ocuk istiyorum ama...

Kızlar topiğinizi okudum birbirinize destek olarak birer birer mucizelerinize kavuşmuşsunuz :nazar: Allah sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin ve onlarla bi ömür mutlu olun inşş... Bende 2,5 senelik evliyim ve 25 yaşındayım. Bazen istiyorum bi bebeğim olsun ona bakayım onunla vakit geçireyim bazende gözüm korkuyor eşimde bazen istiyoo bazende benim düşüncelerimden dolayı istemiyor. Bu aralar düşünüyoruz konuşuyoruz ama aynı zamanda erkenmi diye birbirimizi engelliyoruz..Anlıcanız ikimizinde kafası karışık :uhm: :uhm:
Biz Erzurum'un bi ilçesinin köyünde öğretmenlik yapıyoruz şartlarımız oldukça ağır ve ailelerimize 19 saat uzaklıktayız. Bu yüzden gözüm korkuyo bazen psikolojim bozuluyo kendime bile bakamıyorum bir de bebeğim olsa onun sorumluluğu olsa daha mı kötü olurum die korkuyorum en çok...Sorumlulukların artması hiç bi sosyal aktivitenin olmaması daha da bunaltırmı acaba beni... Doktora ulaşma imkanı falan çok kısıtlı 2 saat sürüyor yol bebeğin hastalığı falan filan çok mu düşünüyorum acaba ben.... çözemiyorum kızlar yaaa.. Bazen hemen olsun istiyorum doğudayım işte bana destek olur büyür gider falan bazende 2 sene bari dursakmı tayinimiz çıkınca olsun diyorum bilemedim gitti. ya hemen olmazsa diye korkuyorum bazen içim içimi kemiriyor evlendiğimden beri hersene gidiyorum doktora ama psikolojik faktörlerde var işte :çok üzgünüm: Off çıkamadım bu düşüncelerin içinden kızlar bana yardım edinn yaaa

Hımmm aslına bakarsan sen bi yola girmiş durumdasın ama çekincelerin var ve bence saydıkların haklı çekinceler. Klasik olacak ama çok kutsal bir meslek uğruna zorunlu görevinizi tamamladıktan sonra senin ve bebeğin sağlığı için ttam teşekküllü bir hastanesi olan bir yere tayininiz çıktığında kolları sıvasanız bence daha doğru olur. Ama bu sadece bencesi, çünkü başkası direkt şunu diyebilir, orada yaşayanların çocuk sahibi olmaya hakları yok muu??? Evet kabul ediyorum şartlar ve durumlar herkes için hep bal börek olamayabiliyor ama sen buna zorunlu değilsin ve biliyorsunki iki yıl sonra başka bir yere gidebileceksin ve bence de en önemlisi henüz 25 yaşındasın. Ama yinede hep dediğim gibi o-bu-şu aslında hiç önemli değil, sen ben yaparım diyorsan yaparsınnnn..

Bi de şeyi tam anlayamadım, her sene doktora gidiyorum ama psikolojik faktörlerde var demişsin. Yani siz yağmurluksuz fikfike başladınızda olmuyor mu noluyor kuzum anlayamadım ben :uhm:

mobilyaya haftaya çarş teslimat diye söz vermişler...söz ( !)
çarşamba sabahtan gidip mağazaya oturucam gelmedi mi mobilyalarım kapıdan içeri giren her müşteriye YALANCI kardeşim bunlar boşuna girmeyin diycemm ... görücez bakalım el mi yaman bey mi yaman, karnımı tuta tuta savaşıcam bunlarla :eek:klava:

senin kociş bence moda girmiş daha çok erken ayoll dur delikafadulden
benimki de geçenlerde bişi oldu da artık yapamayız bundan sonra geçti bizden dedim, karnıma baktı gülerek pis Doruk dedi yerimseniben ayıp dedim ayıp insan oğluna ööle der mi, baksana herife daha doğmadan ortada yok benim hayatıma ortak oldu yaaaa diyoo naniknanik

off ya daha var çarşambaya ama ne diyelim geç oldu bari güç olmasınnn. Sen yaparsın annecik, getirmezlerse söyle atlayıp bende geleyim boykotuna eşlik edeyimmm :enbuyukkk:

