ocuk istiyorum ama...

Dün gece benden hemen sonra gelmişsin kaçırmışım seni. Aramıza hoşgeldin şekercik de şu ertelemenin mecburiyeti ben anlamadım doğrusu, hayırdır inşallah?

:)) hoşbuldum kısaca anlatayım kaydirigubbakcemile3
ben okurken evlendim,son senemde yani.o yıl hiç düşünmedik
işte ben bi ara acaba nasıl olur bebek olsa diye düşündüm ama
vazgeçtim,korkuyordum çünkü bebekten ve getirdiklerinden akannehir
sonra dedik biraz daha 2miz yaşayalım,acele etmeyelim...
sonra tam dedik zamanı geldi...zemuszemusalkisalkisalkis
lülülülülülü eğitim için yurtdışına gitme olanağı çıktı karşımıza
1 seneliğine yurtdışındayız.
buraya hamile olarak gelseydim yada hemen kalsamıydım diye düşündük ama
yalnızız burda,doktor filan hiç bilmiyoruz.zaten geleli 3 hafta mı ne oluyor
bazen diyorum çokmu düşünüyoruz,sanki herkes bu kadar düşünüyormu ki,
üzülüyorum işte mafoldumben

Hımmm uzun meseleymiş ama şekerim ne düşünüyorsun yahuu yapın gitsin. Sen çoktan girmişsin moda zatenkaçırma bu hevesini bence. Hem umarım zamanlama tutarsa bu bebek içinde çok iyi olmaz mı çifte vatandaşlık ohhhh çok güzel olmuş suyundan da koy denir böylesine :teytey:

ya dur hala etkisi altındayım mütevazi kişiliğin:)))))))))))))
bunun bebişi ne acaba merak ettim şimdi anasının oğlu mu yoksa anası kılıklı kız mı çıkacak bundan acabaaaaa delikafadulden

höhöööyttttttttt!!! noluyo lemm burdaaaaaaaaaaaa dağılın uleeemmmmmmmmmmmm!!! okuldayken bana takdir belgesi verirlerdi de mütevazilikten alamazdım anacım o derece yaneeeeee! :kedi:
sen ne umuyodun ki?
:jeyyar::jeyyar:

höhöööyttttttttt!!! noluyo lemm burdaaaaaaaaaaaa dağılın uleeemmmmmmmmmmmm!!! okuldayken bana takdir belgesi verirlerdi de mütevazilikten alamazdım anacım o derece yaneeeeee! :kedi:
sen ne umuyodun ki?

Hocahanım pek bi asmalı kesmeli gördüm seni noluyoz bakemmm.Aman tamam anlaşıldı en mütevazi sensin başka mütevazi yokk akannehir

sigortadan sorun çıktı taa gebzeye gittik mr çekilemeden geri döndük. en az 2 ay daha ertelendi şimdi... amaaan neyse :)) dün tarot baktırdım bu sene sonu hamileymişim kaydirigubbakcemile2 işimiz fallara mı kaldı ne.. işin komiği 2003'te yine aynı yerde tarot baktırmıştım, o zaman evli değildim, bakan kız bana 6 yıl sonra bir kızım olacağını söylemişti. Söylediği herşey bugüne kadar çıktı bir bu kaldı yani. 6 yılı doldurdum, fallar ve ecinninler bile olacak derken ben kimim ki şüphe edeyim değilmi kaydirigubbakcemile5
kafayı yemeye başladım o kesin

