nişanlım ve çevremdekilerin geleceğime dair kehanetleri...

Arzustokrasi

Bi maşallahınızı alırız... :)
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2013
2.166
1.823
lafı fazla uzatmadan konuya gireceğim.. nişanlım ters ve otoriter biridir ikizler burcu zaten bi öle bi böle iyiyken çok iyi çok romantik beni dünyanın en mutlu kızı yapar ama aynı zamandada çok çabuk sinirlenip parlayan biri... etrafımdada hep bu yönüyle görünüyor zaten hani iyi her ne yaşıyorsak kendi aramızda olup bitiyor bu bana fazlasıyla yetiyor ama çevremden sürekli olumsuz tepki alıyorum ve çok üzülüyorum... sürekli evlenince şöyle yapar böyle yapar sen şimdiden eline ipleri vermişsin vs vs.. çok sıkıldım artık anlatıp biraz olsun rahatlamak belki azda olsa teselli bulmak istiyorum...

bugün ablamlarla konuştuk biraz eşini döverek ayrılan birinden örnek verdi yarın öbür gün aynı onun gibi olursun dedi diğer ablamı hiç saymıyorum biri inşallah biz yanılırız dedi öteki hiçte yanılmak istemiyorum dedi o kadar üzüldümki oturup ağlıcaktım o kadar bozuldum.. ablam hiç konuşmuyo nişanlımla daha önce onlarda kaldığım için tartışma çıkmıştı nişanlım eniştem evdeyken kalmamı istemiyordu hatta normaldede sevmiyordu ama eniştem gece vardiyasına dönünce arada kalıyordum o güne ablamın işi vardı annemden izin aldı ve kaldım ama nişanlım tutturdu eve dön diye tartışırken ablam yakaladı aldı eline telefonu açtı ağzını yumdu gözünü benim kocam namussuzmu diye halbuki alakası yok sadece evden başka yerde kalmamı sevmiyor yani hep böyleydi "prensip meselesi"ymiş bende sevmiyorum bu tip "prensip"lerini ama nişanlım sonuçta sevdiğim evleneceğim adam tatlılıkla halletmeye çalışıyorum böyle şeyleri.. ablam telefonda öyle şeyler saydıki nişanlımın yanlış düşünceleri soldu gitti bitti bu iş babamı arayacağım sen kim oluyorsun gibisinden yapıştırdı lafları ben sinir krizleri geçirirkene nişanlımda isyan bayrağını çekti haklıyken haksız oldu ablam bu yüzden özür dilettiremedim o benden dileyecekmi dedi ablamda ben mi özür dilicem bide dedi hepten sarpa sardı iş... o günden sonrada konuşmadılar önceki bayramlarda barıştırırım diye düşünüyordum ablam sakın onu benim evime getirme dedi bi önceki bayramına bizim evde denk geldiler nişanlım bayramını kutladı ablam kuru bi seninde deyip surat yapıp yerine oturdu bu işi nasıl çözeceğim artık hiç bilemiyorum hiç bi açık kapı bırakmadılar bana arada kalıp gittim üzüldüm ağladım ama elimden hiç bişey gelmiyor.. dört gözle ayrılmamı bekliyolar sanki ve bana hep onu savunduğumu söylüyolar halbuki nişanlımla ne kavgalar ettim o bayram o adımı ben attırdım ki daha fazlası vardı onun içinde daha eskilere dayanan bi kin (eniştemin işten atılmasına sebep olduğunu düşünüyordu) ama hiç bi faydası olmadı.. ablamlarla durum bu şekilde... biri mutsuz olacağıma emin diğeri de resmen o şekilde olması temennisinde...

