nişanlım ve çevremdekilerin geleceğime dair kehanetleri...

ohooo zoru başarma argümanı da devreye girdiyse olay bitmiş demektir.. neden insanlar yüklerini paylaşmak yerine kocaman adamların da kahrını-kaprisini alırlar üzerlerine anlamam.. dediğiniz gibi siz bu dünyaya zorluk için gelmişsiniz demek ki.. bu zihniyetle, hiç sanmıyorum ama hayatta başarılar

modadan falan anlamam ben, tabiki sana söylemedim çünkü nerden bilecektim senin aşırı feminist olduğunu ama bak şimdi öğrendim, bundan sonra ismini yazarım, sende direk cevap verirsin

ben yazdığımı inkar etmiyorum ama sen hem feministsin hemde bunu hakaret olarak kabul ediyorsun, çok ilginç. ayrıca senin yaşın kadar tecrübem var benim, senin daha yeni okuduğun kitapları ben okuyup, rafa kaldırdım. asıl sen önce saygıyı ve karşındakiyle edepli konuşmayı öğren, öyle gel karşıma, çünkü yazdıklarından çıkardığım sonuç seninle saygılı ve edepli bir şekilde konuşulmayacağıdır.

Kendilerinde o hakkı görüyorlar,biz tepki verince de güzel kıvırıyorlar.Kapasite o kadar.

ben değilde asıl sen ve senin tayfan kendini kk nın sahibi sanıp, aykırı bir fikirle karşılaşınca haydi hurraaa deyip, saldırıyorsunuz, tek başına çıkamazsın çünkü yandaşların olmalı, seninde ancak kapasiten bu kadar,

Konuya değil kişiye yorum yapmayı pek seviyorlar.Burda benden büyük,evli,tecrübeli herkes aynı şeyleri söyledi.Bu feministlik değil kendini ezdirmemektir.Yazık böyle zihniyete ne diyim.
konuya yorum yaptığımı defalarca yazdım, ama anlamak istemeyene boş tabi.

herkesin hayat tarzı kendine sen nasıl olmaz böyle şey deme hakkına sahipsen, bende olur, deme hakkına sahibim..
Siz once terbiyenizi takinin.
Hem suclu hem guclu.
Ha siz istediginiz gibi at kosturun buralarda. Biz alinmayalim, olur biter. "Alinma"ymis. Hayret birsey.

adamına göre muamele ederim, sen saygı sınırını çoktan aştın, burası asıl sizin at koşturduğunuz yer, baksana tayfanla birlikte saldırıya geçtiniz, suçlu olan sensin çünkü karşı bir fikre tahammülün yok, herkes seninle aynı fikirde olmak zorunda değil, hele ben hiç değilim.

ayrıca bana şu mesajları yazanlar; artık bırakın gocunmayı, madem feministlik iyi bir şey neden bu kadar tepkilisiniz, sanki küfür etmişim gibi,yok bana böyle diyemezsin, yok şunu bunu yazamazsın.. burası babanızın tarlası değil, herkesin usulunce yazıp çizeceği bir platform.. hem siz kimsiniz ya, ali kıran baş kesen mi, kk sadece sizinmi, nedir bu yaa... yeter artık...

Hayatı o kadar ezber kafana bindirilen dayatılan şeylerle yaşıyorsun ki,o kadar ezber cümleler konuşuyorsun ki,kalkmış hiç tanımadığın yaşını eğitimini,karakterini bilmediğin insan için yaşın kadar tecrübem varisenin henüz okuduğun kitapları rafa kaldırdım gibi aciz ucuz,ezber bir cümle kullanıyorsun.Dizilerden mi öğrendin bunu.Ben sana dilini dudağını uçurtturacak cevap verirdim ama kendimi kanıtlama şunu okudum bunu yaptuım deme derdim yok.Senin insnalara kendi kafana göre verdiğin cevapta ortada benim yaptığım yorumda.Ben sana feminstlik hakarettir de demedim.Ya boşver ne desek anlamıyorsun.Knedi kafana göre kime nasıl saldırsam.Sonra da bize cevap hakkı dopunca ceza alıyoruz.Güzelim git kır dizini otur kocanın dizi dibinde.Sana laf söyleyen mi var.Koca hükümdarlığı altına girmeyi sevap sayıpta,insanlara anneni babanı takma lafını kullanmak çok ironik oluyor.Sana daha fazla cevap veremeyeceğim,tecrübelerinle rafa kaldırdığın kitaplarınla başarılar.
Haksızlığa boyun eğmemek,kendi kişilik haklarını savunmak,aileni nişanlın dahi olsa kimseye ezdirmemek feministlikse,en büyük feminist benim.Gurur duyuyorum.

Evde yengesi varken rahat edememek çok saçma gelmiyor mu size.
Kardeşinin eşi evin gelini aileden biri,
Ayrıca o rahat edemez bu rahat edemez.
Yahu evdeyken siz amuda kalkıp hoplayıp zıplıyor musunuz
Misafir gelince uzanmaz oturur, mini giyiyorsa uzun bir şey giyer tamam.
Yahu annem kapalı hiç amcamlarla otururken rahatsız olduğunu görmedim ben kapalıyım diye gelen misafiri de hiç sorun etmez ben kapalıyım rahatsız oluyorum diye.
Kapalısınız diye hiç misafirliğe gitmeyecek misin, ya da bi yerde kalmayacak mısınız?
Evlilik bi gün 2 gün değil ki
Bütün hayatın boyunca evinden başka yerde kalamayacaksın ihtiyacın bile olsa kocan izin vermeyecek.
Yarın bir gün çocuğunuz olacak gezmeye gideceksiniz kalalım kuzenler oynasın diyeceksiniz kocanız hayır diyecek.
Çünkü herkes sizi yer.
Benim eniştem teyzemi aldatmış tekin biri değildir pek.
O işteyken gidip kalırdık babam dikkat et derdi sadece o eve gelince dikkat ederdik , evde tek başınıza kalmıyorsunuz ki ablanız var.
Eniştenin böyle bi falsosu dahi yok.
Düşün babam gitmeme izin veriyordu emin ol babam eşimden bile daha fazla düşünüyordur beni.
Şu an nişanlınla konuşmak görüşmek yetiyor evde de olsak sıkılmam diyorsun kendince ama evlenince gezmek insan içine çıkmak isteyeceksin
Ama oraya gitme buraya gitme olacak.
Canın çok sıkılacak farkında değilsin.

