencelidir ki...yani dis gorunus bir yere kadar:KK66:

Doğru beslenme doğru uyku düzeni ve basketbol yüzme gibi sporla +10 cm uzar diyor bilim
Yani anne babanın boy ortalamasının +10 cm fazlası

Ameliyat çok zor diyorlar bilemiyorum

yediklerimizin içeriklerini konuşmadım zaten. nice sağlıksız/yetersiz beslenen birey genetik hedef boyunun üstüne erişiyor, tam da dediğim gibi sadece beslenme beslenmeme konuyu çok etkilemiyor. genetik cücelere hormon tedavisi verilmiyor zaten. ama hipofiz bezi yeterince büyüme hormonu salgılamayan çocuklara büyüme hormonu tedavisi başlanıyor. öncesinde çocuğun genetiği, uzama öyküsü, persentili, beslenmesi değerlendirilir, gerekli kanlar bakılır, eğer şüphe varsa hormon testi uygulanır.

kız çocuğunun genetik bir sorunu yoktu. ergenliğe girmeden evvel kıllanma başlayınca ailesi endokrine götürmüş, ergenlik durdurulmuş, boyu da kısa olduğu için hormon başlanmış
neredeyse günde normal dozdan 4 katına yakın verilmiş. Ayrıca hastaların nasıl yaşadıkları da yazmıyor nasıl diyet yaptılar nasıl spor yaptılar genetik durumları ne strese durumları ne. Buna rağmen fark yüzde 2 bile değil. Bunu alıp direkt olarak aritmiye sebep olur diyebilmek büyük bir başarı gerçekten. Zaten kafasına göre değil bir doktordan görüş alarak kullanılmalı. Hormon tedavisi konuşup takviye kötüleme ayrı bir konu. Hormon tedavilerinin sonuçları zararları bakınca daha çoktur. Ayrıca hiçbir doktor sırf boyu kısa diye böyle bir şey yapmaz yanında ekstra şeyler vardır. Boyu cüce sınırındadır. 142 gibi bir şeydi sanırım. Sorunu yoktu derken sonuçları gördünüz mü kıllanma konuşuyoruz ya hani

Kafası çalışıyorsa bence sorun yok, çuvalla parası olan erkekler için boy moy hikaye ... Tanıdığım bir ahbabım savunma şirketi sahibi, adamda boy yok, tip yok ama şeytan tüyü mü var ne gören her kadın bayılıyor adam zeki ve eğlenceli, üstüne çuvalla parası var:halay:Çekicilik denen şey karizmada bitiyor, Tarkana bakın o da 1.65 civarıydı sanırsam ama adamda ses var , dans var, yetenek var, star ışığı var karizma tavan valla gençken Türkiyenin en çekici adamıydı. bence üzülmesin kendini geliştirsin bir de makus aile talihinizi kırmak için mümkünse uzun bir kadınla evlensin
:KK51:

Büyüme plaklari kapanmış demiş Dr fakat ben ikna olmadım.baska Doktorada gösterin.21 yaşa kadar yolu var.esim 165 sanırım ama hiç kısa durmuyor.omuzlari geniş tipi çok güzel.sadece toplu resimlerde kisaligini fark ediyorum.barfiks çeksin basket oynasın yüzme ye gitsin uzanır

neredeyse günde normal dozdan 4 katına yakın verilmiş. Ayrıca hastaların nasıl yaşadıkları da yazmıyor nasıl diyet yaptılar nasıl spor yaptılar genetik durumları ne strese durumları ne. Buna rağmen fark yüzde 2 bile değil. Bunu alıp direkt olarak aritmiye sebep olur diyebilmek büyük bir başarı gerçekten. Zaten kafasına göre değil bir doktordan görüş alarak kullanılmalı. Hormon tedavisi konuşup takviye kötüleme ayrı bir konu. Hormon tedavilerinin sonuçları zararları bakınca daha çoktur. Ayrıca hiçbir doktor sırf boyu kısa diye böyle bir şey yapmaz yanında ekstra şeyler vardır. Boyu cüce sınırındadır. 142 gibi bir şeydi sanırım. Sorunu yoktu derken sonuçları gördünüz mü kıllanma konuşuyoruz ya hani
sebep olur demek istememiştim, olabilir demeliymişim, haklısınız.