bazı yakın akrabalarım arasında da başkalarıyla kıyaslama başladı bi akraba evlendi ve sürekli onun kocasıyla benimkini kıyaslıyorlar bak o öyle seninki böyle odun böyle öküz bu lafları işitiyorum ciddi ciddi ama kahretsinki çenemi açıp bişey diyemiyorum saygısızlık etmek istemiyorum çünkü konuşsam kötü konuşacağım dilim çok sivri susmaya çalışıyorum elimden geldiğince... bu lafları edenlerde nişanlımın pek haz etmediği kişiler bende çok sevdiğimi söyleyemem üsluplarından yeterince seviyeleri anlaşılıyordur zaten dinime küfreden Müslüman olsa bari lafı vardırya kesinlikle geçerli ama susuyorum yuvamı kurana kadar susacağımda çünkü kızı doldurmuş bize düman etmiş demelerini istemiyorum ki derlerde beklerim... bi çok yaptığım şeyde diyorlarda zaten sen o ne isterse yapıyorsun o sana daha karışamaz daha kocan değil diyorlar bana farkedemedikleri şu ki herşey karşılıklı ben onun isteklerine karşı olumlu davranıyorum oda benimkilerin ve benden hiç bi zaman kötü bi arzusu olmadı hep iyi şeyler istedi giyim kuşamım en çok konuşulan şey oldu daha uzaktan tanıdıklarım ne güzel olmuş böyle bi kapalıya yakışır şekilde olmuş diyenler aaa kapanmışsın diyenler oldu (14 yaşında kapandım) ben zaten kapalıydım dediğimde ama böyle değildin şimdi tam kapanmışsın dediler bana ama gelgelelim bizim sülalede tam tersi etki bıraktı sırf o istiyo diye böyle giyiniyosun eskiden şöyle giyinirdin ne güzeldi eşarbını böyle yapardın daha çok yakışırdı... evet bana yakışırdı belki ama dinimin emrine uymuyordu bunu söyleyincede amaaan herkes böyle diyolar ben herkesle gitmeyeceğim öbür dünyaya diyorum iyi doldurmuş seni diyolar bizim sülalede kapalıdır he hepsi benim şimdiki giyimim gibi giyiniyorlar ama ben gençmişim daha...

böyle tuhaf tuhaf şeyler işte.. evlenince bu adamdan çok çekeceğim doğrultusunda iddiaları var ama ben şuan çok mutluyum halimden ki hiç canım cicim biri değil nişanlım dediğim gibi otoriter ve ters biridir yapmacıklığı yok mutlu oluşuma şimdilik böylesin aşktan kör olmuşsun sen denmesinden sıkıldım yoruldum dua edin bana nolur çok ihtiyacım var buna... rabbim öyle bir evliliğim olsunki herkesi yanıltsın mutluluğum bozmak isteyenlere kapak olsun inşallah...

Ablayla olan telefon konuşmasından sonrasını okumadım bile bu nedir ya ?
Sen benim nikahlımmısın ki ablama gitmeme karışacaksın başka her yeri anlarım ama ablam yahu....
Şimdiden böyle sonra düşünemiyorum bile.

Son düzenleme:
Prensip falan garip hikaye.
Böyle enişteden kıskanmak bana da çok ters.
Kaldı ki ben de çok kıskancımdır ama aile fertlerinden kıskanmak normal değil.
Artı ablalar bu kadar tepkili olduğuna göre şahit oldukları daha da kötü olaylar var sanırım...

Ablayla olan telefon konuşmasından sonrasını okumadım bile bu nedir ya?
Sen benim nikahlımmısın ki ablama gitmeme karışacaksın başka her yeri anlarım ama ablam yahu....

zaten bu konuyu tartıştık ve yaptığının yanlış olduğunu anladı haksızlığını kabul etti... onların aile yapısı böyle birazda bu yüzden... yurtdışından teyzesi gelir onlarda kalmaz ev yaptırmış kendisine orda kalıyor ve bu yıl teyzesinin kızıda aynısını yaptı kendisine ev aldı içini yaptırdı dayadı döşedi ve üç haftalık tatilini annesinde değilde kendi evinde geçirmek için yaptı bunu... geri kalan bütün akrabaları burda halbuki... kimsede rahat edemese annesindede mi rahat edemeyecekti...

