Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet kanamada yok Beni okadar rahatladınızki Rabbim sizden razı olsun. Sizin bebeginizi size bağışlasın

Canım benim de vajinama ağrı giriyor resmen sızlıyor ağrıyor netten baktım ilk gebelik yaşayanlarda bu çok normal yazıyor seninde değerin daha yüksek mesela ondan da olabilir
Doktor gebelikten kaynaklı rahim duvarı kalınlaşıyor o yüzden sancın olabilir dedi.

Çok teşekkür ederim Ama sancım hala devam ediyor. Doktor rahmin kalınlaşmış iyi dedi. Acaba o yüzdenmi gebelige hazırlıyor kendini.
uzanırken sol tarafa yat sağa veya sırt ustu uyuma arada döne bilirsin ama dikatte rahme giden damar belde va sağ tarafta sırtta ve sağa fazla uyursan o kan akışını keser ve tehlikeli olur buna dikat et ağrı olması normal senin ağrı eşiğin düşük galiba daha bu ne ki daha belin şekil degitirecek rahim büyüdükçe gerilmeler segermler kaslar bağlar hepsine hazırlıklı ol.. ama senin dediğin gibi enfeksiyon ola bilir onu sakin ihmal etme ve normalden çok daha titiz ol kiyafetini sık sik değiştir kolay enfeksiyon oluyorsun anladım kadariyle tekraelamis yada gecmeden yenileniyor belki o gecerse ağrın normal seviyeye iner bide internetten araştır hamileyken nasıl enfeksona yakalanmam diye... Çok geçmiş olsun canım bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşaALLAH annesi ❤

Yaa bu güzel bilgin için çok teşekkür ederim Allah razı olsun Dediğin herşeyi uygulicam

Ya ben bu rapor işini anlamadım ki hiç. Yani iki igneli olursa ne olacak tam olarak kuzum. Ay iyi masallah nasıl duzelttiniz peki, var mı tavsiyen kuzum
Canım şartları sağlayınca araştırma hastanesinden yada üniversite hastanesinden heyet raporu alıyorsun. Bu raporla devlet sana 3 kere ücretsiz tüp bebek yapıyor. Yada devlette yada Anlaşmalı özellerde. Sadece katılım payı veriyorsun yüzde 30 bide ilaçları sanırım. İğneli aşılama şartı 3 yıl evli olma şartı eşlerden birinde invertilite sorunu olmalı gibi şartlar var

Canım sayıyı stres çok etkiliyormuş. Eşim o gün stres yaptı aşılama olacak diye ona bağlıyoruz. Tavsiye olarak zeucit önerebilirim doktora sarıp kullanabilir biz sormadık ama doktor sonra söylediğimizde devam edin dedin. Keçi boynuzu pekmezi yiyor her gün. Bide bir iki vitamin kullanarak düzeldi 8 ay kadar sürede. İlk test te ileri Hareket 1 Di. Geçen ay 36 çıktı. Toplam hareket şuan 64. Tabi bu zamanla oldu. 2 ayda bir testi yeniledik

Allah’a tevekkül ettikten sonra güzel düşün lütfen o en hayırlısını en güzel zaman da veriyor

Umudum hala var o sayıları gördüm ya inşallah

aynenn kuşumm, ben en son fıyat aldımm koç tan 17bın tup bebek 11.700 e dusuyormus bıde ılaclar dedı oda 3bın tutsa en yuksek hesaplıyorum 15bın gıder.

kuzu ılerı hız ve yerınde hareketlı 64 dımı toplam dedıgın ?

amiinnn balllım aminnnn
hadi kan ver koş

aynenn kuşumm, ben en son fıyat aldımm koç tan 17bın tup bebek 11.700 e dusuyormus bıde ılaclar dedı oda 3bın tutsa en yuksek hesaplıyorum 15bın gıder.
Devlet hastanelerinde de yapılıyor. Ben burda özele sordum raporla 1500 düşüyoruz dedi bence yanlış bilgi verdi. Dedim o zaman rapor için insanlar neden uğraşsın hastaneye. Tüp bebek pahalı bir işlem o kadar düşüyoruz biz dedi. Hastaneden hastaneye de değişiyor olabilir yada yanlış bilgi verdi. İnternet te ilk tüp bebekte yüzde 30 katkı payı verir hasta diyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…