takviye kötülemiyorum. yalnız bize çocuk doktorunun önerdiği omega 3’ü, muitivitaminleri endokrin uzun vadedeki muhtemel sonuçları sebebiyle önermiyor. eksik olan hormonu yerine koymanın zararı ne olabilir? soruyorum çünkü etrafımda tiroid ilacı kullanan bir düzine insan var. konu sahibinin çocuğunun hormonunun eksik olmadığı tespit edilmediği gibi olduğu de tespit edilmemiş haliyle buna bakılması gerekir. sırf boyu kısa diye de müdahale edilebileceğini doktorumuz bize söyledi.

evet çocuk 13 yaşına gelince ergenliğe girmeye başlamış, durdurup tedavi başlanmış. başka bölümlere zaten ikinci muayenede sevk ediyorlar ve orada da bir şey çıkmamış. bizi de diyetisyene, gastroya, metabolizmaya yönlendirdiler, rutini buydu hastanenin.

Soya unu ve keçi boynuzu tozu süte katıp içsin ben denemedim ama bır yerde okudum yabancı uyruklu bir kadın kendileri hep öyle yapıyormuş oğulları uzun olsun diye faydası varmış sonuçta zararli birşey değil deneyebilirsiniz bir arada yaşı kucuk umarım uzar uzamazsa ameliyat düşünebilirsiniz

İnstagramda bir çocuk var olan o baya memnun gibi fenomen olmasi lazim bi araştırın erkek için ozellikle kısa olmak hele de 1.63 baya zor ben izin verirdim ameliyat olmasina çünkü hayat boyu nelerle uğraşacak az çok tahmin edebiliyorum

sebep olur demek istememiştim, olabilir demeliymişim, haklısınız.

takviye kötülemiyorum. yalnız bize çocuk doktorunun önerdiği omega 3’ü, muitivitaminleri endokrin uzun vadedeki muhtemel sonuçları sebebiyle önermiyor. eksik olan hormonu yerine koymanın zararı ne olabilir? soruyorum çünkü etrafımda tiroid ilacı kullanan bir düzine insan var. konu sahibinin çocuğunun hormonunun eksik olmadığı tespit edilmediği gibi olduğu de tespit edilmemiş haliyle buna bakılması gerekir. sırf boyu kısa diye de müdahale edilebileceğini doktorumuz bize söyledi.

evet çocuk 13 yaşına gelince ergenliğe girmeye başlamış, durdurup tedavi başlanmış. başka bölümlere zaten ikinci muayenede sevk ediyorlar ve orada da bir şey çıkmamış. bizi de diyetisyene, gastroya, metabolizmaya yönlendirdiler, rutini buydu hastanenin.
Ama şuan büyüme kapakları kapalı ve hormon tedavisi ne işe yarayabilir ki. Yine geç kalınmış. Ben tedavi kötülemiyorum ama riskleri var. Tamamen sağlıklı risksiz değil. Takviye gıdaların yanında hiç yani. Devlet hastanesi doktorları takviye önermekten çekinir çünkü direkt olarak reklamcı pay alıyor diye etiket yer. Ben bir kere danışanım doktorun verdiği demir takviyesi yüzünden sıkıntı yaşadığını anlattığı zaman ona takviye türlerini anlatıp bu türü alırsan senin için daha hassas olur kullanman rahat olur yine de bir doktor beye danış dediğim için cimere şikayet edilmiştim. Sağlık insan vücudu herkesin kendi özelidir her bünye farklıdır. Her doktorun da kendi görüşü vardır tabii. Önemli olan insana vereceği yarar zarar tablosu. Dediğim gibi OMEGA 6 ve OMEGA 3 dengesini sağlamak lazım. Çocuklar için özellikle büyüme çağında hem dersler konusunda hem kemik beden sağlığı konusunda etkilerine dair yapılmış çok araştırma var. Onun yerine ceviz balık tercih edilebilir yemek pişirme yağı değiştirebilir. İlla takviye şart değil.

