ocuk istiyorum ama...

Yettimmm geldimmm hanımlarrrr...

Valla ne deseniz haklısnız bu sıralar çok boşladım burayı, ama anacım gün içinde vakit nasıl geçiyo anlayamaz oldum, birazda kendi kendime internet yasağı koymaya başladım, zira kitap okuyamaz bi hale geldim o yüzden pek buraya girmedim. Haaa ara ara hep bakıyordum baktım kimselerde ses seda yok bende bi şey demeden çıkıyorum. Kısaca biz iyiyiz canlar, kuzucuğumla uykusuz yaşamın dalgalı sularında bocalamaya devam. Ama artık kendimce radikal kararlar ve uygulamalar yapmanın zamanıdır diyor ve çok yakında uygulamalı olarak değişim rüzgarını başlatmayı düşünüyorum. Hoş geçen hafta sonu doktor randevumuzda kadın bana bence siz henüz hazır değilsiniz, çocuktan önce siz kararlı ve inançlı olmalısız dedi ve beni bitirdi çünkü doğruydu söyledikleri. Ben daha henüz doğru kararın hangisi olduğunu bilmiyorum ama çözüme yaklaştığımı hissediyorum.

Şöyleki artık bi kenara bırakılan yularları ele almanın vaktidir ve bu çocuğun artık anne sütünden daha çok deliksiz uykuya ihtiyacı olduğunu kabullenme zamanıdır. Ama tabiki yavaş yavaş, çünkü artık karşımda bebek yok, bebeklikle çocukluk arasındaki çok daha zor bi dönem var, o yüzden adım adım gitmeliyim.Önce yatağını odasına geri taşımakla başlayacağım, odasının sadece oyun için değil uyku içinde güvenilir bir yer olduğunu öğretene kadar emmeye devam sonra da yavaş yavaş gece emmelerini kesme işi başlayacak, sonra da kendi kendine uyuma... Kısacası beni zor bi kış bekliyor ama kararlıyım bu iş bu üç ay içinde bitecek... Gelişmelerle yanınızda olicim beni takibe devam :KK66:

Evett sizler nassınız bakimm nasıl gidiyo hamişlerrr diyin bakaklım?

EEEE yeni hamiş haberi yok mu yaw şöyle patlatalım havai fişeklerii???

hayırlı cumalar kızlar:KK16:

hoşgeldin sinemcim, merak ettirdin bizi.face de de göremedim..Neyse herşey yolunda , sağlık yerindeyse sorun yok:KK34: bu sabah face de didoş un fotoğraflarını gördüm, çok cimcime görünüyor her zamanki gibi:KK16:uykusuz didoş.. senin yazdıklarını okudukça, bizi daha ne gibi zorlu günlerin beklediğini daha iyi anlıyorum...Sevgileri herşeyi yaptırıyor.

biz bugün itibariyle tam 26 haftalık olduk, 27 e bugün girdik...Geçen cmt dr randevumuz vardı, kuzumu göreceğim diye sevinirken, bizimki kendini saklamayı uygun gördü, çok net göremedik kendisini...neyse sağlığı yerinde olsun, varsın doğunca görelim.Oğluşum geçen cmt itibariyle 34 cm, 940 gr olmuş maşallah nazar.DR amcamız gayet iyi , herşey normal dedi.3 hft sonra diğer randevumuz.

Dr um artık tahli istemez derken idrar tahlili, hemogram istedi.Offff... bu tahlillerin sonu ne zaman gelecek artık..!
Dr um da benden pimpirikli, idrarımı yaparken bazen kasık ağrısı oluyor dedim, hemen tahlil istedi.28.hft a kadar da şeker yüklemesi var.10 kasım da tetenoz aşısı (2.i kür)..

Kalbimle ilgili bir sıkıntım vardı, size bahsetmiştim önceki günlerde.Onun için de dr a gittim, detaylı bir incelemden sonra "hiçbirşey yok,senin doğumsal mitral kapakta bişi var (dedi de ben anlayamadım, dr dili malum),hiçbir sorun görünmüyor, sapasağlamsın" dedi.25 kadında 1 kadında olurmuş.İsmi de ekstrasistol.Gerçi bu teşhisi ben kendime 1 aydır koymuştum ama dr dan teyit almış olduk.Sinir , stres biraz tetikleme yapıyormuş, rahat olmak gerekiyormuş.Dörtlü testten sonra üzerimde kaldı, hala daha gitmiyor.Bir de onunla yaşamayı, arkadaş olmayı öğrenmem gerekiyormuş.Yani bu bende hep varmış ve var olacakmış.Biraz da gebelik tetiklemiş.Belki doğumdan sonra rahatlarım.İlginç bişi var ; dr a gittikten sonra çok şiddetli, beni rahatsız edecek kadar olmadığı..Biraz da psiklolojik galiba...ne yapıyorsa insan kendine yapıyor.Ben hem pimpirikli , hem de herşeyi kafasına takan bir insan olarak ne yapıyorsam kendime yaptım.Huyum kurusun:KK20:

Şimdilik bende haberler böyle kızlar...