Nişanlın ,neden eniştenin işten çıkarılmasına sebep oldu ?
Ablan , nişanlına karşı ön yargı oluşturmasında ki sebep , eşini işten çıkarılmasına sebep olduğunu düşündüğü için böyle bir tavır koymuş.
İşten atılma gibi bir durum olmuş , gerçekten sebep nişanlın mıydı ? Nişanlının eniştenle ne zoru var ?

Az sonra arkadaşlar da yazmaya başlayınca nişanlını bu konu da savunmanın doğru olmadığını göreceksin .
Onları aile yapısı öyle olabilir , ya bu kadar ipleri eline vermeyin erkeklerin ya sonra cidden tepemize çıkıyorlar , ablaların evlilik tecrübesi olan insanlar senin göremediğin önemsemediğin şeyleri onlar daha kolay farkeder , kulak ardı etme en azından tavrını net ve tutarlı bir şekilde ortaya koy.
Arkadaş az önce belirtmiş cidden ne zoru var eniştenle neyi çekemiyor ?

Son düzenleme:

Senin durumunla yurtdışından gelenlerin durumu çok farklı.
Burada mal mülk sahibi olmak istemişler,düzenleri olsun istemişler.
Koskoca insanların aile yanında rahat edememesi normal.
Aynen sen de evlenince eşinin ya da senin rahat edemeyeceğin gibi...
Ama şu anda zaten ablalarla arası limoniyken izin vermemek çok fena.
Madem bu konuyu çözdünüz bunu geçelim.
Herkes bu kadar eleştiriyorsa otur biraz düşün.
Sonuçta biz kadınlar narin varlıklarız. Şahsen ben höt höt'e hiç gelemem.

Nisanlin o senin nikahlin degil..
Annen baban sorumlu senden onlar izin wermis ustelik gidecegin yer ablanin ewi hadi onuda gectim enistende evde yokmus calisiyormus...
Ablan hakli ablanin esi namussuzmuda sana yan gozle bakacak..
Evet insanlar hakli ipleri ele vermissin...
Cok buyuk hata...

Ya valla canim okurken ayni kendi gecmisimi gordum.
Suan.deli gibi bosanmak istiyorum ama bosanamiyorum. Karnimda bebegim var.

Bak guzelim bak canim.
Hayat senin hayatin tamam.
Ablanlar senin uzulmeni aglamani isterlermi.? Canin sikilsa basin sikıssa ilk kim kosar? Onlar dimi?
Demek ki senin iyiligini istiyorlar.
Biz ailecek batililiyiz. Cok sukur.maddi manevi hic bir eksiligimiz yok. Abimin sevdigi kiz dogulu maddiyaytari kotu daha tutucular vs.
Ama biz madem abim sevdi bizde bu kizi severiz dedik.kizdan yana zaten hic derdimiz olmadi.
Ama onun ailesi abimi iste bu adam mi yuksek tahsilliymis. Hic benzemiyo. Bu yarin obur gun seni bosar bir suru laf.
Abim dunya iyisidir. Baskasi olsa napar kuser tavir koyar dimi.
O napti annesini elini avuclarina aldi anne dedi iciniz benden yana ferah olsun. Istediginiz kisiye soru beni. Ben sevdigim kizi kendime kole degil basima tac etmeye evleniyorum dedi. Babasi cok karsi cikiyordu. Onu hep aradi.
Baba dedi biz evlensek de o sizin kiziniz. Benim kiz kardesim var annem var. Bem onlara nasil davranilmasini istersem oyle ozenirim dedi.
Hep ikna etti. Basardi da. Dugun gunu oyle icleri raht verdilerki kizlarini. Abim sanki onlari oglu. Yani demem o ki gonulleri rahatlatmak senin nisanlinin elinde.
Seni arada birakan da o.
Ayni benim gibi olmus durumun.
Ben de nisanliyken arada kalmistim. Esimde sagolsun hic ailemi tesellidir aman iyi olayimdir kaygisina dusmedi.
Ama helal olsun meger karakterini gizlememis. Hala da oyle.
Hic umrunda degil benim ailem.
Eger actigim basligi okursan zaten nasil bir eism var anlarsin.
Hayat senin hayatin.
Ama sonra ah ben annemi ablami dinlseymisim deme. Ben cok dedim. Ama sen deme.
Iyi dusun.
Millet nikahtan donuyor. Davetiye dagatip yok olmadi ayriluyorlar diyip donuyorlar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

