nişanlım ve çevremdekilerin geleceğime dair kehanetleri...

nişanlının tam olarak sana ne kadar baskı yaptığını ya da "otoriter" derken sana neler yaşattığını tam bilmiyorum.. belki ablanlar çok daha fazla şey gördüğünden böyle konuşuyorlar bilemem..

ama eniştene mahsus bir durum değilse genel olarak evinde kalmanı istiyorsa bu bana çok kötü gelmedi.. başkasının evi gireni çıkanı tahmin etmenin zor olduğu evdir.. bazen ablam "yeğenim biraz büyüsün bizde de kalır dimi" diyor "hayır" diyorum net.. kırılıyor.. 40 saat açıklıyorum.. ben kendi evime gireni bilirim.. eniştemin hangi arkadaşı çıkıp gelecek kızıma kim sarılacak kim öpecek bilemem orada örneğin.. genç kız anasının babasının yanında olmalı geceleri bence münasibi budur.. ama tekrar söylüyorum nişanlının gerekçeleri nedir sana orada kalma derken bu önemli.. sırt "enişteye garez" ise enişten sen orada kalmayınca yıkılacak değil.. ona ceza değilki bu.. eniştene "namussuz" demek için mi yaptı hakikaten? bilemedim tabi yaşanmışlıklar önemli.. farzı misal konuşuyorum şu an..

kapanma konusunda da zaten kapalı olduğun için sadece tarzı değişmiş sanırım nişanlının etkisi ne kadardır varsa çok mu kötü bilemem yine.. ailen de kapalı imiş.. çok enteresan zor kabuledilemez bir etki değil bence..

bir de ne yaşanırsa yaşansın ablanın telefonu senden alıp laf etmesi bence yersiz olmuş.. nişanlına ne münasebet derken bunu yapmamalıydı.. abla olabilir ama senin hayatına bu şekilde müdahale ederek gelecekteki eniştesi ile bu denli yüzgöz olmak abes.. sana ne diyecekse başbaşa söylemeli..

tabiki etrafın ailenin gördükleri "o kişiye aşık olmadıklarından" ve seni düşündüklerinden daha objektif olabilir gibi geliyor.. ama herkes yorumunu kendi yaşadıkları ve doğruları ile yapıyor aslında kimse objektif değil.. sana kıyamadıkları için büyütüyor olabilirler ya da sen aşık olduğun için küçültüyor olabilirsin varsa hataları.. iyi düşünmelisin.. evlendiğinde seni üzer mi ya da ailen sizi üzer mi? neye ne kadar dayanabilirsin..

en iyi sen tanıyorsun

nişanlımın otoriter olmasını özellikle seviyorum çünkü kendimi tanıyorum ben çok şımarık yetiştim bi insanın kendisine öz eleştiri yapması kolay değildir bilirim ama azcık nasıl desem başına buyruk bişeydim ve benim en büyük duam rabbim bana beni adam edebilecek birini nasip et oldu.. çünkü bilirim ben ezerdim daha aşağı davranacak birini... yani nişanlım beni olmam gereken insan yaptı bunu çok açık söyleyebilirim bunu ben istedim ben diledim çok şükür diyorumki oldu o kadar hanım oldumki heh dedim erkek fatmadan gerçek bi genç kıza dönüştün..

nişanlım her kim olursa kalmamı istemiyordu teyzemde kalmamdada surat asıyordu çünkü o gün herhangi bi garezle söylemedi eniştemin evde olmadığı günlerdede kızıyordu ama ikna etmiştim eniştem evde yok kız kızayız diye o gün evde olunca sen bana bu şekilde söylemedin hani sadece evde yokken kalacaktın babamı ara eve git sabah erken kalkar gidersin ablana dedi.. ve en çok kızdığı zaten ablamın benim telefonumdan arayıp ateş püskürtmesi oldu o telefonu ben arıyorum diye açmış ablam kendinden arasa açmazdım dedi ve bu konu bu kadar büyümezdi...

