Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar ovulasyon testi yapmayanlar icin soyluyorum gun asiri degerlendiren var mi yoksa tahmini yumurtlama gunune gore mi degerlendiriyosunuz ortalama 30-33 gunluk dongumde bugun itibari ile sat 11. Gunumdeyim.
Birde havuc sadece catlamayi mi kolaylastiriyor acaba yoksa havuc suyu icsem daha mi kisalir dongu bilemedim
Ben gün aşırı yöntemini kullanıyorum bu ay. Her akşam bir havuç yiyorum hayırlısı bakalim

Kızlar kürtajdan sonra sat ve BAT nasıl ayarlanıyor? Bazıları kürtaj günü sat sayılır diyorlar doğru mu?
Kürtajı bilmiyorum ama ben düşük yaptığımda uygulamaya regl tarihi olarak girdim ilk günü, o da bir sonraki regl tarihini normal regl döngüme göre belirledi. Olması gereken zamanda oldum hiç şaşmadı. Ama düzeni bozulan çok kişi gördüm 🤷🏻‍♀️

Ben gün aşırı yöntemini kullanıyorum bu ay. Her akşam bir havuç yiyorum hayırlısı bakalim
Bende insallah gun asiri degerlendirebilirim ve havuc suyu icecegim belki erken olgunlasip catlama olur havuc sayesinde. Kimyasaldan sonra dongum uzadi o yuzden havuc kisaltir insallah diye umit ediyorum.

Kizlar ovulasyon testi yapmayanlar icin soyluyorum gun asiri degerlendiren var mi yoksa tahmini yumurtlama gunune gore mi degerlendiriyosunuz ortalama 30-33 gunluk dongumde bugun itibari ile sat 11. Gunumdeyim.
Birde havuc sadece catlamayi mi kolaylastiriyor acaba yoksa havuc suyu icsem daha mi kisalir dongu bilemedim
Ben gün aşırı değerlendirmeye karar verdim

Bende insallah gun asiri degerlendirebilirim ve havuc suyu icecegim belki erken olgunlasip catlama olur havuc sayesinde. Kimyasaldan sonra dongum uzadi o yuzden havuc kisaltir insallah diye umit ediyorum.

Yumurtlamadan sonra da her gün muz yiyin:)

Yumurtlamayi bilsem.. Yerim yerim kilo almaya calisiyorum zaten 😊
Yumurtalama için çinko magnezyum potasyum çok önemliymiş. Cig kuruyemis, kırmızı meyveler kuru da olabilir antioksidan etkili besinler muhakkak tuketilmeliymis. Folik asit ve b12 seviyesi de yüksek olmalıymış.
Bu aralar bunlara taktım inşallah faydası olur.
Ha bir de ayaklarımı dikiyorum 😂😂😂

Yumurtalama için çinko magnezyum potasyum çok önemliymiş. Cig kuruyemis, kırmızı meyveler kuru da olabilir antioksidan etkili besinler muhakkak tuketilmeliymis. Folik asit ve b12 seviyesi de yüksek olmalıymış.
Hahahahhaha imom omega takviyesi varmış ne diyorsunuz ona yeterli mi?
4 aralik son adet tarihim ve 1 ocakta baslangic bakalim umarim hic oynamaz de tüp bebege hemen baslarim herkese hayirli bol mujdeli bir ay olsun insallah 😍🩷
Ay hadi bakalım müjdeli haberlerinizi alalım inşallah, ekliyorum sizi:dua:
Seninle bat arasi 1 gun bizim canim. Bende oyle yapacagim ama 24. Gune kadar en fazla. O zamana kadar yeterli olur herhalde
Valla ben nolur nolmaz 26-27 ye kadar bu şekilde yapmayı düşünüyorum. Gerçekten belli olmuyor yumurtanın ne yapacağı, yumurtlama dönemi vs.

bende yumurtlamayı anlıyorum test kullanmadım ama hissettiğim günde takvime yazıyorum sonra gerçekten o gün yumurtlama günü gösteriyor uygulama hep hisseserim bende değerlendirdim bakalım benimde olursa 2.olucak benimde eşim istemedi tm dedi ilişki sırasında geri çekti kendini yumurtlama zamanı bikere oldu gebeik ihtimali için bir gün için varmıdır diye düşünüyorum bende bakalım inş.olmuştur
Benim yumurtlama bazen takvime göre oluyo bazen daha önce oluyo mesela oğluma hamile kaldığımda adetten birkaç gün sonra yumurtlamıştım.. yani ben yoğun kıvamlı akıntımdan anlıyorum yumurtladığımı sonraki günlerde de hafif sancım oluyo ordan anlıyorum..
Senin eşin niye istemedi canım benimki annesinden etkilendi aslında çok istiyordu ama sonra ben hiç uzatmadım konuyu normal davrandım ilişki olunca dikkat etmedi çok sevindim inşallah hemen yumurtlama olurda tutar ya..
Eğer seninde yumurtlama zamanına denk geldiyse tutma ihtimali var tabi inşallah hayırlısı olsun hakkımızda🥰

