Nişanlımla ilgili yeni birşey öğrendim! Fikirlerinize ihtiyacım var..

Bu bahsettiginiz kisi simdiki esiniz mi eski esiniz mi? Bosanip kurtuldunuz mu, o açıdan merak ettigim icin soruyorum
Yok öncekinin babası yiyiciydi 1 lira vermezdi
Şimdiki eşimden bahsediyorum. Bunlarda veriyo gibi gösterip enayi yerine koymaya çalışıyorlar

Şöyle bir tanıdığım vardı iş arkadaşımın kocası evlendikten sonra aldığı her malı baba ve annesinin üstüne yapıyordu. Açık açık yapıyordu bunu ve boşanırsak malımı mı yiyeceksin diyordu. Oysa kadının da ekonomik durumu iyiydi ve ne alırsa kendi üstüne alıyordu evlilik birliği içinde. Karısından mal kaçıracak diye çoluğunu çocuğunu düşünmüyor resmen. Demiyor ki anne babama bir şey olsa kardeşlerim bu mallarda bizim de hakkımız var diyebilir. İlginç insanlar var bunlarla evlilik sürdürebilmek de ayrı bir psikoloji gerektirir.

yuh artık, millet kafayı yemis

Evi eşiyle oturmak için almamış ki anne, babasına almış. İnşallah borcu bitmiştir o evin. Ev senin benim hesabı yapıyorsa arabanızı evlilikten sonra yenileyecekseniz anne veya babanızın üzerine yapın o zaman. Evi güvenip sizin üzerinize yapmıyorsa siz neden tamamını kendinizin ödediği arabaya eşinizi ortak edeceksiniz ki.

Sizi bir ev için denemiş adamla ne diye evleneceksiniz?
Öncesinde ne yaşarsanız yaşayın bu kadar hesap kitap, yalan dolan, kandirmaca ile yapılan evlilikten hayır gelir mi?
Birde size araba sattiracakti utanmadan. Hâla emek falan diyorsunuz, siz hiç akillanmamissiniz belli ki.
Nişanlıza ait ev, ikinizin arabası da var ama daha evlilik olmadan ev alacaksınız bunu konusuyorsunuz, hani zaman içerisinde alınır belki bu düzenbaz işler olmasa da ama yahu salın da daha keyifli şeylerin hayalini kurun. İkinizde mal sevdalısisiniz herhalde. Sizin de hoşunuza mı gitti evin nisanliniza ait olması da mideniz bulanıp ayrılacağınıza devam edebiliyorsunuz?

Evi varsa var bi ev alt tarafı buna tav mı olaaicaktın sanki neyse
Demekki o evde. Ailesi kalaacak siz de Kira ödemeyin imkan varsa ev alın

Cirkef tarafim senden mal kacirir bu bosanma durumunda diyo. Ama bi yanim da diyo ki smdilerde kmseye guven olmadigi icin adam en mantiklisini yapiyo. Sonucta evin tapusu ikinizin uzerine olacaksa mal edinmenin sakincasi yok senden habersiz baskasinin ustune geciremez. Ama ben derim ki bu adamla maas hesaplari da birlestirilmez

Sadece 1 (yaziyla BIR) evim var diye seni denedim triplerine giren adamin yuzune bakip kahkaha atmadan durabildiyseniz sizi tebrik ederim. Nasil koca olunmazin el kitabi gibi adam resmen

Boyle konusmalardan sonra normal bir sekilde iletisim kurmaya devam edebiliyor musunuz? Gercekten nasil iliskiler yasaniyor hayret ediyorum.

Hala neden diye soruyorsunuz. Önceki konunuza da yazmıştım. Bu uyanık ailesi sizin paranızla ve arabanızla plan yapıyor, sizi para kaynağı olarak görüp daha fazla mal mülk edinme derdindeler. Siz emin misiniz bu adamın sevgisine? Yoksa birlikte olma sebebi sadece maddiyat mı? Sorunu hallettik diyorsunuz ama ben halledilmiş bir sorun göremedim. Daha da büyük bir sorun var. Yalan. Siz de deneyin o zaman zat-ı muhteremi. Maaşımın bir kısmını her ay aileme vermek zorundayım”” ya da evlenince çalışmasam””” gibi, ya da arabamı babamın, annemin üzerine devretmek zorundayım gibi. İşte o zaman asıl yüzünü göreceğinizi düşünüyorum. Bu kadar ezik olmayın erkek karşısında. 45 yaşımdayım. Bir erkek bana seni denedim dese bir daha asla sesimi bile duyamaz. Lütfen ailenize olan biteni anlatın. Bizi umursamıyorsunuz. Sizi en çok sevenler inanın sizin iyiliğiniz için doğruyu söyleyeceklerdir. Uyanık Ailene söyleme diyerek zaten niyetini belli ediyor.
Tekrar soruyorum bu adamın niyetini
Hala göremiyor musunuz?

Ya belki yakında çocuk yapacaksınız belki ücretsiz izin almak isteyeceksin. Hazır ev varsa ailesinin de 3 ev varsa sen neden en az 1,5 -2 milyonluk ev borcuna giriyorsun ..değmez. Aklı senin arabanda baktı ikna edemedi ılımlı davranıyor ŞİMDİLİK .. İlişkinizle ilgili net karar ver demiyorum ama zaten senin eve geçeceksek ben ev almayı şimdilik gerekli görmüyorum birikim yaparız kendimize gelelim ileride dersin . 2. evlilik yapacaksın sefasını sürmek gezmek senin de hakkın. Maaşlarla zaten zor yaşanıyor bir de kredi borcu sizin enerjinizi alacak kolay değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…