çok teşekkürler aldığım en anlayışlı yorum oldu..

lafı fazla uzatmadan konuya gireceğim.. nişanlım ters ve otoriter biridir ikizler burcu zaten bi öle bi böle iyiyken çok iyi çok romantik beni dünyanın en mutlu kızı yapar ama aynı zamandada çok çabuk sinirlenip parlayan biri... etrafımdada hep bu yönüyle görünüyor zaten hani iyi her ne yaşıyorsak kendi aramızda olup bitiyor bu bana fazlasıyla yetiyor ama çevremden sürekli olumsuz tepki alıyorum ve çok üzülüyorum... sürekli evlenince şöyle yapar böyle yapar sen şimdiden eline ipleri vermişsin vs vs.. çok sıkıldım artık anlatıp biraz olsun rahatlamak belki azda olsa teselli bulmak istiyorum...

bugün ablamlarla konuştuk biraz eşini döverek ayrılan birinden örnek verdi yarın öbür gün aynı onun gibi olursun dedi diğer ablamı hiç saymıyorum biri inşallah biz yanılırız dedi öteki hiçte yanılmak istemiyorum dedi o kadar üzüldümki oturup ağlıcaktım o kadar bozuldum.. ablam hiç konuşmuyo nişanlımla daha önce onlarda kaldığım için tartışma çıkmıştı nişanlım eniştem evdeyken kalmamı istemiyordu hatta normaldede sevmiyordu ama eniştem gece vardiyasına dönünce arada kalıyordum o güne ablamın işi vardı annemden izin aldı ve kaldım ama nişanlım tutturdu eve dön diye tartışırken ablam yakaladı aldı eline telefonu açtı ağzını yumdu gözünü benim kocam namussuzmu diye halbuki alakası yok sadece evden başka yerde kalmamı sevmiyor yani hep böyleydi "prensip meselesi"ymiş bende sevmiyorum bu tip "prensip"lerini ama nişanlım sonuçta sevdiğim evleneceğim adam tatlılıkla halletmeye çalışıyorum böyle şeyleri.. ablam telefonda öyle şeyler saydıki nişanlımın yanlış düşünceleri soldu gitti bitti bu iş babamı arayacağım sen kim oluyorsun gibisinden yapıştırdı lafları ben sinir krizleri geçirirkene nişanlımda isyan bayrağını çekti haklıyken haksız oldu ablam bu yüzden özür dilettiremedim o benden dileyecekmi dedi ablamda ben mi özür dilicem bide dedi hepten sarpa sardı iş... o günden sonrada konuşmadılar önceki bayramlarda barıştırırım diye düşünüyordum ablam sakın onu benim evime getirme dedi bi önceki bayramına bizim evde denk geldiler nişanlım bayramını kutladı ablam kuru bi seninde deyip surat yapıp yerine oturdu bu işi nasıl çözeceğim artık hiç bilemiyorum hiç bi açık kapı bırakmadılar bana arada kalıp gittim üzüldüm ağladım ama elimden hiç bişey gelmiyor.. dört gözle ayrılmamı bekliyolar sanki ve bana hep onu savunduğumu söylüyolar halbuki nişanlımla ne kavgalar ettim o bayram o adımı ben attırdım ki daha fazlası vardı onun içinde daha eskilere dayanan bi kin (eniştemin işten atılmasına sebep olduğunu düşünüyordu) ama hiç bi faydası olmadı.. :KK43: ablamlarla durum bu şekilde... biri mutsuz olacağıma emin diğeri de resmen o şekilde olması temennisinde...

bazı yakın akrabalarım arasında da başkalarıyla kıyaslama başladı bi akraba evlendi ve sürekli onun kocasıyla benimkini kıyaslıyorlar bak o öyle seninki böyle odun böyle öküz bu lafları işitiyorum ciddi ciddi ama kahretsinki çenemi açıp bişey diyemiyorum saygısızlık etmek istemiyorum çünkü konuşsam kötü konuşacağım dilim çok sivri susmaya çalışıyorum elimden geldiğince... bu lafları edenlerde nişanlımın pek haz etmediği kişiler bende çok sevdiğimi söyleyemem üsluplarından yeterince seviyeleri anlaşılıyordur zaten dinime küfreden Müslüman olsa bari lafı vardırya kesinlikle geçerli ama susuyorum yuvamı kurana kadar susacağımda çünkü kızı doldurmuş bize düman etmiş demelerini istemiyorum ki derlerde beklerim... bi çok yaptığım şeyde diyorlarda zaten sen o ne isterse yapıyorsun o sana daha karışamaz daha kocan değil diyorlar bana farkedemedikleri şu ki herşey karşılıklı ben onun isteklerine karşı olumlu davranıyorum oda benimkilerin ve benden hiç bi zaman kötü bi arzusu olmadı hep iyi şeyler istedi giyim kuşamım en çok konuşulan şey oldu daha uzaktan tanıdıklarım ne güzel olmuş böyle bi kapalıya yakışır şekilde olmuş diyenler aaa kapanmışsın diyenler oldu (14 yaşında kapandım) ben zaten kapalıydım dediğimde ama böyle değildin şimdi tam kapanmışsın dediler bana ama gelgelelim bizim sülalede tam tersi etki bıraktı sırf o istiyo diye böyle giyiniyosun eskiden şöyle giyinirdin ne güzeldi eşarbını böyle yapardın daha çok yakışırdı... evet bana yakışırdı belki ama dinimin emrine uymuyordu bunu söyleyincede amaaan herkes böyle diyolar ben herkesle gitmeyeceğim öbür dünyaya diyorum iyi doldurmuş seni diyolar :KK53: bizim sülalede kapalıdır he hepsi benim şimdiki giyimim gibi giyiniyorlar ama ben gençmişim daha...