Kafası çalışıyorsa bence sorun yok, çuvalla parası olan erkekler için boy moy hikaye ... Tanıdığım bir ahbabım savunma şirketi sahibi, adamda boy yok, tip yok ama şeytan tüyü mü var ne gören her kadın bayılıyor adam zeki ve eğlenceli, üstüne çuvalla parası var:halay:Çekicilik denen şey karizmada bitiyor, Tarkana bakın o da 1.65 civarıydı sanırsam ama adamda ses var , dans var, yetenek var, star ışığı var karizma tavan valla gençken Türkiyenin en çekici adamıydı. bence üzülmesin kendini geliştirsin bir de makus aile talihinizi kırmak için mümkünse uzun bir kadınla evlensin
:KK51:
Benim erkek kardeşim de kısa. Zengin de değil ama çevresinde o kadar çok kız var ki. Gözümün önünde gelip flört ediyorlar. Şaşırıyorum bazen büyülü falan mı diye. Boyunu hiç de takmıyor. Zeki biri olduğu için iş hayatı da iyi. Herşey boy değil bence de.

Bu arada Napolyon'un ve büyük iskenderin boyunun 1.50 olduğu dolaşıyor nette, ne kadar doğru bilmem.

Ama şuan büyüme kapakları kapalı ve hormon tedavisi ne işe yarayabilir ki. Yine geç kalınmış. Ben tedavi kötülemiyorum ama riskleri var. Tamamen sağlıklı risksiz değil. Takviye gıdaların yanında hiç yani. Devlet hastanesi doktorları takviye önermekten çekinir çünkü direkt olarak reklamcı pay alıyor diye etiket yer. Ben bir kere danışanım doktorun verdiği demir takviyesi yüzünden sıkıntı yaşadığını anlattığı zaman ona takviye türlerini anlatıp bu türü alırsan senin için daha hassas olur kullanman rahat olur yine de bir doktor beye danış dediğim için cimere şikayet edilmiştim. Sağlık insan vücudu herkesin kendi özelidir her bünye farklıdır. Her doktorun da kendi görüşü vardır tabii. Önemli olan insana vereceği yarar zarar tablosu. Dediğim gibi OMEGA 6 ve OMEGA 3 dengesini sağlamak lazım. Çocuklar için özellikle büyüme çağında hem dersler konusunda hem kemik beden sağlığı konusunda etkilerine dair yapılmış çok araştırma var. Onun yerine ceviz balık tercih edilebilir yemek pişirme yağı değiştirebilir. İlla takviye şart değil.
işin o boyutunu bilemiyorum ama iki çocuğum var ikisine de devlet özel fark etmeksizin takviye multivitamin öneriyorlar. kızımda erken ergenlik endişesi ile hiç kullanmadım ama oğlumda argivit, omega hep kullandım ve yaşıtlarından oldukça kısa şu anda. eşim uzun ama ben değilim, bana çekmişse bile doktor bir noktaya kadar hormon ile müdahale edilebileceğini söyledi. elbette hormon eksikliği yokken kullanmanın zararları oldukça fazladır ama eksiklik varken uykuyu, kas gelişimini, cinsel gelişimi de etkiliyor.

plaklar kapanmış demiş evet ama belki asistan doktordur, belki uğraşmak istememiştir, bla bla. özellikle bu konuda çalışan bir başka doktor görüşü almak başka sonuçlar verebilir. şu aşamada bir sene eksiklik yoksa bile hormon kullanması ameliyata göre daha az tehlikeli olabilir. bir de 16 yaş bir erkek için küçük, benim eşim 16 yaşında ergenliğe henüz girmiş, 18 yaşından sonra belki 15 cm uzadı boyu

Arkadaşlar herkes hareket temalı şeyler önermiş evet normalde işe yarar ama büyüme kapakları kapalıysa çok çok zor. Normalde genetik kısa biri sporla uzar mı ever uzar, eklemlerimizdeki kapaklar sayesinde uzama büyüme devam eder bu kapalı ise yeme içme spor etki etmez malesef.

