Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum benimde çok belirtim var hala da var regli günüm yarın dün pembe lekelenme oldu 3 güm öncesine test yapmıştım negatif çıktı ve modum baya düşmüştü ama dünden sonra umutlandım yine gecikme olmasını bekleyeceğim erkenden yapıp moralini bozma her ihtimali göz önünde bulundurmamız lazım. İnşallah gebesindir, gebeyimdir, gebeyizdir❤️
Yerleşme kanaması olabılırmı acaba canım🙂 cunku bu kanama regl olma tarıhımden önce oluyor genelde 😊ınsallah gebesındır canım

Hamile olup ateşi yükselmeyenler veya ateşi düşmeyip regl olanları duyduğumdan beri ateş takibi benim için sadece ovulasyon için bir yöntem oldu 🥹 ama evet canım genel olarak dediğin gibi oluyor regl öncesi ateş düşüyor
Canım bu ateş takıbı tam olarak nasıl oluyor yumurtlama bulabilmek için nasıl bi yol izliyorsun ateş takibiyle? Sana zahmet anlatabılırmısın cok duyuyorum bu ateş takıbı olayını sağdan soldan bızzat yapan bırınden öğrenmek daha doğru olur

Ben de ateş takibi yapıyorum önceki döngümün sonlarında başladım. BAT tarihinden 1 gün önce ateşim düşmüş. Ertesi gün de regl oldum zaten. Ateş takibi malesef önceden işaret vermiyor. ☹️ Mesela tahmini yumurtlama tarihin ayın 10'u. Ayın 11 inde ateşin yükseliyor. 10'unda yumurtladığını teyit etmiş oluyorsun yani
Anladim teyit edebilirim ama hazirlik yapamam o zaman. Iste sıkca iliski olmasina cabaliyoruz illaki bir yumurtlama zamanina denk gelir artik ne yapalim ovulasyon testleri de biraz pahaliya geliyor benim dongu de uzun cok sayida almam lazim o yuzden onu bir kerelik denemis oldum daha da alacagimi zannetmiyorum

Canım bu ateş takıbı tam olarak nasıl oluyor yumurtlama bulabilmek için nasıl bi yol izliyorsun ateş takibiyle? Sana zahmet anlatabılırmısın cok duyuyorum bu ateş takıbı olayını sağdan soldan bızzat yapan bırınden öğrenmek daha doğru olur
Tabi anlatırım canım. Her sabah uyandıktan sonra yataktan çıkmayıp konuşmadan su içmeden hiç bişey yapmadan ateşini ölçüyorsun, not ediyorsun. Kendi çizelgemi yükleyeyim. Sarı çiçek ikonu olan benim yumurtlama günüm. İdrar testiyle de doğruladım. Genellikle yumurtlama gününden 1 gün sonra ateş düşer, o da çatlama gününe denk gelir. Sen çizelgeyi bir incele.
Ben de şu an yerleşme düşüşünü (döllenen yumurta yerleştiği zaman 1 günlük olarak ateş düşüyormuş) tespit etmeye çalışıyorum 🥹

Eklentiler

• Screenshot_2024-01-02-12-03-56-313_com.bm.android.thermometer.jpg
    Screenshot_2024-01-02-12-03-56-313_com.bm.android.thermometer.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 52
Anladim teyit edebilirim ama hazirlik yapamam o zaman. Iste sıkca iliski olmasina cabaliyoruz illaki bir yumurtlama zamanina denk gelir artik ne yapalim ovulasyon testleri de biraz pahaliya geliyor benim dongu de uzun cok sayida almam lazim o yuzden onu bir kerelik denemis oldum daha da alacagimi zannetmiyorum
Sen de ateş takibi yapabilirsin kuzum aslında. Bi süre sonra kendi döngünde ateşin nasıl bir çizelgede ilerlediğini öğrenince yumurtlama veya çatlama gününü daha net tahmin edebilirsin. Ateş takibinin yanında akıntını da kontrol et ve çizelgenin altına yaz, garanti olur 🌼 yukarıya kendi çizelgemi yükledim istersen bi incele sen de kafanda daha net oturur hem

@yare34 @kiboshanim @Shrckl @Kaderim41 @cekubal kelebek_vadisi kelebek_vadisi @letitbee cans16 cans16 @BinevsJade @esmeka @Fatoss06 @mucizelerbenibulur H hawaii @ArasaNillGerek @hemsirebiri @mrstroisy

