Oğlum gitti...

O şimdi benim ezildigimi görmek istiyor tamam döneyim dememi evladımız için dönelim dememi
Siz yalvarın dönsün sonra da atını koştursun. Valla yıpranmak falan değil bir iş yeni hayat güçlü bir duruş. Ne hali varsa görsün o da. Siz ne kadar dik durursanız o, o kadar ezik olacak bunu aklınızdan çıkarmayın. Bu adama taviz vermemelisiniz.

Bu özel avukat mi yoksa devletin verdiği avukat mı ? Doğru bile olsa başka bir avukata daha sorun derim
Özel avukat kiz bu sene avukat olmuş davayi cok istiyor babasi da annesini terketmiş başka kadın için
Kız komşumuzun kızı
Bir avukat daha bulduk bakalim o ne diyecek
Babam hele bir dur kızım celb ve dosya gelsin bizde yazdıklarına göre hareket edelim diyor
Sakin olmakta fayda var dedi

Part time olsa gireyim işe dedim babam çok üzüldü cevap vermedi
Babam kabullenemiyor gözüme bakamiyor aglamamak için
Annem perişan dünden beri ağlıyor çocuğu aldılar diye

Oğlum giderken evde olamadım çünkü dr daydım biz blöf yapiyor eşim sandık gelip almaz sandık çünkü eşimin babası annesi büyütsün biz alamayız demişti eşimde istememişti hiç

Tamam benden sana naçizane bir öneri olsun. Hangi avukatı tutarsan tür de ki " tedbir nafakasi hakkında bilgi almak istiyorum ". Bu dava sürecinde devam eden nafaka türüdür. Hem çocuğun için açabilirsin hemde kendin için . O konu da iyi bilgi al. Mahkeme biterken tedbir nafaka da biter. O zaman asıl nafakayı alırsın hakim onaylarsa .

Tamam bugün hic iyi degildim gidemedim avukata ama toparlanıp once adli yardima sonrada iki avukat. Var ikisinede gidecem

Babanı ikna etmek için toparlanman lazım, yarından tezi yok hemen kendini iyileştirmeye bakıyorsun gülüm, sızlanıp diz dövmeyle hiçbirşey elde edemezsin çünkü, seni çok mu ezdiler, çok mu üzdüler, çok mu çektin? En iyi intikam kendini toparlayıp güçlü olmaktır, ne kadar güçlü olursan o kadar iyi hissedersin, maalesef bizlerde boşanma kazanılacak bir savaş gibi görülür, kadın ne kadar perişan, ne kadar yıkılmış olursa o kadar zevk alınır, acayip bir psikoloji bu, isterler ki gözlerinin altı çöksün, ağla, üzül, iğne ipliğe dön, ne kadar çaresizsen o kadar mutlu olurlar, kötülemeler başlar, zaten seni mutlu etmiyordu, evi temiz değildi, çocuğa bakamıyordu, güzel değildi, cana yakın değildi, sanki boşanılmıyor da düşman cephesine karşı zafer kazanılıyor, emek, hak, hukuk kimsenin umuru olmaz, yakın çevremde çok gördüm benzer boşanma vakalarını, dönen fırfırları, kadınların üzüntülü hallerinden zevk alınmasını gördükçe ya bu insan aynı yastığa baş konulmuş kişi mi dedirttiler resmen, o kadar çirkin olaylar yaşanıyor boşanırken.

Tek ilacı dik durmak.

Tamam bugün hic iyi degildim gidemedim avukata ama toparlanıp once adli yardima sonrada iki avukat. Var ikisinede gidecem
Canım Allah yardımcın olsun . Benim bildiğim kadarıyla yardım etmeye çalıştım umarım işine yarar. Nafaka almasan bile istemesen bile çocuğun için büyük ihtimal sana verilir . Kendini parçalama güçlü ol. İyi geceler canım

Bulunduğunuz ilin barosuna gidip durumunuzu anlatın.. Üniversiteye yeni başladığım zamanlar bir konuda sorun yaşamıştım ve adli yardımdan yaralanmıştım.. Biraz bankalar, resmi kurumlar vb dolaşmıştım ama avukat tahsis edilmişti.. Bir araştırın isterseniz..