Bende dahil oldum mu olacağım mi anlamadım 😊🙁 SİZCE
Var gibi canım yarın tekrarla bence 😊

Benim yumurtlama bazen takvime göre oluyo bazen daha önce oluyo mesela oğluma hamile kaldığımda adetten birkaç gün sonra yumurtlamıştım.. yani ben yoğun kıvamlı akıntımdan anlıyorum yumurtladığımı sonraki günlerde de hafif sancım oluyo ordan anlıyorum..
Senin eşin niye istemedi canım benimki annesinden etkilendi aslında çok istiyordu ama sonra ben hiç uzatmadım konuyu normal davrandım ilişki olunca dikkat etmedi çok sevindim inşallah hemen yumurtlama olurda tutar ya..
Eğer seninde yumurtlama zamanına denk geldiyse tutma ihtimali var tabi inşallah hayırlısı olsun hakkımızda🥰

Var gibi canım yarın tekrarla bence 😊
biz tam karar veremedik ya 2. için olsun mu olmasınmı aşamasındayız ondan bazen olsun bazen nasıl bakıcaz ikimizde çalışıyoruz fln zorlukları düşününce vazgeçiyoz :KK70:

biz tam karar veremedik ya 2. için olsun mu olmasınmı aşamasındayız ondan bazen olsun bazen nasıl bakıcaz ikimizde çalışıyoruz fln zorlukları düşününce vazgeçiyoz :KK70:
Dusunursen vazgeçersin bence istiyorsan düşünme☺️ bende diyorum bir kızım ortaokulda sabahları servise bindiriyorum. Ardından eve geri koşup küçüğünü hazırlayıp anaokuluna götürüyorum. Yeni bı bebek olursa bütün bu işler nasil yürür bende bilmiyorum. Eger düşünürsem kesinlikle vazgeçerim ki şimdiye kadar hep dusundugum için bu yaşıma kadar erteledim. Bebek gelince ona göre yollar açılacaktır inşallah. Bu düşünceye varana kadar 40 yaşıma geldim düşünenleri şimdiden uyarıyorum düşünmeyin yapın 😂

Gunaydin kizlar 😍🍀
Hayirli ugurlu gelsin hepimize bu grup🙏
Bat 1 ocak, simdi ovulasyon donemimdeyim doktor kontrolunde degerlendirdik çatlatma ignesi de oldum ama umudum yok çünkü sag tüpüm kapali ve yumurtam da sag tarafta buyumus bu ay 😳neyse 2 ocakta tüp bebek randevum var zaten cok beklentim olmadigi icin B planim hazir 😉
Beni ekleyin ilk defa bi gruba ekleniyorum yetti gari 😄 12 ocak bat

Kızlar şimdi takviyeler arı sütü hayıt otu famera bunlar tamam 😬 bide yakı duydum yakı napıyosunuz nasıl yapıştırılıyor

Benim suan normal seviyede oldugu icin hersey folik asit dahil hicbir sey kullanmiyorum ara sira keciboynuzu özu sadece esime de iciriyorum sperm sayisini artiriyormus galiba. Bu arada biri de topikte yuzustu yatmak gerekiyor demis 🤭 ne kadar dogru bilemiyorum.

Benim suan normal seviyede oldugu icin hersey folik asit dahil hicbir sey kullanmiyorum ara sira keciboynuzu özu sadece esime de iciriyorum sperm sayisini artiriyormus galiba. Bu arada biri de topikte yuzustu yatmak gerekiyor demis 🤭 ne kadar dogru bilemiyorum.
Yakında parende falan da atarız ben o potansiyeli kendimde gördüm. :halay::halay:
Beni ekleyin ilk defa bi gruba ekleniyorum yetti gari 😄 12 ocak bat
Ekliyorum canım hoşgeldinnnn son adet tarihin nedir?

Hahahahhaha imom omega takviyesi varmış ne diyorsunuz ona yeterli mi?

Ay hadi bakalım müjdeli haberlerinizi alalım inşallah, ekliyorum sizi:dua:

Valla ben nolur nolmaz 26-27 ye kadar bu şekilde yapmayı düşünüyorum. Gerçekten belli olmuyor yumurtanın ne yapacağı, yumurtlama dönemi vs.
Kuzum yapabilirsem daha da gider ama belki 24te kalir kendimi cokta yipratmayi dusunmuyorum olacagi varsa oluyor tek iliskide bile nasip artik.

X