canım ben anne değilim evlide değilim ama annemden bana kalan bir emanetim var kerdeşim onun ablası degıl annesı gıbıyım .bunları neden soyluyorum bak ben kendı cocugum degılken kardesımken oğlum gözüyle bakıyorum ınankı agladıgında onunla beraber aglıyorum vs. kı ınsanın kendı cocugu olunca kendı parcası emınımkı gozu hıcbırseyı gormuyodur.ve emınımkı keske bu kadra beklemeseydık dıyodur.bence hazır olmayı bekleme belkıde hıc bır zaman cesaret edemıyceksın bu ıse hazır olmayı beklersen .evlılıgınız oturmus esının ısteksızlıgı senı bırazda ısteksız kılıyo anladıgım kadarıyla ama emin ol onun varlıgını ıcınde hıssedınce ıyıkı dıyceksın kı kucagına aldıgında ne yaparsın bılmem esın ıcınde aynı sey gecerlı dıye dusunuyorum.o kadar cok cocuk sahıbı olmak ısteyıpte olamayanlar varkı sende bılıyosundur ama senın boyle bı sansın varken bunu elınden kacırma bır kac sene sonrada yasım gectı daha yapamam dıye dusunuceksın "ANNE" olmak veya "BABA" olmak kulağa bile hoş geliyo.sende ıstemesen zaten boyle bı dusunceyede gırmessın ıstedıgını dusunuyorum hazır degılım dıyıpte anne baba olun hemde nasıl anne baba olan ınsanlara sahıt oldum bence bu duygular guzel duygular ımkanın varken yasanılması gereken duygular .hakkınızda hayırlı olan ararı en dogru zamanda hayırlısıyla vermeyı nasıp etsın RABBıM .Sevgiler

canım ben anne değilim evlide değilim ama annemden bana kalan bir emanetim var kerdeşim onun ablası degıl annesı gıbıyım .bunları neden soyluyorum bak ben kendı cocugum degılken kardesımken oğlum gözüyle bakıyorum ınankı agladıgında onunla beraber aglıyorum vs. kı ınsanın kendı cocugu olunca kendı parcası emınımkı gozu hıcbırseyı gormuyodur.ve emınımkı keske bu kadra beklemeseydık dıyodur.bence hazır olmayı bekleme belkıde hıc bır zaman cesaret edemıyceksın bu ıse hazır olmayı beklersen .evlılıgınız oturmus esının ısteksızlıgı senı bırazda ısteksız kılıyo anladıgım kadarıyla ama emin ol onun varlıgını ıcınde hıssedınce ıyıkı dıyceksın kı kucagına aldıgında ne yaparsın bılmem esın ıcınde aynı sey gecerlı dıye dusunuyorum.o kadar cok cocuk sahıbı olmak ısteyıpte olamayanlar varkı sende bılıyosundur ama senın boyle bı sansın varken bunu elınden kacırma bır kac sene sonrada yasım gectı daha yapamam dıye dusunuceksın "ANNE" olmak veya "BABA" olmak kulağa bile hoş geliyo.sende ıstemesen zaten boyle bı dusunceyede gırmessın ıstedıgını dusunuyorum hazır degılım dıyıpte anne baba olun hemde nasıl anne baba olan ınsanlara sahıt oldum bence bu duygular guzel duygular ımkanın varken yasanılması gereken duygular .hakkınızda hayırlı olan ararı en dogru zamanda hayırlısıyla vermeyı nasıp etsın RABBİM .Sevgiler

Açık yürekli güzel paylaşımın için çok teşekkürler, ne kadar şanslıymışsınızki senin için kardeşin kardeşin için sen varsınız, Allah sizi hiç üzmesin ayırmasın inşallahhh :Saruboceq:

Ve sana tüm kalbimle katılıyorum, ben pek çok şey için gecikmiş durumdayım ama bebek için daha fazla beklemeye hiç niyetim yok. Sevgiler saygılar bizdende efenim a.s.

kızlar bugun cok moralsizim.. dun biraz esimle tartistik ben folik asite basladim onun da sigarayi birakmasini istedim cunku daha once oyle konusmustuk. bebek yapmaya karar verdigimizde ben folicaside baslayinca o da sigarayi birakıcakti 2-3 ay oncesinden ama sanki o hala pek hazir ve istekli degil, sigarayi birakmaya da hic niyeti yok. napicami bilmiyorum. :çok üzgünüm:

