Nevreste'nin Mutfağı

Geçen kkda gördüm zebra keki gıda boyasıyla yapmışlar kırmızı boya ile sarı kırmızı gibi olmuş kekFarklı olmuştuBen beceremedim zebra keki

gıda boyasıyla mı
hiç cazip gelmedi
siyah beyaz daha güzel duruyo
niye beceremedin, neresi zor geldi:26:

gıda boyasıyla mı
hiç cazip gelmedi
siyah beyaz daha güzel duruyo
niye beceremedin, neresi zor geldi:26:

Evet siyah beyaz çok güzel duruyor onun yeri başkaHiç kullanmadım ben gıda boyası ondan cazip geldi galiba
Bilmem 1 kez denedim çok mu cıvık yaptım bilmem birbirine girdilerOlmadı yani

Evet siyah beyaz çok güzel duruyor onun yeri başkaHiç kullanmadım ben gıda boyası ondan cazip geldi galiba
Bilmem 1 kez denedim çok mu cıvık yaptım bilmem birbirine girdilerOlmadı yani

ölçülü mü yaptın
ben hiç ölçülü yapmam un koyarken
cıvık olduysa birbirine girmiştir evet
aslında normal kek kıvamında yapıyosun, niye cıvık oldu ki:44:

ölçülü mü yaptın
ben hiç ölçülü yapmam un koyarken
cıvık olduysa birbirine girmiştir evet
aslında normal kek kıvamında yapıyosun, niye cıvık oldu ki:44:

Ya hep diyorum herşeyi yaparım ama kek konusun da pek iddialı değilimHerzaman tututuramıyorumNeyse sen yap ekle ölçü de ver ama bende yapayım

Şöyle topikleri görünce toksam bile açlık hissi duyuyorum birden

Jüriniz olabilir miyim , siz yapın ben tadına bakayım hangisi güzel , doyduktan sonra söylerim

Ya hep diyorum herşeyi yaparım ama kek konusun da pek iddialı değilimHerzaman tututuramıyorumNeyse sen yap ekle ölçü de ver ama bende yapayım

Ya bu kekte ne var anlamıyorum niye yapamıyosunuz
Benimde eruhta komşum vardı, 2 günde bir kek isterdi benden
tamam yaparken ölçerek yapıyım senin için

canım topiğin hayırlı olsunnn yeni gördümmm
benlik bir yer olmuşşş
bakarken ağzımın suları akar artık

Zebra kek

Malzemeler:
*3 yumurta
*1 su bardağı şeker
*1 su bardağından biraz az sıvıyağ
*1,5 su bardağı süt
*kabartma tozu
*3 su bardağından biraz az un
*kakao veya nesquik

Önce yumurtaları bir çimdik tuz ile çırpıp köpürtün, şekeri ekleyip, şekerler eriyinceye kadar çırpın. Ardından sıvıyağ ve sütü ekleyin, çırpın. 1-2 çorba kaşığı unla kabartma tozunu karıştırarak unu ekleyin.
Unun hepsini tepeleme eklemeyin. 1 bardağı ekleyin, çırpın, sonra 2. bardağı ekleyin çırpın, daha sonra 3. bardağı da ekleyin.

Bu karışımdan 6-7 çorba kaşığı olacak şekilde küçük bi kaseye alın.

Kekin tadında keskinlik istiyosanız kakao ile yapın. Yumuşak bi tat istiyosanız nesquik ile yapın. Ben uzun zamandır nesquik ile yapıyorum.

Kakao/nesquik ekledikten sonra borcama alın karışımı.

Şeklini nasıl isterseniz verebilirsiniz. İster daire, ister kare, ister dalgalı. Tatlı kaşığı ile şekil verin.

Ben biraz az ayırmışım o yüzden homojen bi dağılım yapamadım

Piştikten sonra afiyet olsun

Nevroşcum unu ölçtüm ama nesquikten ne kadar koydum ölçmeyi unutmuşum Artık onu göz kararı yap canım

Eline sağlık bu borcam tepside nasıl iyi pişiyomu kek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…