Kızlar BAT yakın olanları ve geçenleri etiketledim, kaçırdığım olabilir son durumlarınız neydi? Müjdelerinizi bekliyorum inşallah :KK200:
Ben regl oldum bu ay elendim kızlar Allahım geride kalanların yardımcısı olsun. Ovülasyonda da 19 u çatlama görmüştüm ama ona rağmen tutmamış nasip 😪 sat 2 Ocak bat 29 ocak

Eklentiler

• Screenshot_2024-01-02-12-26-29-625_com.lbrc.PeriodCalendar.jpg
    Screenshot_2024-01-02-12-26-29-625_com.lbrc.PeriodCalendar.jpg
    64,4 KB · Görüntüleme: 50
Ay yok ya bilmiyorum neden içimden bir ses senden iyi haberler alacağız diyor kuşum ya :KK200:

Asla unutmadım, sizinle yazıştık kan tahlili vereceğinizi söylediniz diye bir daha rahatsız etmek istemedim. Gözüm hepinizin üzerinde :super::super:

Hayatım iki katın da üstünde artmış işte çok iyi. Nolur hiç stres yapma sağlıkla ilerliyor şuan çok şükür. Bak gör keseni kalp atışını da birlikte duyacağız :dondurma::halay:
Teşekkür ederim 🥰

Doktor takibi ile yumurtlama baktıran arkadaşlar bu ay reglin 13. Günü gideyim diyorum yumurtam büyümüş mü çatlamaya hazır mı baktırayım diyorum. Siz ne zaman gitmiştiniz ?

Yerleşme kanaması olabılırmı acaba canım🙂 cunku bu kanama regl olma tarıhımden önce oluyor genelde 😊ınsallah gebesındır canım
Bende öyle düşündüm dün bel ağrım vardı regl olcam sandım pembe su gibi geldi sabahta 2-3 damla gelmişti gün içinde lavobaya konuşuyorum adet oldum diye akıntım çoğaldı sağ kasığımda da hafif batmalar var hayırlısı bakalım inşallah ☺️🤲🏻

Doktor takibi ile yumurtlama baktıran arkadaşlar bu ay reglin 13. Günü gideyim diyorum yumurtam büyümüş mü çatlamaya hazır mı baktırayım diyorum. Siz ne zaman gitmiştiniz ?
Reglimin bittiği 2. Günü gittim 3 gün arayla çağırıp yumurtlama takibi yaptı canım

Tabi anlatırım canım. Her sabah uyandıktan sonra yataktan çıkmayıp konuşmadan su içmeden hiç bişey yapmadan ateşini ölçüyorsun, not ediyorsun. Kendi çizelgemi yükleyeyim. Sarı çiçek ikonu olan benim yumurtlama günüm. İdrar testiyle de doğruladım. Genellikle yumurtlama gününden 1 gün sonra ateş düşer, o da çatlama gününe denk gelir. Sen çizelgeyi bir incele.
Ben de şu an yerleşme düşüşünü (döllenen yumurta yerleştiği zaman 1 günlük olarak ateş düşüyormuş) tespit etmeye çalışıyorum 🥹
Teşekkür ederım canım cok sagol önumuzdekı ay bende deneyeyım🥰 sen ne durumdasın. Bu arada ilk gebelik mi olacak ovulasyon testı denedınmı ? Kaçıncı gebelik denemen insallah en kısa zamanda gebe kalırsın❣️

Bende öyle düşündüm dün bel ağrım vardı regl olcam sandım pembe su gibi geldi sabahta 2-3 damla gelmişti gün içinde lavobaya konuşuyorum adet oldum diye akıntım çoğaldı sağ kasığımda da hafif batmalar var hayırlısı bakalım inşallah ☺️🤲🏻
Benım ılk gebelıgımde kasık batmalarım oldu göğüs hassasıyetım ve kalça kemıgım agrıyordu hepsı sol taraftaydı ne varsa solumda var dıyodum gercektende gebeymısım umarım mutlu haber alırız senden🌸🌸

Doktor aracılığıyla yaptım bir iki ay. Sonuc negatif geldi. Eşimin testleri normal geldi. Ben rahim filmi cektiricektim ama grip oldum baya yorgan döşek yatıyorum 😅 benim vade uzun 2 senedir belirli aralıklarla denedik olmadı işte bi salıyorum kendimi, bi toparlıyorum falan ama daha toparlama kısmına geçemedim bu dönem.
Toparlanırsın ınsallah en kısa zamanda canım.gecmıs olsun bu arada

X