daha eski bi maceramızı anlatayım... kuzeni evlenecek ve bizim nişanımız tam kına gecesi ile düğünü arasındaki bir günde olacak istiyoruzki düğüne nişanlı olarak gidelim.. o zamanki işi sebebiyle vardiyası tutmuyordu ve geç gelecekti nikaha ben ablamlarla salona geldim nişanlımda direk salona gelecekti ama ablam tutturdu kalkarken benimle geldin benimle döneceksin diye kaldırdı beni eve götürdü.. nişanlım eve geldi beni tekrar alıp salona götürürken sinir patlaması haliyle ağladı biz nişanlı değil miyiz bu ne şimdi diye... haliyle bi soğukluk oldu tabi normal değilmi sizcede... bu ablam büyük ablamdı küs olduğu diğer ablam... onunla mevzular dahada derin.. eniştem eskiden beri sevmezmiş onu ailevi durumlardan nişanlımın halası eniştemin bişeyinin eski karısıymış ayrılmışlar ve sorumlu tutulan ne tesadüfki benim nişanlımın tarafı... eniştem o kadar terstiki nişanlım onu görmediği için slm vermedi diye arkadaşı olan patronuna laf yapmış ve ne tesadüfki işten atılma sebebi surat asması müşterileri kaçırması... çok şükür ki halimize araba tamircisiydi o zamanlar şimdi oldu memur demekki rabbim görmüş mazlumun halini dersem yanlış mı olur bilemiyorum..

Ablan çok haklı. Sen şu anda görmek istemediğin için ve birazda herkes haklı çıktı dememek için bu durumdasın. Enişten konusunda ablan çok haklı. Benim erkek arkadaşım da bunu yapsa, ablam hala onunlayım diye benim suratıma bile bakmazdı. Sen evlenmeden bu durumdaysan, evlenince seni kapı dışarı çıkartmaz. Cümleside değişmez prensip meselesi der geçer ama sen evlendikten sonra bu şekilde konuşmazsın. İşte o zaman evet herkes haklıymış dersin. Bence iyice otur düşün. Herkes yanılıp, sen doğru olamazsın. Elbet ortada bir sorun vardır.

Canım yazılarından anladım ki sen konuyu yanlış açmışsın geleceğimde ki kehanetler değil nişanlımı nasıl savunabilirim olmalıydı , farkında değilsin ama ciddi ciddi savunuyorsun ve sanırım istiyorsun ki evet ablaların hatalı sana boşuna yükleniyorlar densin.

İyi ailen izin vermiş tekrar geri düğüne dönmene.
Benim ailem o kadar moderndir yine de babamın dediğinin aksini yapayım hele ki bir nişanlı uğruna ailemdeki herkes bana cephe alırdı.
Doğru ya da yanlış ailen öyle karar vermiş nişanlın da saygı duyup kabul etmek zorundaydı.
Sen bilemezsin belki anan baban daha 1 günlük nişanlıyken hemen ortalığa çıkmanı istememişlerdir,diyememişlerdir,ablana.
Sen eniştene ters diyorsun da ablan da senin nişanlının seni döveceğinden korkuyor.
Hangisi daha vahim bilemedim...

Yavrum sen bile bile ateşe atıyorsun kendini. Ailen, akrabaların gözünü açmaya çalışmış. Bizde burdan aynı şeyleri söyleyeceğiz ama sen dinleyecek misin ondan emin değilim.