Hepinizi öpüyorum:KK16:

hayırlı cumalar kızlar:KK16:

hoşgeldin sinemcim, merak ettirdin bizi.face de de göremedim..Neyse herşey yolunda , sağlık yerindeyse sorun yok:KK34: bu sabah face de didoş un fotoğraflarını gördüm, çok cimcime görünüyor her zamanki gibi:KK16:uykusuz didoş.. senin yazdıklarını okudukça, bizi daha ne gibi zorlu günlerin beklediğini daha iyi anlıyorum...Sevgileri herşeyi yaptırıyor.

biz bugün itibariyle tam 26 haftalık olduk, 27 e bugün girdik...Geçen cmt dr randevumuz vardı, kuzumu göreceğim diye sevinirken, bizimki kendini saklamayı uygun gördü, çok net göremedik kendisini...neyse sağlığı yerinde olsun, varsın doğunca görelim.Oğluşum geçen cmt itibariyle 34 cm, 940 gr olmuş maşallah nazar.DR amcamız gayet iyi , herşey normal dedi.3 hft sonra diğer randevumuz.

Dr um artık tahli istemez derken idrar tahlili, hemogram istedi.Offff... bu tahlillerin sonu ne zaman gelecek artık..!
Dr um da benden pimpirikli, idrarımı yaparken bazen kasık ağrısı oluyor dedim, hemen tahlil istedi.28.hft a kadar da şeker yüklemesi var.10 kasım da tetenoz aşısı (2.i kür)..

Kalbimle ilgili bir sıkıntım vardı, size bahsetmiştim önceki günlerde.Onun için de dr a gittim, detaylı bir incelemden sonra "hiçbirşey yok,senin doğumsal mitral kapakta bişi var (dedi de ben anlayamadım, dr dili malum),hiçbir sorun görünmüyor, sapasağlamsın" dedi.25 kadında 1 kadında olurmuş.İsmi de ekstrasistol.Gerçi bu teşhisi ben kendime 1 aydır koymuştum ama dr dan teyit almış olduk.Sinir , stres biraz tetikleme yapıyormuş, rahat olmak gerekiyormuş.Dörtlü testten sonra üzerimde kaldı, hala daha gitmiyor.Bir de onunla yaşamayı, arkadaş olmayı öğrenmem gerekiyormuş.Yani bu bende hep varmış ve var olacakmış.Biraz da gebelik tetiklemiş.Belki doğumdan sonra rahatlarım.İlginç bişi var ; dr a gittikten sonra çok şiddetli, beni rahatsız edecek kadar olmadığı..Biraz da psiklolojik galiba...ne yapıyorsa insan kendine yapıyor.Ben hem pimpirikli , hem de herşeyi kafasına takan bir insan olarak ne yapıyorsam kendime yaptım.Huyum kurusun:KK20:

Şimdilik bende haberler böyle kızlar...

Hepinizi öpüyorum:KK16:

Ahh Siboşum şimdi sana çok sakin olman lazım aman dikkat et diyeceğim ama biliyorumki hayatın anı anına uymuyo ve hemimiz sürekli ölümden öte köy olmadığını unutup duruyoruz ve ona buna kafayı takıyoruz. Ama yinede bizim artık bambaşka bi sorumluluğumuz var yavrularımız canımıza düştüğü anda artık tek olmadığımızı kabullenip kendimiz için olmasada onlar için çok sağlam durmamız şart. Sende oğlun için sakin kalabilmeyi elinden geldiğince yapmaya devam kalpciğini iyi tutacaksın. Seni seviyorum kendine ve bebişine dikkat, herşey yolunda zaten ve öylede kavuşacaksınız...

Ahh Siboşum şimdi sana çok sakin olman lazım aman dikkat et diyeceğim ama biliyorumki hayatın anı anına uymuyo ve hemimiz sürekli ölümden öte köy olmadığını unutup duruyoruz ve ona buna kafayı takıyoruz. Ama yinede bizim artık bambaşka bi sorumluluğumuz var yavrularımız canımıza düştüğü anda artık tek olmadığımızı kabullenip kendimiz için olmasada onlar için çok sağlam durmamız şart. Sende oğlun için sakin kalabilmeyi elinden geldiğince yapmaya devam kalpciğini iyi tutacaksın. Seni seviyorum kendine ve bebişine dikkat, herşey yolunda zaten ve öylede kavuşacaksınız...

