Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bana hiç pco demediler ama şuan kendi doktoruma da 1 senedir aralıklarla gidiyorum tedavi süresince bana hafif yumurta tembelliğin var dedi onu da hemen söylemedi bende bilemiyorum ki nedir
sende var demedim ondan şüphe duydu yada başlangıç varsa önlem almak için onuda kontrol edelim diye düşünmüştür büyük ihtimalle de hemen inşâALLAH hamilesindir o zaman hersey güzel olur

My_Moonlight06 ... Avustralya da aralık
tsh (0.40-3.5) ben 7-8 haftalıkken 5.58 di
2.5 düşünce ilacı hemen kestiler çünkü daha fazla dusmezi tehlikeli dediler sana 1e düşürmen için ilaç vereceklerini sanmiyorum
ilk resimde 9.35 ti Kasım da.. nisan başında 5.58 indi... sonra eylülde ilacı kestiler çok düştü tehlikeli olur dedi 2.5 olmuştu

Eklentiler

• 1642572671192-1787242918.jpg
    56,7 KB · Görüntüleme: 24
  • 1642572813381-1848382540.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 25
  • 1642572961199-1323519870.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 29
  • 1642573132342192502394.jpg
    47,8 KB · Görüntüleme: 28
Hayır ihtimaliniz yüksek korkmayın. Tsh değerinin doğurganlık çağı kadınlarda 2,5 altında olması istenir. Gebeliğin ilk trimestri de aynı şekilde. Daha sonra 3 altı yeterli oluyor.

Kasım nerden çıktı ağustosta yazacaktim resimde inmedi göründü hepsi megerse eklenmiş

Sana inaniyorum canim. Benim de ilk gebeligimde 4 gibiYdi ama hic ilac vermediler. Ben de almanyadanim orada gebelik isteyenlerin degeri 1e düsürüyorlar ordan biliyorum.

Yaaa illa ki eşimle karşılaşmıştır seni bi kere daha sevdim bebito nasıl iyi gidiyor mu
Hahahah çok tatlısın canım muhtemelen karşılasmislardir şimdilik iyi çok şükür gece rüyamda kanama oluyordu sadece
maviss_34 2,5 saat sıvı alımsz bu çıktı canım Bat 25 ocak
Suan normal canim iki günde bir koyulugu takip et bence
Kizzzz valla sana hamilesin die die gerçek oldu çok şükür silikten daha ötesi bence insallah hamilesindir bebisin seninledir canım - Janna - testinden bence birde kaset dene sonra kan ver hayırlısı olsun
@Petunya508 canım negatif sadece flaşla görünce kuruma beyaz kısmı görüyorum orasıda beyaz zaten iz bile yok
Bat ne zamandı canım

Günaydın canım, predictor early mi test, ben de iğnenin yapıldığı gün hariç 12.gün bu testi yaptım aynısı çıkmıştı, sonra kaset testlerle devam ettim çook silik kuruma çizgileri çıkmıştı derken şu an bat günüm geçti onlar bile çıkmıyor, benimkini iğnenin etkisi diye düşündüm, bir de bu testlerde hep aynı çizgi olabiliyormuş
İnşallah seninki doğrudur ve bebiş vardır ben böyle bir üzüntü yaşadım bu ay bence yarın ve diğer günler tekrarla

Sana inaniyorum canim. Benim de ilk gebeligimde 4 gibiYdi ama hic ilac vermediler. Ben de almanyadanim orada gebelik isteyenlerin degeri 1e düsürüyorlar ordan biliyorum.
ama eklim benim tüm değerlerim olması gereken sınırları arasındadi... İlginç ama Alman doktorlar zaten çok tuhaflar iki akrabam baygınlık geçirip hastaneye gittiler değişik zamanlarda ikisi içinde aynı şeyi dediler neyiniz var bilmiyoruz hay ALLAHım ya tüm testler yaptilar ama bilmiyoruz diye yollamışlar eve

Almanlar artik gebelik isteyen kadinlar icin o sinirlarin gecerli olmadigini söylüyor tsh 1 olmayana tüp tedavisi baslatilmiyor hatta Ben türkiyedeyim zaten yine de düsürmek istiyorum.

hahah bak biliyordum sen hamilesin diye hemen çıktığına göre vardır... Sağlıkla kucağına almaya nasip etsin canım çok sevindim senin için ❤ darısı bekleyen herkese olsun amin

Almanlar artik gebelik isteyen kadinlar icin o sinirlarin gecerli olmadigini söylüyor tsh 1 olmayana tüp tedavisi baslatilmiyor hatta Ben türkiyedeyim zaten yine de düsürmek istiyorum.
tsh hormonu gebelikte neden önemli canm ya .tiroidle mi ilgili bu hormon ..Bende kan vermiştim çocuk istiyoruz diye şimdi baktım e nabız dan TSH değeri 1.79 çıkmış .normal yazıyo

Tebrikler canımmmmmmmmmmm

Canım 21 ocak (27 ocak olarak listede kayıtlı ama yumurtlamam erken oldu bu ay) 2 gün var bakalım hiiç umudum yok

Bende bu sekilde ögrendim :) 2.8 değerle hahaha hayırlı olsun canım insallah sağlıklıdır

Vay ne kadar geç geldi regl ne zamana gelir acaba bende test yapıyorum yumurta takibi için ama değerlendirme olmucak esim covit çıktı karantinadayizz
Allahım geçmiş olsun ya. Tamda olacak zamanı bulmuş pis virüs Sağlıkla atlatında inşallah diğer aya değerlendirirsiniz

Anaaa bence hamilesin adete de 2 gün kaldı zaten iğne etkiside kalmamıştır bence . güzel düşün ve güzel olsun. seni de aramızdan uğurlayalım inşallah canım benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…