🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Merhaba niloya, senin yazılarını görüyorum anksiyete ile ilgili birşeyler danışmak istiyorum
Şuan nasıl anksiyete durumu? Pasiflora şurup içtin mi bir kaç yazında içtin diye okudum sanki
Özellikle bu durumu aşmak için neler yaptığını merak ediyorum
Ben 1 sene önce dış gebelik ameliyatı geçirdim ve o günden beri sağlık konusunda vücuduma taktım. O geçiyor gibi oluyor bu kez iç sıkıntısı mutsuzluk oluyor
Bir tane kızım var 11 yaşında çok şükür Allahım ona sağlık uzun ömür versin inşallah , ikinci çocuk isterdim kızıma kardeş olsun onunda burukluğu var
Merhaba amin inşallah evlatlarımıza Allah sağlıklı uzun ömürler versin içimdeki yaraya parmak bastın ben de 2. çocuğa cesaret edemiyorum kızımın kardeşi olsun istiyorum terapistim hiç düşünmeden 2.çocuğa teşvik ediyor ama ben bu hastalığa hiç güvenemiyorum passiflora lohusa ve hamile iken içmiştim ama inan pek bir etkisi yok sonradan 2 ölçek bile içsen o 2 ölçek çok az geliyor anlık rahatlatma öyle söyleyim bu durumu aşmak için terapi aldım ilaç hâlâ kullanıyorum kullandığım halde vücuduma ben de takıyorum dönem dönem mesela bu ara kemik ağrısı ve kalbime taktım önceden olsa doktor doktor randevu alır giderdim rutin kontrol gibi kardiyolojiye randevu alacağım kemik ağrım için vitaminlerime baktıracağım daha fazla takmaya gerek yok bir şey olacaksa önlememiz pek mümkün olmuyor öyle olsaydı Mustafa Koç helikopter ambulans ile hastaneye giderken ölmezdi olacak olan oluyor yapacak bir şey yok iç sıkıntısı bende de oluyor ara ara mutsuz da olabiliriz okuduğum kitapta çok güzel bir satır görmüştüm mutluluk ile ilgili denk gelirse bulup atacağım arada mutsuz olmaz isek mutluluğun kıymetini nasıl anlayacağız 😊

Merhaba amin inşallah evlatlarımıza Allah sağlıklı uzun ömürler versin içimdeki yaraya parmak bastın ben de 2. çocuğa cesaret edemiyorum kızımın kardeşi olsun istiyorum terapistim hiç düşünmeden 2.çocuğa teşvik ediyor ama ben bu hastalığa hiç güvenemiyorum passiflora lohusa ve hamile iken içmiştim ama inan pek bir etkisi yok sonradan 2 ölçek bile içsen o 2 ölçek çok az geliyor anlık rahatlatma öyle söyleyim bu durumu aşmak için terapi aldım ilaç hâlâ kullanıyorum kullandığım halde vücuduma ben de takıyorum dönem dönem mesela bu ara kemik ağrısı ve kalbime taktım önceden olsa doktor doktor randevu alır giderdim rutin kontrol gibi kardiyolojiye randevu alacağım kemik ağrım için vitaminlerime baktıracağım daha fazla takmaya gerek yok bir şey olacaksa önlememiz pek mümkün olmuyor öyle olsaydı Mustafa Koç helikopter ambulans ile hastaneye giderken ölmezdi olacak olan oluyor yapacak bir şey yok iç sıkıntısı bende de oluyor ara ara mutsuz da olabiliriz okuduğum kitapta çok güzel bir satır görmüştüm mutluluk ile ilgili denk gelirse bulup atacağım arada mutsuz olmaz isek mutluluğun kıymetini nasıl anlayacağız 😊
Bende biraz kullanmıştım pasiflora ama kıs süreliydi. Ne yaparsam yapayım tam anlamıyla geçmiyor. Bir gün iyi gibi oluyorum ama sonra birşey mutlaka kafama takılıyor hiç bir zaman eskisi gibi olamıyorum. Mesela boğazımda birşey takılıyor gibi geliyordu onu bıraktım şuan mideme taktım ishal gibi kabız gibi oldum yanıyor gibi vs her gün birşey çıkıyor kendime takmasam kızıma takıyorum, eşime takıyorum
İkinci çocuğu çok istiyorum ama ilki dış gebelik oldu, ikinciyi tüp bebek denedik oda kimyasal oldu. Çokta zorlamak istemiyorum vardır bunda da bir hayır diyorum ama kızımın bir kardeşi olmasını isterdim zaten bu dış gebelik sürecinden sonra böyle oldum. Önceden doktora bile gitmezdim. Sanırım hastalık hastalığı hiç geçmeyen birşey