kızlar gece gece ne güzel kaynatmışsınız, ben kaçırdığıma üzüldüm vallahi. Bu hafta çarşamba hariç her gece sokaklarda sürtmüş olmak sonucu yorgun ve bitap düşmüş haldeyim. Yarın da bir boyun bir omuz eklemi için 2 kere 30'ar dakikalık MR'a gireceğim. Boyun fıtığı başlangıcı vardı, tam fıtığa dönüştü mü ona bakıcaz. ben kocaaa 1 saati o makinenin içinde bir uğuldama sesi ile nasıl geçireceğim onu düşünüyorum. Şimdiden afakanlar bastı beni. Eve yeni geldik, uyuyasım da yok falan filan.... şimdi aklıma takıldı bu MR mereti benim bu ay yeni yeni gelişecek yumurta mı etkiler mi acep? Bugün doktoruma da gittim ama sormayı unutuum iyi mi. Yarın reglin 2. günü o yüzden normalde tehlikesiz ama bu ay da hamile kalamazsam, bahanem hazır :umursamaz: neyse çenem düştü ama bu saatte kimse beni okumaz zatii.. öptüm hepinizi

aaa canım geçmişler olsun umarım temiz çıkar sonuçlar..MR etkisi hakkında ben hiçbişi bilmiyotrum malesef....

fatma haddime degil tabii yaşayan bilir ama
bana sorarsan hemen doğur , hatta bebek doğana kadar da gelmeyin buraya al bir pasaport koy bebişin cebine hayatta ona vereceğin önemli ayrıcalıklardan biri olabilir bu fırsat. ben çok milliyetçi biriyim ama bunun faydalarını inkar etmeyelim boşuna en basitinden ilerde üniv okumaya yurtdışına çıksa vatandaşlar % 90 indiriimli okurken Türk çocukları % 100 bedelle okuyor üniversiteyi... hangi ülkedesiniz ki ??

sen ne umuyodun ki?

anacım çok merak ediom sen bu mütevazilikten kırılgan yapınla öğrencilere ne öğretiyorsun ??? hojam benim de hojam olur musunuz , zaten burnum biraz havadadır Laz kızıyım bir de sen otursan üstüme feci olur kaydirigubbakcemile3

kızlar bugun cok moralsizim.. dun biraz esimle tartistik ben folik asite basladim onun da sigarayi birakmasini istedim cunku daha once oyle konusmustuk. bebek yapmaya karar verdigimizde ben folicaside baslayinca o da sigarayi birakıcakti 2-3 ay oncesinden ama sanki o hala pek hazir ve istekli degil, sigarayi birakmaya da hic niyeti yok. napicami bilmiyorum. :çok üzgünüm:

anacim sen bırak kocayı hocayı..
sen kendi yolunda ilerle programı hiç bozma, bu oyunun oyun kurucusu sensin, sen hem defans yapıcan, hem forvete çıkıp gol atıcan, hem de koca dahil saldıran herkesten gol yemeden 90 dakikayı tamamlıycan.. tek kişilik jübilen bu senin bilmem anlatabildim mikaydirigubbakcemile3

benim kocam ilk 5 sene yok çocuk mocuk diye dolanırdı, ben 3-4. senelerdd e ee seneye yapıcaz di mi falan dedigimde yaaa ben hala hazır degilim böyle iyiyiz ya devam edelim falan dediginde ağladığımı anımsıyorum, ama sonra ertele ertele nereye kadar aileler de torun bekliyor ee sana haksızlık yapmış olucam yapalım o zaman dedi böyle giriştik bu işe.. kimileri bunları okuıyunca aaaaaaaa adam istememiş demek ki sen kendi kendine mi yapuıosun diyebilir.. ben diyorum ki altını çizerek, o canı çektiğinde ben 36-37 mi olucam, yumurta kalitem düşmüş, tüp bebek şansım iyice düşmüş, elalemin 7-8 yaşındaki çozuklarına özlemle bakıp niye onu dinledim de yapmadım ki mi diycem...Öyle vahlanacağıma yaparım, aman bak benim kadar ilgilenmedi yükün çoğunu ben çekerim diye vahlanırım 100.000 kere daha iyi.. hem ne malum benden daha düşkün olmayacağı doğunca bebek ?????????? O fırsatı kaçırıp ah etmektense sen yoluna devam et, sen hamile kalınca zaten evde eskisi gibi içemeyecek , sonra bebk gelince iyice azaltacak bırakırsa bırakır bırakmazsa az içen biri olur...

