Nişanlıma Çok Büyük Yalan Söyledim.

Er yada gec ortaya cikacak bisey icin son ana kadar beklemek niye oyle de tepkiyle karsilasicaksin boyle de. bi nikah cuzdanini elime alayim kendimi garanti altina alayim diye dusunuyosan ilk gece sonrasi acilacak bosanma davasinin ardindan neler olacagini da dusunuyor musun
Daha once biriyle birliktelik yasamis bi insan yalanci bi insandan daha kötü değildir.

bu yazıyı okuduğum çok iyi oldu canım aynı şeyi benim kuzenim de yaşadı açık ve net şekilde ne yaptığını anlatacağım şuan ne kadar zor durumda olduğunu görmesem yorumda bulunmayı düşünmüyordum belkide ... Şimdi bi hata yapmışsın daha önce kuzenim o hatayı lisede yapmış sonra ayrıldılar o zaman kan falan gelmemiş ondan dolayı doktora bile gidemedi acaba duruyo mu durmuyo mu sıkıntısıyla yaşadı aradan 3 -4 sene geçti başka biriyle tanıştı evlenmeye karar verdiler nişanlandı düğün zamanına kadar geldi ama düğün zamanı yaklaştıkça sürekli ben ne yapıcam ne yapıcam diyordu nişanlısına hiçbişey söylemedi çocuğu da bi görsen su gibi o kadar temiz kalpli iyi niyetli hiç daha önce bişey yaşamış birine benzemiyor ben sormadım buralarını bu benim düşüncem kuzenim evlendi ilk gecesinde kan falan gelmemiş ama çocuk ona hiç hesap falan sormamış ertesi gün uyandığında lavaboya gitmiş afedersiniz bişeyler gelmiş çocuğa da söylemiş tamam demiş eşi yani bi sorunları yok 1 yılı geçti evliler geçmişiyle ilgili hiç bir konu açılmadı açılmazda inşallah kuzenim gerçekten çok iyi biridir. Yani demek istediğim şu aslında eğer ona doğruyu söylemeyeceksen , her kızdan ilişkide kan gelmiyormuş gelen de çok az bişey oluyormuş benim evli arkadaşlarım ve kuzenlerimde hep bu yaşandı gelmezse bu senin bakire olmadığını göstermez demek istiyorum kısaca savunmanı bu şekilde yaparsın

Keske benımde evlendıgımde esım ogrendıgınde bosanmakla kalsa (benım suan evlılık gıbı bı durum yok bu arada) dırek kafama sıkarlar ki ilk iliskimdede kanamam olmadı, ama benim mecbur evlenecegım ınsana yalan söylemem lazım cünkü hayatım söz konusu.

altına imzamı atıyorum canım neredeyse aynı seylerı yazıcaktım dedıklerıne aynen katılıyorum..

Arkadaş nişanlısını aklamaya çalışıyo bu arada :)

Yazdığım mesajı dön bi daha oku canım pek bi acayip çıkarımlar yapmışsın, idaelize değil idealize bi tipten bahsettiğimi hiç sanmıyorum. Ben nişanlı olacak kişinin biriyle yattığına değil de niye benimle yatmadın kısmına takılması açısından bahsediyorum. Kişi herşeyi yapmakta özgürdür, sonucuna katlanması şartıyla tabi . Ben evlilik dışı bi birliktelik yaşamadım, yaşamış olsaydım da karşımdakini mal yerine koymaktansa beni olduğum gibi kabul etmesini tercih ederdim. Evleneceğin insanı idiot yerine koymak benim sevgi anlayışımda yok. Ya sonucuna katlanacaksın, ya da katlanmanı gerektirmeyecek biriyle evleneceksin. Sen nişanlına bakire ayağı yapınca vicdanın hiç sızlamayacaksa bişey diyemem tabii

