Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Birde akıntı tam olarak bir gebelik belirtisi değil bence ben bugün adet oldum sandım o derece bir akıntım oldu bence adet belirtisi aynı zamanda haberiniz olsun

Birde akıntı tam olarak bir gebelik belirtisi değil bence ben bugün adet oldum sandım o derece bir akıntım oldu bence adet belirtisi aynı zamanda haberiniz olsun
Kesinlikle bence de öyle adet geçti akıntı da var diye biraz kendimi kandirmisim bende ama regl geldi yani akıntıyla geldiği için de pembe pembe sökülmedi hatta

Kızlar bide ebeye gidenler oluyormuş ya masaj falan yapıyorlarmış göbek düşmüşse düzeltiyorlarmış istanbulda bildiğiniz ebe varmı böyle nerden bulabilirim 😀

Ayy keşke yaa ben güya 1 1.5 yıl dusunmuyoruz diye konusunu bile açmadım 2 aydır deniyoruz ama yok şimdiden kafayı yedim 😂
Ovulasyon dene bebis birsey kaybetmezsin benim ilk denemem de tuttu yoksa deneme de 6.ayimdi
Kesinlikle değil zaten benim de adet olduğumda öncesinde akıntı okuyordu boşuna demiyorlar ikisinin belirtileri çok benzer diye

Kesinlikle bence de öyle adet geçti akıntı da var diye biraz kendimi kandirmisim bende ama regl geldi yani akıntıyla geldiği için de pembe pembe sökülmedi hatta
Aynen kanama öncesi hazırlık da denebilir buna adet gecikince belki o zaman akıntı oluyordur belirti olarak emin değilim 🙃

Ovulasyon dene bebis birsey kaybetmezsin benim ilk denemem de tuttu yoksa deneme de 6.ayimdi

Kesinlikle değil zaten benim de adet olduğumda öncesinde akıntı okuyordu boşuna demiyorlar ikisinin belirtileri çok benzer diye
Evet bende buna katılıyorum süt kesiği gibi beyaz beyaz akıntım var bugün yarın adet günüm ve adet belirtilisi bu

Kızlar Ovulasyon testim silik ama çok akıntım var, yanım da ağrıyor. Acaba yumurtlama mı gerçekleşiyor 🤦🏻‍♀️🤔 Daha önce doktorla takip yaptığım zamanda yumurtam gelişmişti hatta ovitrelle vurmuştu doktor ama ovulasyon testi silikti. Bende mi bir sorun var ovulasyon testlerinde mi anlamadım MaviSasa234 MaviSasa234 Selizay Selizay Maviesra Maviesra

Kızlar Ovulasyon testim silik ama çok akıntım var, yanım da ağrıyor. Acaba yumurtlama mı gerçekleşiyor 🤦🏻‍♀️🤔 Daha önce doktorla takip yaptığım zamanda yumurtam gelişmişti hatta ovitrelle vurmuştu doktor ama ovulasyon testi silikti. Bende mi bir sorun var ovulasyon testlerinde mi anlamadım MaviSasa234 MaviSasa234 Selizay Selizay Maviesra Maviesra
Kuzucum ovulasyon testleri olgunlaşmış yumurtayı fark etmiyor, yumurtayı çatlatan hormon yükselince onu fark ediyor. Yani yumurtan büyüyor büyüyor ama yeteri kadar hormon yükseşmediği için çatlamayabiliyor yumurta. Şuan yumurtan gelişmiş olabilir ama çatlatacak yeterli hormon olmazsa kistleşebilir. İstersen yarın doktora git, eğer yeterli boyuta geldiyse iğne yapsın

Kızlar aranızda artımed kaset test kullanan var mı? Nöbetçi eczanede bir tek o vardı, 2 gündür sabahları yapıyorum negatif çıkıyor yalnız çook hayal meyal bir çizgi var gibi , 1-2 saat geçince o çizgi silik çizgi şeklinde oluyor, az daha belirginleşiyor, daha önceki hiçbir testimde böyle olmuyordu, bu testte acaba herkeste aynısı mı oluyor kafam karıştı🙄

Kızlar aranızda artımed kaset test kullanan var mı? Nöbetçi eczanede bir tek o vardı, 2 gündür sabahları yapıyorum negatif çıkıyor yalnız çook hayal meyal bir çizgi var gibi , 1-2 saat geçince o çizgi silik çizgi şeklinde oluyor, az daha belirginleşiyor, daha önceki hiçbir testimde böyle olmuyordu, bu testte acaba herkeste aynısı mı oluyor kafam karıştı🙄
Yani kuruma çizgisi o çizgi ama yine de ilk kez görüyorum
Minik bir ihtimalde olsa acaba mı diyor insan😪

😀Yoktur canimm ya adetim ilk günü başlıyoruz 27 kaldı diye 😀
Yakından tanıdığım bi kaç kişi var öyle hemen ilk aydan hamile kaldılar adetleri geçmiş test kıpkırmızı hala var mı yok mu diyorlar git kan ver diyorum bilemedim ki ya biraz daha geçsin falan. Dedim içinizde hiç mi heyecan yok 🤣

Artimed güzel hassas bir test canın alabilirsin

Kızlar merhaba, hamilelikte elinizde gebelik testi yoksa lh sürekli pik çıkıyor bunu size kanıtlamak için test yaptım gün gün testi olmayan varsa böyle de anlayabilir
evet adete doğru silikleşir normalde de zaten hamilelik varsa pik oluyor ama adetten sonra yine silikleşiyor diye biliyorum hamilelik devam ediyor olsa bile

Aaaa çok sevindim canım senin adına inşallah bu ay olsun artık o mucize ya ben bu ay değerlendirmedim doktora başlayım da femara isteyeceğim bende bakalım süreç nasıl ilerliyor öğrenirim yarın gelsin de bir adet bakalım. 😇
İnşallah canım yine tutmadı gibi geliyor ama inşallah vardır diyeyim yine de. Bir de iki ay boşum yine yoksa deneyemicem hsg sonrası 3 4 ay şans artıyor diyorlar ya. İnşallah bu ay tutar da bi daha gerek kalmaz ya. Ama senin adına da çok sevindim gerçekten avokadoyu hemen tüketmeye başla hem tutunmaya hemde yumurta gelişimine faydaliymis bilseydim bende adetten sonra hemen başlardım ama bakalım iğneden sonra yemeğe basladim bende 🥰

X