TAM GAZ DEVAMMM , folikleri birer birer yutmaya devam et arkadaşım sen...

yaa abak şimdi sinirlendim.. kızıyorum bu adamlara bazen...
yapacak olan biz, yapamayacak olan da genelde biz... taşıyacak olan ağrısı sızısı, kanaması düşüğü, beslenmesi aşermesi, ıkınması doğurması, emzirmesi uykusuz biz..... çok fazla onay bekliyoruz bazen , demokratik olucaz, tam paylaşım yapıcaz, hak yemeyeceğiz diye..iyi de anacım yükün % 70 i en az benim sırtımda, ben çekerken en fazla anam ağlar gerisi yalan yalan ağlar... herkesi aynı anda % 100 memnun edemem, birileri fedakarlık yapıcak. ben böyle yapıosam kocalar da yapsın kendine göre...

bugün Zeyna modundayım , önümde dağ çıksa duramaz... Diyetisyene gittim hala 7 kg dayım, ebru Şallı'ya rakibim kızlar fit doğurucam kaydirigubbakcemile3

sigortadan sorun çıktı taa gebzeye gittik mr çekilemeden geri döndük. en az 2 ay daha ertelendi şimdi... amaaan neyse :)) dün tarot baktırdım bu sene sonu hamileymişim kaydirigubbakcemile2 işimiz fallara mı kaldı ne.. işin komiği 2003'te yine aynı yerde tarot baktırmıştım, o zaman evli değildim, bakan kız bana 6 yıl sonra bir kızım olacağını söylemişti. Söylediği herşey bugüne kadar çıktı bir bu kaldı yani. 6 yılı doldurdum, fallar ve ecinninler bile olacak derken ben kimim ki şüphe edeyim değilmi kaydirigubbakcemile5
kafayı yemeye başladım o kesin

Geçmişler olsun, bir aksiliktir gitmişşş, üzüldüm doğrusu, umarım en kısa zamanda çektirebilirsinde ne kadar sağlıklı olduğunu öğrenebilmiş olursun. Şu fallara gelince bende arada bir kahve falı baktırırım, geneldede hep bebek çıkar fallarımda niyese, tabii bakan teyzem olunca benden beklenen yeni müjde bu olduğundan geneldede falımda da bu çıkıveriyor. Ne demişler fala inanma falsız da kalmaaa.

Ha bu arada kafa yenmez yaw gaz yapar aman diim delikafadulden

Valla serenanese katılmamak elde değil ama bazı durumlarda varki dünyaya yeni bir birey getirme fikrinde bunu omuzlayacak iki kişininde hazır olması ya da buna yaklaşması bence önemli. Tecrübeyle sabittir öyle olmadığı için bebekten kısa bir süre sonra boşanan çok çift var, ben buna yakinen tanık oldum. Tabii her hamilelik nasıl birbirine benzemiyorsa her ilişki de öyle, herkezin sıkıntıları absorbe şekli farklı.

Lafı uzattım pardon, kısacası bazen eşler karşılıklı yaptıkları anlaşmalarda fire verebiliyorlar, sigara bağımlılığı çok farklı bir durum, eğer bağımlı hiç olmadıysan analamanı beklemiyorum, ama ben bir bağımlı olarak onu anlamaya çalışıyorum. Şimdi canımın içi tıffcığım olsa hemen kendi tecrübesini paylaşmak isteyecektir. Hatta onun bu konuyla ilgili özel bir topiği var. Burada zararalı alışkanlıklar başlığında "bir gün bir kitap okudum hayatım değişti" diye, oraya bir bakarsan iyi olur. Eşin bir bağımlı olarak aciz durumda, keşke bende serenanes gibi bebek olduğunda azaltır diyebilseydim, belkide öyle olur bilemeyeceğim. Neyse bence yapacağın en güzel yardım tıffın önerdiği kitaptan acil olarak edinip eşine hediye etmek olsun. Başarı grafiği çok yüksek bi yöntem :nazar:

anacim sen bırak kocayı hocayı..
sen kendi yolunda ilerle programı hiç bozma, bu oyunun oyun kurucusu sensin, sen hem defans yapıcan, hem forvete çıkıp gol atıcan, hem de koca dahil saldıran herkesten gol yemeden 90 dakikayı tamamlıycan.. tek kişilik jübilen bu senin bilmem anlatabildim mikaydirigubbakcemile3

