Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Maşallah ya olacak olacak kalbini temiz tut. Ben de folik asit ve d vitamini kullanıyorum ancak bir tahlil yaptırıp demir ve omega 3 de kullanmak istiyorum. Ama gebelikten bağımsız sağlık için bunlar çok elzem gerçekten iyi yapıyorsunuz

Baktırdım çoğuna d vitamini takviyesi de alıyorum. O da benim çok aşırı düşüktü. Hepsine baktırdım onun dışında her şey normaldi. Pcos çıktı bende o yüzden gebelikten bağımsız biraz sağlık için de yapıyorum. Ama umarım ona da etkisi olur

Gunaydin kizlar
Hayirli ugurlu gelsin hepimize bu grup
Bat 1 ocak, simdi ovulasyon donemimdeyim doktor kontrolunde degerlendirdik çatlatma ignesi de oldum ama umudum yok çünkü sag tüpüm kapali ve yumurtam da sag tarafta buyumus bu ay neyse 2 ocakta tüp bebek randevum var zaten cok beklentim olmadigi icin B planim hazir

Hadi bakalım hayırlı haberler inşallah son adet tarihiniz neydi acaba?

Bunların hepsini içeren imom omega diye bir ilaç var. Ben iki aydır onu kullanıyorum. Doktor da tavsiye etti.

bende yumurtlamayı anlıyorum test kullanmadım ama hissettiğim günde takvime yazıyorum sonra gerçekten o gün yumurtlama günü gösteriyor uygulama hep hisseserim bende değerlendirdim bakalım benimde olursa 2.olucak benimde eşim istemedi tm dedi ilişki sırasında geri çekti kendini yumurtlama zamanı bikere oldu gebeik ihtimali için bir gün için varmıdır diye düşünüyorum bende bakalım inş.olmuştur

Kizlar ovulasyon testi yapmayanlar icin soyluyorum gun asiri degerlendiren var mi yoksa tahmini yumurtlama gunune gore mi degerlendiriyosunuz ortalama 30-33 gunluk dongumde bugun itibari ile sat 11. Gunumdeyim.
Birde havuc sadece catlamayi mi kolaylastiriyor acaba yoksa havuc suyu icsem daha mi kisalir dongu bilemedim

Birde bir topikte okudum ovulasyon testinde koyu pik gorunce doktora gitmis ve doktor daha yumurta olusmamis demis ovulasyon testlerine de pek guvenim yok.

canım ben telefona program indirdim onla tkaip ediyorum yıllardır .genelde de anlıyorum yumurtlama agrımı o günleri değerlendirmek önemli internette 10 ile 16.günler önemli diye okumuştum senin başlaman lazım değerlendirmeye :)

Birde bir topikte okudum ovulasyon testinde koyu pik gorunce doktora gitmis ve doktor daha yumurta olusmamis demis ovulasyon testlerine de pek guvenim yok.
walla kesin sonuçta değil o testler ben hissettiğim halde de anlamıyrum ki agrı olunca çatlamış mı oluyor çatlayacakmı oluyor biz hiç bir zaman onu tam bilemeyiz ancak muayenede gözükür bence o yüzden doktorlarda 2 güne 1 diyorlar

Iste canim benim dongum uzun eger catlamadan itibaren 14. Gun regl geliyorsa benim catlama sat 17 ile 22. Gun arasinda demektir. Ay aciktan aciga soyleyecegim butun bir ayi degerlendirirsem de yumurtadan once ben catlarim

1 gün geçti erken gebelik testi regl olcakms gbi sancı ve bel ağrısı ancak bir değişiklik yok 2. Günden de kendi kendime gelin güvey olmayayım dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…