Nişanlıma Çok Büyük Yalan Söyledim.

benim bi bilgim yok sonuçta kimseye sen yalan söyle de diyemem ben sadece bi tanıdığımın başına geleni anlattım ben evli değilim kimseyle de bişey yaşamadım bu konularda pek bilgim yok arkadaşın yazısını görünce kuzenimin bana anlattığı aklıma geldi yazmak istedim sonuçta herkesin kendi hayatı söylemek istiyorsa söyler istemiyorsa söylemez vicdan azabı ya da başka bişey kendisine kalmış bizi pek ilgilendirmiyor ben sadece yorumda bulundum

Canim benim ıkinci evliliğini yapan arkadasim evlenmeden birlikte olmadi.v
Ama bu onun olmazsa olmaziydi
Beyaz gelinlik giydi ve hic siritmadi

Tabi canım kişiden kişiye değişir kimse kimseyi evlenmeden önce birlkte olmak için zorlayamaz kimilerin kuralı vardır olmayabilir tabiki.. ama olanı da kınamamak lazım hemen yargılamamak lazım...

iyi de hanımefendi benim bunla ne alakam var ben öyle yap böyle yap demedim kimseye bende bekarım benimde sözlüm var gidip de kimseyle yatmadım çok şükür ama burda insanların doğrularını yargılamak kimseye düşmez yalan söylerse kendine söylemezse kendine ben kuzenimin bana anlattığını paylaştım sadece o böyle yaptı diye illa söyle söyle diye ısrar edemem kendi tercihi kendi vicdanı sanki ben bişey yaptım Allah Allah

Konu gereksiz yere tartışmaya açık bi konu haline gelmiş... yani bu çok geniş bi konu kimilerine göre normalken kimileri için asla kabullenemez bir durumdur... hele ki bizim ülkemizde.. konu sahibi ortada yok herkes tartışıyor yani gereksiz.... biz karşımızdakine ne desek de onun düşünceleri değişmicek sonuçta.. herkesin ailesi, aile kültürü, yaşam tarzı farklı.. konu sahibi hakknda düşüncelerime gelnce yukarda yazdm zaten kabullenirmi kabullenmezmi bilinmez ama gene de yalan üzerine evlilik kurulmaz....

bu şekilde akıl vermek bence konu sahibine yapılacak en büyük kötülük. o vicdanla yaşayamaz bence

ben akıl vermedim yaşanılan bir olayı anlattım çünkü söyleyemem diyor bişeylerden korkuyor belliki vicdan meselesi çoook ayrı bişey o konuda yorumda bulunmak benim haddime değil konu sahibinin elinde olan bişey sonuçta kendi bileceği şey evlenecek olan o başına geleceği bilen kişi o iyi ya da kötü herkes bi yorumda bulundu herkesin kendine göre doğruları farklı benim doğrum bu demedim ama benimde konuyu okuyunca bu aklıma geldi tamam kızıyolar konu sahibne ama ben olsam ne yapardım diye düşündüm verecek bi cevap bulamadım o da kendince bi çıkış yolu arıyor bellki sonucu merak ediyorum sadece

Yazdığın cevaplara bakılırsa...
Doğru da söylesen yalan da söylesen,nişanlını ikna edecek potansiyele fazlasıyla sahipsin.
O yüzden sıkıntı etme bence.

.............................................

Neden yazdığınız yazıyı sildiniz ki bence konu sahibini fazlasıyla yüreklendirecek bir yazıydı.. tepki göreceğinizimi düşündünüz? ben özellkle beğene basmıştım sizin yazınızı okuduğmda.. gerçekten sizin kadar içten yazanlar o kadar az ki bu sitede.. neyse tabiiki doğrusunu siz bilirsiniz...

yaşadıklarımı tekrar okumak içimi daralttı canım sıkıldı birden.
okumak ve hatırlamak istemedim..unuttum olanları. eşim bile hatırlatmazken ..

kimseden çekincem yok herkese kafa diretirim..
bilmem derlerya sünger çektim diye oyüzden sildim sanırım

Kızlar sanırım sorunumu büyük oranda çözdüm. Tam olarak itiraf etmiş değilim, ama bana göre "yarım da olsa itiraf" ettim. Yani düğünü değil idamımı bekler gibiydim resmen. En azından artık hiç korkmuyorum.

Nişanlımla Çarşamba günü(tek boş günü) öğleye doğru dışarıda buluşacaktık, benim laptop'u verecektim(kardeşim bişiler yükledikten sonra kapanırken donup kalıyor). Sabah hazırlanırkan bir anlık cesaretle "senin eve geliyorum, karnım aç, yemek yap" diyip çıktım.

Konu tamamen farklı yerlere kaymasın diye gerisini yazmıyorum(Özet olarak gidip üzerine atladım işte). Asıl konuyu ilgilendiren kısmı; kan filan gelmediği halde(Baştan biraz zorlanmama rağmen) hiç bir şey demedi. Daha doğrusu korktuğum yönde birşeyler demedi(verdiğimiz aralardan birinde, saçımla oynarken "sen daha bi güzelleştin mi ne?" dedi). Nasıl rahatladım, hafifledim anlatmaya kalksam tıkanırım(biraz saçma gelecek ama resmen temizlenmiş gibi hissediyorum). Artık deneyimsizliği yüzünden mi(pek tecrübesize de benzemiyordu ama) yoksa gerçekten önemsemesi yüzünden mi bir şey demedi hiç bir fikrim yok. Aslında artık umrumda da değil. ne kadar dibe battığımı şimdi fark ediyorum. Akşama doğru eve döndüğümde annem "nerde kaldın bu saate kadar" diye fırça atmaya filan kalksaydı "nişanlımın evinden" diyecek kadar özgüvenimin arttığını hissediyorum.