Sonuç olarak demek istediğim şu adam derse ki ben birliktelik yaşamış bi kız istemem amenna bu hakkıdır, kişiyle alakalı. Ama tutup da madem başkasıyla yatmıştın bana niye vermedin derse amiyane olarak bu adam kıçına tekme yemeyi hakeder. Zar veya bakirlik isteyene geri kafalı demiyorum, öyle olduğunu düşünmüyorum çünkü. Kendisi de kimseyle birlikte olmadıysa isteyebilir, karşıdaki karşılar mı bu durumu o da onun bileceği iş anlaşılırsa evlenilir. Karşılıklı bakirim bakireyim palavrası atılarak değil

belli olur oo . ama adam safsa anlamaz ..bakirelerde iişkiye zor girliyor muş ... ben söyleyenlerin yalancısıyım . arkadaşlarımın çoğu bakire evlendi ve nasıl olduğunu söylemişti bana . adam anlar . ama dediğim gibi safsa anlamaz .. kanla ilgisi yok yani ...

Dusa/tuvalete girdiginde kanamis lafi da ayri bi mantiksiz. Parmaginiz kesildikten sonra ertesi gun mu kaniyor ?

hayır canım yanlış yapmışsın kendini eşine saklamakla . istediğin kişiyle yatıcaktın sonra saftirik bir erkek bulup bakireyim diye yututracaktın . hatta gidip diktiricektin sonrada vay salağa bak nasıl yedi bakire olduğumu diye eşine her baktığında dalganı geçicektin . içindende oh olsun oda bakir değildi zaten amann iyi yaptım müstahhak diye vicdanını rahatlatıcaktın .. böyle oluyormuş konu sahibi bulmuş öğretmen çocuğu neden kaçırsın ..

İnan ben yerinde olsam napardim bilmiyorum..
Bu konuda yorumda yapmayacagim ..

Benim dikkatimi çeken tek şey nisanlin için kendin olmaktan cikman.. Ne bilim onun sevecegi kz olmuşsun sen kendin değilsin karsisinda.. O seni sevsin yeter ki.. Tek amacladigin şey bu..

Bir omur yüzüne taktigin maskeyi tasimak emin ol zor olacak... Cook büyük bir yük aliyorsun üstüne..

İnsan bu hayatta mutlu olmak icin var.. Maskeni cikarip nefes almak istediğin gün aslında nisanlinin da kim olduğunu göreceksin ama ne yazik ki is isten geçmiş olacak..

Normalde bu durumu nişanlın da dahil kimseye açıklamak zorunda değilsin ama bir kere o durumu konuşmak zorunda kalmışsanız da doğruyu söylemeliydin.Bence karşındaki kişi bakire olmamana değil yalan söylemene takılacak daha çok.Bir an önce açıklayıp durumu halletmeye bak.Sana gerçekten değer veriyorsa merak etme atlatırsınız bunu.Anlamadığım bir kural mı var adam bakirse kız da öyle olacak diye.İyi o zaman Türk erkeklerinin %90 ı bakire olmayanlarla evlensinde denklik kurulsun o zaman.Çünkü maşallah bizde erkek tecrübeli olsun kadın eline erkek eli değmemiş anlayışı devam ettikçe böyle konular sürer gider.Mantıklı olgun seven bir erkek bence sadece yalan söylenmesine takılır gerisini anlayışla karşılar bu da benim fikrim.

Cok guzel akil vermissiniz
Tebrik ediyorum....
Acaba evlenecegi kisinin hayallerini elinden almaya ne hakkiniz var. Belki adam ilk kendisinin dokunacagi bi kiz istiyor. O da onun tercihi. .
bende bunu merak ediyorum. ....

Yanlis yaptik canim sorma . Geri kafaliyiz biz valla . Onumuze gelenle yatip gunumuzu gun etseydik keske.
Amaaan caniiimmm evlenme zamanina gelincede bulunurdu bi caresi. Bak konu sahibi gibi nikahi bastiktan sonra birden bire vicdan azabiyla gerdek gecesi soylerdik. Adam o geceyi oylr mi hayal etmistir kimbilir. O da bi insan. Onunda hayalleri var. Sonra turlu türlü oyunlarla kapaklardimk nasi olsa birini. Safiz iste saf .. bunlari okudukca ilerde oglum olursa evlenecegi kizi cooook arastiracagim buna karar verdim valla..