Kızım regl olduğunda 12 yaşında ve 157 civarlarında idi
16 yaşında şuan 166 boyu. Ben kısayım 152 baba uzun 183. Genetik olarak kisaysaniz çocuğun da bu boyda olması normal ama.
Komsu kizi, kızımdan 2 yaş büyük boyu 147 de kaldi, endokrin doktoru anne ve babayı görünce çocuğa normal demiş mesela. İlaç tedavisine baslatmamis.
Eşi 162, kadın da 145 felandi.

Ben olsam once farkli dr lar arastiririm. Benim esimin annesinin boyu cok kisaydi. Babasi da cok uzun degil. Esim yine de 175 olmus.
Cocuk kafaya takiyorsa cabalamaya devam edin.

Cevremde kisa boylu erkekler de var. Evli mutlu ,is olarak da gayet iyi konumdalar.

işin o boyutunu bilemiyorum ama iki çocuğum var ikisine de devlet özel fark etmeksizin takviye multivitamin öneriyorlar. kızımda erken ergenlik endişesi ile hiç kullanmadım ama oğlumda argivit, omega hep kullandım ve yaşıtlarından oldukça kısa şu anda. eşim uzun ama ben değilim, bana çekmişse bile doktor bir noktaya kadar hormon ile müdahale edilebileceğini söyledi. elbette hormon eksikliği yokken kullanmanın zararları oldukça fazladır ama eksiklik varken uykuyu, kas gelişimini, cinsel gelişimi de etkiliyor.

plaklar kapanmış demiş evet ama belki asistan doktordur, belki uğraşmak istememiştir, bla bla. özellikle bu konuda çalışan bir başka doktor görüşü almak başka sonuçlar verebilir. şu aşamada bir sene eksiklik yoksa bile hormon kullanması ameliyata göre daha az tehlikeli olabilir. bir de 16 yaş bir erkek için küçük, benim eşim 16 yaşında ergenliğe henüz girmiş, 18 yaşından sonra belki 15 cm uzadı boyu
Ona bakarsak benim boyum 175 12 yaşında regl oldum. Bana da regl olduktan sonra uzamazsın diyorlardı. Herkesin bedeni farklı ama ben kendim takviye kullanıyorum hem de çok yüksek doz. Annem kullanıyor. 2 yaşındaki yeğenim kullanıyor. Çocuğum olsa yine kullanırdım. Hayat kalitesini arttırmak olay illa net bir sonuç görmek zorunda değiliz tabii ki. Bi tanıdığım da kızı çok zayıf diye kafaya takıp mama yedirdi. Kız erken ergenliğe girdi 10 yaşında. Sebep olmuş mudur bilemiyorum ama içeriği güzel değil. Annesi babası uzun kız 145 kaldı. Tedavi için uğraştılar. Ama sonuç alamadı. Ki her şey boy değil uzun boy sağlıklı olmak değil kısa boy sağlıksız olmak değil. Ama yetersiz beslenme etkiliyor işte bu durumu. Benim amcam 165 yoktur yengem de öyle. Kuzenim 185

Genetik evet ama sizde küçük yaşta destek vermeliydiniz. Ben 165im annemde 168 civarı. Erkek kardeşim şuan 10 yaşında boyu 1.67 . Çocuğu 6-7 yaşında basket ve yüzmeye verdiler çocuk hala daha uzuyor. Muhtemelen 2 metreye yakında görecek yani bu gidişle. Neden desteklemediniz kader bu deyip geçtiniz ki? Fitness tarzı şeyler boyunun uzamasını engeller diye biliyorum ağır kaldırmaktan. Çok geç değil bi anda boy atabilir daha da geçmeden sezonuyken yüzme ve baskete verin. Yazı bu şekilde geçirsin
Bir de tüm bunlara rağmen uzamama ihtimali var. Bence erken yaştan itibaren hem dediğiniz destekler verilmeli hem de kendi boyu sevdirilmeli. 150. İki kız vardı biri çok özgüvenliydi çok beğenildi. Diğeri boyundan dolayı ayağa bile kalkmazdı çok dertliydi . Yani karakter herşeyi degistiriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X