Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar merhaba ben regl oldum bat 31/12 sat 27/01
bu arada aktara gittim ve gidene kadar da baya araştırdım çakşır kökü suyunu falan aktara da gittim sordum bana benim kullanmam için suyu verdi eşim içinde farmaex çakşır,çobançökerten özü diye bi su gibi bişey verdi onları kullanmaya başladık dün eşimle birlikte bakalım nasıl sonuçlar alacağız çakşır suyunu baya araştırdım ben hem kadın için hem erkekler için çok faydalıymış sorun olmasa bile sağlıklı yumurtalar oluşturmayı sağlayıp döllenmeyi kolaylaştırıyormuş erkeklerde ise sperm kalitesini arttırıyor eğer sizde denemek isterseniz diye size de bilgi vermek istedim isterseniz araştırın

Az kalmış regline canım biraz daha bekle garanti olsun :)
kendime gecikme olmadan yapmayacağım demiştim ama çatlayacağım :KK70: cumartesi günü regl olacak gibi ağrım oldu tüm gün. ondan önceki 2-3 günde sadece akşamları hafif kasık ağrım vardı. Reglden bu kadar önce ağrım olmaz benim o umutlandırdı beni ona rağmen negatif çıkarsa daha da belirti aramam artık :KK70:

Arkadaşlar merhaba ben regl oldum bat 31/12 sat 27/01
bu arada aktara gittim ve gidene kadar da baya araştırdım çakşır kökü suyunu falan aktara da gittim sordum bana benim kullanmam için suyu verdi eşim içinde farmaex çakşır,çobançökerten özü diye bi su gibi bişey verdi onları kullanmaya başladık dün eşimle birlikte bakalım nasıl sonuçlar alacağız çakşır suyunu baya araştırdım ben hem kadın için hem erkekler için çok faydalıymış sorun olmasa bile sağlıklı yumurtalar oluşturmayı sağlayıp döllenmeyi kolaylaştırıyormuş erkeklerde ise sperm kalitesini arttırıyor eğer sizde denemek isterseniz diye size de bilgi vermek istedim isterseniz araştırın
Çok duydum canım çakşırı ama şeyden emin olamıyorum bir zararı olur mu olmaz mı? böyle bitkisel kürleri doktora danışıp kullanmaktan yanayım ben. En kötü ihtimalle sağlık ocağında bir doktora danışmak da iyi olabilir. İnşallah güzel haberler alırsın bu ay hemen düzenliyorum listeyi :nazar:

Ben çok erken olduğunu düşünmüyorum canım bence bir erken gebelik testiyle dene, negatif çıkarsa 2 gün sonra denersin ama
Canım cumartesi gündüzden başlayan garip bi regl ağrım vardı. Eğer o yerleşme ağrısıyla belki çıkar diye düşündüm bugün varsa dayanabilirsem bekleyeceğim :)

Çok duydum canım çakşırı ama şeyden emin olamıyorum bir zararı olur mu olmaz mı? böyle bitkisel kürleri doktora danışıp kullanmaktan yanayım ben. En kötü ihtimalle sağlık ocağında bir doktora danışmak da iyi olabilir. İnşallah güzel haberler alırsın bu ay hemen düzenliyorum listeyi :nazar:
Evet canım bende seninle aynı düşüncedeyim aslında böyle bitkisel şeyler kürler falan beni de korkutuyordu düzeni bozarsa vs diye ama bu ay göze aldım herşeyi çokta takmayacağım bozulursa da düzeltiriz diye düşündüm bilmiyorum baya araştırdım çakşır dan kötü yorum yazan çok az bakalım zamanla ne olacak :)

Kızlar günaydın hepinize mükemmel bir yıl ve bu yılda bebeklerle dolu kucaklar diliyorum:) Yılbaşı gecesi çatlamam oldu öncesi sonrası her günü değerlendirdik bakalım. Bu ay gynoseed jel kullandım kızlar işe yararsa ve hamile kalırsam tavsiye edeceğim sizlere de. Bende yanma kaşıntı vs yapmadı işe yarar inşallah

Ben çok erken olduğunu düşünmüyorum canım bence bir erken gebelik testiyle dene, negatif çıkarsa 2 gün sonra denersin ama
bir de canım geçen ay çatlamadan sonra 12.günde regl oldum. Yani muhtemelen ben tam 14 gün sonra falan regl olmuyorum. Bugün de 11. gün varsa belki çıkar dedim o yüzden

