Nişanı attılar.

boşver be kızım hiçmi aklın yok anasıyla evlensin sende bundan sonra gözünü aç..herkese hakettiği gibi davran

İnsanlar çalışıp çabalayıp bir yere geliyorlar, kendilerinin hissedemediği özgüveni aileleri hissediyor. Anlayamıyorum. "Doktor oğlummm" diyince içi gidiyor annelerin. Bence her türlü sorununuzun başında bu gereksiz özgüven gelmiş.

canım ben de nişan atmıştım ve benim nişanlım da doktordu ben o zmnlar öğretmen olduğum için annesi beni istememişti ve ayırdı bizi.. nişanlım da annesine karşı çıkamadı.. sonradan aklı başına gelmiş olacak ki kendi evini ayırdı ve ben annemden kurtuldum haydi gel benimle dedi ama çok geçti artık.. dönmedim.. şimdiyse evliyim ve çok şükür mutluyum iyiki de olmamış diyorum.. bol bol dua et ve hayır işlerine ver kendini cidden huzur bulcaksın...

Adama bak yaaa. Nişanı attığını bile kendisi söyleyememiş, anasını göndermiş. Bunun bile çok şey anlatması lazım sana. Verilmiş sadakam varmış de ve kurtulduğuna şükret bence arkadaşım.

Merhaba.
Nişanı neden attıklarını merak edenler olmuş. Başlamadan önce bi konuya değinmek istiyorum sadece doktor olduğu için ve maaşı iyi olduğu için onunla birlikte olduğumu ďüşünüp yazanlar olmuş ama burda 6 senelik bi ilişki söz konusu. 4 sene konuşup 2 sene de nişanlı kaldık. Evet gelelim konuya
Dün sabah konuştuk yüzyüze sonra ne mesaj attı ne de aradı. Ben de merak edip durdum hatta evlerini aradım açan olmadı. Neyse bekledim. Kapı çaldı açtım kaynanam ve eltim ellerinde annemin özenle yapıp bohcaladığı yazmalar havlular. Anladım tabi. İçeri girdiler beni odaya sokmadılar. "Kızınız çok istekli benim oğlum ona yetişemez. Ömer de artık istemiyor" demiş.
Dünden beri ne haldeyim anlatamam yani hissetiklerimi sığdıramıyorum kelimelere.bi kaç uzun mesaj attım whatsaptan görüldü oldu cevap vermedi. Sabah güzel güzel konuştuk ettik ayrılırken sarıldık seni seviyorum da dedi. Kendimi çok kötü hissediyorum. 6 sene koskoca 6 sene o kadar yaşanmışlığımız var ne bileyim yani ben hiç böyle ďüşünmemiştim. Ben sevdiğim için katlanırım diyodum. O çoktan vazgeçmiş benden. Ağlamaktan içim dışıma çıktı. Nasıl geçecek bilmiyorum geçecekmi onu da bilmiyorum. Ben çok seviyodum halâ da seviyorum. Bu kadar kolay mı ya ? Kendi kendime sorup duruyorum dünden beri bir gram uyku girmiyor gözüme bu kadar kolaymı cidden 6 seneyi bir kalemde silip atmak. Ben giyeceğim gelinliğin hayalini kurarken adam benden çoktaan vazgeçmiş bile kendimi enayi gibi hissediyorum. Çok istekliymişim. Bişey istemedim ben kendim için. Sadece ayrı ev. Bide kaynanamla annem bilezik kojusunda atıştılar kaynanam 2 bilezik dedi annem 4 dedi. Ağzımı dahi açmadım parasal konularda. Nişanlandığımızdan bu yana 2 sene boyunca doğru düzgün bişey almadılar benim bildiğim bayram da kıyafet alınır kurban kesilir. Ben hiç bir şey istemedim. Allah'ım yardım et lütfen kafayı yemek üzereyim. Bu gün eltim bana koydukları üç beş parça ilif ve havluyu almak için gelicek. Yüzükleri de vericem.
Kendime bişey yapmak istemiyorum ama şeytan dürtüklüyo. Nasıl atlatıcam bilmiyorum..

Dün de diğer konunu okumuştum

Seni yumuşak başlı buldular istediklerini yaptırdılar

Sen istediğin bi şeyi dile getirince kötü oldun hemen
Alışmışlar çünkü senin hiçbir şey istemeyisine

Hakkında hayırlısı olsun Allah iyi insanlarla karşılaştırsın seni

Eğer ki haklıysan ve kv sırf seni istemediği için oğlunun aklını çeldiyse, seni mumla aratacak, senden ayırdığı için pişman edecek biri çıksın karşısına.