böyle tuhaf tuhaf şeyler işte.. evlenince bu adamdan çok çekeceğim doğrultusunda iddiaları var ama ben şuan çok mutluyum halimden ki hiç canım cicim biri değil nişanlım dediğim gibi otoriter ve ters biridir yapmacıklığı yok mutlu oluşuma şimdilik böylesin aşktan kör olmuşsun sen denmesinden sıkıldım yoruldum dua edin bana nolur çok ihtiyacım var buna... rabbim öyle bir evliliğim olsunki herkesi yanıltsın mutluluğum bozmak isteyenlere kapak olsun inşallah...

Nisanlin resmen paranoyak one oyle ablanda kalamazsin falan ? Simdiden boyle yapiyorsa evlenince annenede gondermez artik..

nişanlımın otoriter olmasını özellikle seviyorum çünkü kendimi tanıyorum ben çok şımarık yetiştim bi insanın kendisine öz eleştiri yapması kolay değildir bilirim ama azcık nasıl desem başına buyruk bişeydim ve benim en büyük duam rabbim bana beni adam edebilecek birini nasip et oldu.. çünkü bilirim ben ezerdim daha aşağı davranacak birini... yani nişanlım beni olmam gereken insan yaptı bunu çok açık söyleyebilirim bunu ben istedim ben diledim çok şükür diyorumki oldu o kadar hanım oldumki heh dedim erkek fatmadan gerçek bi genç kıza dönüştün..

nişanlım her kim olursa kalmamı istemiyordu teyzemde kalmamdada surat asıyordu çünkü o gün herhangi bi garezle söylemedi eniştemin evde olmadığı günlerdede kızıyordu ama ikna etmiştim eniştem evde yok kız kızayız diye o gün evde olunca sen bana bu şekilde söylemedin hani sadece evde yokken kalacaktın babamı ara eve git sabah erken kalkar gidersin ablana dedi.. ve en çok kızdığı zaten ablamın benim telefonumdan arayıp ateş püskürtmesi oldu o telefonu ben arıyorum diye açmış ablam kendinden arasa açmazdım dedi ve bu konu bu kadar büyümezdi...

Oooooo artık benim diyecek bir lafım kalmadı.
Alan memnun,veren memnun.
Hayat görüşlerimiz çok ters.
Sen seni adam edenin,hanım hanımcık olmanı sağlamamın sebebi olarak otoriter nişanlınla mutluklar.

"nişanlımda isyan bayrağını çekti haklıyken haksız oldu"

Nişanlın haklıyken mi?? Hayretler içerisindeyim senin enişten SAPIK mı? Resmen ablana, eniştene küfür etmiş gibi olmuş.
Daha nişanlıyken böyle yüz bulan evlenince annene babana göndermez çünkü -prensip meselesi-ymiş.

Dünya kadar insan, dıdısının dıdısı nişanlın şöyle böyle diyosa ve bu insanların sana garezi yoksa %99 nişanlın aynen dedikleri gibidir.

Bi'düşün nişanlın madem çok iyi, düzgün de niye bu kadar insan sevmiyor?

O zaman enistenin yaptigi elbette yalnisti ve ablanin yaptigi belki anlamsizdi fakat yine nisanlin orda saygsini koruyup olay çikartmayabilirdi.