Sinemcim söylediklerinde o kadar haklısın ki, birşey diyemeceğim.Elimden geldiğince sakin olmaya çalışacağım.Çok zor bir dönem hamilelik..devamlı endişe var içimde...Mesela,bugün oğlum şu saate kadar hiç hareket etmedi ve sabahtan beri endişeli bir şekilde hareketlerini bekliyorum.İster istemez stres yapıyorum..herşey bizim için Allah a emanetiz, o ne derse o olur sonuçta ama endişe de fena şey işte..bende seni ve o şirin kızını çok seviyorum tatlım, sizde kendinize iyi bakın:KK16:

kimsecikler uğramamış gene :44:

benim yine kuruntuluğum tuttu kızlar, kendimi de oğluşumu da huzursuz edip duruyorum.Geçen hft sonundan beri oğlum sağ kasığımda ve makatıma çalışıyor.Resmen zonklatıyor.Geçen hafta hareketlerini göbek deliğimin çevresinden izleyebiliyordum,şimdi sadece sol kasıkta..orayı pek sevdi herhalde...bende endişelendim, neden diğer taraflara hareket etmiyor diye ve dr umu aradım.normal olduğunu, günde 10 defa hareket ediyorsa ve periyodik ağrılar olmadığı sürece endişe etmemem gerektiğini söyledi.Rahatladım neyse ki! Sizlerde böyle oldu mu?Gerçi her bebeğin hareketlerinin ve gebeliğin kendine özgü olduğunu bilsem de merak işte..!

kimsecikler uğramamış gene :44:

benim yine kuruntuluğum tuttu kızlar, kendimi de oğluşumu da huzursuz edip duruyorum.Geçen hft sonundan beri oğlum sağ kasığımda ve makatıma çalışıyor.Resmen zonklatıyor.Geçen hafta hareketlerini göbek deliğimin çevresinden izleyebiliyordum,şimdi sadece sol kasıkta..orayı pek sevdi herhalde...bende endişelendim, neden diğer taraflara hareket etmiyor diye ve dr umu aradım.normal olduğunu, günde 10 defa hareket ediyorsa ve periyodik ağrılar olmadığı sürece endişe etmemem gerektiğini söyledi.Rahatladım neyse ki! Sizlerde böyle oldu mu?Gerçi her bebeğin hareketlerinin ve gebeliğin kendine özgü olduğunu bilsem de merak işte..!

Siboşum aynen doktorun dediğini diyeceğim bende bu sayma işi çok sinir ama takibe devam, zaten aslında çoğu hareketini kendi koşturmacan içinde algılayamayabilirsin. O bi yerlere çöreklenme işini de çok iyi bilirim bizimki de mesanemi çok seviyordu haliyle bende sürekli wc ye koşturuyordum :KK66:)) ama nedense doğum yaklaştıkçada bi türlü aşağıya inmedi sıpa kız ve sonuçta sezeryana dönüş yaptık, sen içini ferah tut oğluşun çok çok iyi ve hep seninle kalacakkkk...

Uğurlu topiğin, güzel annelerine kocaman kocaman selamlar...

şimdi ben bir görünüp kendimi unutturduğum için umarım hatırlamakta zorlanmazsınız :)

Duygu ben arkadaşlar, hani topiğin uğuruna ve büyüsünü uzun zamandır takip ettiğimi anlatmıştım... o uzun hikayeyi okurken kafamdaki soru işaretleri evete dönüşmüştü...

işle ilgili durumumda değişiklikler olduğundan uzun bir süre takip edemedim burayı... Sibel ve Sinem annenin yeni yeni halleri var, yeni yeni soruları var, ayrıca bir prensese de bir kız kardeş geliyor... ben biraz kafanızı dağıtayım...

geçen hafta pazar günü regl olmam gerekirken olmadım, üstelik benim regl düzenim başladığından beri sekmez... çok ihtimal vermedim hem mevsimsel ani soğuyan havadan dolayı gecikme olabilir dedim ee birde eşim bu ay en kritik dönemde burada değildi:) sonra gelmeyen reglim beni salı günü delirtti, bir test aldım idrar testi negatif, ama perşembe günü dayanamayıp kan testi yaptırdım, sonuç 66.7... :)

o kadar çok kulaklarımda çınladı ki özellikle Sinemin hikayesi... bir diyorum acaba tamam mı yoksa değil mi? annem soruyor ne oldu diye hafif bir şey var diyorum çok komik :)

sonra doktorumu aradım, bu gebelik ama ctesi bir tekrarla 2 katına çıkması iyidir bir onu görelim sonra randevulaşalım dedi...

biz ctesi eşimle bir heyecan yine kan testi yaptırmaya gittik tabii bu arada perşembeden ctesi ben ne haldeyim, sürekli tuvalette, sanki regl olucam gibi hissediyorum... karnım bir ağrıyormuş gibi geliyor.. bir seviniyorum içimden içimden... birde daha belli değil diyorum :)

çok şükür ctesi test sonucumuz 151 çıktı, doktorumuz da hayırlı olsun, bu gebeliktir dedi... çok sevindik, eşim havalara uçtu... ve bizi önümüzdeki cuma günü yani bayramdan önceki cuma çağırdı... ama günler geçmiyor cumartesiden beri... bir gitsem bir doktorun tamam şimdilik herşey yolunda demesini o kadar istiyorum ki... beni bir siz anlarsınız...

şöyle huzurla hamileyim ben hamileyim demekk istiyorum :))))

Uğurlu topiğin, güzel annelerine kocaman kocaman selamlar...

