ocuk istiyorum ama...

ohhhh maşallah vakit su gibi geçmiş yawww, daha dün gibi ahh bi ikinci meleğime kavuşsam duaların, 1,5 ay kaldı diyince şaşırdım walla. Anacım 11-13 kilonun lafımı olurrrr, sen iki çocukla hoppadanak veririsin hepsini.
Bu arada demekki seninle çok aynı frekanstayız, Didem benim çocukluktan aklımdaki isimdi ama Delfin'i de çok sever ve bi çok yerde nick olarak kullanırdım fekat babamız delfine sıcak bakmayınca kuzumun ismi oldu Didoş. Ne diim bence ikiside süper seçim, ismiyle cismiyle sağlıcakla yaşasın melekler.

Bizi soracak olursanız bendenizde kışdan aldım nasibimi ve çok fena üşüttüm, artık öksürmekten ses mems de kalmadı ve en kötüsüde Didoşa da sirayet etti, kuzumunda fırk fırk ve de son derece huysuz bi şekilde dolanıyo. Valla aslında bu halde işte olmamak lazım ama evde beni bir huysuzluk abidesi beklediğinden işte gücümü toplayıp kendisiyle tüm gece anca başedebiliyorum, aldığı onca paresetemole rağmen yine uyumuyorya cadı ne diim ben kendisine :KK43:

Onun dışında bi dee bugün 35 yaşımıda devirmiş bulunuyorum, tek diyebileceğim, bu hayattan daha hiç bi şey anlamadığım :KK66:

gerçekten vakit geçiyor ve ben 2 çocukla nasıl başedebilirim diye kara kara düşünüyorum.. Rabbim kolaylık versin.

sana ve didoşa da çok geçmiş olsun.. bu ara salgınmış bu. grip öksürük ve boğaz iltihabı:KK43: bol c vitamini alın analı kızlı.

ve dee DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN..
nice nice yaşlara ailenle beraber girmen dileğiyle.

merhaba herkese:)

Sibel maşallah çok az kalmış doğuma.. doğum şekli belli mi??
oğluşunun boyu kilosu sağlığı sıhhati yerindedir inşallah

ayy çok az kalmış ne güzel.. darısı bana olsun.. benim daha 1,5 ayım var. ve +11 kilodan fazlasını ekledim üzerime :26:
ilk kızımda toplamda 13 kilo almıştım. şu 1,5 ayda çok almasam bari.

Sinem sen nasılsın, didoş hanım nasıl?? Bizde Defneye uygun isim arıyoruz.. didem şuan ilk sırada:) birde delfin var.. ama bundan eşimin haberi yok henüz :KK1::KK1::KK1:

selam canım,
Evet çok az kaldı.Oğlum 53 cm-3400 gr olmuş.Artı eksi olabilirmiş.Hft da iki kontrole gidiyoruz artık.Şimdilik herşey yolunda gözüküyor, ben normal doğum istiyorum bakalım kısmet..dr umuz tam olarak bişi demedi.Belki haftaya belli olur.Ben toplamda 13 kilo aldım.zaman nasılda çabuk geçiyor, 9 ay gecti ve ben artık gün sayıyorum...Allah banada sanada kolay bir doğum nasip etsin inşallah...

gerçekten vakit geçiyor ve ben 2 çocukla nasıl başedebilirim diye kara kara düşünüyorum.. Rabbim kolaylık versin.

sana ve didoşa da çok geçmiş olsun.. bu ara salgınmış bu. grip öksürük ve boğaz iltihabı:KK43: bol c vitamini alın analı kızlı.

ve dee DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN..
nice nice yaşlara ailenle beraber girmen dileğiyle.

teşekkür ederim cesur anne, hadi bakalım kızımın adaşını (?) sabırsızlıkla bekliyoruz...

