Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bakım o temiz dediğine .. diğer testin jcinkuruma filan gibi değil ya

Bakım o temiz dediğine .. diğer testin jcinkuruma filan gibi değil ya
16422591740657577361933220476752.jpg

Açık olan yenisi

Kızlar rahim filmi çektireniniz var mı? Bizim sperm değerlerimiz iyi, yumurta da oluyor çatlıyor ama henüz gebelik elde edemedik. Tek seçenek rahim filmi gibi duruyor

Ben gonal-f 450 kullandım. 2 defa kullanılıyor. 300 ıu olarak Türkiye satış fiyatı 1000 lira ama tüp bebek merkezi etrafında daha uyguna bulabiliyor..

Ben Azerbaycanda yaşıyorum. 3defa tup bebek yaptirdim. Maalesef bizde devlet karşılamıyor hiçbir ücreti😔 tekrar başlamak istiyorum . Amma burda gonal f çoook paha. Yeğenim 19mayis.universitesinde okuyor. Bitirib geliicek subatda. Turkiyede recetesiz almak oluyormu gonal f?
Ben gonal-f 450 kullandım. 2 defa kullanılıyor. 300 ıu olarak Türkiye satış fiyatı 1000 lira ama tüp bebek merkezi etrafında daha uyguna bulabiliyor..
10 gün kullanacaksan 5 kutu yetiyor. Benim aldığım kalem şeklinde değil enjektör var içinde sen vuruyorsun

Canım.napcan gitcemmi kist için doktora. Belki aspire dediğim yöntemi yaparlar
Doktor 650 istedi kuzum endometriozis uzmanı olan ona gidicem ama smdi degl bu ay pazartesi normal polikinlige gidip doğum kontrol hapı isticem 2 ay kullanıp sonra kendim tekrar bikac ay denicem gene olmazsa yazın o doktora gidicem sabırla bekliyorum

Bat 1 Ocak ve hamileymişsin hayırlı olsun canım benim bir süredir ara sıra gelen beyaz kremsi akıntım var ilk gebeliğimde olmuştu ve bu akıntıdan hamile olduğumu öğrenmiştim bu gün tekrar bu akıntım oldu ve rahimimde hafif sızlamalar var 12 Ocak'ta test yaptım negatif çıktı Benim BAT 18 OCAK ama uygulamaya göre 16 Ocak 🙄 kafam karıştı acaba bu gün test yapsam çıkar mı?
Bat 6 ocaktı yanlış yazılmış ben 3 ocakta net 2 çizgi gördüm silik filan değildi yani reglin düzenli mi? Evet bende krem gibi beyaz akıntı oldu iç çamasırım bembeyaz oluyordu ama adete 3 gün kala kurudum resmen şimdi tekrar beyaz akıntı gelmeye başladı

Bat 6 ocaktı yanlış yazılmış ben 3 ocakta net 2 çizgi gördüm silik filan değildi yani reglin düzenli mi? Evet bende krem gibi beyaz akıntı oldu iç çamasırım bembeyaz oluyordu ama adete 3 gün kala kurudum resmen şimdi tekrar beyaz akıntı gelmeye başladı
Benimde arada sırada oluyor

Merhaba bende üye olmadan burayı takip ediyordum. Eğer hamile olursam hemen kaydolup yorum yapıcam demiştim ve bugün bat günümde kaset teste silik gördük ve acilde kan verdim. Sonuç + 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Burda yazdıklarınız ve önerlerini için hepinize çok teşekkür ederim.
Hayirli olsun sağlıkla ilerlesin gebeliginiz😍👼
Baktırdım cnm hormonların hepsi normal rahim filmi temiz eşimin degerleri gayet iyi 2 buçuk 3 cm civarında bı cikolata kisti var 16 aydır engel oluyo şaştım kaldim valla artık. 1 tane oğlum var 5 yaşında çok şükür ama artık insan 2. De olsa üzülüyo ilk gibi ariyo
Anladim canim evet ikinci de olsa uzun süre olmayınca ilk gibi üzüyor insanı Rabbım bağışlasın oğlunu en kısa zaman da çift çizgiyi gorursun insalalh canim 😍
Ordaki siligi gören bir tek ben olamam dimi yoksa gözlerim mi bozuldu 🙈

Doktor 650 istedi kuzum endometriozis uzmanı olan ona gidicem ama smdi degl bu ay pazartesi normal polikinlige gidip doğum kontrol hapı isticem 2 ay kullanıp sonra kendim tekrar bikac ay denicem gene olmazsa yazın o doktora gidicem sabırla bekliyorum
Endometris uzamnimi 650 istedi canım