şimdi ben bir görünüp kendimi unutturduğum için umarım hatırlamakta zorlanmazsınız :)

Duygu ben arkadaşlar, hani topiğin uğuruna ve büyüsünü uzun zamandır takip ettiğimi anlatmıştım... o uzun hikayeyi okurken kafamdaki soru işaretleri evete dönüşmüştü...

işle ilgili durumumda değişiklikler olduğundan uzun bir süre takip edemedim burayı... Sibel ve Sinem annenin yeni yeni halleri var, yeni yeni soruları var, ayrıca bir prensese de bir kız kardeş geliyor... ben biraz kafanızı dağıtayım...

geçen hafta pazar günü regl olmam gerekirken olmadım, üstelik benim regl düzenim başladığından beri sekmez... çok ihtimal vermedim hem mevsimsel ani soğuyan havadan dolayı gecikme olabilir dedim ee birde eşim bu ay en kritik dönemde burada değildi:) sonra gelmeyen reglim beni salı günü delirtti, bir test aldım idrar testi negatif, ama perşembe günü dayanamayıp kan testi yaptırdım, sonuç 66.7... :)

o kadar çok kulaklarımda çınladı ki özellikle Sinemin hikayesi... bir diyorum acaba tamam mı yoksa değil mi? annem soruyor ne oldu diye hafif bir şey var diyorum çok komik :)

sonra doktorumu aradım, bu gebelik ama ctesi bir tekrarla 2 katına çıkması iyidir bir onu görelim sonra randevulaşalım dedi...

biz ctesi eşimle bir heyecan yine kan testi yaptırmaya gittik tabii bu arada perşembeden ctesi ben ne haldeyim, sürekli tuvalette, sanki regl olucam gibi hissediyorum... karnım bir ağrıyormuş gibi geliyor.. bir seviniyorum içimden içimden... birde daha belli değil diyorum :)

çok şükür ctesi test sonucumuz 151 çıktı, doktorumuz da hayırlı olsun, bu gebeliktir dedi... çok sevindik, eşim havalara uçtu... ve bizi önümüzdeki cuma günü yani bayramdan önceki cuma çağırdı... ama günler geçmiyor cumartesiden beri... bir gitsem bir doktorun tamam şimdilik herşey yolunda demesini o kadar istiyorum ki... beni bir siz anlarsınız...

şöyle huzurla hamileyim ben hamileyim demekk istiyorum :))))

Duygucum ne güzel bir haber bu:KK9: çok çok tebrikler.. Allah sağlıkla kucağına almayı da nasib etsin cnm..
Nasıl bir heyecan, mutluluk, şaşkınlık. seni çok iyi anlıyorum.Harika bir duygu...Bence gebeyken yaşayacağın hergünün heyecanı, mutluluğu, tadı bambaşka...(bazı aksi durumlar olmasına rağmen ki Allah kimseye yaşatmasın)Onun içinde büyüdüğünü hissetmek, hele birde karnında bebeğinin hareketleri...harika duygular, yaşamayan anlayamaz gibi geliyor...:KK19:
İlk Dr randevusu ve sonrakiler..herbiri birbirinden heyecan verici..her Dr randevunda bebeğinle ilgili yeni bir şey öğrenmek...ilk başta keseyi görmek, sonra kalp atışları, cinsiyeti, sonra yavaş yavaş onun içinde büyüdüğünü görmek....Tek kelimeyle MUCİZE....

Bu arada dün bir arkadaşımın ikinci cocuğuna hamile olduğunun haberini aldım.Senin gibi önce evde idrar tahlili yapmış ve çıkmamış sonra kan tahlilinde 110 çıktı onunda ve 2 gün sonra ikiye katladı değeri.Dün bir sevinçle beni aradı ve güzel haberi verdi.Şöyle söyleyim; etrafımdaki arkadaşlarımı saydım da şu an 5 arkadaşım hamile...Allah nasib ederse; sıra sıra kavuşacağız minik meleklerimize..

Senin şimdi yapacağın tek şey herşeyin yolunda gideceğini düşünmek, kendine dikkat etmek...Ve en zoru da sabırla Dr randevunu beklemek:KK34:

Tekrar tebrik ediyor, güzel haberleriniz bekliyoruz...:KK16:

Siboşum aynen doktorun dediğini diyeceğim bende bu sayma işi çok sinir ama takibe devam, zaten aslında çoğu hareketini kendi koşturmacan içinde algılayamayabilirsin. O bi yerlere çöreklenme işini de çok iyi bilirim bizimki de mesanemi çok seviyordu haliyle bende sürekli wc ye koşturuyordum :KK66:)) ama nedense doğum yaklaştıkçada bi türlü aşağıya inmedi sıpa kız ve sonuçta sezeryana dönüş yaptık, sen içini ferah tut oğluşun çok çok iyi ve hep seninle kalacakkkk...

sinemcim aynen dediğin gibi benim oğluşumda o civarlarda..hiç değiştirmiyor pozisyonu.Maşallah hareketlerini sürekli hissediyorum,aramızdaki iletişim o küçük hareketler oğluşumla..