Kızlar ben doğum günümde doğurdum:)))Allah' ımın bana en güzel hediyesi geldi...MERT im geldi...:nazar:

Detayları sonra yazacağım kızlar...Allah'ım isteyen herkese nasip etsin, tek kelimeyle müthiş bir sevgi, herşeyin üzerinde...

Kızlar ben doğum günümde doğurdum:)))Allah' ımın bana en güzel hediyesi geldi...MERT im geldi...:nazar:

Detayları sonra yazacağım kızlar...Allah'ım isteyen herkese nasip etsin, tek kelimeyle müthiş bir sevgi, herşeyin üzerinde...

Maşallah ne kadar güzel.. Allah analı babalı büyütsün.. Ömrü hayırlı ve uzun olsun inşallah..
Rabbim onu size, sizi ona bağışlasın.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Heyy maşşallahhh vallada aklıma gelmedi değil, hatta faceden ona benzer bi temennide bulunmuştum dimekki bana malum olmuşşşş

Ohhh çok mutlu oldum Allah analı babalı, sağlıklı büyütmeyide nesip etsin inşallahhhh, en kısa zamanda tatloşuda görürüz umarım, bi kırkı çıksın helede :KK66:

Hadi bakalım Semra darısı sana artık bi avazda senide mutlu mesut okuruz inşallahhhh

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Heyy maşşallahhh vallada aklıma gelmedi değil, hatta faceden ona benzer bi temennide bulunmuştum dimekki bana malum olmuşşşş

Ohhh çok mutlu oldum Allah analı babalı, sağlıklı büyütmeyide nesip etsin inşallahhhh, en kısa zamanda tatloşuda görürüz umarım, bi kırkı çıksın helede :KK66:

Hadi bakalım Semra darısı sana artık bi avazda senide mutlu mesut okuruz inşallahhhh

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

İNŞALLAH İNŞALLAH.. ama benim bi avazda doğurma gibi bi hikayem olamıycak.. çünkü kızımda acil sezeryana alınmıştım, bunda da öyle olacak.. dualarınız fazla acı çekmemem yönünde olursa çok sevinirim.. çünkü kızımda çok zor günler geçirdim:KK43:

SİBEL şimdi ne yapıyosun acaba çok merak ediyorum.. inşallah sütü kısa sürede gelmiştir.. ve şuan bebeğini emziriyordur belki de:) yada uyuyodur minik MERT..

tekrar hayırlı olsun, ömrü sağlıklı ve uzun olsun

İNŞALLAH İNŞALLAH.. ama benim bi avazda doğurma gibi bi hikayem olamıycak.. çünkü kızımda acil sezeryana alınmıştım, bunda da öyle olacak.. dualarınız fazla acı çekmemem yönünde olursa çok sevinirim.. çünkü kızımda çok zor günler geçirdim:KK43:

SİBEL şimdi ne yapıyosun acaba çok merak ediyorum.. inşallah sütü kısa sürede gelmiştir.. ve şuan bebeğini emziriyordur belki de:) yada uyuyodur minik MERT..

tekrar hayırlı olsun, ömrü sağlıklı ve uzun olsun

Anacım ister normal ister sezeryan sonuç aynı sağlıcakla kavuşun inşallahhh yeter.Bende ne çok uğraştım normal doğurayım diye ama olmadı ,nmedi sıpa bi türlü aşağıya, iki doz suni sancı aldım ama yok olmadı doktorumun tavsiyesi ve de suyumuda patlatmış olmaları yüzünden sezeryana geçiş yaptık. 4 cm açıklıktan sonra epidurali almıştım zaten sezeryana dönüncede spinalimi oldum ve hoppp olduda bitti maşallahhh. Ama sorun çıkacaksa çıkıyor benim cilt yapımla alakalı olduğu iddia edilen dikiş sorunsalım apayrı bi çileydi ki burada tekrar anlatmaya bile gücüm yok... Lafın özü dualarım seninle Semra sende kavuş artık ikinci meleğine, hepinize boll sütlü normale yakın uykulu günler dilerim :KK66:)

Maşallah ne kadar güzel.. Allah analı babalı büyütsün.. Ömrü hayırlı ve uzun olsun inşallah..
Rabbim onu size, sizi ona bağışlasın.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

güzel dileklerin için çok teşekkür ederim semracım:)Seninde az kaldı doğuma ..Allah seni de bir avazda kurtarsın canım:KK66:)

EEEEE hanii yeni cici haberler detaylarrrrr????

