Oğlum ağlıyor, ben ağlıyorum.

https://www.ted.com/talks/susan_cain_the_power_of_introverts/up-next
Şunu izlemenizi tavsiye ederim
Yorumunuzu okuyunca bu video geldi aklıma. içedönük bir çocuk için yapılabileceklere odaklanmanız daha yerinde olur sanki.
Başarılar,mutluluklar

Konuşman iyi olmuş, yalnız siz nasıl isterseniz öyle ilerleyelim demesini garipsemedim değil :)))
Veliyi yönlendirecek olan eğitimci değil midir? Sen çocuğunu psikoloğa götürmemiş de olabilirdin ya da bir eğitimci olmayabilir yalnızca annelik duygularınla çocuğuna birşeyler yapmaya çalışan biri olabilirdin, ki zaten hangi meslekten olursak olalım işin içine analık girdiğinde bizde duygular bir kabarıyor :) kendi çocuğumuza nasıl davranmalıyız kısmında tıkanıp kalıyoruz, tamam bazı anneler öğretmen çocukta sorun görüp dile getirdiğinde kesin bir dille reddedip çocuğumda birşey yok diyerek işin içinden çıkıyor ama çocuğuyla ilgili her türlü gözlem analiz sonuçlarına açık, öğretmenler ve pedagoglarla işbirliği yapmaya hazır anneler de var, analiz edip doğru çözümü sunacak taraf kurumdur diye düşünüyorum, yanlışsam bilemem tabii, ukala yaşlı modunda eleştirip duruyorum fakat olması gereken, doğrusu buymuş gibi geliyor bana.

Devam etsin bakalım senin delikanlı, ara sıra ağlama, anne diye tutturmaları olacaktır yine, ilk dönem sık olmadan ara ara yaşanan bu anne krizlerini aşabilirseniz ve okul gerekli ilgiyi gösterir, doğru bir yaklaşımla en azından bu sene için çocuğuna davranış kazandırıp dikkatini çekmeyi başarırlarsa bu bile birşeydir, galiba aynı zamanda bir spor aktivitesi de düşünüyorsun gibi okudum, çok iyi yaparsın, elinin erdiği imkanların elverdiğince sosylalemesine katkı sağlayacak girişimlerde bulunman iyi olur, bu sene belki zorlanırsın fakat eğer oğlun ilerleme kaydederse seneye iş hayatına geri dönersin, daha da rahat olur herşey.

Kiz kardesim anaokulda bizi haftalarca pencere onunde bekletmisti. Ara ara camdan bakar bizi gorunce rahatlardi. Ama dedigim gibi haftalarca surdu. Sonra arkadas buldu kendine rahatladi. Simdi 15 yasina geldi sipa. Cok kasmayin lutfen. Doktorun dediginden ziyade suan her cocuk oyle tepki veriyor zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…