Eminimde eski nişanlında, eski kv'de seni arayacak, İlahi adalet şaşmıyor..

Yorumları okuyunca daha bi hırslanıyorum ya ben niye üzüleyim değil mi ? Onlar kaybetti. Hem ben onla evlenseydim yapamzdim cabucak pes eden biriyle yapamazdim zaten belki evlenseydik daha kotu olacakti. Oh iyi kide boyle olmus . Sonucta onlar kaybetti benim gibi bi gelini otursun kalksin kendi derdine yansin :KK47:

iyi olmus gozun aydin
bu adam dr olsa ne yazar uzay muhendisi olsa ne yazar
okumakla adam olunmaz lafinin guzel bi ornegi senin ex nisanlin

Yorumları okuyunca daha bi hırslanıyorum ya ben niye üzüleyim değil mi ? Onlar kaybetti. Hem ben onla evlenseydim yapamzdim cabucak pes eden biriyle yapamazdim zaten belki evlenseydik daha kotu olacakti. Oh iyi kide boyle olmus . Sonucta onlar kaybetti benim gibi bi gelini otursun kalksin kendi derdine yansin :KK47:

aynen öyle. de benim anlamadığım neden atıldı bu nişan? dün konuştuklarınız yüzünden mi?

Merhaba.
Nişanı neden attıklarını merak edenler olmuş. Başlamadan önce bi konuya değinmek istiyorum sadece doktor olduğu için ve maaşı iyi olduğu için onunla birlikte olduğumu ďüşünüp yazanlar olmuş ama burda 6 senelik bi ilişki söz konusu. 4 sene konuşup 2 sene de nişanlı kaldık. Evet gelelim konuya
Dün sabah konuştuk yüzyüze sonra ne mesaj attı ne de aradı. Ben de merak edip durdum hatta evlerini aradım açan olmadı. Neyse bekledim. Kapı çaldı açtım kaynanam ve eltim ellerinde annemin özenle yapıp bohcaladığı yazmalar havlular. Anladım tabi. İçeri girdiler beni odaya sokmadılar. "Kızınız çok istekli benim oğlum ona yetişemez. Ömer de artık istemiyor" demiş.
Dünden beri ne haldeyim anlatamam yani hissetiklerimi sığdıramıyorum kelimelere.bi kaç uzun mesaj attım whatsaptan görüldü oldu cevap vermedi. Sabah güzel güzel konuştuk ettik ayrılırken sarıldık seni seviyorum da dedi. Kendimi çok kötü hissediyorum. 6 sene koskoca 6 sene o kadar yaşanmışlığımız var ne bileyim yani ben hiç böyle ďüşünmemiştim. Ben sevdiğim için katlanırım diyodum. O çoktan vazgeçmiş benden. Ağlamaktan içim dışıma çıktı. Nasıl geçecek bilmiyorum geçecekmi onu da bilmiyorum. Ben çok seviyodum halâ da seviyorum. Bu kadar kolay mı ya ? Kendi kendime sorup duruyorum dünden beri bir gram uyku girmiyor gözüme bu kadar kolaymı cidden 6 seneyi bir kalemde silip atmak. Ben giyeceğim gelinliğin hayalini kurarken adam benden çoktaan vazgeçmiş bile kendimi enayi gibi hissediyorum. Çok istekliymişim. Bişey istemedim ben kendim için. Sadece ayrı ev. Bide kaynanamla annem bilezik kojusunda atıştılar kaynanam 2 bilezik dedi annem 4 dedi. Ağzımı dahi açmadım parasal konularda. Nişanlandığımızdan bu yana 2 sene boyunca doğru düzgün bişey almadılar benim bildiğim bayram da kıyafet alınır kurban kesilir. Ben hiç bir şey istemedim. Allah'ım yardım et lütfen kafayı yemek üzereyim. Bu gün eltim bana koydukları üç beş parça ilif ve havluyu almak için gelicek. Yüzükleri de vericem.
Kendime bişey yapmak istemiyorum ama şeytan dürtüklüyo. Nasıl atlatıcam bilmiyorum..

Önceki konunu da okumuştum. Çoook iyi olmuş böyle bi insandan ayrılman. Önümüzdeki 25 30 yıl böyle bi adamla evli kalmaktansa çok güzel belli etmiş karakterini. Baksana kendisi bile konuşmamış bohçalar yollanmış. Arama sorma. Hatta numaranı değiştir sosyal medya hesaplarını kapat. Görme duyma. Unutursun karşına öyle güzel fırsatlar çıkar oh iyi ki atmışlar nişanı dersin. O adam o kafayla kimseyle mutlu olamaz zaten. Hakkında hayırlısı olsun :KK66:

aynen öyle. de benim anlamadığım neden atıldı bu nişan? dün konuştuklarınız yüzünden mi?
Benim söylediklerimi annesine söylemiştir muhtemelem ayrı ev istiyo diye. Zaten istemiyodu beni onada fırsat çıktı iste çok istekliymişim ben.

