Nişanlım ve ben

Aynısını ona yapmayı bende düşündüm hatta bir kez yaptım arabalara çok yakın gidiyorsun takip mesafen yok dedim (sinir olsun diye öyle birşey yok ) hemen kendini savunmaya geçti tabi.

Mansplaining ne biliyor musunuz? Nişanlınız size bunu yapıyor. Erkeklerin her şeyi kadınlardan iyi bildiğini düşünmesi hastalığına bu ad veriliyor ve böyle bir erkekle ben yapamazdım.
Bilmiyordum googledan baktım ama asla böyle birsey değil yaşadığımız bizim. Her konuda benden fikir alır paylaşımcıdır benim konuda bahsettiğim durum dışında beni eleştirdiği pek konu yok biraz mizacen ben daha baskınım hatta. Zaten öyle bir insan olup üstüne bu sorunu yaşasaydık çoktan ex olurdu benim için.

Allah allah çok ilginç ama o zaman. Araba tutkunu olan insanlar var onlardan belki

Daha iyi öğrenmeni istiyorum yanlışlarını görünce söylemem lazım tabi diyor
ama her konuda böyle dmeişsiniz hadi sadece araba olsa neyse
erkeklerin tamamına yakını böyle sanki en güzel araba kullanan onlarmış gibi
sadece arabayla kalsaydı takma etme derdim de durum öyle degil

Allah allah çok ilginç ama o zaman. Araba tutkunu olan insanlar var onlardan belki
Evet arabalarla ilgili bilmediği hiçbirşey yoktur sürekli arabasına bakım yapar bişeyler alır saatlerce otoparkta takılabilir anlamam hiç ne bulup yapıyor benim araba kirden görünmüyor yıkamam lazım üşeniyorum

Aynısını ona yapmayı bende düşündüm hatta bir kez yaptım arabalara çok yakın gidiyorsun takip mesafen yok dedim (sinir olsun diye öyle birşey yok ) hemen kendini savunmaya geçti tabi.

Böyle değil onun gibi susmayacaksınız. O zaman deliriyorlar.

Şöyle düşünün bu bilmişliği şuanda zaman zaman görüyorsunuz, evlendiğiniz de bu bilmişlikle yatıp kalkacaksınız.

Cogu erkek boyle ama siz ona araba kullanmama kesin olarak karismani istemiyorum diyebilirsiniz karisirsa binmeyin ayri ayri gidin belki akillanir. On senedir istanbulda araba kullaniyorum ben kullanirken esim bazen saga sinyal ver filan dediginde bir kiziyorum ben acemimiyim karisma diye aman sanada bisey denmiyo diyip susuyor alisiyorlar zamanla yani

Acemiyim usta olduğumu iddia etmiyorum tabi ama daha arabaya binince el frenini unutma diyor o kadarda değil yani

benim eşim diğerlerinden farklı galiba o yüzden pek anlayamıyorum arabaya karışmalarını. ben eşimin desteklemesiyle tekrar araba kullanmaya başladım, 5 yıldır da devamlı kullanıyorum. aksine çok iyi kullanıyorsun diye gazlar beni hep. aslında erkeklerin kadının araba kullanmayı bilmesi işine geliyor, yanında kullanan var, yorulmuyorlar ama çoğu neden ego yapıyor anlamıyorum. üstün olma çabasından bence. üstün olunsun ve her şey onlara sorulsun istiyorlar. ve çoğuna göre araba kullanmak erkek işi o yüzden kadın kullanırken tedirgin oluyor ve sürekli etrafa bakınıyorlar o yüzden oluyor..
tek bu durum varsa konuşularak ve zamanla halledilir. ama her konuda egoluysa fazlaca yorar bu durum. yarın öbür gün evde yapılan bir şeyi de beğenmeyip eleştirebilir.

Herkes erkekler araba konusunda boyledır guzellemesi yapmıs.

Iyı alkış o zaman, güzel sindirmişler sizleri

mutsuz ve gergin olduğunuz için herkese karşı da gerginsiniz. bunu işyerimde ben de çok yaşadım, sakin işe gelecek olsanız sabah eşiniz sizi gerecek ve işe gelince tartışacaksınız belki muhasebeci arkadaşınızla.

ailesi şimdi böyle ama ilerde nasıl evrim geçirirler bilinmez, çünkü o zaman ogullarının eşi, ogulların evi, ogullarının cocugu durumuna gecıyorlar. elestırı ya da karısma durumu, seviyesı her aıleye gore degısecek sekılde olabılıyor. yani şimdiden çiçek gibiler demeyin. 41 yaşındayım 2 evlilik yaptım, kim nankör, kim bencil, kim kıskanç bilemezsiniz. benim 80 yaşındaki kaynanam cocugu yasındakı annemı, torunu yasındakı benı bıle kıskanan bırı cıktı. ılk baslarda yaslı anadolu kadını, masumdu.

katılıyorum erkekler araba konusunda takıntılı, benım arkadasım dısardan hoca tuttu sırf bu yuzden. ben de esımle araba surerken tartısıyorum acemı soforum ama adam benden el frenı ıle yokus yukarı cıkmayı beklıyor. olsun alıs işte zora dıyor sonra bir de sinir sinir....

ama herseye karısıyorsa, elestırıler ınsanı degersız, basarısız hıssettırıyor ayrıca uzerınde oto kontrol yapmaya calısıyor hıssı olusuyor. aıle yapınızda bu yoksa, ayrıca yasta ılerledıkce asla kaldıramıyorsunuz. yedıgım yemege bıle karısma, benı bır sal ya dıye bagırdıgımı bılırım ben esıme. ıster yerım, ıster yemem cocugun muyum sanane derım mesela ama 4-5 sene önceki ben, ay beni düşünüyor falan diye sesim cıkmazdı, hosuma gıderdı hatta

Konu sadece araba kullanmak mi ? Bemimde bir arkadasim cok iyi araba kullandigini iddia ediyor ama ben kormudan arabaya bile binmek istemiyorum .en son onunde ikiye ayrilan vir catalda onun gidecege tarfaa yesil diger tarafa kirmizi yanmasina ragmen bekledigi icin baska arabalardan kufur yedik .yesil yaniyor gitsene diyorum ama kirmizida yaniyor diyor (kirmizi sola doneceklere yaniyor biz saga donuyoruz )
İnsanlar korna basmaya başlayınca hala neden kornaya basiyorlar dedi ne dedigimi anlamiyor musun yesil yabiyor diyorum .vkornaya ve benim laflarima ragmen o isikta bekledi .sonrada 2 dk bekledirler diyor .saka gibiydi .konu araba oldugu icin bisey diyemedyecegim ama her konuda boyleyse sıkınti .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…