Gebeliğe Hazırlık Nisan-May-Hazirana hamile olarak girmek isteyenler:)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Valla ben saldım vardır bi hayır diye. Allah razı olsun eşim dizginliyor bu konuda beni. Biz çocuk için evlenmedik, Rabbim bize bahşederse amenna diyor. 1 senede olmaz ise o zaman jinekoloğa falan gidicez. Sizde böyle düşünün takmayın kafaya çok inşallah. Ki ben inanıyorum ki bi gün buraya heyy hanımlar hamileyim yazıcam buraya. İnancım bu konuda sonsuz :anneadayı::KK200:

valla canım bu ay bende buz dağı yutmuş kadar rahatım..heyecan yok..olursa da rabbim bilir olmazsa da..ama yinede elimizden geleni (ovülasyon günlerini takip etmek ve değerlendirmek)gibi yapıyoruz sonrada rabbime tewekkül ediyoruz..Hayırlısı neyse ne zaman ise rabbim onu nasip etsin hepimize...

Arkadaslar merhaba. Ben İzmirden yaziyorum. Uzun suredir cocuk sahibi olmak istiyorum. İzmirli hanimlardan jinekolog tavsiyesi alabilir miyim?Gunlerdir arastiriyorum. Bize tecrubelerinizi yazarsaniz cok sevinirim.Isteyen herkese nasip olsun Ins. Guzel haberlerle..
Tatlim istersen bu hakda bi konum ac o zaman daha cok yardimci olan olur:)

Pazartesi günü akşam yoğun gelmeye başladı, normal adet oluyorum şuanda. 12 nisana randevu aldım bir doktora gidicem kontrol amaçlı
Hayirlisi canim...bencede git ben gec ay gittim tum yumurtaliklarima filan hepsine baktirdim sende bir kere git nevar neyok yumurtlama gunlerini filan oyrenirsin:KK19:

SElam benim de bi sorum olacak konu açmıştım ama kimse henüz görmedi ovulasyon testini kullandım bugün silik te olsa çizgi çıktı pozitif anlamına gelmiyobiliyorum merak ettiğim bende akıntı çoğaldı ilişkiye girmem gerekiyor mu bu durumda ben kasıklarım da Ağrı var diye girmemeye özen gösteriyorum kaç kere okudum meğer girilmesi gerekiyormuş ama ben kadar doğru bilemiyorum. Yani testimee devam edeceğim ama akıntı kafamı karıştırdı adetim genel de 28-29 son bi aralar 30 oldu adetimden gün sayarak 8.gün akıntı geldi ve test yaptım silik acaba 11-12 de mi yumurtlayacağim 28 gün olsadaa bu mümkün mü belki yaşayan olmuştur

SElam benim de bi sorum olacak konu açmıştım ama kimse henüz görmedi ovulasyon testini kullandım bugün silik te olsa çizgi çıktı pozitif anlamına gelmiyobiliyorum merak ettiğim bende akıntı çoğaldı ilişkiye girmem gerekiyor mu bu durumda ben kasıklarım da Ağrı var diye girmemeye özen gösteriyorum kaç kere okudum meğer girilmesi gerekiyormuş ama ben kadar doğru bilemiyorum. Yani testimee devam edeceğim ama akıntı kafamı karıştırdı adetim genel de 28-29 son bi aralar 30 oldu adetimden gün sayarak 8.gün akıntı geldi ve test yaptım silik acaba 11-12 de mi yumurtlayacağim 28 gün olsadaa bu mümkün mü belki yaşayan olmuştur
Canim bende aynen senin yasadigini yasadim.8.gun akintim basladi o yumurtlamaya delaletmis.ben o gunleri hic es gecmedim.8-10-12-13-14 hep degerlendirdim.benimde 28gundur döngüm 13nde olusmustu cift cizgi

Selam canim ben yumurtladigimi akintimdan anliyorum test filan yapmiyorum yanilta biliyor doktorom dediki adet bitiminden 1gun arayla ilishkiye girilmesi lazim adete 3-5kalama kadad bide 12-13-14-15-16 gunlerini hergun girmek lazim sen test yapiyorsan yap ama hergunuvu deyerlendir bende 16ci hun akintim geldi ve kesildi anladimki yumurtladim sen kacinci gunundesin???

AY hadi inşallah.. 8.günüm daha çok erken içimden yaklaştık diyo bi taraftan 10. Günü bekle diyo hami genelde 10.gündem sonra olur yha bende oma emin olamıyorum işte bu akşam değerlendireceğim inşallah

AY hadi inşallah.. 8.günüm daha çok erken içimden yaklaştık diyo bi taraftan 10. Günü bekle diyo hami genelde 10.gündem sonra olur yha bende oma emin olamıyorum işte bu akşam değerlendireceğim inşallah
Yok kuzum erkende yumurtluyanlar oluyor belki sende oylesin:))))adetin ne zaman birlikte bekleyelim senide etiketleyeyim:anneadayı::dua:

Aytencim her gün girmek de sperm kalitesini azaltıyormuş o yüzden bir gün girip bir gün girmicem
Oyle yap kuzum bende oyle yapiyorum ama 12-16 gunleri hergun girdim ilk gebeligimdede oyle yapmishdim tutmushtu:) kismet Allah ne yazmisj oda olacak 1kere ilishki yashiyip hamile kalanlar var:KK70:

X