Bende biraz kullanmıştım pasiflora ama kıs süreliydi. Ne yaparsam yapayım tam anlamıyla geçmiyor. Bir gün iyi gibi oluyorum ama sonra birşey mutlaka kafama takılıyor hiç bir zaman eskisi gibi olamıyorum. Mesela boğazımda birşey takılıyor gibi geliyordu onu bıraktım şuan mideme taktım ishal gibi kabız gibi oldum yanıyor gibi vs her gün birşey çıkıyor kendime takmasam kızıma takıyorum, eşime takıyorum
İkinci çocuğu çok istiyorum ama ilki dış gebelik oldu, ikinciyi tüp bebek denedik oda kimyasal oldu. Çokta zorlamak istemiyorum vardır bunda da bir hayır diyorum ama kızımın bir kardeşi olmasını isterdim zaten bu dış gebelik sürecinden sonra böyle oldum. Önceden doktora bile gitmezdim. Sanırım hastalık hastalığı hiç geçmeyen birşey
Panik atak topiğine aldım alıntıyı canım orada biz gibi yaşayanlar okuyup yazabilir daha uygun olur diye düşündüm.

Bugün seminerim var ama içimden hiç gitmek gelmiyor ne yapmalıyım bilmiyorum kendimi zorlayıp çıkmalı mıyım az önce dışarıdan geldim ve çıkasım yok 😒

Çıkmak istemiyordum bugün ama iyi ki çıkmışım az önce girdim eve seminere yarım saat geç girdim ama iyi ki gitmişim

Bugün de doğum günümdü 34 yaşımı doldurdum sabah eşim kahvaltıya götürdü evden çıkarken dedim içimden bugün yüzüme hiçbir şey sürmeden çıkıyorum ama bakalım kesin eşim bir yere götürür dedim evet öyle de oldu 🤭benim güzel odun kocacım dedi ki sen böyle makyajsız natural ne kadar güzelmişsin 😂"ayy hayatım evde hiç görmüyorsun beni böyle dimi" dedim😂genelde dışarı çıkarken soft bir makyaj yaptığım için adam şaşırdı tabii dışarıda böyle makyajsız 😂değişik bir gündü anlatsam çok uzun olur arada kızımı doktora da götürdüm öksürüyor diye koştur koştur şükür evimdeyim bi kahve ile kitap okumak istiyorum birazdan çiçeğim gelir 😂😂öyle tahmin ediyorum

Son düzenleme:
Kaç gündür evde olmayınca evde bugün işler birikmiş hiç yapasım yok öyle böyle değil çamaşırlar toplandı siyahlar yıkandı asılacak ev süpürülecek geçen ay aldığım halılar aşırı tüy çıkarıyor 2 günde bir süpürmek istiyor hava güneşli hiç iş havası değil hiççç

Çamaşırları astım 2.makinayı da attım yıkanıyor off dürülecekler var

Banyoda elimde yıkanacakları yıkadım banyoyu topladım lavaboları ovdum

Bulaşık makinası boşaltıldı

Şuan kahvemi içiyorum yemek yapılacak ev süpürülecek ev şart bugün süpürülecek her yer halı pamucağı

Kocam dün gece balığa gitti denize açıldılar bu sabah getirdiği balıkları görünce dedim
"ee bu kadarcık mı tuttun" dedi ki
"eve sağ geldiğime şükret kocasız kalacaktın ne balığı"
30 dk da limana varmaları gerekirken 1.5 saatte varamamışlar marinaya yanaşınca görenler siz kafayı mı yediniz demişler kocam tövbe bir daha denize açılmayacağım diyor 😂 anlatırken ben gülüyorum ilk defa böyle bir şey yaşadığı için bana şaka gibi geliyor diyor ki "ben gülmüyorum hiç sandığın gibi değil 3.kattan 1.kata düştüğümü düşün dalgalardan" ölümle yaşam arasında tam eve gelip yatağa girince deprem olmasın mı ben de o sırada uykudan uyandım eşim şehadet getiriyor dedim seni bugün iyi yoklamışlar🤭sen namaz kılmamaya devam et 😂