Kuzum aynı durum bende de var. Annemin yumurtalıkları büyümüyormuş. Benim abim olmuş 12 sene sonra.
Rabbım bozu bekletmesin insallah bu kadar🌸💖 senın durum nasıl suan ılk gebelikmi ovulasyon testı yapıyormusun ne durumdasın

kendime gecikme olmadan yapmayacağım demiştim ama çatlayacağım :KK70: cumartesi günü regl olacak gibi ağrım oldu tüm gün. ondan önceki 2-3 günde sadece akşamları hafif kasık ağrım vardı. Reglden bu kadar önce ağrım olmaz benim o umutlandırdı beni ona rağmen negatif çıkarsa daha da belirti aramam artık :KK70:
Kuzum benimde çok belirtim var hala da var regli günüm yarın dün pembe lekelenme oldu 3 güm öncesine test yapmıştım negatif çıktı ve modum baya düşmüştü ama dünden sonra umutlandım yine gecikme olmasını bekleyeceğim erkenden yapıp moralini bozma her ihtimali göz önünde bulundurmamız lazım. İnşallah gebesindir, gebeyimdir, gebeyizdir❤️

Kuzum benimde çok belirtim var hala da var regli günüm yarın dün pembe lekelenme oldu 3 güm öncesine test yapmıştım negatif çıktı ve modum baya düşmüştü ama dünden sonra umutlandım yine gecikme olmasını bekleyeceğim erkenden yapıp moralini bozma her ihtimali göz önünde bulundurmamız lazım. İnşallah gebesindir, gebeyimdir, gebeyizdir❤️
aaa canım pembe lekeyse belki yerleşmedirrrr. yerleşmeden bi kaç gün sonra belli oluyormuş sanırım iyice idrarda. İnş bu ay hamileyizdir :) bende bekleyeceğim galiba kuzum en azından cuma günü yaparım.

Yok kuzum bu ay olmamasi demek istedim yoksa coook istiyorum tabiki. O kadar kesin sonuc veriyorsa evet deneyebilirim bi tane ates olcer edinip. Bakalim insallah ihtiyac duymayiz 1 hafta sonra da bekledigimize degdi diye konusuruz 😇
Ben de ateş takibi yapıyorum önceki döngümün sonlarında başladım. BAT tarihinden 1 gün önce ateşim düşmüş. Ertesi gün de regl oldum zaten. Ateş takibi malesef önceden işaret vermiyor. ☹️ Mesela tahmini yumurtlama tarihin ayın 10'u. Ayın 11 inde ateşin yükseliyor. 10'unda yumurtladığını teyit etmiş oluyorsun yani

Ben de ateş takibi yapıyorum önceki döngümün sonlarında başladım. BAT tarihinden 1 gün önce ateşim düşmüş. Ertesi gün de regl oldum zaten. Ateş takibi malesef önceden işaret vermiyor. ☹️ Mesela tahmini yumurtlama tarihin ayın 10'u. Ayın 11 inde ateşin yükseliyor. 10'unda yumurtladığını teyit etmiş oluyorsun yani
Ben ateş takibini kesinlikle regl olacak mıyım diye yapıyordum ve beni hiç yanıltmadı. Ne zaman ki ateşim düştü sonra regl oldum.

Kızlar bat 5 ocak. Çatlama 22 aralık. Bugün test yapsam çıkar mı acaba yok mu erken mi olur? ne dersiniz?
ben de sizin gibi çooook sabırsızım çatlama 24 aralık beklenen adete daha 5-6 gün var napıcam bilmiyorum kanda beta hcg baktırırsanız haber verinnnnn :)

ben de sizin gibi çooook sabırsızım çatlama 24 aralık beklenen adete daha 5-6 gün var napıcam bilmiyorum kanda beta hcg baktırırsanız haber verinnnnn
yaa yakınmış canım çatlama günümüz :) bakalım cuma günü bat günü çatlamanın 14. günü. Cuma yapıcam test varsa çıkar artık zaten :)

Ben ateş takibini kesinlikle regl olacak mıyım diye yapıyordum ve beni hiç yanıltmadı. Ne zaman ki ateşim düştü sonra regl oldum.
Hamile olup ateşi yükselmeyenler veya ateşi düşmeyip regl olanları duyduğumdan beri ateş takibi benim için sadece ovulasyon için bir yöntem oldu 🥹 ama evet canım genel olarak dediğin gibi oluyor regl öncesi ateş düşüyor

X