Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tamam teşekkür ederim çoğu kişi doktora danışmadan gebelik öncesi de kullandığı için aldım öyle ama kullanmadım tabi içim rahat etmedi doktora danışmadan
Evet canim bende gebelik oluşmadan önce kendim kullandım gebeliği öğrenince bıraktım doktorun yazdığına devam ediyorum

Hiç bunlarla kafani yorma. Bu insanı çok yıpratıyor, böyle vesveselere gelmemeye çalış güzel olacağına inan. Zaten kan vereceksin orda arttigini görürsün testlere çok inanma artık ve bence yapma da
En iyisi o aslında, testlerde elimizde olunca insanı resmen dürtüyor
Bi de uzun zaman sonra böyle bisey görünce inanamıyorsun en son kabullenmeye başlamıştım olmayacak diye. Bakalım yarın da vereyim de inşallah daha da rahatlicam 🤲

Bu hale gelmemizde birçok faktör var. En yakın arkadaşlarımız bile bu gruptakiler kadar anlayamıyor bizi. Beklentiye giriyoruz, çevremizde gözümüze sokuluyor bebekler... Hepimizin yıkıldığı anlar oluyor muhakkak ama biraz dinlen kendine zaman ayir imkanın varsa bı mekan değişikliği tatil yap biraz kafani topladiktan sonra inşallah olacak inanıyorum buna ben.
çevre faktörü çok etkili canım kesinlikle 😒

Canım tek bildiğim 10a kadar kanı vermen gerektiği saglik ocağında. Yoksa kan örnekleri gittiği için kabul etmiyorlar
Bir de ben dün yakında özel hastane vardı oraya gittim normal kan alma yerine söyledim gebelik testi için kan vericem diye, bana protokol numarasını da verdi hemşire şuan hala e nabizda gözükmüyor sonuç biliyo musun hastanenin lab sonuçlarından baktım
E nabizda sadece giriş gözüküyor ama tahlil gözükmüyor
Bi kaç kere daha geldi başıma böyle
Yaa doktor cuma günü ver dedi .hastaneye gitmek istemiyorum kalabalık ve covid var. Pazartesiye kadar çıkar herhalde ya doktora ozman gidecegim.
Ama adet olacak gibi sancım var ve akıntım biraz fazla🥺🥺🥺😣 Bilmiyorum ya

İgnenin 13. Günü çatlamanin da 12. Günü diye düşünüyorum ağrılardan canım
Kaset test düne göre silik diğeri de dune göre koyu
Bak bu normalde 50 değeri algiliyormus böyle çıktı iste
Kuzum çok heyecanlisin çok iyi anlıyorum seni ama strese sokma kendini zaten yarin kan vereceksin bu testler yanıltıyor olabilir ben de yaşadım bu ay silindi mi belirdi mi derken kafayı yedim kimyasal oldu yani olacağı varsa iyi ya da kötü hicbir şeye engel olamıyorsun sadece güzel beslen keyfine bak su an, ayrıca bak testi her atışında 50 değeri gösteriyor çizgi çıktı diyorsun senin değerin dün 12 ise yarin iki kat artmış olduğunu düşünelim 25 30 hadi 40 çıksın bu kez diyeceksin ki 50yi gösteriyordu değerim düşmüş mü yapma bunu bebisine bir kaç kere daha kan vermen gerekiyor bi netlessin doktordan kese için gün al elindeki tüm testleri yap zevk için 🌸

En iyisi o aslında, testlerde elimizde olunca insanı resmen dürtüyor
Bi de uzun zaman sonra böyle bisey görünce inanamıyorsun en son kabullenmeye başlamıştım olmayacak diye. Bakalım yarın da vereyim de inşallah daha da rahatlicam 🤲
İnşallah kuzum, biz hemen kötüyü çağırıyoruz beklentiye girmeyelim derken aslında psikoljimizi bozuyoruz. Çok şükür tuttu gebeligin tadını çıkarmaya bak aklına da hiç "acaba mi"lari getirme.