Ay bi de, akşam bu laptop'u formatlayıp eve getirmiş. Laptop'la birlikte çaktırmadan ertesi gün hapını verip kaçacak tı ki bizimkiler çaya alıkoydu. İlk kez "utanmış" halini gördüm, el pençe duruyordu babamın karşısında.

Normalde "örnek mi oluyorsum millete", "utanmadan ..." diye laflardan korkup burada anlatamazdım. Ama artık böyle şeylere takacağımı hiç zannetmiyorum düğünümün olacağını bile yeni yeni kavrıyorum. Mesela düğünün nasıl olacağına bir kez bile kafa yoramadım bu ağırlık yüzünden. bana geçen yaz "evlenince burada oturacağız" diye çok güzel bir ev göstermişti; babasının önceden yazlık olarak aldığı ama şehir büyüdüğü için içeride kalmış, site içinde, denizi gören, 2.5 katlı, müstakil bir villa. Yani bu yaşıma kadar bahçesinde palmiye, limon ağaçları olan bir evi hayal dahi etmemiştim. Ama eş durumundan oraya tayinini aldırana kadar en az bir yıl geçmesi gerekiyor. Yani burada da bir ev tutmak gerekecek bu da biraz kafamı karıştırıyor. Biraz da göçebe gibi sürünmek gerekecek ama asıl taktığım işin masraf boyutu. Nişanlımın ailesi masraf yaptıkça sanki yükümlülük altına girecekmişim gibi hissediyorum. Ama önceki sıkıntımı atlatınca bu sivri sinek ısırığı kadar kalıyor.

Her neyse burada yorum yazanlara, yol göstermeye çalışanlara hatta hakaret edenlere tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Belkide ilk iliskide kan gelmeme olasiligiyla agzini acip bisey demedi.
Sen ona bakireyim dedin dimi..
Adamla yattim kurtuldum diye vicdanin rahatsa bir ömür boyu bu yalanla onu kandirmaya rahat rahat devam edebileceksen ben sana soyleyecek soz bulamiyorum..
Hem erkek arkadasina da yokluk cektirmemis oldun..... tebrik ederim..

Teşekkür ederim cnm.
Bir kaç gün önceye göre çok çok daha iyiyim.

İnşallah etkisi kısa süren bir rahatlama olmaz. Bu geçici bir çözüm gibi geldi, sorun hala olduğu gibi duruyor. Umarım mutlu olursunuz...

İnşallah etkisi kısa süren bir rahatlama olmaz. Bu geçici bir çözüm gibi geldi, sorun hala olduğu gibi duruyor. Umarım mutlu olursunuz...

Teşekkür ederim.

artık bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. nişanlım bişi demedikten sonra başka kime ki?

Bence nişanlın olgun biri yasadıklarınız onda soru işareti bıraksaydi mutlaka sorardı ama problem yapmamiş .sevındım sizin adınıza

Bence nişanlın olgun biri yasadıklarınız onda soru işareti bıraksaydi mutlaka sorardı ama problem yapmamiş .sevındım sizin adınıza

Teşekkür ederim cnm.

Dediğim gibi niye sormadığını bilmiyorum. aslında düşünmek de istemiyorum.

yeni gördüm başlıgı. bence sen en başından beri fazla kasmışsın, itiraf etseymişsin de anlayış gösterirmiş zaten gibi geldi bana.
o gün heyecandan ve kendini hazır hissetmemekten ötürü öyle demiştim falan diyebilirdin pekala.
ama diğer yandan da ilk ilişkinin heyecanıyla bişey sormak istememiş, ama sonradan sorabilirmiş gibi geldi bana. yani ilk seferde gelmeyebiliyor oldugunu biliyordur muhtemelen.
ama söyleyebileceğin bahaneler de var sonradan sorarsa buraya yaz, uydururuz bişiler.

Valla bu bir kaç hafta boyunca bişiler demezse sonradan hiç sormaz gibi geliyor bana. Hem yakın vadede uğraşacağı başka ciddi dertleri var. Bi kaç gün önce, spor salonunda, doğru düzgün ısınmadan ağırlıklara yüklendiğinden omzunu incitmiş. Acıya dayanıp sağ eliyle kaşığını bile kaldıramıyor, boynunu çeviremiyor, eğilip ayakkabılarını bile bağlayamıyor. Doktorun dediğine göre 10-15 gün böyleymiş. Pazartesi işe ben götüreceğim(direksiyonumu hiç beğenmez ama; "her gün merhemini süreyim" diyince kabul etti). Bizimkileri bile "ailesi uzakta, bize emanet sayılır" diye ikna ettim, kendi evime bi yatmaya geliyorum. Yani aramızda o alanda onca sohbet ve sohbet edecek zaman geçti, bişi diyecek olsa çoktan derdi bence.

başından beri bi merakla okudum. bu işin sonunu çok merak ediyorum imzayı attığında kesin yaz buraya. başka şeylerde yazmak istedim ama üzmeyeyim seni. gerçi yazılanlar sana terapi gibi geliyomuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…