Tıkanıklık var mıydı? Ben acaba ondan kaynaklı mı olmuyor diye düşünmeye başladım. Birde ağrınız oldu mu?
İlk hsgyi kendi doktorumda cektiremedim cihaz bozuktu başka hastanede cektirdim. Çeken doktor bi sorun olmadığını söyledi anestezili çekildim ama ağrım baya oldu kanamamda çöktü 2 3 gun sürdü azalarak
Diğer ay kendi doktoruma gösterdim sol tüpünden ilaç yavaş geçmiş tıkanıklık olabilir bende görmek istiyorum dedi
Bende yeni çekildiğim için ertelemistim. En son aralik ayinda da aşilamam negatif olunca doktor da tekrar istedi bu ay cekildim temiz cikti tüpler falan hic bi tikaniklik yok dedi. Bunu da anestezili cektirdim ama kanamam az oldu ve cok hafif agrim oldu cok basit gecti ilkine göre

Kızlar merhaba, kendimi dün çok hirpaladim.Vesvelere karıştım sanki...Veren de Rabbim alanda Rabbim diye kendimi telkin ettim.. Şükür iyiyim demeye çalışıyorum tabii arada ağlıyorum kanamayı gördükçe..
Dün ki doktor bana hemotlojiye tekrar baktır dedi.Hemotoloji dışında baska neye baktirabilirim?
Genetik testleri devlet yapıyor mu acaba?

2013de tüp mide ameliyatı oldum kilolu zamanimdan kalma sağ ayağım varis kapli neredeyse. Yani pıhtılaşma olasılığı aşırı yüksek. Hormon ilaçları kalp damar doktoru/kadin dogum doktoru tarafindan yasaklandi.
Bana yaptirabilecegim testler hakkinda bilgi verir misiniz?😔
Bir süre bebek düşüncesini aklimdan çıkarıyorum,cevremde de var düşük sonrası 1-2 ay içinde hemen hamile kalan kişiler biz o düşünceyi bile beni yıpratır diye bir köşeye bıraktık.
Merhaba canınızı yakmak istemem düşük mu yaptiniz

İlk hsgyi kendi doktorumda cektiremedim cihaz bozuktu başka hastanede cektirdim. Çeken doktor bi sorun olmadığını söyledi anestezili çekildim ama ağrım baya oldu kanamamda çöktü 2 3 gun sürdü azalarak
Diğer ay kendi doktoruma gösterdim sol tüpünden ilaç yavaş geçmiş tıkanıklık olabilir bende görmek istiyorum dedi
Bende yeni çekildiğim için ertelemistim. En son aralik ayinda da aşilamam negatif olunca doktor da tekrar istedi bu ay cekildim temiz cikti tüpler falan hic bi tikaniklik yok dedi. Bunu da anestezili cektirdim ama kanamam az oldu ve cok hafif agrim oldu cok basit gecti ilkine göre
Anladım canım. İnşallah rahim filmi vesile olur kavuşursun miniğine

Arkadaşlar benim bugün akşama doğru pembemsi kahverengi karışık akıntı geldi bu saate kadar devamı gelmedi yarın ne olur bilmem

Anladım canım. İnşallah rahim filmi vesile olur kavuşursun miniğine
Allah razı olsun canım senin kaç ay oldu deneme? Ben ilkini doktor daha önce çekelim demişti ama cektirememistim 11. Ayımda cektirdim bunu da 18. Ayimda çektirmiş oldum
Bu arada sadece tüpte tıkanıklık değil rahim anomalisi de olabilir benim sola dönük çıktı rahim 2 doktor da sorun yok engel olmaz dedi ama daha ciddi şeyler de çıkabiliyor. Ama inşallah temiz çıkar iki ihtimalde olsa basitçe halledilebiliyor artik tüpte tıkanıklık olsa acabiliyorlar rahim de perde vs başka bisey olur histeroskopiydi sanırım hemen düzeltilebiliyor
Açık çıksa bile 3 4 ay sansin artıyor çok bekletme aradan çıkar canım bence

Transfer ilişkinin 5-6 gün sonrasına denk geliyor diye biliyorum ben. Yerleşme oldu dediğimiz tarihler…
Saol canım yani ben ailemin yanına gidecem orda imkanlar kısıtlı uzak.
Gitmeden test yaptrmak istiyorm değer 5 bile çıksa adet olmadığım sürece umutla beklerim diyorum ama gitmeden yaptırdığım yeter
İlişki üzerinden 7 gün geçmiş oluyor çıkar mı acaba

X