Semra hanım sanırım sizde meleğinizi kokluyor olmalısınızzz, evet mazeretiniz son derece makul ama kısacık bi bilgi notu düşün artık meraklandım nasıl gidiyo bi bebiş bi de terrible two çocuklu ev hayatı :KK66:

siboşum umarım vakit bulduğunda bebişinle ilk maceralarını paylaşırsın, sizi özledim be anacım zaten bi siz vardınız sizde çocuklanınca burası iyice ıssızlaştı yakında topu atarız artık :KK66:)))

ben geldim kızlar aylardır ilk defa giriyorum kk ya nasılsınız :)

biz oğluşla yuvarlanıp gidiyoruz 7,5 ayı geride bıraktık bu başlığa girince anladım zaman ne çabuk geçmiş ve oğlum büyümüş bile çok tuhaf oldum çok...

veee sibel biraz da seni merak ettiğim için girmiştim ve okudum ki doğum yapmışsın bile canım gözün aydın ya çok mutu oldum nedense allah hayırlı sağlıklı uzun ömür versin küçük paşaya

sinem sen zaten artık tecrübeli oldun iyice maşallah didem ne tatlı bişey olmuş öyle kocamaan olmuş

başka kim kaldı doğum yapacak ya da hamile var mı?

merhabaaa,

çoook ama çok ağırlaşmış olarak geldim topiğe... artık sona yaklaşıyoruz ve ben taşıyamıyorum koca göbeğimi...

yarın randevum var.. ve muhtemelen 3 hafta sonra bugün doğuma alırlar diye ümit ediyorum.. 3 hafta.. göz açıp kapayana kadar geçermi ki???

sonrasında ki günler nasıl geçer onu da bilmiyorum ya neyse..

ALllah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

aslıcım öyle işte zaman dediğin hele de çoluk çombalağa karışmışlar için sular seller gibi gidiyo ama içindeyken anlayamıyorsun sonra bi bakıyorsun dış dünyayaa ohoooo neler olmuş neler :KK66: senin oğluş da sende her zaman süper görünüyorsunuz kolaylıklar dilerim ne de olsa ek gıdaya geçmiş durumdasınız bu da zor bi süreç tek tek denemeler aman alerji olmasın endişeleri, ahh yemiyo aç kaldı sıkıntıları, anacım başladı işte serüven ucu bucağı yokkk...

Semraaa ben de diyodumki gelmiştir ikinci kuzu ama daha varmış be yaww zamanda geçmez şincii ne diim Allah sağlıcakla kurtarsın ikinizide, hadin bakalım dualarımız seninle...

Bu arada çiçeği burnunda anniş sibelden ses seda yok demekki bebişiyle pek muhabbetli ve mutlularrr :KK66:))