benim kocam ilk 5 sene yok çocuk mocuk diye dolanırdı, ben 3-4. senelerdd e ee seneye yapıcaz di mi falan dedigimde yaaa ben hala hazır degilim böyle iyiyiz ya devam edelim falan dediginde ağladığımı anımsıyorum, ama sonra ertele ertele nereye kadar aileler de torun bekliyor ee sana haksızlık yapmış olucam yapalım o zaman dedi böyle giriştik bu işe.. kimileri bunları okuıyunca aaaaaaaa adam istememiş demek ki sen kendi kendine mi yapuıosun diyebilir.. ben diyorum ki altını çizerek, o canı çektiğinde ben 36-37 mi olucam, yumurta kalitem düşmüş, tüp bebek şansım iyice düşmüş, elalemin 7-8 yaşındaki çozuklarına özlemle bakıp niye onu dinledim de yapmadım ki mi diycem...Öyle vahlanacağıma yaparım, aman bak benim kadar ilgilenmedi yükün çoğunu ben çekerim diye vahlanırım 100.000 kere daha iyi.. hem ne malum benden daha düşkün olmayacağı doğunca bebek ?????????? O fırsatı kaçırıp ah etmektense sen yoluna devam et, sen hamile kalınca zaten evde eskisi gibi içemeyecek , sonra bebk gelince iyice azaltacak bırakırsa bırakır bırakmazsa az içen biri olur...

TAM GAZ DEVAMMM , folikleri birer birer yutmaya devam et arkadaşım sen...

yaa abak şimdi sinirlendim.. kızıyorum bu adamlara bazen...
yapacak olan biz, yapamayacak olan da genelde biz... taşıyacak olan ağrısı sızısı, kanaması düşüğü, beslenmesi aşermesi, ıkınması doğurması, emzirmesi uykusuz biz..... çok fazla onay bekliyoruz bazen , demokratik olucaz, tam paylaşım yapıcaz, hak yemeyeceğiz diye..iyi de anacım yükün % 70 i en az benim sırtımda, ben çekerken en fazla anam ağlar gerisi yalan yalan ağlar... herkesi aynı anda % 100 memnun edemem, birileri fedakarlık yapıcak. ben böyle yapıosam kocalar da yapsın kendine göre...

bugün Zeyna modundayım , önümde dağ çıksa duramaz... Diyetisyene gittim hala 7 kg dayım, ebru Şallı'ya rakibim kızlar fit doğurucam kaydirigubbakcemile3

Amanın benim güzel hamişim pek bi celallenmiş, sen bakma o kötü örnek adamlara, bizim kocişlerimiz pek tatlı pek iyiler pek fedakarlar...

Bu arada seni ne kadar tebrik etsek az yaw, demek sadece 7 kilo hımmm müthişsin ben şimdi kendimi fazla zorlamadan bi haftada alıveririm o 7 kiloyu, helal sana alkisalkisalkis

Valla serenanese katılmamak elde değil ama bazı durumlarda varki dünyaya yeni bir birey getirme fikrinde bunu omuzlayacak iki kişininde hazır olması ya da buna yaklaşması bence önemli. Tecrübeyle sabittir öyle olmadığı için bebekten kısa bir süre sonra boşanan çok çift var, ben buna yakinen tanık oldum. Tabii her hamilelik nasıl birbirine benzemiyorsa her ilişki de öyle, herkezin sıkıntıları absorbe şekli farklı.

Lafı uzattım pardon, kısacası bazen eşler karşılıklı yaptıkları anlaşmalarda fire verebiliyorlar, sigara bağımlılığı çok farklı bir durum, eğer bağımlı hiç olmadıysan analamanı beklemiyorum, ama ben bir bağımlı olarak onu anlamaya çalışıyorum. Şimdi canımın içi tıffcığım olsa hemen kendi tecrübesini paylaşmak isteyecektir. Hatta onun bu konuyla ilgili özel bir topiği var. Burada zararalı alışkanlıklar başlığında "bir gün bir kitap okudum hayatım değişti" diye, oraya bir bakarsan iyi olur. Eşin bir bağımlı olarak aciz durumda, keşke bende serenanes gibi bebek olduğunda azaltır diyebilseydim, belkide öyle olur bilemeyeceğim. Neyse bence yapacağın en güzel yardım tıffın önerdiği kitaptan acil olarak edinip eşine hediye etmek olsun. Başarı grafiği çok yüksek bi yöntem :nazar:

