Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Dediğim halde bakmadı. Bilen arkadaşlar varsa cevap verirse sevinirim. Amh kime neye göre bakılıyor

Net göstermiyor demekki sağlıklı bı şekilde olsun da idrarda görmek çok önemli değil
Aynen öyle canim ikisini de aynı anda yaptım değerim 56 çıktığında böyleydi test aklında bulunsun

Eklentiler

• 20220121_095030.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 39
Dediğim halde bakmadı. Bilen arkadaşlar varsa cevap verirse sevinirim. Amh kime neye göre bakılıyor
Canım adetken yapılan folikül sayımıda önemli, amh de önemli aslında bazen uyumsuzlukda söz konusu olabiliyor kendimde karşılaşdım şahsen.Bana hep amh testi istedğimde sana gerek yok görünen yumurtaların iyi deyip göndriliyordum bende hiç takılmadım o sebeple.Sonra sonra olmadıkça ona takdım kafayı sağolsun bir doktorda şansıma denk geldi istedi amh testini görünen yumurta sayım 11 falandı amh ilk 0,90 çıktı şoka girdim tabi ilk etapda.Hani iyiydi iyiyse bu ne diye sonra özelde verdim amh için verilen kan hemen laboratuvarda incelenmeli vs gibi seyler söyledi laborant arkadaşım gttim orda verdim 1,30 çıkdı.Sonra başka doktora gttim hem tüp bebek hem infertilite doktoruydu muayene etti folikül sayımı yapıca hiç bir sonuca inanmadı ben burda tekrar test istiyorum dedi yine 1 küsür çıkdı :)Sonrada işte uyumsuz senin görünen sayınla amh sonucun ama beklemişşin çok istersen asılama yapalım ama ona alcağın hormonu tüp için al sansımız artsın kokrmayın tüp bbekden, tüp bebek güzel bişey aslında dedi.Ki zaten özel doktoru değildi para için diyemezdi devletti.Bende tüpe başlayacağım ay doğal hamile kaldım kafammı rahatladı artık bilemiyorum kısmet yani :) Diyeceğim şu ki hem muayenede folikül sayımı yaptır hem amh baktır kimseye güvenme bana 2 sene hep gerek yok dediler sonuç böyle oldu.Normalde benim gibi sayımı olan kişilerin ortalama 2 2 bucuk amh leri çıkıyor benim az çıkdı neden bilmiyorum doktorda bişey diyemedi tam.

Iyiyim şükür bende evde yalnız takılmaca başınızı ağrıtmaya geldim artık
Ilaclarini kullandın mı ne yaptın?
Dur sen en son başıma geleni bilmiyorsun, sağ yanağım davul gibi şişti, kanal yaptırdığım dişten sonra abse yanağa vurdu. Ben kesin ekmeğe falan bastım ya.

her adet yeni döngünün başlangıcı anlamına geliyor yumurtalar greplerine iner ve orda olgunlaşır yumurtlama gününe kadar o uzden.. Hamilelik adet döneminden hesaplan... Yani tibben her adet gören kadın adetin ilk günü hamile sayılıyor 3 degilsin yani 5

Dur sen en son başıma geleni bilmiyorsun, sağ yanağım davul gibi şişti, kanal yaptırdığım dişten sonra abse yanağa vurdu. Ben kesin ekmeğe falan bastım ya.
Aaa nasıl oldu o iş? apse varken dişe bisey yapılmıyor zaten kanal tedavisinden sonra mı öyle oldu

Evet 5 ama 3 haftalık Bende ilk ilişkiye girdigim tarihi yazdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…