🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Mutlu haftalar 🌼
Bu sabah okula biraz geç kaldık bahçede de bir köpekcik vardı sevdik çok güzel gözleri var kahverengi

Kızım okuldan bugün sinemaya gidecekler bende de bugün bir heyecan var ki anlatamam yaa yarın eşim gelecek Kıbrıstan😪ya resmen ağlayacağım ilk defa bu kadar ayrı kaldık gitme desem gitmezdi ama elinde imkan varken neden kullanmasın değişik yerler mekanlar görsün istedim çok güzel fotoğraflar attı bize de fikir oldu.

Eklentiler

• IMG_20231218_091428.jpg
    IMG_20231218_091428.jpg
    205,9 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20231218_091318.jpg
    IMG_20231218_091318.jpg
    195,2 KB · Görüntüleme: 56
Şu kıyafetlere bittim bugün mağazaya gideceğim eşim gelecek güzel bir kıyafet alayım diyorum bir de bu kış tarzım değişti benim sanki ya deri parçalara gitmeye başladım hele şu deri trençkotlara bitiyorum bunun kürksüz olanınından sezon sonu almayı düşünüyorum bu da çok uygun mağazada 700 tlydi ama ben kürksüz başka mağazada beğendim bin TLydi sezon sonu çizme ile birlikte almayı düşünüyorum şuan bütçem kısıtlı 🙄çünkü geçen ay 2 spor ayakkabı 1 hırka aldım bu ay da Pierre Cardin pofuduk bot aldım bugün mağazaya gidip birkaç parça alacağım değişiklik olsun diye
Screenshot_20231218_114409.jpg
Screenshot_20231218_114554.jpg
Screenshot_20231218_114232_com.instagram.android_edit_171902783962308.jpg
Screenshot_20231218_114516_com.instagram.android_edit_171888461791477.jpg

Minimale geçmişken bu kış aşırı abarttım geçen ay Tuğbadan 2 parça etek aldım ama gerçekten müthiş indirimdi eteğin biri bin küsür iken ben 2 parça eteği kargo dahil 600 küsüre aldım fotoğrafını koyduğum eteği mağazada denedim 750 tl ye alacaktım almaktan caydım ama aklım bu etekte kaldı sezon sonu gördüm 300 küsür hemen aldım yaz renklerinden kış renklerine geçemedim bir türlü diyorum ya valla kış günü beyaz mavi pembelerden ayrılamadım
Screenshot_20231217_225325_com.android.chrome_edit_172507905464299.jpg
Screenshot_20231217_225322_com.android.chrome_edit_172499719027842.jpg

Bir de bu pembe eteği mağazada L beden giydim indirimde de M beden kalmıştı dedim ben bu eteğe girmek için 2.5 kilo veririm verdim de he şuan giysem beli sıkacak en üst düğme kapanmayacak çünkü yine 2.5 kilo aldım vermem gerekiyor bu ara aşırı yiyorum bu hafta bir diyet yapacağım bakalım da hangi gün 🙄

Evett ben bugün mağazaya gittim birçok şey denedim peki ne aldım bir tane kardeşime tayt bir tane de kendime krem rengi deri tayt aldım 🙄he bu mudur yani ayrıca sporu bıraktıktan sonra bolca karbonhidrat beslenince bir güzel 2.5 kilo ile bıngıldamışım çok sinirlendim her akşam spora başlıyorum nasıl bu kadar saldım kendimi anlamıyorum

Evett ben bugün mağazaya gittim birçok şey denedim peki ne aldım bir tane kardeşime tayt bir tane de kendime krem rengi deri tayt aldım 🙄he bu mudur yani ayrıca sporu bıraktıktan sonra bolca karbonhidrat beslenince bir güzel 2.5 kilo ile bıngıldamışım çok sinirlendim her akşam spora başlıyorum nasıl bu kadar saldım kendimi anlamıyorum
merhaba niloya :) nerelerde alışveriş yapıyorsun? ben de bursaya yeni taşındım pek mekanları bilmiyorum. ayrıca kombinlerini özelden atar mısın bana da fiir olsun, uzun zamandır alışveriş yapmadım eski kıyaftelerimden sıkıldım artık

merhaba niloya :) nerelerde alışveriş yapıyorsun? ben de bursaya yeni taşındım pek mekanları bilmiyorum. ayrıca kombinlerini özelden atar mısın bana da fiir olsun, uzun zamandır alışveriş yapmadım eski kıyaftelerimden sıkıldım artık
Merhaba Millet mahallesinde Derya caddesine gittim bugün Yeşil Sport diye büyük bir mağaza her tarza uygun kıyafet var çok güzel

Benim belli bir alışveriş yaptığım yer yok her yerden alışveriş yapıyorum genelde marka tercih ediyorum ama tarzını beğendiğim butiklerden de alıyorum.

Dediğimi yaptım bu akşam sporumu yaptım bel ve kalça ölçüm 3 cm genişlemiş vücudumun saldığını anlıyordum da bu kadar saldığını bugün spot ışıkları altında giyinme kabininde daha iyi gördüm iyi ki gitmişim.

Eklentiler

• IMG_20231218_203550.jpg
    IMG_20231218_203550.jpg
    104,8 KB · Görüntüleme: 54
Mutlu günler ☀️☀️☀️

Bugünki planım ;

Kahvaltımın ardından akşam yemeğini pişireceğim.
Ardından güzel bir duş alacağım hazırlanıp kızıma öğle yemeğine gideceğim. Onun ardından da eşimin gelme saatine göre onu karşılamaya gideceğim.