Gittim baroya canım avukat verecekler ama dava sonucunda para yine istiyorlar mesele para değil de eşimin tutarsızlığı daha dune kadar da bosanmam diyordu acelemix yok böyle duralım diyordu benim ve ailemin korkusu ben bosanmayacam derse dava düşerse diye

Amin Rabbim razi olsun

Haklsın abla babamla annemin dedigi sen toparlan bir ani kararlar verme amacı seni dolduruşa getirip yanlış yaptırmak da olabilir belki tamamen oynuyor seninle kızım diyorlar eşim kardeşime geçen ay bosanma davası açmam siz açarsanız da kabul etmem demiş
Şimdide açtım diyor ama avukat baktı öyle bir dava açmamış dedi

Ben sana diyim o adam dava falan açmaz amacı seni geri döndürmek. Çocuğuda bilerek birileriyle konuşturmuş ki sen kıskan diye. Baktıki dönmeyeceksin bu sefer çocuğu kullanıyor. Çok sevdim seniler ama olmazlar kafanı bulandırmak için. Çoktan pişman olmuş yoksa niye çevrende dönüp dursun benim fikrim ailesinin ağzıyla iş yapan erkekte kadında evlilik yürütebilme olgunluğu yoktur

Nafaka ödemeyen (belli hir sure sonra dava edilirse )hapse giriyor diye biliyorum uzaktan tanıdık odememisti girdi. .. cikmak için eşek gibi parayı toptan ödedi öyle çıktı hapisten .

Size ve oglunuza çok üzüldüm şu an.

Eşiniz Özür dilerim ama kalpsizmis ya ne demek analık babalik bakmaz annem bakacak!

Çocuk anne ve baba ile buyur dede ve nine ile değil!
Anne ve baba hayattaysa ne demek bu çocuğa zulumdur.

Psikologunuz haklı bence de.
Esiniz hala daha sizi manipüle ediyor pes.

Güçlü olun evladiniz kime uzaksa O' nu daha çok Özler bence. Güçlü durun evladiniza , ailenize ve eşinize karşı.

Evladiniz için de kolay değil bu ağır konulari anlayamiyor daha çocuklar.

Siz güçlü olun sizden kopmadi cocugunuz ben baslikla öldü sandım Allah korusun.

Yapmayın böyle çocuğunuz şu an geçiş sürecinde.

Sakinliginizi koruyun ve güçlü olun. O sizin oglunuz ve siz de O' nun annesisiniz bu bağı hic kimse asla bozamaz.

Evladinizi kaybetmediniz tas catlasa 18' e kadar etkiler babasi sonuçta çocuk yetiskin oldugunda ( en gec ) kendi kararlarini verecek.

Sabirli olun Allah sabır ve kolaylık versin. Geçecek bu zor günler de.

Ablacım, sen içini ferah tut, kafanı toparla, sakince kararlar al, madem boşanmaya niyetlisin, aslında herşey senin lehine, bu adam seni terk etti farkındasın değil mi? Terk etmek, seni evinizi boşaltmaya ve terk etmeye zorlaması kanunen evlilik birliği için kusur sayılıyor, evi boşaltsın, anahtarı yollasın, boşanacağım, çocuğun sesini ve görüntüsünü yollama, ne haliniz varsa görün yazan yazıları hala duruyordur umarım, bunlar delil gülüm.
Terk durumlarında 6 ay ayrı yaşamak boşanma davası açmak için hak kazanmak demektir, hangi avukatlarla görüşeceksen bu davayı çocuğunda velayetini alarak ve nafaka bağlatarak en kısa sürede nasıl çözersiniz onu danışman lazım, danışırken terk etmeye zorlanma, eşyaları boşaltıp anahtarı isteyerek ortak konuta dönmeyi engelleme gibi durumlarında yaşandığını, bunu dava da lehimize kullanabilir miyiz diye danışıp, şu yazışmalarda var deyip delil olarak kullanılacak yazışmaları da belirleyin derim ben, eşin şöyle bir kuyruğunu kıstırmak zorunda kalsın, adama bak hem suçlu hem güçlü, karşısında dişli insan görmemiş bildiğini okuyor resmen.

Yazan oldu mu bilmiyorum ama bana şöyle bi ihtimal olabilir gibi geldi.

Kocanızın hayatında başka biri var büyük ihtimalle ama mahkeme açılırsa ve siz bunu kanıtlarsanız çocuğu da tazminat da alabilirsiniz o yüzden inkar ediyo yokmuş gibi davranıyor. 5 yaşındaki çocuk yalan söylemez. Biri var adamın hayatında çocuğu da vermeyin. Çok üzücü ama bence aşırı yalancı düzenbaz bi adam bu. Çok sevdim ama bu yola girdik geri dönüşü yok ne demek? Hemen sen de evlenirsin falan diyo bi de çünkü kendi evlencek ya yol yapıyo. Bence süründür bu adamı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…