bende suyu bol tükettiğimden, zaten çok tuvalete giren biriyimdir, şimdi halim harap ve önümde 2,5 ay kadar daha var.Ben artık tuvalette yaşarım, hiç çıkmam ordan:KK1:

şeker yüklemesini, idrar ve kan tahlillerimi de yaptırdım.şeker değerim 1 saat sonra olan 157 çıktı.Dr um hepsi gayet iyi dedi.ben bir şükür çektim ki; pimpirikli Dr um ne dese beğenirsin "ben birşey çıkacağını sanmıyorum ama
sen yine de 100 gr da yaptırıver"Allah ım Allah'ım ya sabır..!:KK52:"Acil mi" dedim "yok değil" dedi.Bayramdan sonra onu da yaptıracağım bakalım...İçim dışım tahlil oldu vallahi...

canım çok teşekkür ederim... çok mutluyum, allah hayırlısıyla bebeğimiz kucağıma aldığım günü göstersin inşallah... hepimize göstersin...
bu mucizeyi hissetmek o kadar güzelmiş ki...
bugün bir kitap okumaya başladım, Mehmet Öz'ün amerikalı bir doktorla beraber yazdığı bir kitap orada bir yorum yapmış, çok güldüm... hamilelik inanıldığı ve yaşandığı kadar güvensiz ve riskli değildir. gebeliklerin çok büyük bir oranı sağlıklı ve normal geçer. böyle olmasa insan ırkı nasıl devam ederdi? demiş :))

iple çekiyorum doktor randevumuzu :)

Off be bayram hediyesi gibi oldu bu güzel haber, Duygu hanım çiçeği burnunda anniş adayıı hayırlı uğurlu olsun. Sen çok iyi biliyorsun benim hikayeyi aynen benim ilk gittiğim doktorda yok ikiye katlasın yok o yok bu diyip diyipp bi yuppi çektirmemişti adam gibi ama ben sana diyorum bal gibi hamişsin anacımmm :KK66: Allah sağlıcakla kavuşmayı da nasip eder inşallahhh. Valla ben Siboşun dediklerine aynen katılıyorum bu başlangıcı artık 9 ay her adımda ayrı bi telaş,heycan ve sevinç saklı, umarım sen hiç endişe kervanına katılmazsın. Gelişmeleri ve güzel haberlerini, kalp ptırcıklarını dinlemeni her bişeyi ayrıntısıyla bekliyoruz...

Siboşum aynen bende 50 lik normal değerlerde çıktığı halde 100 lük ekeri yaptırmıştım ama sana tavsiyem madem bayram sonrasına kaldı dikkat et anacım yediğine içtiğine malum bayram bu tatlısı şekeri eti bol gidecek sen aman diim sonra olduğundan da yüksek çıkmasın değerler benden tavsiye :KK66:

Bu arada artık pek sık gelmesemde buralara arada aldığım bu güzel haberle varlığınız beni çok motive ediyor, sağolun varolun....

Her bi keşe iyi bayramlarrrr...

oooo olmuyo böyle hanımlar nerlerdesiniz be yawww, hani yeni havadisler...

Duygu ne oldu randevu her bişey yolunda mı?

Siboşum şeker yüklemesi nasıl çıktı?

Aslı oğluşla olan maceralarını bekliyoruz

Semra hanımcım kış kıyamatte nasıl gidiyo hamişlik?

...?

Diyin bakem nassınız?

Beni soracak olursanız ben karman çormanım, yeniden Ankaraya dönüş ışığı yandı ve bende o ışığı takibe karar kıldım, bakalım gidişat ne olcak. Zira sonuç ne olursa olsun çok üzülmeyeceğim çünkü Samsun'a alıştık iyi kötü bi düzen oturttuk ama belki bilmiyorsunuzdur burada kadro olmadığı için süreli geçici görevle duruyorum burada ve her 6 ayda bir uzatma alıyoruz.Son uzatmamda bakanlık epey bi tantana yaptı bi sonrakide epey zorlayacak gibi gibi. Öyle laf arasında durumumdan yakınırken ummadığım bi kapıdan torpil yapabileceklerini duyuncaaaa madem öyle o zaman bende ailemin yanına dönüş için uğraşırım dedim ve girdik bakalım bi yola. Tek duam hayırlısı olsun gerisi boş...

Bu arada bayram tatilinde tabiki Ankaraya gittik geldik ve dönüşümüz muhteşem oldu, netekim yeni yeni bi uyku düzeni oturtuyorken sil baştana döndük ve bana yine uykusuz geceler kaldı. Aslında dönüş kararımıda daha çok bu seyahatler netleştirdi, her bir gidiş iyi hoş da dönüş ve adaptasyon çok zor oluyoooo...

Sinemcim merhaba,
Vallahi de billahi de haklısın, bir türlü fırsat bulup, gelip birşeyler karalayamadım buraya...Bayramda zaten uçan kuş misaliydik, sonrasında işe adapte olma süreci ve iş birikme durumu... tam buraya giriyorum, birşeyler karalayacakken işim çıkıyor vs...şimdi biraz fırsat varken; kim ne yapmış diye bakarkene bu sefer araya sıkıştırıp yazmaya karar verdim..