Sevdiği tatlıyı da sipariş vereceğim😍

Şu 1 haftalık ayrılıkta şunu anladım özlemek zor şeymiş vesselam😪

Kocam İstanbula inmiş şükürler olsun 🤲🏻
Gezdiği tatil boyunca bana bir sürü gezdiği yerlerin fotoğrafını attı sosyal medya hikayesine ise attığı fotoğraf toplam 3 tane ancadır 😂 ben olsam hepsini atardım sanırım 🙄biz kadınların çoğu böyleyiz sanırım.

Henüz daha şimdi kahvaltı yapıyorum yemeğim ocakta pişiyor 12'den sonra evden çıkacağım.
IMG-20231219-WA0002.jpg

Şuan okuduğum "Bir Kalbi Kırılmaktan Koruyabilsem" kitabından çok beğendiğim küçük bir paragrafı buraya bırakıyorum...

"Sevgi bir başkasının varlığından duyulan neşedir. Yürek onunla attığını hisseder. Yaşadığımızı bu şekilde hissederiz. Sevgi bazen yüreğimizi korumasız bırakır ama bu korumasızlıktır ki bizi insan kılar. Sevgi, incinmeyi göze alır. İyi bir eş ve aşk ilişkisi sevgi ve ihtimamla olur. Gerçek özen de keşfe, değişmeye ve büyümeye izin verir. Rilke, 'Sevgi bir başkası uğrunda dünya olmaktır.' demişti. Kişinin kendi içinde olgunlaşıp kendi içinde bir varlık sahibi olması, bir dünya olması. Gerçek sevgi cömert bir nezaket ve dikkatle 'almayı ummadan vermek' üzerine kuruludur, öylesine hesapsız, kendiliğinden. "

Musmutlu bir Çarşamba gününü yürekten kucaklıyorum☀️☀️☀️

Kızımı okula bıraktıktan sonra eşime kahvaltılık bir şeyler aldım hatta tahinli pideyi ben çok severim 1 tane aldım bana kahvaltıda ısrar etti
-Lütfen al ben bunun hepsini bitiremeyeceğim.
-Hayır asla alamam.
-Çok geldi alır mısın bitsin?
-Üstüne para versen asla yiyemem ben diyetteyim 4 kilo almışım. 🤭
-😱😱😱

Yedim mi yemedim en sevdiğim yiyecek olmasına rağmen 61.95 kg olmuşum 2 akşam üst üste spor yapıyorum dün biraz kaçamaklı oldu eşimin getirdiği şeylerden yedim biraz 58 kiloya yine ulaşmalıyım.

Bugün seminerim var bu son seans sertifikamı alacağım inşallah

Saat 12.30'a kadar evdeki işlerimi bitirmem gerekiyor her yer darmadağın sonra hazırlanıp çıkmalıyım 1'de seminerim var 3.30'da da kızımı doktora götüreceğim kafası çok kaşınıyor yani bit de yok neden bilmiyorum uzman bir baksın sanki stresten oluyormuş gibi geliyor ders yaparken özellikle daha çok kaşıyor bakalım doktor ne diyecek artık eve girmem 4.30 u bulur bugün pazarlık da düzülecek geçen hafta gitmedim eşim de evde yok diye bugün pazarlığı ona kitleyeceğim.

Sabah yine böyle bir durum yaşandı video eklense eklerdim ekran fotoğrafında bile çok tatlılar 🤭köyden keseceğiz diye getirdik ama yumurtluyorlar kesmeye kıyamadık yaşıyorlar bakalım bizle eve kadar inmeyi öğrenmişler kapımı bile öğrenmişler sabah bunlarla uyanmak çok güzel yalnız horoz sesine şikayet gelene bakar bekliyoruz işte 😂🙄sabahları çok güzel ötüyor ama hele bu sabah merdivenlerde bir ötüyor binayı inletti😂şehir yaşamının da işte bu özelliği yok hayvanlardan uzak doğadan uzaksın 😒
Screenshot_20231220_121745.jpg

Maybelline şu kremine bitiyorum biri ten rengim biri bi koyusu ben hafif bronzluk seviyorum çok doğal duruyor cildinde iki kat sürüyorum alta açık ton üste de koyu olan tek kelime ile muazzam

Eklentiler

• IMG_20231220_124329.jpg
    IMG_20231220_124329.jpg
    92,9 KB · Görüntüleme: 51
Bugünün tarihini atıyorum 20 Aralık Perşembe

Her gün düzenli İngilizce metin okuyup kulaklıkla dinleme yapacağım. 6 ay sonra belli bir yol katetmiş olmayı diliyorum. Alt temelim var programlar yardımıyla ilerlemeye çalışacağım. Planlı bir şekilde çalışmadan bu olacak gibi durmuyor. Daha önce kitap okuma ve spor yapma alışkanlığını kazanmak için planlı bir şekilde yürüdüysem bunda da böyle ilerlemeliyim. 1 saat İngilizce metin okuyup bilmediğim kelime anlamı ve telaffuzlarına baktım defterime yazdım. Yani bir gün 24 saat fakat gerçekten yetmiyor ne ara kitap okuyacağım ne ara spor yapacağım bunları her gün yapmak yerine bir hafta içinde günlere ayırmam gerekiyor.

Bu akşam yine 30 dk spor yapmayı hedefliyorum.

Kütüphaneden aldığım kitaplar 10 gün oldu bile geçen ay aldığım 1 tane kitabı 15 günde bitirememişken şimdi 2 kitap aldım. 😒Süresini uzatmak için gideceğim.

X