Ya işte biliyorsun bizde herşey erken, bizim kuralımız bu, sonuç erken, gebelik erken, kıskançlık erken. Tez başladık tez bitecek anlaşılannn :roflol:

Hımmm aslına bakarsan sen bi yola girmiş durumdasın ama çekincelerin var ve bence saydıkların haklı çekinceler. Klasik olacak ama çok kutsal bir meslek uğruna zorunlu görevinizi tamamladıktan sonra senin ve bebeğin sağlığı için ttam teşekküllü bir hastanesi olan bir yere tayininiz çıktığında kolları sıvasanız bence daha doğru olur. Ama bu sadece bencesi, çünkü başkası direkt şunu diyebilir, orada yaşayanların çocuk sahibi olmaya hakları yok muu??? Evet kabul ediyorum şartlar ve durumlar herkes için hep bal börek olamayabiliyor ama sen buna zorunlu değilsin ve biliyorsunki iki yıl sonra başka bir yere gidebileceksin ve bence de en önemlisi henüz 25 yaşındasın. Ama yinede hep dediğim gibi o-bu-şu aslında hiç önemli değil, sen ben yaparım diyorsan yaparsınnnn..

Bi de şeyi tam anlayamadım, her sene doktora gidiyorum ama psikolojik faktörlerde var demişsin. Yani siz yağmurluksuz fikfike başladınızda olmuyor mu noluyor kuzum anlayamadım ben :uhm:

Dediğin gibi bir yola girdik gerçekten de ama cesaretimizi toplayamıyoruz işte kararsızlık sürüp gidioo a.s Aslında insan yaparım deyip de kendine güvendikten sonra herşeyi yapar daa.... Canım çok sağol düşüncelerini paylaştığın için...
:eek: Yok canımm yok yağmurluksuz fikfike başlamadıkta çok mükemmeliyetçiyim hrld ben herşey kontrolüm altında olsun istiyorum doktora fln gtmelerde bu yüzden canım ya bilgi için yani daha çokk

Dediğin gibi bir yola girdik gerçekten de ama cesaretimizi toplayamıyoruz işte kararsızlık sürüp gidioo a.s Aslında insan yaparım deyip de kendine güvendikten sonra herşeyi yapar daa.... Canım çok sağol düşüncelerini paylaştığın için...
:eek: Yok canımm yok yağmurluksuz fikfike başlamadıkta çok mükemmeliyetçiyim hrld ben herşey kontrolüm altında olsun istiyorum doktora fln gtmelerde bu yüzden canım ya bilgi için yani daha çokk

Hımmmm tipik bir kurcalamayı seven kişi sendromu, üzgünüm tedavisi yok, tek çare kabullenmek :KK66:

Bu arada doğrusunu yapıyorsun güvenebileceğin bir doktorun olması sadece bebk için değil genel olarak yıllık yapılması zorunlu kontroller açısından da öenmi, tebrik ederim seni bilinçli hanımm vereliniortak

Kızllaarrr nerdesiniz yafff, haftasonu havada şıhane diye attınız kendinizi sokaklara di mi, biz burda oturmuş harul hurul çalışalım, zati eşimde bensiz film izliyor... uvaaaaaaaaaa :1no2:

yok be yavrum geldim gördüm de cvp yazamıom becerikli eşim ekmek keserken elini kesti hastabakıcıyı oynamaya gidioomm

Kızllaarrr nerdesiniz yafff, haftasonu havada şıhane diye attınız kendinizi sokaklara di mi, biz burda oturmuş harul hurul çalışalım, zati eşimde bensiz film izliyor... uvaaaaaaaaaa :1no2:

yok be yavrum geldim gördüm de cvp yazamıom becerikli eşim ekmek keserken elini kesti hastabakıcıyı oynamaya gidioomm