Daha nişanlıyken aile bireylerinle küs olan bir adam var ortada. Ve bu adam bu konuda % 100 hatalı. Sen hala yok eniştem şöyle yapmış, yok ablam böyle demiş diye savunmaya çalışıyorsun. Savunmak, nişanlını haklı çıkarmak için yazdığın her ileti daha beter şeyler ortaya döküyor. Nişanlın da, ailesi de, sülalesi de normal olmayan insanlar belli ki. Nişanlının elle tutulacak bir tarafı yok. Şu yönü de iyiymiş diyebileceğim biley bulamadım ben açıkçası.

Bir düşün daha nişanlıyken ablanın evine göndermek istemeyen insan yarın öbür gün evlenince annenin evine gönderir mi seni? Ablalarınla, ailenle aranı bozacak ilerde. Böyle bir evlilik mi istediğin? Kendine eş değil köle arıyor bu insan. Yazık sana güzelim, belli ki çok gençsin. Yakma kendini.

Son düzenleme:

Farkindamisin? Nisanlin hep asil küçük olaylari büyütüyor. Evet orda ablan seni dügün salonunda birakbilirdi fakat o zaman uygun görmemis. Yalnis veya dogru. Nisanlin daha yeni senin ailene girmis, bunun için olay çikartilirmi? Ben senin nisanlinin yaptigini daha agir buluyorum. Sanki çok zormus gibi, seni tekrar evden almak salona götürmek.

Ikinci olayda bile adam selam vermiyor diye gidip nisanlin patron ile konusuyor. Tesadüf veya degil, nisanlin enistenin isten atilma sebebi olsun ve ya olmasin. Sonuçta davranis bastan yalnis. Hep ailen nisanlina karsi kinci oldugunu söylüyorsunda, durum tam tersini gösteriyor. Gidip birinin patronu ile konusmak ne demek! Insanin ekmegi ile oynamak ne demek! Elbette ablan artik bu saatten sonra nisanlina kicik kapiyor, dogrusu bende kapardim. Benim kardesimi kistilayan, benim evimde bile birakmayan, ailemize saygi duymayan,... insani ben bacimin esi olarak istemezdim.

Bence çok iyi düsünmen gerekiyor. Evlilik öyle canim, cicim demek ile olmuyor. Evlilik çok farkli birseydir. Beklentilerin farkli oluyor. Evlenmeden önce önemsemedigin seyleri, evlilikten sonra sana büyük yara olabilir. Bana sorarsan böyle bir adam ile evlenme. Bunca insan yalnis olamaz canim.

inanın o kadar çok düşünüyorumki... ben mi bu kadar körüm diye.. anneme karşı gayet iyi güvenilir biri olduğunu ispatladı çoktan biz daha sözlenmeden ben onunla tek başıma sokağa çıkabildim ablamlar inanamadı bizi hayatta yollamazlardı diye.. kafam allak bullak oluyo düşündükçe hani görünen hep ailemi eziyormuşum gibi görünüyor ama değil ona yaptığımı aileme yapmamışımdır ona o kadar çok ailem dedimki e ben neyim dedi ben senin hayatına hiç mi dahil olamayacağım evlenene kadar hiç miyim ben dedi.. sen sadece nişanlımsın dedim onlarsa ailem sen olmadan öncede varlardı senden sonrada olacaklar yarın öbürgün git desen bana gene onların kapısındayım... bu laflarla haklı olduğu bi konudan özür dilettim eniştemden ve yine konuştular o zamanlarda iki kere özür dilettim hemde hiç hatası yokken ama yetmedi gene bi şekilde bi bahane bulundu... büyük ablamla hiç bir sıkıntısı yok eşiyle hiç bi sıkıntısı yok şuan... bugünkü meselemiz tamamen benim isteklerimin onun istekleri olduğunu düşünmelerinden zaten... benim istediğim hiç birşeyi kabul etmiyorlar o istiyor diyorlar ama benim tercihim ve neden böyle hissettiklerinide anlayamıyorum..

nişanlının tam olarak sana ne kadar baskı yaptığını ya da "otoriter" derken sana neler yaşattığını tam bilmiyorum.. belki ablanlar çok daha fazla şey gördüğünden böyle konuşuyorlar bilemem..