Kızlar selam:KK66:
Gecen akşam yazdıklarımlarım yokoldu, sinir oldum:KK43:(

Gelelim doğum macerama...18 ocakta sabah tuvalete girdiğimde hafif bir kanama farkettim.Hemen DR umu arayıp durumu anlattım, gel bir bakalım dedi.O akşam da annem bende kalacak ve ertesi gün de birlikte hastaneye gidip raporumu uzatacaktık.Kendisi de bana gelmek üzere yoldaydı.Dr gelin deyince eşimi aradım ve uçarcasına eve geldi, sanki o an doğuruyorum:)))Hemen annemi de yoldan alıp DR a gittik.Dr um usg de baktı, nst e bağladı.Bebek pelvise tam yerleşmemiş, 1 hft daha kalsın dedi.Sancılarım da hafif başlamış ama ben bişi hissetmiyordum.Neyse bizi eve gönderdi.O günü güzelce geçirdik, sadece gün içinde diğer günlerden farklı olarak sol kasıkta batma hissettim ama bebek büyüdüğü için olabileceği için çok önemsemedim.O akşam 2 hamile arkadaşım bir pasta alıp gelmişler, doğum günümü kutladım.(1 gün önceden)Gece yattım saat 2 de aşağı taraflarda bir sıcaklık hissettim, ayağaşfırladım,sular aşağı indi, tuvalete girdim, yine şakır şakır.Ped koydum ped kar etmiyor tabi ki...Hemen Dr umu aradım, hemen hastaneye gidin geliyorum dedi.Annemi ve eşimi uayndırdım, hastaneye yola koyulduk.Hastaneye giderken titremeye başladım, heyecanlı değildim, neden olduğunu pek de anlamadım.Titrememe engel olamıyordum.Hastaneye girdik, hemen nst e bağlandım, sancılar başlamıştı ancak ben bişi yine hissetmiyordum.Dr um gelince beni muayene etti, rahimde açılma başlamıştı ancak suyumun içinde mekonyum gördüğünü söyledi,bana ne yapalım diye sordu.Ben normal doğum isterken bunu duyunca bebeği tehlikeye atmak istemediğimi ve sezeryan olmak istediğimi söyledim.Saat 2.50 gibi sezeryana alındım ve 3.45 de meleğime kavuştum.Bu arada devamlı titiriyordum.Doğumdan sonra da bir süre tit tir titredim,epidural de yapabiliyormuş ama benim öncesinde de vardı..Mert im 3450 gr-53 cm doğdu.Demek ki 1 hft daha kalsaydı 4 kg doğacaktı, tosun gibi :)))Şükürler olsun ki sağ sağlim kavuştum meleğime:))Allahım bana doğum günümde harika bir hediye gönderdi.

Mert le yaklaşık 26 gündür birlikteyiz.Günlerimiz emzirme, alt açma , gaz çıkarma ile geçiyor..Bunun dışında oğlumun gaz problemi, kusmaları felaket durumda..Dr gaz problemi için metsil verdi ama nafile..Bir de ıkınmadan dolayı makatta çatlak oluşmuş,antiseptik ve kremlerle geçirmeye çalışıyoruz..Gecen gece 2 de öyle bir gaz tuttu ki artık acile gidelim dedik, arabaya bindik, ve yolda mert uyudu,hastaneye gitmeden eve geri geldik.

Benden ilk haberler böyle kızlar , fırsat buldukça yazarım gene :)))

Öpüyorum sizleri:KK16:

Ahhh Siboşum demek sende son dakikada sezeryana dönenler kervanına girdin, ne güzel açılmaya da başlamışken insan çok sinir olur ama ne demiştik önemli olan netice, önemli olan ikinizde sağlılısınız ve kavuştunuz, Allah sizi hiç ayırmasın inşallahhhhh.... Evet bundan sonrası aşağı yukarı hep belli şeyler, gaz, emdi-emmedi,kaka yaptı, çok yaptı,rengi şöyle-böyle... ne diim anacım dünyanın en yorucu ama en katlanılan meşgalesi... Bi sıkıntın bi merakın ne olursa en ufak bi şeyde olsa burdan ya da face den bana her zaman sor canımcım bildiğim bi şeyse seve seve ve uzun uzun dinler cevaplarım canımcımmm, bebişini de senide kocaman öpüyorummm....