hahahhaaa ya ben naapıyorum pazar pazar bu saatlerdeeee? kafamçokkarıştı enem enem enemmmmmmmmm pek bir titiz ev hanımı kumkuması oldum vallah sabah horozlar ötmeden karga kahvaltısını etmeden uyanıyorum, çamaşırdı, temizlikti ufaktan başlıyorum ses etmeden işlere. enemm enemmmmmmmmmmmmmm ev garıları gibin oldum vallah bu ne hamaratlıktır sorarım kendimeeeeeeeeee hahahahhahaaa?? akşam da saat 9 da gözlerim kaymaya başlıyor 10 dedin mi ZZZzzzzzZZZZzzz... :1closedeyes: hahahhahaaaa öle olunca 6:45 de gözünü açarsın tabeeeeee!! pöfff! :dilcikar:
bugün gaynanama yüklücem gayfaltı işini o bi döktürüo ki sormayın gitsin. ya bak söz bu pazar da yicem sonra yimicem daha söz bak hahahhahaaaaa. :roflol: kızlar bu arada bebişimle randevuma son 3 günnnnnn yupppiiiiiiiiiiii!! :teytey::dance:
öpüyorum hepsinizi.. mutlu pazarlar herkeşe..
a.s.:enbuyukkk::1hug:

Kızlar topiğinizi okudum birbirinize destek olarak birer birer mucizelerinize kavuşmuşsunuz :nazar: Allah sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin ve onlarla bi ömür mutlu olun inşş... Bende 2,5 senelik evliyim ve 25 yaşındayım. Bazen istiyorum bi bebeğim olsun ona bakayım onunla vakit geçireyim bazende gözüm korkuyor eşimde bazen istiyoo bazende benim düşüncelerimden dolayı istemiyor. Bu aralar düşünüyoruz konuşuyoruz ama aynı zamanda erkenmi diye birbirimizi engelliyoruz..Anlıcanız ikimizinde kafası karışık :uhm: :uhm:
Biz Erzurum'un bi ilçesinin köyünde öğretmenlik yapıyoruz şartlarımız oldukça ağır ve ailelerimize 19 saat uzaklıktayız. Bu yüzden gözüm korkuyo bazen psikolojim bozuluyo kendime bile bakamıyorum bir de bebeğim olsa onun sorumluluğu olsa daha mı kötü olurum die korkuyorum en çok...Sorumlulukların artması hiç bi sosyal aktivitenin olmaması daha da bunaltırmı acaba beni... Doktora ulaşma imkanı falan çok kısıtlı 2 saat sürüyor yol bebeğin hastalığı falan filan çok mu düşünüyorum acaba ben.... çözemiyorum kızlar yaaa.. Bazen hemen olsun istiyorum doğudayım işte bana destek olur büyür gider falan bazende 2 sene bari dursakmı tayinimiz çıkınca olsun diyorum bilemedim gitti. ya hemen olmazsa diye korkuyorum bazen içim içimi kemiriyor evlendiğimden beri hersene gidiyorum doktora ama psikolojik faktörlerde var işte :çok üzgünüm: Off çıkamadım bu düşüncelerin içinden kızlar bana yardım edinn yaaa

hoşgeldin, herşey hakkında hayıorlı olur inşallah.
bazı şeylerin zamanı ve yeri önemli oluyor bazılarının da hiç önemi yok...
dürüstçe paylaşmışsın çevreni hislerini o zaman kabul edersen ben de açıkça yazayım fikrimi....

Herşey normal herşey insan için, hayatım değişir mi sosyalliğim sınırlanır mı, imkanlarım düşer mi endişelerinin hepsi normal hepimiz yaşıyoruz bunu..Erkekler de yaşıyor bazen bizden fazla abartıyorlar sanki taşıyan doğuran emziren bakan büyüten onlarmış gibi...Kadınların işi daha zor, babaların herşeyi düşünmesi ancak takdir topar ama annelerin herşeyi düşünüp organize etmesi zaten beklenir..??!! Neyse akannehir

