Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bacım kanama bitene kadar ilişki kesinlikle yasak enfeksiyon kapmamak için. Genelde kanama iki/üç gün sürüyor, ama 7 günü bulabilir. Bazi doktorlar radyasyondan dolayı o ay korunmayı tavsiye ediyor, bazileri değil.
Zaten sanırım düşükten sonraki yumurtlama dönemi 20. Günde başlıyor diye okudum.. yani ortalama tabi.. benim bugün 6, gün yani bakalım hayırlısı

Anladım canım.. teşekkür ederim açıkladığı için 🥰tamam ben ozaman duruma göre bakarım.. söylerim belki derim ben zaman kaybetmek istemiyorum reglim ertelenmesin antibiyotik almayın derim bakalım hayırlısı..
Bende kullanmadım 2 hsgde de canım büyük ihtimal vermezler. 2sini de ayrı doktor çekti ikiside vermedi çünkü bana

Belirtiler olmasa bile hamile olabilirsin kendini kötüye yöneltme canım benim mesela düşük yaptığım bebeğimde hiçbir belirti yoktu adet günümde test yapmıştım çıkmamıştı gecikmenin 8 .gününde kan testiyle öğrenmiştim ama gecikmeden bende de batmalar ve halsizlik olmuştu hayırlısı olsun diyelim zman geçmez şimdi ama sabret umarım bebeişin vardır🥰
Umarım vardır bakalım

Peki canım senin yumurtan kaçıncı gün çatlamıştı gittiğinde ilacı kullanıp ne demişti
Ben 5 gün kullandıktan sonra gittiğimde doktor yumurtamı beğenmemişti. Önceki ay aşılama yaptırmıştım tutmadı çok stres yaptığım için doktor stresten istediğim büyüklükte değil deyip iğne yazdı 3 günde kalçadan iğne yapıp gittim. 2 yumurtam olmuştu biri 18 biri 15 mm. Çatlatma iğnesi vermedi kaçıncı gün çatladı bilmiyorum ama 11gün sonra hamile olduğumu öğrendim. Heralde doktordan geldikten sonraki gün çatlamıştı yumurtam.
Polikistik over var bende normalde yumurtalarım ilaçsız bile büyürdü o ay stresten herşey çok kötüye gitmişti hormonlarım da baya kötü çıkmıştı ama o ay nasip oldu çok şükür.

Kızlar 2 sorum var tecrübelisiniz siz artık birinci sorum bacak çekilmesi olan var mı ara ara olan anlık bacak çekilmesi yaşıyorum anlık batma rahimde birde gaz ne yesem gaz yapıyor ama ne yesem su bile
Canım nasılsın ben bu belirtiyle süphelenmistim hem iç bacaklarım hemde kasıklarım çekiliyor gibi test yaptın mı?

X