Vallahi sinemcim 100 gr şeker yükleme sonucun 1.saatte 172, 2.saatte 144 çıktı.Sağlık ocağında yaptırmıştım.Normal dediler. Aynı gün tetenozun 2.kürünü de yaptırdım.Eğer mayısta da yaptırırmışsam 5 sene koruyuculuğu olacakmış.Mayısa çok var, hele bir doğurayım dedim :KK9:Bu hafta sonu da dr randevumuz var , bakalım kuzum ne kadar olmuş.Biraz güçlendi, tekmeleri ,hareketleri maşallah yerinde:))
Benim eller, ayaklar hafif şişti, şu ana kadar 9 kilo aldım.Yüzükleri çıkardık, ayakkabı olarak en rahat çizme ve ayakkabıları tercih ediyorum..Giysiler zaten artık olmuyor, onu da bir şekilde idare ediyorum.Bir hamiş kotum var en azından :)))15 gündür sırtımın sağ tarafı otururken çok ağrıyor, o bölge yanıyor resmen, ayakta hiçbirşeyim yok.Hacı yatmaz gibi tüm gün ayakta da duramam ki!!!

Bu arada oğluşumun odasını ısmarladık, odasının duvar kağıtlarının bir kısmı kaplandı.Alışverişlere yavaştan başladı.. Aklım fikrim bebek ürünlerinde artık....Ne kendimi düşündüğüm var, ne de başkasını..değişik birşey, annelik böyle birşeymiş.hep en iyisini, en güzelini onun için düşünüyorum.zamanında sağlıkla gelsin inşallah ...

isim olarak da Mert düşünüyoruz.Eğer son anda daha cazip bir isimle karşılaşmazsak...:))

hayırlısı olsun sinemcim, Ankara dönüşü görünüyor desenize..tebdili mekanda ferahlık varmış, umarım herşey gönlünüzce olur:KK34:

benden de haberler şimdilik böyle:KK16:

herkesciklerden güzel haberler bekliyoruz bu arada, nerelerdeler acaba????

merhabaaaaa....

Sinem haklısın vallahi.. uğrayamaz olduk ama benim bayramda geçerli sebeplerim vardı..
Çoruma eşimin ailesinin köyüne gittik. Eşim iştem ayrılmıştı ve bayramı orda rahatça geçirelim dedik.. hatta bayram önce görüşme yaptığı bi şirketten olumlu sonuç alınca çifte bayram olsun demiştik.. amma velakin hiçde öyle olmadı.. gittiğimizin 3.günü kızım kusma ile başlayan hastalığa kapıldı.. kusma,ateş,ishal,karın ağrısı, ağzına su hariç lokma koymama... derken vücutta enerji kalmayınca sürekli her bulduğu yerde sızıp kalmalar:KK43:( ilaç üstüne ilaç.. tabi hava değişimi ve salgın da cabası.. ilaçlar fayda etmiyor:KK43:( bayramın üçüncü günü aniden apartopar kalkıp geldik Ankaramıza.. burdada doktora götürdük ve şükür kızım düzelmeye başladı.. 6 gün ağzına hiçbişey sürmediği için çocuk yemek yemeyi unuttu:KK43:( 2 kiloya yakın kilo kaybetti, zaten kilolu olmayan kızım:KK43:(( şimdi yemek yemeye başladı şükür ama işte pütürlü sorunu yaşamaya başladık yine:KK43: ağzına bişey takılsa diliyle geri çıkarıyor:KK43: üstüne birde son kök dişleri çıkmaya başladı 3ü birden çıkıyor... vitamin çinko takviyesiyle eski ağırlığına sağlıklı günlerine kavuşturmaya çabalıyorum Allahın izniyle.

Hamileliğim de şükür iyi gidiyor:nazar::nazar::nazar: 24+3üm bugün.. köyde stresten 1 kilo vermiştim, şimdi fazlasıyla geri aldım..aldığım kilo +7,5 kilo civarında:KK43:

Ankaraya dönüşünüz hayırlı olur inşallah..

amanın kimler gelmiş hoş gelmişşş...