Kocam dün gece balığa gitti denize açıldılar bu sabah getirdiği balıkları görünce dedim
"ee bu kadarcık mı tuttun" dedi ki
"eve sağ geldiğime şükret kocasız kalacaktın ne balığı"
30 dk da limana varmaları gerekirken 1.5 saatte varamamışlar marinaya yanaşınca görenler siz kafayı mı yediniz demişler kocam tövbe bir daha denize açılmayacağım diyor 😂 anlatırken ben gülüyorum ilk defa böyle bir şey yaşadığı için bana şaka gibi geliyor diyor ki "ben gülmüyorum hiç sandığın gibi değil 3.kattan 1.kata düştüğümü düşün dalgalardan" ölümle yaşam arasında tam eve gelip yatağa girince deprem olmasın mı ben de o sırada uykudan uyandım eşim şehadet getiriyor dedim seni bugün iyi yoklamışlar🤭sen namaz kılmamaya devam et 😂
hem hava çok kötü, hem de deprem olmuş bak. o kesin dalga filan yapıyordur denizde. Tehlikeli. Havalar düzelinceye kadar gitmesin, ölmez ya.
niloyacım biz marketten yetiştirme balık alıyoruz. Onun da tadı kötü değil. Tabii deniz balığı kadar olamaz.

hem hava çok kötü, hem de deprem olmuş bak. o kesin dalga filan yapıyordur denizde. Tehlikeli. Havalar düzelinceye kadar gitmesin, ölmez ya.
niloyacım biz marketten yetiştirme balık alıyoruz. Onun da tadı kötü değil. Tabii deniz balığı kadar olamaz.
Evet depremin etkisi gibi geldi bana
Biz de balık satın alıyoruz ama hobi bu ama bazen işkence gibi cıvkını çıkarıyor neyse tövbe ettim bir daha denize çıkmam diyor 🤭

Sabah 07.30'da kalktım "En tatlı sabahlar sabah namazıyla başlar." diyerek namazımı kıldım bu aralar sekmiyor şükürler olsun.

Ütü yapıldı
Pazarlık düzüldü 456 tl harcamışım ben bile inanamadım bu kadar harcadığıma🤔

Peynir 155
Ispanak marul dereotu taze soğan 55
Nar 26
Muz kivi 70
Salatalık 20
Patates soğan 60
Yumurta 55
Mandalina 15

Geçen hafta pazara lodos nedeniyle gidememiştim marketten küçücük parça peynire 72.5 verince bu hafta pazara gitmem şart oldu diyerek koşa koşa gittim.

Sabah 07.30'da kalktım "En tatlı sabahlar sabah namazıyla başlar." diyerek namazımı kıldım bu aralar sekmiyor şükürler olsun.

Ütü yapıldı
Pazarlık düzüldü 456 tl harcamışım ben bile inanamadım bu kadar harcadığıma🤔

Peynir 155
Ispanak marul dereotu taze soğan 55
Nar 26
Muz kivi 70
Salatalık 20
Patates soğan 60
Yumurta 55
Mandalina 15

Geçen hafta pazara lodos nedeniyle gidememiştim marketten küçücük parça peynire 72.5 verince bu hafta pazara gitmem şart oldu diyerek koşa koşa gittim.

Koştur koştur saban 8 de uyandım peki neler yaptım;

Erkenden kahvaltı hazırlayıp ailecek kahvaltı yaptık sonra kızımı hazırlayıp benim kendi ortopedi doktoruma götürdük niye parmak ucunda yürüyor hep diye neyse ki şükürler olsun keyfi yapıyormuş doktor egzersiz verdi arka tendon bağları kısalmaması için sonra okula bıraktıktan sonra hanımı şimdi evde kahvemi içiyorum bu arada kahvemin yanındaki kek müthiş pufudik olmuş birkaç gün önce kayınvalideme yapmıştım çok beğenince kendime de yaptım şimdi ocağa yemeklerimi koyuyorum 12.5 da evden çıkmam lazım kızıma okulda öğle yemeğine eşlik ettikten sonra son 2 seans kalmış olan seminerime gireceğim inşallah

Eklentiler

• IMG_20231207_111916.jpg
    IMG_20231207_111916.jpg
    185,9 KB · Görüntüleme: 61
Bu sabah bu tarz şeyler yaşandı 😂misafir geldi eve evde bir kovalamaca yaşandı ve bitti 🙄