Bence sen bu bebişi 25 yaşında, zor koşullarda, teknolojiden ve sosyal imkanlardan uzakta olsan da ne kadar istiyorsun ona karar vermelisin önce.Normalde burdaki pek çok arkadaşımıza hatta Portekiz de yaşayan birimize hemen yap ne bekliyorsun diyorum, ama sana 25 yaşında olduğunu, 2 sene sonra tayin olabileceğini, anne babandan uzakta ve en önemlisi doktor/sağlık koşulları/ vasıta/ alt yapı imkansızlığı içinde olduğunu düşünerek hemen yap diyemeyeceğim...Bebiş hastalansa okuldan izin alıp veya onu işe giderken bırakabileceğin birileri var mı ? Bulduklarına güvenip bırakır mısın ? Annen veya eşinin annesi ilk doğduğu zamanlarda gelip yanında kalırlar mı ?? Bunlara gerek yok ben üstesinden tek başına gelirim diyorsan sadece senin ve bebeğin sağlık koşullarını kontrol et , sorun çıkmaz gibiyse o zaman kolları sıva derim. Ama isteklerinden duygularından daha önemlisi imkansızlıklar elini kolunu bağlayacaksa o zaman birazcık daha ( madem 2 yıl ) bekleyebilirsin de. Tek bir şartla ama !! Sen fizyolojik olarak bebiş yapacak herhangi bir engel taşımıyorsan yani kistlerin, yok yumurtalık sorunların yok rahim problemlerin yoksa..Benim malesef vardı ve ben 32 yaşında anne olmuş olacağım ancak.. Böyle bir durumun var ise arkadaşım yukarıda yazdıklarımın hepsini unut hemen yap :lepi:

hahahhaaa ya ben naapıyorum pazar pazar bu saatlerdeeee? kafamçokkarıştı enem enem enemmmmmmmmm pek bir titiz ev hanımı kumkuması oldum vallah sabah horozlar ötmeden karga kahvaltısını etmeden uyanıyorum, çamaşırdı, temizlikti ufaktan başlıyorum ses etmeden işlere. enemm enemmmmmmmmmmmmmm ev garıları gibin oldum vallah bu ne hamaratlıktır sorarım kendimeeeeeeeeee hahahahhahaaa?? akşam da saat 9 da gözlerim kaymaya başlıyor 10 dedin mi ZZZzzzzzZZZZzzz... :1closedeyes: hahahhahaaaa öle olunca 6:45 de gözünü açarsın tabeeeeee!! pöfff! :dilcikar:
bugün gaynanama yüklücem gayfaltı işini o bi döktürüo ki sormayın gitsin. ya bak söz bu pazar da yicem sonra yimicem daha söz bak hahahhahaaaaa. :roflol: kızlar bu arada bebişimle randevuma son 3 günnnnnn yupppiiiiiiiiiiii!! :teytey::dance:

anam senden korkulur..akannehir
ne temizliği ne ev işi yahuu ben anca tembellik yapardım bu durumda alkisalkisalkis
neyse bari kayınvalidenin pazar kahvaltısı keyifli geçiyordur şimcik die düşünüyorum :lepi:hade bakalım bugün de ye de nasıl olacaksa ilerde ne yesem ne yesem die düşünüceksin hihoyyyt bebiş sonuçlarını ben de merakla bekliyorum bakalım kuzunun ilk değerleri nassı gelecek :kahve:

hoşgeldin, herşey hakkında hayıorlı olur inşallah.
bazı şeylerin zamanı ve yeri önemli oluyor bazılarının da hiç önemi yok...
dürüstçe paylaşmışsın çevreni hislerini o zaman kabul edersen ben de açıkça yazayım fikrimi....

Herşey normal herşey insan için, hayatım değişir mi sosyalliğim sınırlanır mı, imkanlarım düşer mi endişelerinin hepsi normal hepimiz yaşıyoruz bunu..Erkekler de yaşıyor bazen bizden fazla abartıyorlar sanki taşıyan doğuran emziren bakan büyüten onlarmış gibi...Kadınların işi daha zor, babaların herşeyi düşünmesi ancak takdir topar ama annelerin herşeyi düşünüp organize etmesi zaten beklenir..??!! Neyse akannehir