Dusa/tuvalete girdiginde kanamis lafi da ayri bi mantiksiz. Parmaginiz kesildikten sonra ertesi gun mu kaniyor ?

hayır ama zarda aynı şeklde değil... birçok insanın o anda kanama olmayıp ertesi günü falan olabiliyor.. hatta tanıdığm birinin ilişkiden bir hafta boyunca bile kanaması olmuştu.. bende de aynı şeklde birkaç saat sonra olmuştu. Parmak kesilmesiyle ya da herhangi bir yara vs.. ile alakasız birşey bu...

Konuya yorum yapmamak için tuttum kendimi ama sonunda yazmaya karar verdim. O adam seni sen olduğun için sevmeli canım, bekaret için değil. Ömür boyu ben bakireyim yalanın altında ezileceğine, bu yalanı kanıtlamak için başka başka yalanlar söyleyeceğine al karşına sakin bir şekilde anlat. Gençlik zamanımda kendimce doğru olduğunu düşündüğüm bir olay yaşadım, ama bu hatayı tekrarlamak istemediğim için sen öyle söyleyince benimde ağzımdan bir anda bakireyim lafı çıktı. Sonra bu yalanı haketmediğini düşündüm ve söylemek istedim. Kaybetmek istemedim seni tarzı bir konuşma yap. Kurtul bu yalandan sende rahatla. Sonuçta bakire olmaman senin başka türlü bir kadın olduğunu göstermez, ben ne bakireler gördüm. Onun bakir kalması kendi tercihiymiş seninde bakire olmaman kendi tercihin. Sonuçta bu hayatlar ve bu vücutlar sizin. Allah yardımcın olsun canım yine de senin bileceğin iş. Hangi yolu seçersen seç, Rabbim utandırmasın. Umarım kaybetmezsin nişanlını. Hayırlısı neyse onu verir Allah'ım.

NOT: Bu arada bende evlendiğimde hiç kan görmedik ama bakireydim.

Son düzenleme:
Soktayim :0
Yalan soyleyince hayatin kurtulacak oyle mi

Bana da scma geldi o
Benim aninda olmustu mesela

Kesinlikle düğünden önce hatta bir an önce söylemelisin.evlendikten sonra hadi anlamadı diyelim bu vicdanla yaşayamazsın.anlarsa da aileler müdahil olabilir konuya o zaman da rezil olmak var.en iyisi bi an önce söyle kurtul...

bu şekilde akıl vermek bence konu sahibine yapılacak en büyük kötülük. o vicdanla yaşayamaz bence

evet bi yalan söylemişsin ama telafi edebilirsin zaman varken diyorsunki bakire olmayan biriyle olmaz ayrılırız diyosun evlendiğinde anlamıcakmı sanıyosun herhalde ama anlar o zaman daha büyük sorunlar çıkmazmı sevdiğin adama neden dürüst olmuyosun yalanla kurulan bi evlilik ne kadar sağlam olur kaybetme korkun olabilir amacım yargılamak değil ama bi ciddiyet olmadan sevgiliyken beraber neden oluyosunuz sonrasında ayıkla pirincin taşını oluyo az bekleyin kızlar

Son düzenleme:
ben de o geri kafalılardanım daha doğrusu gelinliğin saflığına beyazlığına inananlardanım... nişandan nikahtan bile geri dönülme ihtimali varken nasıl sevgiliye inanılır anlamıyorum... sonra ben şimdi ne yapcamlarla düğün hazırlığı başlıyor... ama merak etmeyin bikaç yıla kadar hiç böyle meseleler kalmayacak... avrupa birliğine çoktan girmişiz çoktan modern yaşanmaya başlamış ama ben osmanlıda kalmışım galiba...

ohooo mevzuya "beyaz" gelinlikten, saflıktan girersek hiç çıkamayız... o simge çook eskilerdenmiş artk evlenen herkes ikinci üçüncü evliliği bile olan bayanlar beyaz gelinlik giyiyorlar o artk saflığn değl evliliğn simgesi gibi birşey oldu günümüzde bu durumda.

Yalniz degilsin canim
Yaninda bi kac tane daha saftirik var.
Onlardan biride ben.

Canim benim ıkinci evliliğini yapan arkadasim evlenmeden birlikte olmadi.v
Ama bu onun olmazsa olmaziydi
Beyaz gelinlik giydi ve hic siritmadi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…