Son düzenleme:
Zaten kk' bdv konu açanlar yaşadım, gördüm acı çekiyorum şeklinde yada bu yanlışa rağmen ben aşkımı savunuyorum evleneceğim,
hay ,hay hayat senin yürü git
kolay gelsin aşkınla,dertlerinle
biz tecrübeden yazarız sen istersen bunu kullanırsın istersen kaale alman
ama geçmiş aklınıda kimse beğenmez tüh der insan yaşlandıkça akıllanır buda bir gerçek

otoritesi beni hanımefendi yaptı anlamında biir cümle kurmuşsunuz. insan özünde neyse odur. şimdi otorite size hoş gelebilir ancak gün gelir özünüze dönersiniz eehhh yeter bu kural prensip bilmem ne dersiniz. (diyebilirsiniz) hakkınızda hayırlısı olsun.

'kadın dolu odaya girmeyen birinden bahsediyoruz yapmayın Allah aşkına evde yengesi varken gidermi sizce '

Ayyy beni dahi baydınız gercekten...
Basta tamam seviyor herseyini hoş görüyor diyordum ama herseyde de savunmanız cok tuhaf gercekten...

Sahi siz burada neden konu actığınız?

Herseye bi cevabınız var deyin ki evet mantıklı konusuyosunuz, haklısınız ama seviyorum.. deyin yaa...
bu nee sanki herkes yanlış siz ve mağdur (!) nişanlınız doğru..

Son düzenleme:
Herkesin nisanlin hakli demesini bekledi sanirm umdugu cevaplar gelmeyincr bi kaci haric. Cekildi geri. O kadar emek vermis annesi sonuna bak neler diyo ozguveni yokmusta annesi goturmuste anneni opte basina koy be. Allahim iki kizim var umarim bir adam ugruna bunlari yasatmazlar bana.. kahrolurum. Hele kardesim ..allah etmesin

ablalarım kardeşlerim herkese çok çok teşekkürler.. sevdiğim adamla mutluyum bu şekilde olmasını seviyorum.. her insanın iyi kötü halleri vardır ve bende sevdiğimin iyi kötü hallerini ölçüp tartarak evleneceğim ve olduğu gibi kabulleneceğim.. bu hallerini şimdi göstermeyip evlenince gösterseydi işte o zaman sıkıntıyı çekerdim ama şu hali bana yapmacık davranmaması bnm için çok çok daha önemli.. neler var evlenince yüzünü gösteren benim nişanlımdan bin beter.. gidip içip içip kapısına dayananı mı dersiniz gelip gidip kakıp duranı mı dersiniz ana kuzusu olup kaynana eziyeti çektirenmi.. hepsi var hepsi çevremde..

ben neyi bahane edip uzaklaşayım sevdiğimden bi kere.. hep olurya hani alışverişte anlaşmazlık olur biter.. adamlarla alışverişe gittik daha şimdi geldim ve bu kaçıncı sefer oldu bi gık desinler bi şeyede olmaz desinler yok o kadar güzel geçiyor kaç seferdir... hem çok seviyorum hem her türlü uyum sağlıyorum kendisinede ailesinede.. e onlarda öyle.. benim kıskanç yengem çekemedi diye sevdiğim adamı mı bırakacam... yada ablamda kalmamı istemedi diye.. adam bi yere gitme demiyo bana sadece kalma evinde yat diyo ne var bunda.. ben olsam bende çocuğumu bırakmam konu güven meselesi değil nişanlımda ama ben güven meseleside yapardım hiç mi okumuyosunuz orda burda neler oluyo dünyada evladına tecavüz edeni var enişteye mi güvenecem.. çok basit görüyosunuz bence herşeyi başınıza hiç gelmemiş anlaşılan ama ben yaşadım bu durumu biliyorum abim dediğim insandan gördüm hemde o yüzden dünyada hiç bir erkeğe güvenim yok.. nişanlım dahil.. bu devirde babana güvenemessin ki hiç kimseye güvenmem ben hiiç... hayatta hiç bir şeyin garantisi yok bu belki dünyada kalan son erkek değil ama bundan sonrakilerde daha iyi olacağının garantisi yokki.. o yüzden rabbimden hayırlısını dilemekten başka çıkar yolum yok benim.. sevgilerle...

benden size bir öneri... özel konulardan bahsetmişsiniz son mesajınızda ve avatarınızda resminiz var. ailenizden biri görebilir...

hayat senin hayatın. ama ablan olsam yüzüne bakmazdım. kocamı sapık adayı olarak görüyor diye..

Son düzenleme:

birden düşünceler değişmiş. sanırım nişanlının etkisi.

yani anlamaya çalışıyorum ama olmuyor.. benim eniştem ile kardeşim arasında hiç fark yok yahu.. ne demek güvenmemek? kardeşime kızdığım gibi kızarım, kardeşimle konuştuğum gibi konuşurum.. nişanlınız yokken de enişteniz vardı, demek allah korumuş sizi..

Size mutluluklar öyleyse...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…