Eklentiler

• Screenshot_20231208_122226_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20231208_122226_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    51,8 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20231208_115208.jpg
    IMG_20231208_115208.jpg
    107,8 KB · Görüntüleme: 60
Böyle ne şehir hayatını seviyorum ne köy hayatını seviyorum tavuğu yakalıyorum bir seviyorum bir seviyorum sarılıyorum öpüyorum koynuma bastırıyorum he köyde yaşayabilir miyim biz avm lerin motorlu kuryelerin olduğu şehirlere öyle alışmışız ki köye gittiğimde 3 gün sonra sıkılıyorum ee şehir hayatı da her yer betonlaştı yeşile öyle ihtiyacımız var ki bu yıl içindeki hedeflerim arasında fidan dikmek de olacak inşallah insanoğlu doğayı doğal ortamı katletti

Haftasonu olmasına rağmen sabah 07.30 kalkış akşam da erken yattım 23.30 yataktaydım erken yatmak ne müthiş bir şeymiş ama şunu farkettim az uyuduğumda daha az uykusuzluk çekiyorum uyudukça uyuyası geliyor insanın ev halkım beni kaldırmasalardı ben daha 10 a kadar uyurdum. Kahvaltı yaptık oh şükürler olsun dışarı çıktık eşimin uçak biletini almaya gidiyoruz eşim Kıbrısa tatile gidiyor 🙄önceden olsa yani yaşlarım 20 küsürlerde olsa çok sıkıntı yapardım gitmemesi için uğraşırdım şimdilerde bana soruyor "Gideyim mi hiç bu kadar ayrı tatil yapmamıştık" daha önce balık kampına giderdi o da en fazla 3 gün dedim "Git yavrucum git mekan yer ülke görmüş olursun" deyip ben teşvik ettim. Neyse günümüze dönelim kızımı da oyun parkına götüreceğim bu haftasonu ödevlerimiz de çok ya Allah Bismillah hayırlı olsun haftasonumuz😀

Mutlu bir hafta olsun 🌼

Yorucu bir dünün ardından yeni haftaya merhaba dün üstelik evi eşim süpürdü akşam perttim 6 ayda bir bi süpürür sağolsun 🤭süpürdü ardından canı sıkıldı TV ye elektrik prizi yapacakmış kırdı duvarı her yer moloz oldu neyse ki kendisi süpürdü temizledi 🧿ben o sırada haftasonu ödevimiz "kumbara yapımı" ile ilgileniyordum bitirdik ödevlerin hepsi de tamamlandı az önce kızımı okula bıraktım şuan çayı koydum demlenmesini bekliyorum akşam spor da yaptım çünkü aşırı kilo almışım giydiğim kıyafetlerden anlıyorum zaten 59 dan 61.65 e çıkmışım Perşembe gününe kadar bir diyet yapacağım çünkü Perşembe günü katıldığım seminer arkadaşlarıyla kutlama yapacağız yeme payı olsun diye birkaç kilo vereyim 🤭

Bugün kütüphaneye kitabı götürüp başka bir kitap daha alacağım birkaç da kitap bağışı yapacağım. Yarın eşim yolcu Kıbrısa tatile gidiyor😀🙄bizim okulumuz var o tek başına gezecek ilk defa ayrı tatil yapacak. Önceden olsa darlardım gitmesin diye elimden geleni yapardım ne kadar da cahilce düşünüyormuşum gitsin gezsin yahu kimse kimsenin hayatına ket vurmasına gerek yok güven sorunu olmadığı sürece kısıtlamaları hiç sevmiyorum. 30 lu yaşların getirdiği bu olgunluğu çok sevdim. 😍

Eklentiler

• Screenshot_20231211_092615.jpg
    Screenshot_20231211_092615.jpg
    70,1 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20231210_231522.jpg
    IMG_20231210_231522.jpg
    74,8 KB · Görüntüleme: 48
Rutine dönüştürülenler

Haftada en az 2 gün spor yapmak
Cildimi düzenli olarak temizlemek
Sokak hayvanlarını düzenli beslemek
Bir ayda en az 1 kitap bitirmek

Bu paragrafı topiğin en başına yazmışım şuan bir çek ettim dün yaptım mı bunları diye;

Spor evet geçen hafta içerisinde 2 gün yapmışım✅
Cildimi temizlemeyi biraz ihmal etmiştim☑️
Sokak hayvanlarını haftanın 5 günü besledim hatta dün akşam 1.5 kg lık yoğurt kovasına mama hazırladım bitirmişler 😀✅
Bir ayda bir kitap bitirildi adı "Başı Sınuklar İçin Kılavuz" kütüphaneden 16 Kasım'da almıştım.✅

Eklentiler

• IMG_20231211_094112.jpg
    IMG_20231211_094112.jpg
    103,2 KB · Görüntüleme: 44
X