Bence sen bu bebişi 25 yaşında, zor koşullarda, teknolojiden ve sosyal imkanlardan uzakta olsan da ne kadar istiyorsun ona karar vermelisin önce.Normalde burdaki pek çok arkadaşımıza hatta Portekiz de yaşayan birimize hemen yap ne bekliyorsun diyorum, ama sana 25 yaşında olduğunu, 2 sene sonra tayin olabileceğini, anne babandan uzakta ve en önemlisi doktor/sağlık koşulları/ vasıta/ alt yapı imkansızlığı içinde olduğunu düşünerek hemen yap diyemeyeceğim...Bebiş hastalansa okuldan izin alıp veya onu işe giderken bırakabileceğin birileri var mı ? Bulduklarına güvenip bırakır mısın ? Annen veya eşinin annesi ilk doğduğu zamanlarda gelip yanında kalırlar mı ?? Bunlara gerek yok ben üstesinden tek başına gelirim diyorsan sadece senin ve bebeğin sağlık koşullarını kontrol et , sorun çıkmaz gibiyse o zaman kolları sıva derim. Ama isteklerinden duygularından daha önemlisi imkansızlıklar elini kolunu bağlayacaksa o zaman birazcık daha ( madem 2 yıl ) bekleyebilirsin de. Tek bir şartla ama !! Sen fizyolojik olarak bebiş yapacak herhangi bir engel taşımıyorsan yani kistlerin, yok yumurtalık sorunların yok rahim problemlerin yoksa..Benim malesef vardı ve ben 32 yaşında anne olmuş olacağım ancak.. Böyle bir durumun var ise arkadaşım yukarıda yazdıklarımın hepsini unut hemen yap :lepi:

Canım çok sağol düşüncelerini paylaştığın için... Ben kendi kendime düşünüp duruodum kendi kendimi yiyodum bazende eşim tabi kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 Ama düşüncelerimi burada paylaştıktan sonra sizden gelen cevaplar bana iyi geldi gerçekten. Sorunları paylaşmak gibisi yok hakkaten...Sende hiçbişe için üzülme lütfen ve anneliğin tadını sonuna kadar çıkar inşş öncesi ve sonrasıylaa:1hug:
Sorularına gelince doğumdan sonra annem yada kayınvalidem ikiside gelsede uzun zaman kalamazlar yanımda :1no2: ikisininde sorumlulukları var herkesin olduğu gibi.... Çocuğu baktırma konusunda ise burada güvenebileceğim kimse yok açıkçası çünkü kendi çocuklarına değer vermeyen insanlar başkasının çocuğuna nasıl baksın ki :uhm: :sm_confused: Ben bu düşünme aşamasında kalcam hrld bir süre daha :1rolleyes:

Hımmmm tipik bir kurcalamayı seven kişi sendromu, üzgünüm tedavisi yok, tek çare kabullenmek :KK66:

Bu arada doğrusunu yapıyorsun güvenebileceğin bir doktorun olması sadece bebk için değil genel olarak yıllık yapılması zorunlu kontroller açısından da öenmi, tebrik ederim seni bilinçli hanımm vereliniortak

Hakkaten tedavisi yok sanırım. Bir de her dönemde farklı bi konuyla kendini gösterioo bu hastalıkk kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Canım çok sağol düşüncelerini paylaştığın için... Ben kendi kendime düşünüp duruodum kendi kendimi yiyodum bazende eşim tabi kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 Ama düşüncelerimi burada paylaştıktan sonra sizden gelen cevaplar bana iyi geldi gerçekten. Sorunları paylaşmak gibisi yok hakkaten...Sende hiçbişe için üzülme lütfen ve anneliğin tadını sonuna kadar çıkar inşş öncesi ve sonrasıylaa:1hug:
Sorularına gelince doğumdan sonra annem yada kayınvalidem ikiside gelsede uzun zaman kalamazlar yanımda :1no2: ikisininde sorumlulukları var herkesin olduğu gibi.... Çocuğu baktırma konusunda ise burada güvenebileceğim kimse yok açıkçası çünkü kendi çocuklarına değer vermeyen insanlar başkasının çocuğuna nasıl baksın ki :uhm: :sm_confused: Ben bu düşünme aşamasında kalcam hrld bir süre daha :1rolleyes:

bence de iyice tart biç, en doğrusunu yaparsın ...inşallah tayininiz çıktığında çok daha güzel ve içine sinen bir bölgemize düşersin, bu arada benim annem Erzurum lu, kadıncağız 62 yaşında, gerçi 5 yaşında ıstanbul a gelmiş ama bence orda kalanlar için koşullar bazı gelenek ve görenekler 100 sene de geçse kolay kolay değişmiyor, iyileşmeyebiliyor...çekincelerini de algılayabiliyorum bu anlamda...