Evett sevgili Semra hanım hadi bakalım geldi mi prenses nerde kaldı yahuuuu???

merhabalaarrr...

sibel sende benim gibi son anda sezeryan olmuşsun:KK43:
ama olsun ikinizde sağlıklı olunda gerisi önemli değil.. doğum günü sürprizi yapmak istemiş mert paşa:)

Sinem benim bebişe tahminen 13 gün kaldı.. 22 şubatta dr. sezeryan günümü vericek.. daha öncesinde bi sürpriz yapıpta acil sezeryana gitmek zorunda kalmam inşallah. yada 22sinde gelsin kuzum.. çok güzel bi tarih çünkü :)))

dün evimizi temizlemeye geldi annane ve yengemiz.. sağolsunlar dip köşe tertemiz oldu.. yeni bebeğe tertemiz ev :)

hastane çantam uzun süredir hali hazırda bekliyor zaten.. bi eksik minik kuşumuz..

eeeee semra annecik ne dedi doktor ne zaman sezeryan günü, ay beni heyecan sardı bakalım nasıl olacak ikinci çocukla hayat, şimdiki meleğiniz müstakbel ablanın tavrı nasıl olacakk valla her detayı merak ediyorum, umarım vakit buldukça bizimle paylaşırsın, hoş biz karı koca ikinciyi düşünmüyoruz ki birinciye karar vermemiz 8 yılımızı aldı :KK66: ama ben ara ara yalnız kalamasa mı bu kız demekteyim de sonra beni öyle bi delirtiyorkiii amannn yok ben almim diyorum. Bi de bana rahmetli anacım hep unutuyorsun kızım der dururdu üç çocuk anası olarak ama ben valla neredeyse her anı çok net anımsıyorum, helede şu süt mevzu yok oldu olmadı,hele iş yerinde sağmalar sonrasındaki steril etme sıkıntıları+uykusuzlukkk... kısacası her güzel anı olduğu gibi olumsuzlarıda hatırlamaktayım. Ne diim sana bol bol sabırlar diliyorum :KK66:

eeeee semra annecik ne dedi doktor ne zaman sezeryan günü, ay beni heyecan sardı bakalım nasıl olacak ikinci çocukla hayat, şimdiki meleğiniz müstakbel ablanın tavrı nasıl olacakk valla her detayı merak ediyorum, umarım vakit buldukça bizimle paylaşırsın, hoş biz karı koca ikinciyi düşünmüyoruz ki birinciye karar vermemiz 8 yılımızı aldı :KK66: ama ben ara ara yalnız kalamasa mı bu kız demekteyim de sonra beni öyle bi delirtiyorkiii amannn yok ben almim diyorum. Bi de bana rahmetli anacım hep unutuyorsun kızım der dururdu üç çocuk anası olarak ama ben valla neredeyse her anı çok net anımsıyorum, helede şu süt mevzu yok oldu olmadı,hele iş yerinde sağmalar sonrasındaki steril etme sıkıntıları+uykusuzlukkk... kısacası her güzel anı olduğu gibi olumsuzlarıda hatırlamaktayım. Ne diim sana bol bol sabırlar diliyorum :KK66:

benim tahminlerim suya düştü:KK43:((

bebişin gelmesini biraz daha bekliycez..

5 mart 2012 günü Allahın izniyle gelecek bebişimiz. ben 1 mart gibi düşünüyordum ama olmadı.

günü belli oldu ya olsun.. çok rahatladım, üzerimden bi yük kalktı sanki.. artık geceleri rüyalarıma giriyordu sayılar, günler, aylar..

9 gün sonra kavuşuyoruz ikinci kuzumuza. sayılı gün çabuk geçer derler ya, inşallah geçer.

2 çocuklu hayat nasıl olacak benimde bi fikrim yok :S inşallah çok zor olmaz, Defne aşırı kıskançlık yapmasın, bebeğe zarar verecek davranışlarda bulunmasın istiyorum. ve en çokda o ilk buluşmayı merak ediyorum.. abla-kardeşin ilk buluşması..

hakkımızda hayırlısı olsun ve dediğin gibi Sabrım bol olsun

X