Semra hanım büyük geçmiş olsunn. Valla bu hava değişimleri bizleri bile sarsıyo bebişler ne yapsın, hem onlara zor hemde bakan annelere... neyseki anlaşılan şimdi durum düzelmiş umarım en kısa zamanda iştahıda yerine gelirde normale dönersiniz. Her hastalıkta sil baştan olması da apayrı bi sıkıntı hele şu dişlerr yok muuu ah o dişler hepimizin derdi, bizde bi gün iyiysek üç gün kötüyüz, zaten bi türlü oturtamadığımız uyku düzeni her dişte allak bullak oluyo, bende neredeyse hiç şöyleee güzel uyudum diyerek uyanamadım ve aslında şimdilerde gerçekten çok pişmanın zamanında müdahale etmediğim için. O yüzden sizlere diyorumki 9. aya gelmeden bu kendi kendine uyuma işini halledin, hangi metodu seçersiniz bilmem ama ben şimdi yeni terceümesi yapılan bi kitaba gözümü diktim onu alığ kesin ve kati bi şekilde işe koyulmaya kara verdim. Daha okumadığımdan size henüz tavsiye edemiyorum. Kim West in "iyi uykular tatlı rüyalar" isimli kitabı.bakalım nasıl çıkacak umarım bizede az biraz uyumlu bi yaklaşımı vardır da uygulamaya geçebiliriz. Ama size tracy hogg u bildiğim için tavsiye edebilirim, alın kitabını ve okuyun iyive okuyun ama, biraz fazla mükemmeliyetçi ve idealist görünmekle birlikte çoğu yaklaşımı doğru ve sanırım harfiyen uyulabilirse çözüm almamak zor gibi. Bu kim west te onun daha çağdaşı ve belki biliyorsunuzdur faceden de kendisini takip ediyorum "uyku meleği" nin tavsiyesi. Neyse işte kimin derdi neyse ondan dem vuruyo. HAstalanmasınlarda gerisi boşş aslında...

Siboşum seninde keyfinin yerinde olmasına ve herşeyin olması gerektiği gibi gitmesine çok sevindim, o şişmelerde malesef sende erken başladı ne yapalım artık yüzüksüz falan idare etcezzz. Ama sana bi şey diyim mi ben daha hala o çıkarttığım yüzükleri takamıyorum, alyansda yenilendi, küçülttürmedim bi gün yine takacağım umuduyla ammaaa zor görünüyoo :KK66:) ayakkabı numaramı ise hiç demiyim iyice morak bozmayım :KK66:)))

Selam kızlar,
Sonunda gelebildim.Bizim cmt günü DR randevumu vardı.Kuzucuğumu net bir şekilde görme umuduyla gitsemde, kuzucuk pek göstermedi kendini yine:KK19:neyseki sağlıklı ve gelişimi iyi olduğunu duydum, gördüm, rahatladım.1700 gr -42 cm olmuş miniğim:emir_bebek:15 gün sonra yeniden gideceğiz bakalım.100 gr şeker yükleme sonuçlarımda da birşey yokmuş şükür..Ellerimin ağrısından bahsettim, 3 beyazdan uzak dur ve proteini arttır dedi.Ben ne yicem peki:KK43:ekmek yemeden sebze ne kadar insanı tutar ki!Et yiyince salata vs tutar da!..pilav, makarna, tatlı, tuz yok demek oluyor, 3 beyaz deyince..neyse Allah beterinden korusun, sağlık olsun, idare edeceğiz artık.2 ay kaldı.

Semracım çok geçmişler olsun.Kardeşim de tüm bayram senin kız gibi oldu, yattı zavallım.Kuzenim de ondan önce olmuştu.Bir virüs bu sanırım, bünyeyi zayıf yakaladı mı kolay bırakmıyor..

Sinemcim hayalet gibi mi geziyorsun uykusuzluktan:KK43:((Eğer benim oğlanda uykusuz olursa ben nasıl dayanırım bilemiyorum.Allah yardımcın olsun canım...

Sinocum yüzükleri boşverdim de ağrılar olmasa bari:KK43:(iş yerinde kağıt zımbalamak bile beni zorluyor öyle diyim...Amanin ayaklar aynı mı kalacak yani?olamaaaaaz, gecen sene aldığım ve hiç giymediğim çizmelerim var ama benim;:KK43:((

Selam kızlar,
Sonunda gelebildim.Bizim cmt günü DR randevumu vardı.Kuzucuğumu net bir şekilde görme umuduyla gitsemde, kuzucuk pek göstermedi kendini yine:KK19:neyseki sağlıklı ve gelişimi iyi olduğunu duydum, gördüm, rahatladım.1700 gr -42 cm olmuş miniğim:emir_bebek:15 gün sonra yeniden gideceğiz bakalım.100 gr şeker yükleme sonuçlarımda da birşey yokmuş şükür..Ellerimin ağrısından bahsettim, 3 beyazdan uzak dur ve proteini arttır dedi.Ben ne yicem peki:KK43:ekmek yemeden sebze ne kadar insanı tutar ki!Et yiyince salata vs tutar da!..pilav, makarna, tatlı, tuz yok demek oluyor, 3 beyaz deyince..neyse Allah beterinden korusun, sağlık olsun, idare edeceğiz artık.2 ay kaldı.

Semracım çok geçmişler olsun.Kardeşim de tüm bayram senin kız gibi oldu, yattı zavallım.Kuzenim de ondan önce olmuştu.Bir virüs bu sanırım, bünyeyi zayıf yakaladı mı kolay bırakmıyor..

Sinemcim hayalet gibi mi geziyorsun uykusuzluktan:KK43:((Eğer benim oğlanda uykusuz olursa ben nasıl dayanırım bilemiyorum.Allah yardımcın olsun canım...