Bilemiyorum sen diyorsunda "hep özür diletiyorum" diye, iyide konu bu degilki canim. Ablanin yaninda sirf enisteden dolayi kalmani istememesini zihniyetini gösteriyor. Yani adam özür dilerse bile, zihniyeti degismiyorki. Kendinde diyorsun otoriter diye. Demekki bundan baska olaylarda daha baskin bir karakter oldugunu görüyorsun. Sana birsey diyeyimmi? Simdi sana bu karakter çekici gelebilir. Seni kollamis, korumus gibi görünebilir fakat evlendikten sonra zaman ile bu sana çok sikici gelmeye baslayacak. Hele hele evlendikten sonra sana daha çok sahiplenmek isterse o zaman iste açikçasi yandin. Daha önce dedigim gibi, bu evliliktir sadece canim ile cicim ile olmuyor.

inanın hiç bişey söylemedi o olayda sustu ablamla gayet normal bi şekilde konuştu hiç bişey yokmuş gibi... ama içinde ukde kaldı onuda bi ben bide annem biliyor öyle kimseye bağırıp çağırmadı oturdu arabada ağladı ve ben sevdiğim adamı hiç böyle görmemiştim.. ablamın yanında kalmama değil hiç bi yerde kalmamı istemiyor ailesi muhafazakar hacılar hepsi ve olabildiğinede renkliler birbirlerine gelir güler eğlenir giderler şahit olurum bende onlara dahil olurum ki hepsi beni bi ayrı seviyorlar kızlarından ayırmıyorlar ama akşam oldumu herkes evine dönüyor herkesin yuvası kendisinde onlarda öle orda burda kalmak yok.. he nişanlım hiç mi kimsede kalmadı kaldı şahitte oldum hemde işten atan patronunda kalırdı en çokta bundan ötürü kızdım ona sende kaldın dedim ama o zaman benim başım bağlı değildi dedi ve gerçekten biz nişanlandıktan sonra teyzesinin evinde dahi kalmadı sadece kuzeni evdeyken dahil yanlış anlaşılır ters görünür iki adam diye.. ince düşünüyor ne bileyim böyle konularda hassas ama gidip gelmeye heryere giderim karışmaz çalışmak meselesi var evde otumamı istemiyor sen boşuna mı okudun çalışmak istiyorsan çalış tabi der hatta iş aramama destek olmuşluğu var... hani otoriterliği bazı konulara odaklı anlatabildimmi..

Nişanlınlada ablanlada mesafeni koruyamsmışsın hiçbir şekilde. Ablanda eniştenden dolayı sevmiyor belli ki nişanlını. Çocuğun ailesine laf edenler olmuş boşanmada halası haksız bile olsa bunun onunla ne ilgisi var? Daha nişanlıyken bu kadar ipleri eline vermişsin evlenince durumun ne olur bilemem helede ablanda kalmana bile karışıyorsa. Ablanın tlfnu alıp saydırmasıda çok yanlış. Dayak yersin falan demeleride çok çirkin. Ablanlarda jiç masum değil canım. Benim fikrim hiç yüz göz olmamak ve otoriter olmak kendimle ilgili. Nişanlın ablanda kalma dediğinde okkalı tekmbir cümleyle oturturdum yerine kavga ettikçe sözünüzün değeri düşer dırdırcı olursun. Aynı şey ablanlar içinde geçerli. Bu zamandan sonra ne olur bilmiyorum ama tavrını koy bence

Nişanlını tanımam etmem ama tam bir demogoji ustasıymış bir erkeğin nişanlısını alamadı diye ağlaması usta oyunculuk gerektirir.
Sen bunu bana çok aşık çok seviyor beni diye yorumlayabilirsin tabi.

Son düzenleme:

nişanlın abartılı davranıyor olabilir sanki ablanlar da öyle.. yaşananları sakin kafa yorumlamaya çalış..
her kadın farklı erkeklerle yapabiliyor, kimisi azıcık baskın olan erkeğe tahammül edemez kimisi pasif kalırsa delirir..
sen mutluysan sadece sevdiğin için katlanmıyorsan -ki bana öyle geldi- problem yok..
ama ilerde bu otorite çok artarsa yine dayanabilir misin? iyi düşün..
evlilik sevgililik gibi toz pembe olmayabiliyor..
nişanlının senin ailenle olan farklı durumları var.. bu konular da rahatsızlık verici..
maalesef kimse hiçbir şeyi unutmuyor ve gündeme çok getirebiliyor..
ablanlara da anlat mutluluğunu.. iyi olduğunu.. o da ablanlara saygı da kusur etmesin.. varsın özür dilesin yumuşatsın arayı..
sana çok büyük yanlış yapmıyorsa büyükler de biraz yapıcı düşünceli olmalı.. derler ya "2 gencin istikbali söz konusu ise" diye..
"öküz o" demek yerine "sen de bizim bir kardeşimizsin.. " diye konuşup anlatmalı..