Yaaa.... Çok şaşırdım hakkaten kimseyi kızdırmak istemem tabi bunları sölerken de kültür farklılıkları çok oluyo gerçekten...Herkes için herşeyin hayırlısı olsun....ınşş canım ya inşş iyi koşulları olan bir yer olsun da :Saruboceq:

seni çok iyi anlıyorum sscuba bizde benzer durumlar yaşıyoruz şuaralar bizde 6 senedir birlikteyiz 2 yaklaşık bucuk senedirde evliyiz çevremdeki tüm arkadaşlarım doğurdu:) ailem ve eşimin ailesi çocuk istiyor acaba diyorum sosyal bi baskıdan dolayımı bende çocuk isteği oluştu bilmiyorum yani bende karışığım anlıcağın :KK43:

aaaaa yeni fikfikçimizzz gelmişşşşşşşşş ay canım hoşgeldin. kızlar bu arada öhömmmm övünmek gibin olmasın ama benim fikfik şeysi ateş topiğinde de çok meşhur yane ona göreeeeee.. heheuuehhuee..
canımcım bu topik uğurlu bak valla diom çünküm üç dene gebe var burda, geceleri kabuslar felan görüolar, şeytan habire dürtüyo onları, mübarek insanlar ona göreee.. buraya gelen göbeğini doldurur gider diom, başkada bişe demiyom. şincikkkkk pamuk eller cebe anacım hade bakam öle bakmakla olaydı kediler ciğerci dükkanı açardı hahahahaaa.. 2 ayda çocuk garanti, denemesi parayla, senaaaaaaaaa sen visite ücretini al ben makbuzları kesiom.. öhömmmmmm..
:bbo:

ay canım benim yaaa güzel sözlerin için çok teşekkür ederim, cidden çevremdekiler de böle dio ilahi sen ölmezsin felan ama bende faniyim diom da bi türlü dinletemiom. bu eşimle ikimizin tek isteği boğa burcu bir bebekti şükür ki allah onu nasip etti inşallah sağ salim kucağıma alırım. eşim 5 mayıs doğumlu, babası 6 mayıs. bizde aile geleneğidir mayısta doğarız biz felan die dalga geçerdi eşim. şaka bi yana eşimin o kadar güzel mizacı vardır ki ben de bebeğimin boğa burcundan olmasını ölee ısrarla diil ama kalpten istedim cidden. boğa burcu insanına salt sevgi yeter. ne kadar seversen sev o yeter sıkıldım galii demez. sevgi burcudur boğa benimde bebeğim mıncırık bi bebek olsun inşallah. bi doğsun onu kucağımdan indirip ayakyoluna bile gitmicem o kaaa diom size :dilcikar: hahahahhaaaa:roflol:

heee yaaaa yeterim ben yeterimmmmmmmm vınnnn vınnnnnnnnnnnnnnn!!:eek:

canımmmm benim şeker annem bal annem fikfikçi annem :))))))))))) burda da karşılaştık. kısss bana da uğur getirceksiniz peşin peşin söz verin çünkü bu ara çok karamsarım, mutsuzum, bu ay oldu oldu olmadı bana mola.. inşallah dediğin gibi olur da benim de göbecik doluverir hemencik inşallaaaaah :Saruboceq:

good afternoon hepinize kıslaar,
stres yok ama insan kafasını toplayamıyor be Sinem, aldığım eşyalar etiketleri sökülecek, silinecek yıkanacak yerleşecek daha, mobilya ortada yok , gelse bile en az 2 hafta kokudan işlem yapılamayacak. Doğurmadan önce mi yapayım bu işleri son dakiakada bilmiyorum ki... Ben sinir oldum diye kayınpederim bu öğlen gidiyor yüz yüze görüşmeye, gelinim gelse vurur sizi dua edin ben geldim diycekmiş...

