🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Mutfağı topladım
Çaydanlığın altını limon tuzu ile kaynatmaya bıraktım kirec söksün
Bugün birde karar verdim bi süre yemeklik daha az alıcam dondurucuyu bitirelim. Yaz geldi bizim hala geçen yazdan şeyler var dondurucuda 🙄

Aa bak burda diyo akşam ezanıyla açıyomuş sabah ezanıyla kapanıyomuş 🙄 farklı cinslerimi var acaba

Belki bu ezan çiçeğidir ben googleda aratırken bu pembe olanı görünce direkt buradaki çiçek aklıma geldi ama geçen gördüğümde gündüz de açıktı teyzeyi kapının önünde birini geçirirken gördüm alabilir miyim dedim dede de ne soruyorsun al dedi yok dedim alamam bazı insanlar helal etmiyor izinsiz almam dedim kaç tane kök söktü daha sökecekti yeter dedim sanki akrabam gibi uğurladılar bizi kızım da arabasıyla çıktıydı güle güle falan yaptılar ne iyi insanlarmış ya🥰
IMG_20210520_204646.jpg
IMG_20210520_201846.jpg

Mutfağı topladım
Çaydanlığın altını limon tuzu ile kaynatmaya bıraktım kirec söksün
Bugün birde karar verdim bi süre yemeklik daha az alıcam dondurucuyu bitirelim. Yaz geldi bizim hala geçen yazdan şeyler var dondurucuda 🙄
Ben bu sefer baya azalttım arakanın fiyatı düşer yavaş yavaş artık taze taze koyayım diyorum geçen sene koymadım evvelki seneden vardı ben de mutfak ve buzdolabını topladım bugün

Belki bu ezan çiçeğidir ben googleda aratırken bu pembe olanı görünce direkt buradaki çiçek aklıma geldi ama geçen gördüğümde gündüz de açıktı teyzeyi kapının önünde birini geçirirken gördüm alabilir miyim dedim dede de ne soruyorsun al dedi yok dedim alamam bazı insanlar helal etmiyor izinsiz almam dedim kaç tane kök söktü daha sökecekti yeter dedim sanki akrabam gibi uğurladılar bizi kızım da arabasıyla çıktıydı güle güle falan yaptılar ne iyi insanlarmış ya🥰Eki Görüntüle 2853284 Eki Görüntüle 2853285
Ay çok güzel duruyorlar ama yaaa 😍😍😍 ne güzel insanlar var gerçekten 😍
Ben bu sefer baya azalttım arakanın fiyatı düşer yavaş yavaş artık taze taze koyayım diyorum geçen sene koymadım evvelki seneden vardı ben de mutfak ve buzdolabını topladım bugün
Araka ne bilmiyorum ama 😬

Ay çok güzel duruyorlar ama yaaa 😍😍😍 ne güzel insanlar var gerçekten 😍

Araka ne bilmiyorum ama 😬
Fotoğraf çekerken kimse yoktu kız da arabayla çıktı az gezsin dedim dönerken yine oradan geçtik dede ile teyze birini geçiriyordu sordum ne soruyorsun alsana be kızım dediler yok dedim alır mıyım helal etmeyenler oluyor çok ton ton bir teyzeydi ya ömrümce unutmam inşallah çiçek tutar da çok dua ederim onlara 😍dur araka resmini atayım

Evet yarın büyükçe bir saksı alayım dikeyim belki uyku çiçeği gibi kocaman olur saksıda teyze çok arsız bir çiçek bu olur olur dedi ben pek bilemem her çiçeği bakmayı 😂2 kez geçtik oradan 2.de kapıda gördüm bu kadar olur😂tohum bakacaktım internetten
Nasibinde varmış şimdi daha güzel hemen büyür tohumdan biraz uzun sürerdir 😂 ben de buralarda görürsem alırım çok tatlıymış😍 köyden bi komşudan kasımpatı alıcam ama daha geçen sene görmüştün bayıldım resmen 😍

Belki bu ezan çiçeğidir ben googleda aratırken bu pembe olanı görünce direkt buradaki çiçek aklıma geldi ama geçen gördüğümde gündüz de açıktı teyzeyi kapının önünde birini geçirirken gördüm alabilir miyim dedim dede de ne soruyorsun al dedi yok dedim alamam bazı insanlar helal etmiyor izinsiz almam dedim kaç tane kök söktü daha sökecekti yeter dedim sanki akrabam gibi uğurladılar bizi kızım da arabasıyla çıktıydı güle güle falan yaptılar ne iyi insanlarmış ya🥰Eki Görüntüle 2853284 Eki Görüntüle 2853285
Screenshot_20210520_210232_com.android.gallery3d.jpg

Bezelye diye biliyor olabilirsin biz araka diyoruz 😅

Fotoğraf çekerken kimse yoktu kız da arabayla çıktı az gezsin dedim dönerken yine oradan geçtik dede ile teyze birini geçiriyordu sordum ne soruyorsun alsana be kızım dediler yok dedim alır mıyım helal etmeyenler oluyor çok ton ton bir teyzeydi ya ömrümce unutmam inşallah çiçek tutar da çok dua ederim onlara 😍dur araka resmini atayım
Allah uzun ömürler versin teyzeyle dedeye inşallah ne güzel denk gelmiş sana da 😍

Nasibinde varmış şimdi daha güzel hemen büyür tohumdan biraz uzun sürerdir 😂 ben de buralarda görürsem alırım çok tatlıymış😍 köyden bi komşudan kasımpatı alıcam ama daha geçen sene görmüştün bayıldım resmen 😍
Kız nasıl sevindim akşam akşam 😍balkonda bir ufak boy saksım var ona ekeyim şimdilik tutarsa büyük boy alıp geçiririm inşallah kasımpatı nasıldı ki ben isimleri çok bilmem annemin balkonda da baya çiçek var ama o bilir azalttı hatta çiçekleri gülleri çok güzel açmış 1 şişelik yaprak topladım hala şişeye konacak duruyor

Amin canım amin torunuydu herhalde kapıda bonus kafa erkek 😂çiçekten ben öyle bahsedince bi bakakaldı😂akşam akşam 😂
Ahaha oda anlamamıştır tabi bu sevdayı bilmyen nerden anlasın😂😂
Aa yetiştiriyorlar mı ne güzel size bedavaya gelir 😂eşimin köyünün yakınındaki köylerde hep bundan yetiştirip satıyorlar biz araka diyoruz 😂
Evet canım yani geçen sene daha çoktu. Ramazan bayramından snra 1 hafta ordaydık bir kısım ayıkladık bi kısım alıcılara götürdü hep 😂 ama bu sene o kadar fazla ekmediler bide birazı galiba yanmış pek olmadı
Kocam işte Ya Allah Bismillah işlere girişiyorum 😂
Hadi kolay gelsin 😂

Ahaha oda anlamamıştır tabi bu sevdayı bilmyen nerden anlasın😂😂

Evet canım yani geçen sene daha çoktu. Ramazan bayramından snra 1 hafta ordaydık bir kısım ayıkladık bi kısım alıcılara götürdü hep 😂 ama bu sene o kadar fazla ekmediler bide birazı galiba yanmış pek olmadı

Hadi kolay gelsin 😂
Sağol canım🥰

Ayıklaması da pek zevkli😅

X