inanın hiç bişey söylemedi o olayda sustu ablamla gayet normal bi şekilde konuştu hiç bişey yokmuş gibi... ama içinde ukde kaldı onuda bi ben bide annem biliyor öyle kimseye bağırıp çağırmadı oturdu arabada ağladı ve ben sevdiğim adamı hiç böyle görmemiştim.. ablamın yanında kalmama değil hiç bi yerde kalmamı istemiyor ailesi muhafazakar hacılar hepsi ve olabildiğinede renkliler birbirlerine gelir güler eğlenir giderler şahit olurum bende onlara dahil olurum ki hepsi beni bi ayrı seviyorlar kızlarından ayırmıyorlar ama akşam oldumu herkes evine dönüyor herkesin yuvası kendisinde onlarda öle orda burda kalmak yok.. he nişanlım hiç mi kimsede kalmadı kaldı şahitte oldum hemde işten atan patronunda kalırdı en çokta bundan ötürü kızdım ona sende kaldın dedim ama o zaman benim başım bağlı değildi dedi ve gerçekten biz nişanlandıktan sonra teyzesinin evinde dahi kalmadı sadece kuzeni evdeyken dahil yanlış anlaşılır ters görünür iki adam diye.. ince düşünüyor ne bileyim böyle konularda hassas ama gidip gelmeye heryere giderim karışmaz çalışmak meselesi var evde otumamı istemiyor sen boşuna mı okudun çalışmak istiyorsan çalış tabi der hatta iş aramama destek olmuşluğu var... hani otoriterliği bazı konulara odaklı anlatabildimmi..

[SUB]Patronunda mı kalıyordu[/SUB] :44:

"nişanlımda isyan bayrağını çekti haklıyken haksız oldu"

Nişanlın haklıyken mi?? Hayretler içerisindeyim senin enişten SAPIK mı? Resmen ablana, eniştene küfür etmiş gibi olmuş.
Daha nişanlıyken böyle yüz bulan evlenince annene babana göndermez çünkü -prensip meselesi-ymiş.

Dünya kadar insan, dıdısının dıdısı nişanlın şöyle böyle diyosa ve bu insanların sana garezi yoksa %99 nişanlın aynen dedikleri gibidir.

Bi'düşün nişanlın madem çok iyi, düzgün de niye bu kadar insan sevmiyor?

haklıyken haksız olan ablam nişanlım değil çünkü haksızdı demiştim kabul ettide özür de dileyecekti ama ablamında dilemesi şartıyla.. benim telefonumu alıp tehditler savurunca ortalık karıştı tabiki.. ablam konusunda anlatılacak çok şey var ama inanın sığmaz buralara hayal kırıklığına uğratacak çok şey yaptı yalancı çıkardı beni ve yüzüm yok herhangi bişey söylemeye nişanlıma.. ben hiç böyle tanımamıştım ailemi.. diğerlerine gelince aynı tavırları eniştemede yaptılar girişken biri değil ve malesef yapış yapış olmayı seven bir sülalem var.. hani beklentileri şöyleki ayıya dayı desin köprüden geçene kadar ama demez kişiliğinde yok neyse o farklı davranmıyor buda bizimkilere ters geliyor.. amacamın oğluyla eskiden tanışırlar hiç kötü bişey söylemedi daha hakkında çevresince iyi tanınıyo efendi çocuktur deniliyor benim aileye gelince mi kötü çocuk oldu.. sadece soğuk o kadar yemin edebilirim size ahlakı yerinde dinini güzel yaşayan biri.. yengem odun der ona sebep oturma odası kadınlarla doluyken içeri girip selam verip oturmaması.. oturmaz çünkü ona göre yakışık almaz... buda prensibi bana göre tuhaf ona göre değil..

hayat şimdi sana toz pembe :KK14:

bukadar kişi yazıyor hala nişanlını savunma derdindesin bi arkadaşında yazdığı gibi ben nişanlımı nasıl savunabilirim diye açsaydın konuyu keşke :KK34: herkes yanılıyor olabilirmi acaba, ayrıca şimdi bayıldığın adam evlendikten sonra emin ol nasılda sıkıcak seni :KK31:

Ablan telefonu alıp saydırmış hata etmiş diyenlerin başına bu olay gelse sakin kalırlar mıydı acep?