Kadin azmetti napti etti amacina ulasti
Sen aksine guclu ol sakin yilma
Kimse vazgecilmez degil
Onlar kaybetti , sen degil
One surdukleri hersey bahaneden ibaret
Bende sizin gibi dusunuyorum ama bi yandan da zoruma gitmiyo değil babama karşi mahcup oldum.

az önce diğer konunuda okudum ve inan senin çok mutlu oldum o kadınla bir ömür geçmezdi bak kadınla diyorum ex kişiden bahsetmiyorum. eğer seni oğluna yakıştırmıyorsa asla mutlu etmezdi seni. neden bu erkek anneleri (hepsini genellemiyorum) oğullarını gökte görüyorlarda kızları küçümsüyorlar. benim kv de öyle eşim adliyede katip bende üni mezunu bi işsizim ki eşim henüz üniden mezun bile olmadığı halde beni oğluna yakıştıramaz sanki ben oğlunun parasını yiyormuşum gibi imalarda bulunur ve biz görücü usulü evlendk yani o görüp beğendi beni oğlundan önce ama atamam yapılmayıp ev hanımı olunca işler değişti.

bende şükret diyen arkadaşlara katılşıyorum verilmiş sadakan varmış hiç kendini üzme ilerde onların pişmanlıklarını görüp bu gün üzüldüğün için kendine kızacaksın. eşimle evlendiğime asla pişman değilim ama kaynanam bazen keşke dedirtiyor...

Anasinin agzina bakan erkekten hicbirsey olmaz ne es ne koca yipranan sen olacaktin 6 sene kolay degil tabi biranda vazgevebiliyorsa seni seviyorum demesinin bir anlami kalmiyor. Seviyorsa ciksin ayri eve alsin sevdigini. Sana kabul ettirmeye pesinden kosturmaya calisiyor yada gercekten vazgecmis kacan kovalaniyor kararindan donme o kaynanayla ayni evde oturma. Bizimki baska sehirde olmasina ragmrn huzursuzluk yapiyor dipdibe olsak birbirmizi yolariz herhalde..

Benim söylediklerimi annesine söylemiştir muhtemelem ayrı ev istiyo diye. Zaten istemiyodu beni onada fırsat çıktı iste çok istekliymişim ben.

Demek ki her haltı anne babasına ailesine yumurtlayan bi insan. 25+ yaşına gelmiş bir birey olamamış. Ne köy olur onsan ne de kasaba. Üzüldüğünle kalırdın. Evlenip çocuk yapıp evden atılırdın bu kafadaki insanlarla sen bence.. Çok sevindim vallahi senin adına. Gördüğüm kadarıyla düşündüm ki sen katlanırdın çok seviyorum kıyamam sevdiğime belki düzelir eder derken bakardın yaş olmuş 35 elinde 2 çocuk kapıdasın. İnsanlar böyle acımasız olabiliyor işte.. Çok çok çok sevindim adak ada kurban kes; ciddiyim.. :)

Bende sizin gibi dusunuyorum ama bi yandan da zoruma gitmiyo değil babama karşi mahcup oldum.
Hicbirsey evlenince pisman olmaktan daha kotu degil
Sevgi falan yetmiyor ustesinden gelmeye
Onca yili silip atmak kolay degil
Sen degerlisin bunu unutma
Deger vermeyende ettigini bulur
Mutlaka zor olacak
Ama gececek
Bunaldikca yaz buralara, rahatlarsin
Sakin kendine Zarar verme
Ben ol, bencil ol

Merhaba.
Nişanı onlar bozduğu için şimdiye kadar sana yapılan lif vs (gerçi çok komik geri istemeleri) sana ait, vermeyebilirsin.
Evlenip ayrılsan daha kötü olurdu, hiç üzülme, onlar üzülsün.

Şu an çok yeni ama hayırlısı böyle gibi gözüküyo evlenip aynı evde yaşasaydın daha cok ağlatırlardı seni..
Birkaç gün acını yaşa,kendinle hesaplaş yüzleş.. Yani kendine bu adamla ilgili cevap vereceğin soru kalmasın,nedenlerini niçinlerini bitir.
Daha sonrada kendini dinlemeye izin verme,çık gez dolaş çalış denize git havuza git ne bileyim muhakkak birşeyler yap.
Birgün iyiki ayrılmışım derken bulacaksın kendini,öyle umuyorum geçmiş olsun...

X