🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Eşim şuan pofuduk pofuduk uyurken ben dün geceden beri uyku sorunu yaşıyorum erkek olmak ne güzel ama yaa şimdi ya hamileysem diye kafamda bin türlü düşünceler sarıyor yok şu 5 6 tane doğuranlardan ders ve destek almam lazım diye hep söylüyorum hatta komşuma bir kez şakayla karışık söylemiştim yani kafamda bir yerlerde 2.çocuk belki olabilir ileride diye düşünüyordum kafamın kuytu köşelerinde biraz vardı ama başka doğurmamak planı daha ağır basıyordu benim kardeşlerimle vakit geçirdiğim gibi kızımın da kardeşleri ile vakit geçireceği zamanları olmasını her anne ister ama hayata karşı kaygılarım var ve bunu ne yaparsam yapayım geçiremiyorum düzgün, kaliteli, donanımlı bir evlat üstelik böylesine bir dünyada yetiştirebilmeyi istiyorum bir tane daha doğurduğumda ikisine birden yetebilecek miyim ikisine yetişmeye çalışırken kendime de yetebilecek miyim? Bunların yanı sıra bir de bebeklik dönemindeki boyutu var tabii uykusuz geceler, süt fışkıran memelerayy o lohusa dönemihele bir de benim kocam gibi lohusa sendromu yaşamış bir koca ile karışık kuruşuk duygulardayım hadi uyuyayım sabah ola hayrola

Dipnot : O lohusalık var ya lohusalık kaynanamdan kızımı kıskanmıştım kadın diyor ki sen azcık uyu ben bakarım benim iç ses de diyor ki ;
"Yok sonra beni annesi bilmez ona bağlanır onu anne bilir." Çok pardon kendime şuan "l*n saftiriko verseydin ya baksın kadın işte sen de uykunu al şimdiki kafam bunları diyor tabiicahillik çok kötü bir şey

Bu kaygıları hissetmen çok normal. Hayırlısı olsun biz beklemedeyiz lütfen gelişmelerden bizi de haberdar et

Efenim 2 dk önce acilden geldim. Sabahtan beri yoğun kasık ağrımdan dolayı gittim kan idrar tahlili aldılar. Gebelik yok idrarımda iltihap varmış doktor reçete yazdı. Bu duruma eşim çok üzüldü tabiiben de sanki istemem yan cebime koy hesabı istiyor gibi hissettim kendimi pekii eve gelince gördüğüme ne demeli hafif adet başlangıcı kolumu deldirdikten sonra heee

Hayırlısı olsun inşallah, onunla geçmiş olsun. Bence hem vücudunu hem kafanı biraz dinlendir. Belki de istiyorsunuzdur çocuk. Salim kafayla düşünün

Yok hiç alamadım 8 ay bitti ama hala aynıyım. Bebek alıyor çok şükür ama ben alamıyorum
Bebek almışsa sorun yok maşallah kilo zaten hep sorun ben de vermeye uğraşıp duruyorum işte
Hayırlısı olsun inşallah, onunla geçmiş olsun. Bence hem vücudunu hem kafanı biraz dinlendir. Belki de istiyorsunuzdur çocuk. Salim kafayla düşünün
Teşekkür ederim benim kız büyüdü vücudum dinlenmesine dinlendi 7 yaşında ama bu sefer de rahata alıştım böyle iyi bakalım şimdilik

8 kavanoz yaprağım olmuş 1 tane de pet şişeye doldurdum her sene koyduğum hâlde geçen sene pek yaprak koymamışım birkaç ay önce salamura yaprağın gıdımına biraz para verince akıllandım. 3 şişe de kemik suyunu kavanozlara doldurdum açınca hemen çorbaya yemeğe katmak için böyle hiç denemedim. Geçenlerde 2 3 kg nohutu düdüklüde haşladım buzluğa attım yemek yapmak için öyle zamandan tasarruf oldu ki çıkarıp kemik suyuyla birleştirdim çok kolaylık oldu. Yine nohut haşlayacağım ama bu sefer kavanozlara yapacağım hatta barbunya da yapmak istiyorum. Markette görüyorum tat markanın ambalajda suyuyla birlikte haşlanmış fasülye, nohut, barbunya, bezelye satılıyor ben de kavanozlara deneyeceğim buzluğa koymak değil içinden bulmak zor oluyor kavanozlarda hem pişmiş çok kolaylık buzluğa kurabiye tarzı ürünler deneyeceğim hiç atmadım atanlar varmış merak ediyorum sarmayı denedik ama pek beğenmedik ilk sarıldığı gibi olmuyor.

Eklentiler

• IMG_20240529_193205.jpg
    129,5 KB · Görüntüleme: 33
Bu kurabiyenin adı yuvarla yuvarla bitmez kurabiye ama mükemmel oluyor tadı fotoğraftan daha güzel rengi ama malum fakirlik telefonum bu kadar çekiyor bunların dışını pudra şekerine batıracağım tam bir tereyağlı kurabiye ağızda dağılıyor bıraksam bu tepsiyi eşim bitirir ama yarın okulun kampı var yarısını oraya götüreceğim inşallah

Eklentiler

• IMG_20240530_141115.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20240530_135554.jpg
    148,1 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20240530_132343.jpg
    133,5 KB · Görüntüleme: 30
Güzel bir yılı bitirdik

Eklentiler

• Screenshot_20240531_220706_com.instagram.android_edit_886525638854828.jpg
    254,1 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_20240531_220751_com.instagram.android_edit_886505132524102.jpg
    279 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_20240531_221016_com.instagram.android_edit_886492346110563.jpg
    252,1 KB · Görüntüleme: 22
3 gündür oldukça yoğundum. Kardeşim taşınacak olduğu için Cuma günü evine eşya kolilemeye gittim eve gelince akşam üstü okul kampına gittik hemen ertesi günü annemi ve kardeşimi aldım evi temizlemeye gittik bugün de nakliyeciler eşyaları taşıdı yerleştirdiler biz de yine bir sürü eşya yerleştirdik. Yalnız şunu farkettim nakliyecilikte iyi para var eşime dedim hemen ek iş nakliyeciliğe başlıyorum.

Bugün aynı şeyleri yaşamışız demek ki biz de annemleri taşıdık. Cidden iyi para var tak diye aldılar parayı, üstüne yemek bile yedirdik. Ama çok zor iş. Adamlar yapıyorlar helal olsun yani. Güle güle oturmayı nasip etsin Rabbim inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…