Şahsen ben evlensem kardeşimin -nişanlısı- "orada kalamazsın enişten varken kalmanı istemiyorum" dese telefonu alıp sen ne saçmalıyosun kişi kendinden bilir işi derdim ve arayı açardım. Bunun üstüne kardeşim nişanlısını koruyosa kardeşimi de büyük ihtimal bi'daha evime davet etmezdim.

Walla kusura bakma canim ama ablan hakli!! Benim kizkardesimin nisanlisida seninki gibi ve ben cocuktan hic hoslanmiyorum. Kardesimle kavgalarini duyup gordukcede iyice sogudum! Diyeceksin kavga her iliskide olur, evet olur ama onunda bir adabi ve iyi bir nedeni olmali. Adam kalkip herseyi yasaklarsa hele hele benim bacim benim evimde kalamicakmismis ortaligi yikarim walla o kim oluyoo! Ablanlar eminim senin icin herseyin en guzelini ve mutlulugunu istiyorlar...

haklıyken haksız olan ablam nişanlım değil çünkü haksızdı demiştim kabul ettide özür de dileyecekti ama ablamında dilemesi şartıyla.. benim telefonumu alıp tehditler savurunca ortalık karıştı tabiki.. ablam konusunda anlatılacak çok şey var ama inanın sığmaz buralara hayal kırıklığına uğratacak çok şey yaptı yalancı çıkardı beni ve yüzüm yok herhangi bişey söylemeye nişanlıma.. ben hiç böyle tanımamıştım ailemi.. diğerlerine gelince aynı tavırları eniştemede yaptılar girişken biri değil ve malesef yapış yapış olmayı seven bir sülalem var.. hani beklentileri şöyleki ayıya dayı desin köprüden geçene kadar ama demez kişiliğinde yok neyse o farklı davranmıyor buda bizimkilere ters geliyor.. amacamın oğluyla eskiden tanışırlar hiç kötü bişey söylemedi daha hakkında çevresince iyi tanınıyo efendi çocuktur deniliyor benim aileye gelince mi kötü çocuk oldu.. sadece soğuk o kadar yemin edebilirim size ahlakı yerinde dinini güzel yaşayan biri.. yengem odun der ona sebep oturma odası kadınlarla doluyken içeri girip selam verip oturmaması.. oturmaz çünkü ona göre yakışık almaz... buda prensibi bana göre tuhaf ona göre değil..

Ne prensipli nişanlın varmış maşallah.
Öyle ya da böyle prensip deyip seni bildiğin kısıtlıyo bu adam.
Ablan saydırmayıp ne yapacaktı "tamam kardeşim siz kötü olmayın enişten erkek sonuçta gözü mözü kayar çocuk haklı yürü git evine mi" diyecekti.
Nişanlın Allah bilir daha çok şeyde kısıtlıyodur da seni, sen hoşuma gidiyo onlar kısıtlama sayılmaz diye dillendirmiyosundur şuan.

Nişanlını tanımam etmem ama tam bir demogoji ustasıymış bir erkeğin nişanlısını alamadı diye ağlaması usta oyunculuk gerektirir.
Sen bunu bana çok aşık çok seviyor beni diye yorumlayabilirsin tabi.

o gün duygusallığından değil sinirden ağladı onu bi o gün sinirden ağlarken gördüm... bide işten çıkarıldığı gün ağlarken gördüm ama aynı değildi birinde mahçubiyet vardı babanın yüzüne nasıl bakacağım şimdi ne yüzde isteyeceğim seni demişti.. insanın sevdiğini ağlarken görmesi ayrı bişeymiş gözümün önünden gitmiyo ikiside ve sebep olan hep benim belkide..

Kadın akrabalarına selam vermemek mi yakışık almazmış?
Bu da mı prensipmiş.
Ayol bizde selam vermemeye saygısız derler.