çevre faktörü çok etkili canım kesinlikle 😒
Tabi ki ya dün şu hayattaki en yakın dostum aradı onun bı oğlu var beraber başlamıştık bebek hazirligina onun oğlu 1 yaşına girecek ve çok tatlı maşallah ❤️ arkadaşım aşılama sonucumu sordu biraz dertesltik ağladım ben baya sonra konu nerden geldi bilmiyorum ama arkadaşım ben ikinciyi dikişsiz dogurmayi çok istiyorum dedi. Ben de dinledim inşallah falan dedim. Ya en yakın dostum enn çok iyi niyetli biri ama bak bu konuda beni nasıl yaraladı bilmeden. Ben ilk çocuğumu dogurabilmrk için ne ilaçlar teaviler görüyorum ve olmuyor 1 buçuk senedir ama senin derdin dikişsiz ikinci doğum.

Ya ben normal istiyorum ama ne yalan söyleyeyim kendime de hiç güvenmiyorum aslında ağrı eşiğim yüksektir ama o kadar ağrıya dayanır mı bu eşik bilemiyorum 😂😂
Yavrum benim de acı eşiğim yüksektir ama vajina konusunda hassasiyetim var.😂😂
Bu arada kocamın durumu pek iyi değil, karnımı sevmeye başladı bebek var sanıyor garibim.😂😂

Tabi ki ya dün şu hayattaki en yakın dostum aradı onun bı oğlu var beraber başlamıştık bebek hazirligina onun oğlu 1 yaşına girecek ve çok tatlı maşallah ❤️ arkadaşım aşılama sonucumu sordu biraz dertesltik ağladım ben baya sonra konu nerden geldi bilmiyorum ama arkadaşım ben ikinciyi dikişsiz dogurmayi çok istiyorum dedi. Ben de dinledim inşallah falan dedim. Ya en yakın dostum enn çok iyi niyetli biri ama bak bu konuda beni nasıl yaraladı bilmeden. Ben ilk çocuğumu dogurabilmrk için ne ilaçlar teaviler görüyorum ve olmuyor 1 buçuk senedir ama senin derdin dikişsiz ikinci doğum.
Bazen insanlar bilerek yada bilmeyerek kalbimizdeki en hassas yaralı yere dokunabiliyor. Çocuk olsunda dikişi şöyle dursun diye düşünüyoruz bizde

Pelvik kaslarını güçlendirici egzersizler kolay doğuma fayda sağlar mı acaba? Kegel gibi

Eklentiler

• 20220120_123114.jpg
    20220120_123114.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 66
  • 20220120_123110.jpg
    20220120_123110.jpg
    43,2 KB · Görüntüleme: 68
  • 20220120_101810.jpg
    20220120_101810.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 64
  • 20220120_101807.jpg
    20220120_101807.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 64
Bazen insanlar bilerek yada bilmeyerek kalbimizdeki en hassas yaralı yere dokunabiliyor. Çocuk olsunda dikişi şöyle dursun diye düşünüyoruz bizde
Ben söz verdim kendime. Rabbim nasip eder de olursa çocuğumu paylasmayacgim zırt pırt orda burda. Aynı acıyı ben çok yaşadım paylaşıp baskasinin da kalbini yaralayamam. İnstaya bı giriyorum aayyy canım kızım, ayyy bal oğluşum bla bla bla. Çok çok üzülüyorum kendime onlar adına çok seviniyorum Rabbim herkesin yavrusunu bağışlasın fakat kendim için de harap oluyorum.

Ahah 😅 Bende ama korkuyorum ben ya. Kimyasal dış ne biliyim böyle korkular var ağrım olunca tedirgin oluyorum kuzu dua et bana. Bende sana Eabbim sağlıkşa doğmasını nasip etsin🤲🏻
Çok iyi anlıyorum seni şimdi korkma düşünme desem de nafile biliyorum. Gerçekten bizim elimizde olan bişey yok Allahın takdiri kuzum. İnşallah sağ salim kucağımıza alalım Rabbim isteyen herkese sağlıklı gebelikler nasip etsin ❤️

X