Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar kan değerim < 0,20 çıktı bata 4 gün var bu şekilde olup sonradan yükselen var mı galiba bana da yavaştan Şubat topiği görüldü :)

merhaba canım dün hiç bakamamıştım bugün gördüm çok çok sevindim allah bağışlasın sağlıkla inş bende çikolata kistinden muzdaribim kistin kaç cm ne tarafta bu ay ne yaptın bende hsg çektirdim sorun yok bişeyler söylede umutlarım artsın kuzum benim ya ben bile heycanlandım

1 buçuk yılı devirdim bende laparaskopi düşünüyodum

diloş yumurta takıbı ıcın adetın kacıncı gunu gıdılıyor ?

Bu nasıl iş kız onceden fıtık varmış da enfeksiyon mu demişler yani. Allah Allah ya ama bebek varsa inşallah zaten ona göre tedavi uygulanır
İdrarda da enfeksiyon çıktı, bhcg baktıkar bebek yokmuş ilaç falan yazdı, geçen sene de bebek yok diyip bir sürü antibiyotik yazmışlardı sonra hamile olduğumu öğrenip kahrolmuştum. Bu sefer kullanmayacağım.

Evet yaa devlette yaptırmıyorsan ciddi paralar gidiyor.. bir arkadaşım 2 yıl sonunda tüp bebekle hamile kaldı. 2 hafta var doğumuna.. bütün alışverişini ikinci el yapmış, beşik, araba vs. Tüm masraflarımı kesicem sıpadan diyor

Kan verdım bugun canlar hala sonuç beklıyorum. Sağlıkocagnda vermstm. Yarına kaldı belli ki

bahçeci fulya da çok bilindik bi yer . doktorun geçmişi arsa orda güven elbette . istanbulun bu avantajı var iyi doktorlar kolayca ulaşım sağlanıyor. sizin ne sağlık probleminiz var ne zamandır deniyorsunuz
Benim yaşım 40 olacak, amh 0.9, bir tüpüm kapalıymış bu ay açıldo hsg ile çok şükür. Eşimin yaş 45, hız problemi ve morfoloji 2. Yok yok yani 6 aydır deniyorduk ama aralıkta bu doktorla görüşmeye başladık, yaştan dolayı 3 ay bir sürü takviye kullanıp aşılama yapılacak, olmazsa nisanda tüp bebek denenecak diye karar aldık. Yaş büyük sıkıntı.. zaman aleyhimize işliyor malesef..

Allah şifa versin canım . tez zamanda olur inşallah. bu drumda en iyi doktoru bulmakta haklısınız .

yarın bat günüm bugun kaset test yaptım tertemiz. bakalım hayırlısı ama lekelenme falanda yok. nede bi karın agrısı.

yok kusum kullanmadım sadece ıkı aşılamam var
sana da vermemiş demekki doktor lar. ben adet olunca gidecem . aslında aklımda gynositol almak vardı yumurta kalitesini artırmak için pco luluar kullanıyor muşta . doktor da şimdi haliyle femara falan verecek. sorup öyle alırım . ikisi birden olamz belki

Merhaba canım biliyorum daha önce de konuşmuştuk sanki
Benim kistim 2.5 3cm arası sağ taraftaydi. Genelde de sağdan gelişir yumurtam hep
Haziran da ilk hsgyi cektirmistim çeken doktor sorun yok demişti sadece sola dönük çıktı rahim o da engel olmaz dedi.
Kendi doktorum sonucu görünce sol tupunden ilaç biraz yavaş geçmiş bende görmek istiyorum falan dedi. En son Aralıkta aşılama yaptırdım solda 20mm sağda 17mm oldu yumurtam tutmadı. Adet olunca gittim doktor bana 18 aydır hiç bisey yapmasan bile tutardı tekrar hsg çekelim dedi cektirdim bir de adetimin 4. Günü femaraya başladım. Hiç umudum yoktu öyle dedigini de duyunca şükür temiz çıktı film ama yine de yorulmuştum aşılamaya çok bel başlamıştım çünkü tutacak diye. Yumurta büyümüş mu falan diye formaliteden gittim hep kontrole. En son 18mm yumurtam vardı onu da duyunca tutmaz bu dedim saldım yani bildiğin. Her ay sorardım kistin olduğu yerden mi gelişti diye bu ay hiç sormadım bile yumurta nerde falan. Catlatma iğnesi verdi attım iğneden itibaren sadece her gün yarım avokado yedim bu kadar. En büyük devrimi kafada yaptım herhalde. Çok üzülüyordum ama çok emindim negatif cikacagindan hiç silik çizgi bile görmediğim için bu zamana kadar
Testi de aslında yapmayacaktım, memlekete gidecektim sırf aklımdan geçeni doğrulamak için yaptım yani negatif düşünüyorum ya. Ona göre bilet alicam diye bi gördüm şok oldum zaten kan verdim 12.64 çıktı yarın tekrarlicam
Uzun oldu canım hakkını helal et

Valla maddi imkanda yoksa çok zor çok biri oraya yönlendirir biri başka yere hiç kolay değil. Şuan bi tüp bile 25-30 bin arasiymis sadece bir kere denemek iste

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…