Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Haklısın canım aynı hassasiyeti taşımıyor biz gibi. Biz kimse üzülmesin diye düşünüyoruz. Çok isteyipte sahip olamayan var.İ nsanların acısıını bilemeyiz .Bende paylaşmam olursa

Aminnn canımm aminnn Adet olacak gibi kasıklarım ağrıyor ve akıntım var Bilmiyorum. Allah bu sefer sana Hayırlı evlat nasip eder ve kolay sağlıkşı doğum yaparsınız hepimiz

Ayy kıyamam sana yaa . O Kadar iyi anlıyorum ki seni .evet belki gerçekten iyi niyetliler ama herkes empati yapamıyor maalesef. benim yakın arkadaşım benden 1 sene sonra evlendi şuan çocuğu yaşına girecek. benim durumu biliyor her seferinde aramada sormasından biliyor gibi akıl vermesinden rahatsız oldum aramayı kestim. sosyal medyada sürekli çocuğunu paylaşıyor. başka bir arkadaşımda kocası yabancı diye hemen çocuk istemiyordu korunduğu halde hamile kaldı . sürekli konuşuyoruz ama demedi. bende birgün yazdım rüyamda seni hamile gördüm bişey var mı dedim. evet canım baya oldu öğreneli dedi. bende neden söylemedin ki dedim. canın sıkılır üzülürsün falan diye dedi. dünya tatlısı kızı var . demem o ki empati kuranla kurmayan arasında fark var .

Ben de ilk yumurtlamayı gördükten sonra test yaptım negatif çıktı hep. Tamam dedim bu ay bitti hadi ben şubata doğru yol alıyım. Sonra ilk yumurtlamadan 10 gün sonra şeffaf akıntım oldu şüphelendim ovulasyon testi yaptım bi baktım pik. Resmen 2. şansı verdi Rabbim :) inşallah sağlıkla katlanarak ilerler kuzum hepimizinki

Haklısın canım aynı hassasiyeti taşımıyor biz gibi. Biz kimse üzülmesin diye düşünüyoruz. Çok isteyipte sahip olamayan var.İ nsanların acısıını bilemeyiz .Bende paylaşmam olursa
Ahhh hayırlısiyla aha ezan okunuyor bu ezanın yüzü suyu hürmetine Rabbim burda isteyen herkese bı bize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin

Aminnn canımm aminnn Adet olacak gibi kasıklarım ağrıyor ve akıntım var Bilmiyorum. Allah bu sefer sana Hayırlı evlat nasip eder ve kolay sağlıkşı doğum yaparsınız hepimiz
Normal gebeliklerde de bu tür belirtiler oluyor canım endişelenme dur bakalım. Doktor tekrar kontrole çağırdı mı seni

Ya hadi o arkadaşın, annem herşeyi bildiği halde bana hergün bebek videosu gönderiyor.. anne niye gönderiyorsun bunları diyorum, gaza gelin diye diyor heee evet yaaa gazla oluyor zaten.. gaza gelince napıcaz acaba düz duvara mı tırmanıcaz

Yaa doktor cuma günü ver dedi .hastaneye gitmek istemiyorum kalabalık ve covid var. Pazartesiye kadar çıkar herhalde ya doktora ozman gidecegim.
Ama adet olacak gibi sancım var ve akıntım biraz fazla Bilmiyorum ya
Canım benimde ağrım var, hatta ben yakinimdan duydum bunu, kadın aşılamayla hamile kalmıştı adet günü o kadar fenalaşmışki adet olacakta sökülmüyormuş gibi 15. Gün kan veriyor 500 cikiyor. Hatta ikiz falan demişler. Şuan adet dönemlerindeyiz ya gebeliğin ilk başlarında da ağrı için normal diyorlar. Ama sen eger çok tedirginsen yarın çık doktoruna. Ne olduğunu tam ben bilemem tabi akintim çok diyorsun, çift maske tak bisey olmaz Allahin izniyle bu kadar stres yaparsan daha kötü

Cok çok haklısın, bilmiyorum mesela benim en yakın arkadasimin böyle bı sorunu olsa ben cocugumu anlatmazdim ya ona gerçekten. Ama arkadaşım başlıyor şöyle sıcakkanlı böyle bilmem ne. Foto paylaşıyor boy boy. Bı arkadaşım daha var o mesela dediğin gibi özellikle benle çocuğunu konuşmaz. Kız ne yaraliyiz ya gülüyoruz falan da icimizi acsalar herhalde her yer delik deşik... Kendi kendimi üzdüm şu an

Gazla olsaydı şu grupta herkesin olurdu birbirmize hadi olacak inan diyoruz düz duvar da önemli tabi

Haklısın özele gidiyorum zaten doktor bana şuan birşey yapamayız eğer kanaman olursa hemen gel dedi başka birşey demedi. Hayorlısı olsun ya ne diyeyim Allahın takdiri

Noluyor kız oklavayi hazırladım niye dovecez onu da soyleyin bı
Birisi kocasına beni hamile bırakacaksın diye dövmeye kalkiyormuşta ona gülüyorduk 4. Ayda yumurta tembelliği de varmış hamile kalmis
İnşallah kuzum, biz hemen kötüyü çağırıyoruz beklentiye girmeyelim derken aslında psikoljimizi bozuyoruz. Çok şükür tuttu gebeligin tadını çıkarmaya bak aklına da hiç "acaba mi"lari getirme.
Evet ya uzun süre beklemenin psikolojisi bu sanırım. Kaç kişiden gördüm yakinimdan gebelik testi kopkoyu iki çizgi çıkmış adeti de baya geçmiş kan ver diyorum mesela biraz daha geçsin de vereyim var mı yok mu bakalım falan diye. O kadar da rahatlardi ki

O zaman oklava ise yarayacak
Ah bu uzun bekleme psikoljileri neler yapmadi bize en son usumekten gebelik belirtisi arıyorduk

Merak etme bebeğin oluncada bu sefer ona kardeş isteyince depresifin level up yapacak ben seni hamile sanıyordum açıkçası daha adet olmadınsa neden bu tepki...bunu genel olarak diyorum bu topikte ki kızlar az tuhaf ha normalde test yapılır negatif çıkınca tekrarlanır çünkü testler hatalı negatif verir deniliyor burdaki kızlar pozitif görünce inanmıyor.. silik pozitife inanmiyorsan adet gününden önce yapmayın test.. burdaki göz arda ettiniz şey yum günü sansınız gunde olmaya bilir veya ikinci yumtlama olup o 5 gün daha gec tuta bilir ondan silik ve hatta negativ bile çıkar beklediniz bat da kaymış ola bilir..

Canım var ya biz psikolojiyi de bozmuşuz vallahi bunu anladım. Sürekli olumsuzluk yaşamaktan olumsuz düşünüyoruz. Olacaksa eğer önüne geçemeyiz tabii ki orası Allahin takdiri şuan bol bol olumlu düşünmeye bakıyorum. Çok teşekkürler söylediklerin icin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…