Bebişimi kontrol etti bugün doktorumuz , biraz torpilli ölçtüm ama 2500 gr dedim, sonra düşündü sen onu 2350 -2400 say dedi..Makinaların bir % 5 fazlalık payı var diyor her zaman..48-49 cm dedi ben de sanki bir halt anlıyomuşum gibi ayyyy süper dedim.. sonra durdum nie süper , belki de orta boy di mi doktorcum dedim..Bilmem uzman profesör sensin dedi gülüştük...Ordinarius dedim aklıma Sinem cim geldi :))

2 hafta sonra gene gidiyorum, 8 kg olmuşum, örnek göstericem senin dosyanı , bakın bu da can , hapur hupur yememeyi başarıyor nihayet diycem diyoo, benden önce giren hastası ki ben de gördüm 26 kilo almış ve doğumuna daha 1 ay var kadıncağızın, ben sandım ki o zaten kilolu bir bayanmış, hayır 55-56 kg ile başladı diyor.. amaneyyy kızlar yapmayın böyle bir kötülüğü kendinize gözünüzü seveyim...Varsa kilon zaten ona diycek lafım yok ama yoksa üstüne b u kadar alınmaz hakikaten..nasıl geri gidecek o kilolar ki :eek:lmaz:

Kedimin toksoplazmasi temiz çıktı, aldığı anti iyotikler işe yaramış ama hala kedoşumu yanıma alayım mı almayayım mı tedirginim, bilemiyorum verecek bir yerim de yok , kendi evime döndüm artık haftam da ilerledi rahat sağda solda gezemiyorum..Doktorcum da araç kullanımını bırak dedi oofff oyyy daraldım vallaahaa haaaaa ( Şahika repliği bu anacım bana özel bişi diil ) :1hug:

senacım canımmmm ne kadar heyecan vericidir bebişinin külosunu boyunu öğrenmek çok az kaldı canım inşallah herşey çok güzel gidecek :nazar: ayyy bunları yaşamak bizlere de nasip olacak mı acaba...

ayyy balerina cif misin nesin kısııııım hijyen perisi yat uyu dinlen ne işin var sabahın köründe yormasana kendini :eek:klava: canımmm benim bebişinle randevuna çok az kalmış yerim ben o fasulyeyi beee opuyorumnanaktan

kıslarr yaaaa hepiciğinize tek tek bi şeyler demek istiyorum amma halsizim, bıkkınım, sıkkınımmm... ders çalışıyorummmm uvaaaaaaaaaaaaa, temizlik yapmayı bile özledim yaaaaa, umarım 15 kasımdan sonra ben normale döneceğim umarımmm kafamçokkarıştı

günaydın canlaarıııımm opuyorumnanaktan

ikinci sayfalara düşmek olur mu hiiiiç :eek:lmaz: hepinizi bekliyorum çabuk gelin bakıyııııım

inşallah çok güzel haberlerle dolu bir hafta olur. bu hafta 30 ve 31 i benim günlerim. 31 i doğum günüm biliyorsunuz. inşallah çok güzel bir hediyem olur Allah ım nooolur :)))))))) çok stresliyim çabuk gelin :)))))))))

:
günaydın canlaarıııımm opuyorumnanaktan

ikinci sayfalara düşmek olur mu hiiiiç :eek:lmaz: hepinizi bekliyorum çabuk gelin bakıyııııım

inşallah çok güzel haberlerle dolu bir hafta olur. bu hafta 30 ve 31 i benim günlerim. 31 i doğum günüm biliyorsunuz. inşallah çok güzel bir hediyem olur Allah ım nooolur :)))))))) çok stresliyim çabuk gelin :)))))))))

inşallah gönlüne göre verir Rabbim sağlık hayırlı bir evlat sahibi olursunuz:))))kaydirigubbakcemile5
yerimseniben

nurfezacııım Allah senden razı olsun. inşallah canım Rabbim isteyen herkese evlatlarını versin tez zamanda inşallah...

sineeem seni merak ediyorum tatlım. testini tekrarladın mı? değerin kaç oldu? neden canın sıkkın? nerdesiniz yaaa :KK43:

X