dün akşam zeyna modundaydım bu sabah kuzu gibiyim ..
Kedim var benim teyzeleri ameliyatla ksıır olacak bugün bebiş gelmeden yaptıralım istedik ama o kadar güzel ve insancıldır ki içim acıyor onun iyiliği için yaptırsam da kendimi suçlu hissediyorum ....

Elbette çok büyük sorumluluk elbette 2 kişinin hayatını etkiliyor ama ben biraz da şu taraftan bakıyorum pencereye..sigara bırakmak istemediği için veya TV rahat seyredemeyecek diye veya dışarı eskisi kadar çıkamam , gezemem tozamam diye çekimser kalınacak kadar büyük bir konu değil bu.. ya da şöyle diyeyim bu sayılan fedakarlıklar öyle matah şeyler değil bence büyütülüyor fazlasıyla.. gezmeemdim tozamadım diye insan ölmez herhalde..?? Bunu senede en az 3-4 seyahat gezi yapan ve benim kocam gelmese de annemle arkadaşlarımla giden dolayısı ile özgürlüğüne kocasından fazla düşkün olan ben söylüyorum anlayın...Sigara bağımlısı olmadım olanı da bağımlılık derecesi yüzünden anlıyorum ve diyorum ki tamamaen kopmak yerine azaltabilir insan veya çıkıp balkonda içebilir, evde daha az içebilir, orta yol ve orta çözüm bulunabilir gibime geliyor..

yanlis anlasilmasin benim kocam artik sigara icemeyecegim gezip tozamayacagim diye istemiyorum hazir degilim demiyor kesinlikle ama ben kendi kendime bu sonuca variyorum. hani derlerya onda o isigi, bebek sahibi, baba olma arzusunu goremiyorum. ha gebe kalinca hersey degisecek biliyorum cunku daha once de yasadik ama onemli olan yani benim istedigim ikimizin de yola o heyecanla cikmamiz ben kocamin bu heyecana sonradan dahil olmasini istemiyorum. mesela ben o folic asidi alirken bile cok heyecanlandim ondan da bunu bekliyorum, herseyi her adimi birlikte ayni heyecanla atalim istiyorum bilmiyorum cok sey mi istiyorum...

sereanescim supersin walla. eger biz hic de hafife alinamayacak bircok seyden fedakarlik yapiyorsak onlarin yani kocalarimizin gorevi icimize o bebegin dollerini atip ellerini kollarini sallayarak baba olmayi beklemek olmamali diye dusunuyorum. hassasligim da bu yuzden.

Amanın benim güzel hamişim pek bi celallenmiş, sen bakma o kötü örnek adamlara, bizim kocişlerimiz pek tatlı pek iyiler pek fedakarlar...

Bu arada seni ne kadar tebrik etsek az yaw, demek sadece 7 kilo hımmm müthişsin ben şimdi kendimi fazla zorlamadan bi haftada alıveririm o 7 kiloyu, helal sana alkisalkisalkis

saol yani sscuba ben sizden iyi seyler duyayim diye paylasiyorum duygularimi. ne yani sen bana senin kocan kotu ornek adam bizim kocalarimiz pek bir iyi pek bir fedakarlar hıh! diyerekten hepten demoralize etmek mi istiyorsun sen beni mirmirmirmir

anacım çok merak ediom sen bu mütevazilikten kırılgan yapınla öğrencilere ne öğretiyorsun ??? hojam benim de hojam olur musunuz , zaten burnum biraz havadadır Laz kızıyım bir de sen otursan üstüme feci olur kaydirigubbakcemile3

lazların burnu accuk aşşa bakar die bilirim ben. mütevaziliklen örtmenlik arasındaki derin alakayı kavrayamadım serenim sende bana onu öret bi zahmet hojanımmmmmmm..

