Nivea BB mi ,yoksa Garnier BB mi?

fgr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2013
15
0
selam kızlar..benim bi sorum olucaktı. ben fondöten kullanmak istemiyorum artık ve BB kremlerı duydum ama ıyımı bılmıyorum hangısı daha iyi nıvea mı yoksa garnıer mı etkısı nasıl sıvılcelerı kapatırmı fondöten gıbi bıseymı kullanan varsa yazın arkadaşlar...

BB kremler her cilde uyum sağlamıyor. Cildi yağlı kişilerden yüzümde sivilce çıkarttı diye yorum alıyorum. Benim cildim kuru olduğu için bir sorun olmadı. Sadece garnier markasınınkini kullandım.

BB kremler her cilde uyum sağlamıyor. Cildi yağlı kişilerden yüzümde sivilce çıkarttı diye yorum alıyorum. Benim cildim kuru olduğu için bir sorun olmadı. Sadece garnier markasınınkini kullandım.

benım cıldım yağlı degıl karma sankı ..bende garnıerınkıni almayı dusunuyodum ama hangı tonunu almalıyım ben buğday tenlıyım ...ve nasıl kullanılıyor kapatıcı ozellıgı varmı nasıl etkı edıyo yazarmısn canım.

Yüzümün minik bir kısmı yandı ve 2 yıldan sonra fondoten sürdüm yüzüme... Ama çantama atmayı unutmuşum ve o yanık kısımı açıldı okulda çok fena duruyordu birde bıyık bölgesi ne yapıcam derken bir hatun geldi lavobaya ve garnier bb krem verdi ve bayıldım ben kıvamına emilmesine birde kokusuna parfümlü çünkü :) yumuşak bir cilt yapıyor ama ben yinede cildi tamir edip boya olan hiçbirşey kullanmama taraftarıyım :KK66:

Bende la roche posay aldım eczaneden, 2 tonu vardi light olanı deneyim dedim, yeni kullanmaya başladım kapaticiligi konusunda emin degilim ama kokusu deniz gibi Cok güzel , kıvamı da yumusacik , sevdim yani

bb kremlerden aşırı bir kapatıcılık,ya da bir fondöten kapatıcılığı beklemeyeceksiniz :)
genel olarak iyi bir bb kremin size verdiği tüm cilt rengini tek bir ton yapması, yani renk farklılıkları kızarıklıkları hafif lekeleri örtmesi.
Bunun dışında birçok uzakdoğu kökenli bb kremler leke ve bazı cilt sorunllarını da zamanla iyileştiriyor. (missha marka olanı tam olarak bu etkiyi yaptı bende )
ayrıca yine bir çoğu spf güneş koruması içeriyor,bu da çok güzel birşey ^^
nivea mı garnier mi dersek.
eğer cildin açık renkse malesef nivea'nınkiler size olmayacak :/
eğer bu sorun yoksa nivea biraz daha fondöten kıvamlı, biraz daha iyi kapatıyor.Bu tarz bir ürün arıyorsan nivea olana şans verebilirsin ^^
Ben işte bu yüzden kendisini sevmiyorum (ayrıca renkte bana koyu geliyor. ) bb kremin bb krem gibi hafif, yüzümde ağırlığını bir fondöten gibi hissetmemek istiyorum.

gelelim garnier'e , renk skalası daha geniş, daha açık tonlu bir cildiniz varsa aradığınızı çok büyük ihtimalle garnierde bulacaksınız.
nivea'nınkine göre çok daha likit kıvamda, yapısı daha hafif ve duruşuda , sivilceleri vs kapatma asla mümkün değil, tüm yüzünüze uyguladığınızda sağlıklı hoş bir görüntü veriyor. (bu arada kesinlikle ilk çıkanından almayın,tam anlamıyla rezaletti o seri! son çıkan,ince uzun tüplerinden alın :KK66: )
şu resimdekinden yani almalısınız :
$fe05ac2fb1fd0f37be08edbd18fb1dd01.jpg
missha bb kremden sonra en sevdiğim garnier :)

sivilceli bol sorunlu bir cildiniz varsa bence kesinlikle fondötenlere yönelmeyin, illa birşey kullanacaksanız bb krem kullanın.
evet belki tamamen kapatmayacak cildinizi ve kusurları ama o derece kapatıcıya ihtiyaç duyan bir cilde fondöten vs uyguladıktan sonra izler ve sivilce gözükmese de inanılmaz bir görüntü çıkıyor, o yapmacık ağır, cakey denilen görüntü, şahsen bb krem uygulanmış bir görüntüyü yeğlerim ben :)

hem de zamanla yardımcı da oluyorlar cilt sorunlarınıza ve güneş koruması da içeriyorlar çoğu :KK66:
amanın çok konuştum :KK70: bb kremlerle senelerdir içli dışlı biri olarak bildiklerimi birazcık paylaşmak istedim .
alabiliyorsanız missha alın derim :KK66:

Konu içeriği nedeniyle "Allık ve Renklendiriciler" başlığına taşındı.