şubuda söylim bukonu çok sürmez kapanır :KK31: çünkü kimse konu sahibinin istediği cevapları vermiyor maalesef :KK6:

o gün duygusallığından değil sinirden ağladı onu bi o gün sinirden ağlarken gördüm... bide işten çıkarıldığı gün ağlarken gördüm ama aynı değildi birinde mahçubiyet vardı babanın yüzüne nasıl bakacağım şimdi ne yüzde isteyeceğim seni demişti.. insanın sevdiğini ağlarken görmesi ayrı bişeymiş gözümün önünden gitmiyo ikiside ve sebep olan hep benim belkide..

Kusura bakma ama resmen beynin yıkanmış gibi yazıyosun.
Adam hep haklı senin gözünde, tüm suç da senin.
Ee madem öyle niye konu açtın?
Bak burada bile kaç kişi ablanlar haklı, nişanlın böyle böyle dedi.
Sen içini rahatlatalım istiyosun ama malesef:44:

Canım senden süper bir anne olur bak onu söyleyeyim daha nişanlını böyle koruyorsan evlatlarına karşı nasıl olursun kim bilir :KK9:
Canım hangi kısmı anlamak istemiyorsun anlamıyorum adını şu an kendi uydurduğum takıntılı görme sorunun mu var .
Bak kaç sayfadır sana diyorlar ki temkinli ol iyi düşün , sen hala savunuyorsun .
Şurda farklı düşünce de bir iki kişi olsa diyecektim ki tamam ama herkes hem fikir ve bu bdv bölümün de pek rastlanmıyor artık var sen düşün.

Ne prensipli nişanlın varmış maşallah.
Öyle ya da böyle prensip deyip seni bildiğin kısıtlıyo bu adam.
Ablan saydırmayıp ne yapacaktı "tamam kardeşim siz kötü olmayın enişten erkek sonuçta gözü mözü kayar çocuk haklı yürü git evine mi" diyecekti.
Nişanlın Allah bilir daha çok şeyde kısıtlıyodur da seni, sen hoşuma gidiyo onlar kısıtlama sayılmaz diye dillendirmiyosundur şuan.

nişanlım eniştemden ötürü değil eniştem yokkende kalmamı istemiyordu herkesin yeri yurdu var evinde yat sabah kalk gene git der ve evet eniştem erkek sonuçta ve ben kapalı bir bayanım yatarken illaki saçım başım açılacak normalde bende eniştem evdeyken orda kalmaktan hoşlanmam rahat edemem çünkü eniştem yan gözle bakmayacaktır ama saçımı başımı görmesini istemem... merak etmeyin kimseye köle olmayacak kadar aklım var çok şükür ama yanlışımı dillendirdiğinde uygulayacak kadarda aklım var... erkek arkadaşlarım mesela görüşmemi istemez ama görüşürdüm sonradan hak verdim cidden olmuyormuş erkekten arkadaş... nişanlımı savunmak için değil çevremden bunaldığım için burdayım çünkü sıkıldım artık ben çocuk değilim ve attığım adımların farkındayım erkeğimi istediğim şeyde ikna etmeyi iyi bilirim tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır demişler ben az yumuşatmadım nişanlımı hep ben hep ben olmadı hiç bi zaman bu ilişkiye ben ne fedakarlık ettiysem oda o kadar etti etmek zorunda... mutsuz anlarımda oldu evet ama hep gönlümü almayı bildi bende onu kırdım ama özür dilemeyi gönlünü almayı bildim.. alttan almadan yürümüyo bi ilişki bunu iyi bilenlerdenim yeri gelicek o yeri gelicek ben.. o gün bi anlık öfkeyle parladı az konuşsak sönecekti ama ablam eline alınca telefonu iş dahada zorlaştı sonunda ne oldu biliyomusunuz aradan bi saat geçti benden özür diledi haklısın dedi ve ben yine dünyanın en mutlu kızıydım... benim en büyük hatam araya üçüncü kişileri sokmak.. ben o zaman anladım bunu ve o zamandan beri hiç tatsızlık yaşamadım o zamanlarda ettiğim kavgaları hiç etmedim bu kadar kolaydı ama ben beceremedim herşeyi herkesle paylaştım arada sır saklamayı beceremedim ve olan sonunda bana oldu... mutsuzmuyum asla... ablam gene benim ablam nişanlım gene benim sevdiğim adam ikisininde yeri ayrı ama artık ne ona ablamdan ne ablama ondan bahsediyorum olması gerektiği gibi..

X