O kadar yalnızım ki bu çıkmazdan kurtulmak istiyorum akıl verin lütfen

Merve sen o parayı bi kazan, bi izin almak zorunda kalmayacaksın.

Şu an ailenle bunu açıklamak zorunda değilsin sonuçta reşit bir bireysin ilk önce paranı biriktir çıkarken haber verirsin bir iki kızarlar ederler onlar da alışırlar. Ama sen bu karamsarlıkla bunu yapamazsın gibi geliyor biraz hırslı ol

Esim mezun olduktan sonra 2 yıl maas almadan çalışmış kendini geliştirmek için. sabah en erken o gidermis kuruma kimse gelmeden bütün hazirliklari yaparmis. Sonrasında çok iyi kurumlarda çalıştı ve hic iş aramadigi zamanlarda bile bizimle çalışır mısınız diye ararlardi. Kimse mezu olur olmaz yüksek maaslarla istediği koşullarda çalışmaya başlayamıyorum önce biraz siz de fedakarlık yapıp dişinizi sikacaksiniz kendinizi gelistireceksiniz.

Öncelikle şunu bil evlilik ve cesit cesit flörtler edinmen bir başarı ve bir kurtuluş yolu değildir, kendini egitmediğin ve de ayakta dimdik durmadığın sürece evlensen de , sevgilin olsa da ezileceksin, önce ayakların üzerinde dur , koca koca diye tutturmayı bırak, elde sıfır haldesin önceliğin eğitim ve çalışmak olmalı, koca derdine düşmeyi bırak, evlilik bir başarı değildir...

Ailemden kaynaklı o yoksa evlilik vs istemiyorum ben zaten tamamen kaçıp bu kargaşadan kurtulmak için
Evlenince daha büyük kargaşa var hem de ne kargaşa , kaynana , kayın aile zorbalıkları, işin gücün yoksa eş tarafından eziklenme ve baskı altına alınma neler neler , aç bak burda senin gibi iş güç sahibi olmadan evlenen kişilerin hayatına bir bak bir oku neler çekiyorlar, sakın ha işin gücün olmadan evlenmeye kalkma ...

Evlen evlen de hayatın gerçekleriyle bir tanış. Sen kolayı seçiyorsun. Bugünlerini bile bu kafayla ararsın. Mücadele ruhu yok. Hep bir kurtarıcı bekleyin kurban psikolojisi bu. Hiç kendinizi kurtarmak derdiniz olmasın. Boşa konu açmissiniz bir an önce bul kocayı ve rahatla. Allah selamet versin.

Özgüven sorunu da fazlasıyla var bende sanki çalışsam bile yapamayacağım olmayacakmış gibi hissediyorum

Zaten hayatımı düzene oturtmadan sevgili işlerine girmem sonucu yine sağlıksız olacak

İşim gücüm olmadan sevgili bile yapmak istemiyorum evliliği geç

Özgüven sorunu da fazlasıyla var bende sanki çalışsam bile yapamayacağım olmayacakmış gibi hissediyorum

Özgüvenle ilgili çok güzel kitaplar var bunları oku ve üzerine git özellikle bu David burn'ün kitapları bayağı iş görüyor. Ondan sonra zaten işe girip istediğini elde etmeme gibi bir durum söz konusu olmaz

Para kazanmaya başladıktan sonra özgüven kendiliğinden geliyor merak etme.Umarım çok başarılı olursun.İyi dileklerim seninle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…