bende size accuk kendi hikayemi özetlim madem erkeklerden konu açılmış. aslında her erkek ve kadın seçecekleri en iyi karşı cins örneğiyle çocuk yapmak arzusuyla birleşir. bu ezelden beri hep böyledir. erkek soyunu devam ettirecek en uygun, en anaç ve en doğurgan modeli arar, kadınsa babalık vasfı en gelişkin erkeği seçer. onları bu sürece iten aileler, töreler gibi baskın nedenler yoksa bir kadın erkeği, bir erkek de kadını bu kriterlere bakarak seçer. Bunlara bakarken bir takım fiziksel özellikleride incelerler.ama hiç bir erkek ve kadın asla çocuk yapmayı düşünmeyeceği biriyle evlilik gibi bir kuruma atılmaz şayet ciddi bir psikolojik problemi yoksa.

baknz: Shoepenhauer 'Aşkın Metafiziği', Louann Brezendine ''Kadın Beyni''

öhömmmm anacım biz şopenaur amcanın dediği gibi birbirimizi önce iyi anne ve iyi baba olabilecek kriterlere uygun olduğumuzu düşündüğümüz için seçtik. ve bunu açık açık en başta konuştuk bile, bu arada evlenmeden bir ay kadar ufak kaçamaklarımız oldu eşimle ve bence iyiki de oldu ki ben onunla nasıl bir evlilik süreceğimi taa en baştan biliyordum. ve en başta hep çocuğumuzu konuşurduk. bizim mahsul nasıl olur ki acep diye gülerdik hep. neyse hızla evlendik ve ben yıllardır süslediğim annelik hayalimden tırsmaya başladım birdenbire zira çok yakınlaştığımı hissetmiştim çünkü. gel zaman git zaman 6 ay ölece geçti gitti, eş dost akrabaların yeni doğan bebişlerinin haberlerini ya da hamile haberlerini almaya başladığımızda ve bir gün çok sevdiğimiz arkadaşlarımızın ikinci bebek müjdelerini öğrenir öğrenmez bize geldiklerinde birbirimizin gözlerinde aynı ışığı gördük. artık zamanı gelmişti..

ilk denemeden sonra benim adet düzensizliğim başladı onunla 3 ay uğraştım, o bitti eşim accayip bi hastalığa yakalandı, psikolojik olduğunu düşünüyorum vee o da benim kadar tırsmıştı birden baba olma hevesinden, kaçmaya başladı yumurtlama günlerimde. allahım ben peşinde adam uyuyor paso hep yorgunum diyor hep hasta, yumurtlama günlerim geçiyor adam dipçik gibi, öteki aya gene aynı terane..

ufak kaçamaklar oluyor tabi hep ama gelen giden yok, elde var sıfır. anladık ki bebek öle haa deyince olmuyor, yani o anladı en sonunda. son 3 ay heveslendi de hade çocuk yapalım demeler besmeleler felan, bu seferde ya çocuğumuz olmazsa diye tırstı eminim. sonra ben o malum ovulasyon testlerinden aldım ve 2. ay becerdik anacım bu işi. bide tatil zamanına denk düşünce imal etmesi keyifli oldu cidden, stres yoktu. kafalarımız rahattı..
yani bir bebek elde etmek taa en başından ciddi ve zor bir süreç ve gerçekten hazır olmadan gelmiyor o namıssıslar biliolar zamanını. erkekler de korkuyor özetle demek istediğim bu ve ben o süreç de eşimin hiç üstüne gitmedim, kendi akışına bıraktım o süreci.. ama üzülmedim dersem yalan olur üzüldüm elbet ama onun istemediği bir şeye sırf ben istiyorum diye de razı olmasını istemedim açıkcası.. bence eşlerinize biraz daha zaman tanıyın kızlar korkuyorlarsa şayet. bu arada stratejik hareket etmeyi de unutmayın, bol bol bebekli arkadaşlarınızla görüşün ve bebek sürecinin hep pozitif yanlarını gösterin onlara ki korkmasınlar. erkekler bizler kadar cesur diiller maalesef. gerçekten hepsi birer çocuk, akıllı annelere çok iş düşüyor. anladınız siz..
yerimseniben

X