Ben Garnier aldım memnunum cilt tonuma da çok uydu açık tenliyim baya.

bb kremlerden aşırı bir kapatıcılık,ya da bir fondöten kapatıcılığı beklemeyeceksiniz :)
genel olarak iyi bir bb kremin size verdiği tüm cilt rengini tek bir ton yapması, yani renk farklılıkları kızarıklıkları hafif lekeleri örtmesi.
Bunun dışında birçok uzakdoğu kökenli bb kremler leke ve bazı cilt sorunllarını da zamanla iyileştiriyor. (missha marka olanı tam olarak bu etkiyi yaptı bende )
ayrıca yine bir çoğu spf güneş koruması içeriyor,bu da çok güzel birşey ^^
nivea mı garnier mi dersek.
eğer cildin açık renkse malesef nivea'nınkiler size olmayacak :/
eğer bu sorun yoksa nivea biraz daha fondöten kıvamlı, biraz daha iyi kapatıyor.Bu tarz bir ürün arıyorsan nivea olana şans verebilirsin ^^
Ben işte bu yüzden kendisini sevmiyorum (ayrıca renkte bana koyu geliyor. ) bb kremin bb krem gibi hafif, yüzümde ağırlığını bir fondöten gibi hissetmemek istiyorum.

gelelim garnier'e , renk skalası daha geniş, daha açık tonlu bir cildiniz varsa aradığınızı çok büyük ihtimalle garnierde bulacaksınız.
nivea'nınkine göre çok daha likit kıvamda, yapısı daha hafif ve duruşuda , sivilceleri vs kapatma asla mümkün değil, tüm yüzünüze uyguladığınızda sağlıklı hoş bir görüntü veriyor. (bu arada kesinlikle ilk çıkanından almayın,tam anlamıyla rezaletti o seri! son çıkan,ince uzun tüplerinden alın :KK66: )
şu resimdekinden yani almalısınız :
Eki Görüntüle 661964
missha bb kremden sonra en sevdiğim garnier :)

sivilceli bol sorunlu bir cildiniz varsa bence kesinlikle fondötenlere yönelmeyin, illa birşey kullanacaksanız bb krem kullanın.
evet belki tamamen kapatmayacak cildinizi ve kusurları ama o derece kapatıcıya ihtiyaç duyan bir cilde fondöten vs uyguladıktan sonra izler ve sivilce gözükmese de inanılmaz bir görüntü çıkıyor, o yapmacık ağır, cakey denilen görüntü, şahsen bb krem uygulanmış bir görüntüyü yeğlerim ben :)

hem de zamanla yardımcı da oluyorlar cilt sorunlarınıza ve güneş koruması da içeriyorlar çoğu :KK66:
amanın çok konuştum :KK70: bb kremlerle senelerdir içli dışlı biri olarak bildiklerimi birazcık paylaşmak istedim .
alabiliyorsanız missha alın derim :KK66:

sagol canım cok güzel ayrıntılı anlatmışsın .bende dun aldım artık senın tavsıye ettıgını uzun olanı garnıerın cok beyendım ben ama orta tonunu aldım bıraz koyu gıbı geldı ama guzzel ....

sagol canım cok güzel ayrıntılı anlatmışsın .bende dun aldım artık senın tavsıye ettıgını uzun olanı garnıerın cok beyendım ben ama orta tonunu aldım bıraz koyu gıbı geldı ama guzzel ....

rica ederim canım,sevindim faydalı olmasına ve beğenmene ^^ güle güle kullan ^^ bir sonrakinde açık tonunu denersin,hele anneler günü indiriminde 10 tl falan düşüyor ,baktın hala uymadı renk ikisini karıştırıp kullanırsın tam olur :KK1:

Arkadaşlar karalama gibi değil de İsviçre den kuzenim gelmişti onunla makyaj malzemeleri hakkında konuşurken söyledi . Nivea İsviçre de yasaklanmış bir marka yüzde tüylenmeye sebep oluyormuş bilginize ..

garnier bb normalde nemledirici özelliği de olması gereken bir krem. fakat alta nemledirici sürmeden hoş durmuyo yüzde.

X