Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok haklısınız, ben de sakinleşmek, rahat olmak istiyorum, hatta bu konuyu düşünmek bile istemiyorum. Ama yapamıyorum. Vücudumun strese girdiğini bile hissediyorum. Sanırım benim hatam hemen gebe kalacağımı sanmamdı. İlk bebeğimde hemen gebe kalmayacağımı, bunun aylarca sürebileceğine inanıyordum yani rahattım ve hemen gebe kalmıştım.
Çocugunuz kaç yasında şimdi

Insallah canim Allah gönlündekini versin. Aayrica bir videoda izlemiştim 2 kez yumurtlayip ikiz hamilelik yasayanlar vardi. 🥰 ama tabi tekini bile tutturamamisken ikizi nasil olur bilemem
Valla bizde o şans olur mu bilmiyorum canım 😂 ben klomen kullandığımda 3 yumurta vardı tutmadı 😂 iki yumurta ile aşılama oldum tutmadı 😂 ben bir taneye razıyım valla 😊

Ay sorma ya ben eltimin nişanına gittiğimde daha 5 aylık evliydim annesi bana sizde amma tembel cıktınız daha cocuk yok dedi. Ben kalakaldım herkesin içinde sesimde çıkamadı. Ne olduğumu anlayamamıstım. Zaten benide bunlar üzüyor o yüzden bu ay herkese tedaviye ara vereceğimi söylemeye basladım. Bir daha soran olursa da erteledim cocuk fikrini diycem. Bunu kendi ruh sağlıgım için yapmalıyım artık
Bence de kimsenin bilmemesi daha doğrusu. Bu da bir stres faktörü. Ben soranlara istemediğimi söylüyorum 🤷🏼‍♀️

Eğer yakınlarda böyle bilgili biri varsa dene. Bizim akrabalar gitti😁 birinin rahmi tersmiş mesela yıllarca cocugu olmamış 4 5 düşük yapmış en son bu kadına geldi meğer rahmi tersmiş düzeltti o ay hamile kaldı şuan bir çcogı var
Ebe mi diyorlar o kişiye 😂 ay aslında olabilir ya deneyebilirim masaj falan 😀

Valla bizde o şans olur mu bilmiyorum canım 😂 ben klomen kullandığımda 3 yumurta vardı tutmadı 😂 iki yumurta ile aşılama oldum tutmadı 😂 ben bir taneye razıyım valla 😊
Bir tane olsun bizim olsun 🤣 bahtsiz bedeviyim ben zaten mümkün değil olmaz. Ben bu ay ari sutu bal polen yiyorum. Acaba ondan mi bu yumurtlama. Yoksa mümkün değil zorla bir tane ancak cikardi benden😂

Maşallah Rabbim sağlıklı güzel ömür nasip etsin. Ya beni yanlış anlamayın da ne güzel Rabbim bir melek nasip etsin bence strese girmemeye bundan başlayabilirsiniz hani bir kere kendiliğinden hamile kalmıssınız ne güzel doğumda yapıp büyütmüşsünüz bence silin atın kafanızdan bşr bakmıssınız bebeğiniz kocaman olmus yarın büyüyecek ve belki siz üzüleceksiniz strese girdim diye. O yüzden akışına bırakın. Yada hamile kalıp 2. Bebeğinizi büyütürken ufaklıgı ihmal ettiğinizi düşüneceksiniz. Bence o yüzden bebeğinizle mutlu bir zaman geçirin onun şuan tam oyun zamanı kendinizi ona bırakın ve stresiniz geçeceğine eminim. Sonra bir bakmıssın çift çizgi

evet aılesı kalabalık zaten aıle bınası her gıtmemde baya kısı oluyoruz, gırumcemde uzakta ama ayda bır gelır ıste denk gelırse gorusuruz. uzaklık bence en güzeli.
ne kdar yakın okdar mecburıyet. gercı uzak dıye gelıp ıkı ay kalanlarda var :olamaz:
Ay doğru diyorsun allahtan biz de öyle bisey yok. Ama görsen öyle meraklı komşularım var ki, bazen çok tersleyesim geliyor. Geçen çöp toplanıyordu kapıda, kattaki herkes disarda tabi. Ee bebis var mı diyor 🤦‍♀️ bi de ben ilk geldiğimde bi tanesine doktor sormuştum burda kimseyi bilmediğim için ordan sen duyul duyul her yere yayılmış masallah😡

Kızlar adete bir gün kala beyaz akıntı nedeni nedir ?
Bat 18 Ocak yumurtlama günlerini değerlendirdik 3 aydır deniyoruz olmuyor daha önce dış gebelik olmuştu

kızlar ben regl oldum listeden silebilirsiniz

bişey sormak istiyorum ben bu ay ovulasyon testinde tam bir pik görmedim yani T koyulaştı ama kıpkırmızı olmadan silikleşti sonra bütün ay başka yumurtlama göremedim acaba neden yumurta tam büyümüyomuki yumurta için ne ilaç kullanılıyo ne alıyım ne içeyim

Maşallah Rabbim sağlıklı güzel ömür nasip etsin. Ya beni yanlış anlamayın da ne güzel Rabbim bir melek nasip etsin bence strese girmemeye bundan başlayabilirsiniz hani bir kere kendiliğinden hamile kalmıssınız ne güzel doğumda yapıp büyütmüşsünüz bence silin atın kafanızdan bşr bakmıssınız bebeğiniz kocaman olmus yarın büyüyecek ve belki siz üzüleceksiniz strese girdim diye. O yüzden akışına bırakın. Yada hamile kalıp 2. Bebeğinizi büyütürken ufaklıgı ihmal ettiğinizi düşüneceksiniz. Bence o yüzden bebeğinizle mutlu bir zaman geçirin onun şuan tam oyun zamanı kendinizi ona bırakın ve stresiniz geçeceğine eminim. Sonra bir bakmıssın çift çizgi
Amin Allah razı olsun. Estağfirullah neden yanlış anlayayım 😊 yazdıklarınız bana çok iyi geldi. Benzerini doktorum da söylemişti. İnşallah başarabilirim 🤲🏻

Kızlar 1.iki ay önceki hormon tahlilim 2. Olan bugün verdiğim lh hormonu güzel düşmüş değil mi bu iyi bisey

Eklentiler

• 20220117_173910.png
    20220117_173910.png
    186 KB · Görüntüleme: 43
  • 20220117_173835.png
    20220117_173835.png
    128,2 KB · Görüntüleme: 40
Ay doğru diyorsun allahtan biz de öyle bisey yok. Ama görsen öyle meraklı komşularım var ki, bazen çok tersleyesim geliyor. Geçen çöp toplanıyordu kapıda, kattaki herkes disarda tabi. Ee bebis var mı diyor 🤦‍♀️ bi de ben ilk geldiğimde bi tanesine doktor sormuştum burda kimseyi bilmediğim için ordan sen duyul duyul her yere yayılmış masallah😡
Ayyy meraklı Melahatlaar.
Nefret ediyorum yaaa size ne belki yapmiycazz çocuk hayatımızı yaşıyoruz dicem.bi gün ben 😂😬

X