Sinocum yüzükleri boşverdim de ağrılar olmasa bari:KK43:(iş yerinde kağıt zımbalamak bile beni zorluyor öyle diyim...Amanin ayaklar aynı mı kalacak yani?olamaaaaaz, gecen sene aldığım ve hiç giymediğim çizmelerim var ama benim;:KK43:((

valla bu ağrılarda senin şansına oldu be yawww, büyük ablam da senin gibiydi özellikler bilekleri çok fena ağrıyordu onunda neredeyse hiç bi şey kaldıramaz tutamaz olmuştu, doğumdan sonra biraz daha artarak durum devam etti ama sonra kısa sürede geçti. İşin özü annelik zor iş vesselam Allah hepimize sabırlar şifalar versin tabiki mutlu ve huzurlu bebişlerimizle... Bu arada umarım giyersin anacım yepisyeni çizmelerini, sen bana ne bakıyorsun ben zati öncesinde de dobiş olduğumdan ve hala hamilelik kilolarımı tam olarak veremediğimden hiç bi yerlere sığamıyorum siz tığ gibi hanımlarsınız şapadanak dönersin normal haline, sinir oluyorum size sinirrr :KK66:)))

valla bu ağrılarda senin şansına oldu be yawww, büyük ablam da senin gibiydi özellikler bilekleri çok fena ağrıyordu onunda neredeyse hiç bi şey kaldıramaz tutamaz olmuştu, doğumdan sonra biraz daha artarak durum devam etti ama sonra kısa sürede geçti. İşin özü annelik zor iş vesselam Allah hepimize sabırlar şifalar versin tabiki mutlu ve huzurlu bebişlerimizle... Bu arada umarım giyersin anacım yepisyeni çizmelerini, sen bana ne bakıyorsun ben zati öncesinde de dobiş olduğumdan ve hala hamilelik kilolarımı tam olarak veremediğimden hiç bi yerlere sığamıyorum siz tığ gibi hanımlarsınız şapadanak dönersin normal haline, sinir oluyorum size sinirrr :KK66:)))

iyi haftalar olsun herkesciklereee:))) Oğlumda bana tekme atarak sizlere selam ediyor:)))bu arada oğluşumun artık kasları iyice kuvvetlendi, neler yapıyor neler...karnım şekilden şekile giriyor resmen:)))onu böyle hareketli görmek acayip mutluluk veriyor..

İnşallah sinemcim dediğin gibi olur da, doğumdan sonra eski kiloma en kısa zamanda kavuşabilirim.Şu an vücudumda daha önce hiç taşımadığım 9 kilo fazladan bir kilo var.Nasıl, ne aman aldım bu kiloyu hiç hissetmedim.Hamilelikte böyle oluyor demek ki, hormonal olarak farketmeden kilo alımı oluyor..Gerçi şu an görünüşte göbek hariç bişi görünmüyor ama tartı öyle demiyor tabi ki:))

Bende 10 gündür; tuz, şeker ve unu azalttım.Ama canım neler çekiyor neler...Her sabah işe gelirken o gevrekçinin önünden geçerken özellikle:)kendimi tutuyorum, almıyorum tabi ki!Ekmeği günde 1 en fazla 2 dilim çavdar ekmeği olarak kahvaltıda yiyorum artık.Öğle-akşam ise 2 yemek kaşığı kadar pilav ya da makarna ile sebze veya proteinimi yiyorum.Bol meyve-salata yiyip, bol bol süt tüketiyorum.El ağrıların inşallah düzelir, bugün azcık da olsa ellerim daha iyi gibi..Ya da psikolojik, bilemiyorum:)) Ama geçmiş değil hala var yani..

Bu arada hamile arkadaşlarım yavaş yavaş bebeklerini kucaklarına almaya başladılar.Şu an sıra bende gibi görünüyor.Gerçi daha 2 ayımız var diyorum ama hayırlısı bakalım.Dr henüz bir tarih vermedi, sanırım şu an erken..Bu hft sonu yine kontrolümüz var bakalım.Bundan sonra 2 hft da bir Dr ziyareti...

Hepinizi öpüyorum, azcık ses verin sizlerde:KK16:

maşallah ne güzel sen 31.haftada 9 kilo almışsın, ben daha 25.haftada +8 kiloyu haneme yazmış bulunmaktayım.

bende hep boğazımdan kısmayı düşünsemde mutfağa girdiğimde işler karışıyor. yine de abartmıyorum tabiki. su meyveyle geçiştirdiğim çok oluyor.. keşke yürüyebilsem çok ama çok faydası olacak ama zor:KK43:( oturduğumuz yerde düzlük yok, heryer yokuş.. hadi onu geçtim kızımla çıksam tempolu yürüme şansım yok, apartmanda kızımı bırakabileceğim komşum olsada, kızım bensiz durmayacağı için oda zor:KK43:(
ancak annemlere gittiğim zaman yürüyebiliyorum. artık haftada bir annemlere giderim bende:)))

X