ama eniştene mahsus bir durum değilse genel olarak evinde kalmanı istiyorsa bu bana çok kötü gelmedi.. başkasının evi gireni çıkanı tahmin etmenin zor olduğu evdir.. bazen ablam "yeğenim biraz büyüsün bizde de kalır dimi" diyor "hayır" diyorum net.. kırılıyor.. 40 saat açıklıyorum.. ben kendi evime gireni bilirim.. eniştemin hangi arkadaşı çıkıp gelecek kızıma kim sarılacak kim öpecek bilemem orada örneğin.. genç kız anasının babasının yanında olmalı geceleri bence münasibi budur.. ama tekrar söylüyorum nişanlının gerekçeleri nedir sana orada kalma derken bu önemli.. sırt "enişteye garez" ise enişten sen orada kalmayınca yıkılacak değil.. ona ceza değilki bu.. eniştene "namussuz" demek için mi yaptı hakikaten? bilemedim tabi yaşanmışlıklar önemli.. farzı misal konuşuyorum şu an..

kapanma konusunda da zaten kapalı olduğun için sadece tarzı değişmiş sanırım nişanlının etkisi ne kadardır varsa çok mu kötü bilemem yine.. ailen de kapalı imiş.. çok enteresan zor kabuledilemez bir etki değil bence..

bir de ne yaşanırsa yaşansın ablanın telefonu senden alıp laf etmesi bence yersiz olmuş.. nişanlına ne münasebet derken bunu yapmamalıydı.. abla olabilir ama senin hayatına bu şekilde müdahale ederek gelecekteki eniştesi ile bu denli yüzgöz olmak abes.. sana ne diyecekse başbaşa söylemeli..

tabiki etrafın ailenin gördükleri "o kişiye aşık olmadıklarından" ve seni düşündüklerinden daha objektif olabilir gibi geliyor.. ama herkes yorumunu kendi yaşadıkları ve doğruları ile yapıyor aslında kimse objektif değil.. sana kıyamadıkları için büyütüyor olabilirler ya da sen aşık olduğun için küçültüyor olabilirsin varsa hataları.. iyi düşünmelisin.. evlendiğinde seni üzer mi ya da ailen sizi üzer mi? neye ne kadar dayanabilirsin..

en iyi sen tanıyorsun

yanlış anlamışsınız nişanlımın patronuyla görüşen eniştem ve işten atılmasına sebep olan... o düğün günü nişanlım beni evden alıp getirdiğinde düğün bitmişti artık tamamen zaman kaybıydı onun için ve öz teyzesinin oğlunu salon boşalmışken tebrik etti.. annem niye beni getirdiklerine anlam veremeyip ablama söylendi beni sakinleştirdi ve nişanlıma mahçup bi şekilde bakıp geri gönderdi beni..

Demek ki hep onun isteklerini yapmışsın ablalar da "heh işte yine, arzu nişanlısı ne derse onu yapıyor" diyorlar.
Bu kadar basit bence.

O zaman enistenin yaptigi elbette yalnisti ve ablanin yaptigi belki anlamsizdi fakat yine nisanlin orda saygsini koruyup olay çikartmayabilirdi.

Bilemiyorum sen diyorsunda "hep özür diletiyorum" diye, iyide konu bu degilki canim. Ablanin yaninda sirf enisteden dolayi kalmani istememesini zihniyetini gösteriyor. Yani adam özür dilerse bile, zihniyeti degismiyorki. Kendinde diyorsun otoriter diye. Demekki bundan baska olaylarda daha baskin bir karakter oldugunu görüyorsun. Sana birsey diyeyimmi? Simdi sana bu karakter çekici gelebilir. Seni kollamis, korumus gibi görünebilir fakat evlendikten sonra zaman ile bu sana çok sikici gelmeye baslayacak. Hele hele evlendikten sonra sana daha çok sahiplenmek isterse o zaman iste açikçasi yandin. Daha önce dedigim gibi, bu evliliktir sadece canim ile cicim ile olmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…