Nevreste'nin Mutfağı

Rica ederim sizin sayfaniza yazdim kusura bakmayin yaziliyormu yazilmiyormu bilmiyorum ama benim yediğim en guzel kabak tarifi bu yemeğe düşkün biri olarak yazmadan duramadim
Estağfurullah canım:KK19:Yazılıyor tabi ki istediğinizi paylaşabilirsiniz,çok memnun olurum:KK19:Teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim:KK68:

Çikolatalı Kurabiye
12733399_425692144294571_7515179318598652549_n.jpg

250 gr margarin ve tuzsuz tereyağı karışımı
2 yumurta
1.5 su bardağı pudra şekeri
Un
200 gr sütlü çikolata

Yapılışı
Öncelikle yağ ve un iyice karıştırılır.Daha sonra mikser ile çırpılır.Daha sonra yumurtalar tek tek eklenir ve mikserle çırpılır...Un azar azar eklenir ve yumuşak bir hamur elde edilir.
Tırtıl kurabiye kalıbı ile kurabiye yapılır..

201232140_tn30_0.jpg

175 derecede kurabiyeler 20 dakika pişirilir..Soğumaya bırakılır.Çikolata benmari usulü eritilir.Kurabiyenin birinin üzerine çikolata sürülür ve diğer çikolata üzerine konur ve çikolataların donması için 1 saat bekletilir...

12715811_425692207627898_6651994503435339012_n.jpg

Afiyet olsun..

Yumuşak Açma tarifi

Eki Görüntüle 1756719

Malzemeler

2 su bardağı ılık su
1 su bardağı sıvıyağ
2 adet büyük yumurta ( yumurtalar çok küçükse 3 tane kullanılabilir beyazı içine sarısı üzerine kullanılacak)
3 çorba kaşığı toz şeker
1 tatlı kaşığı tuz
2 paket instant maya yada 1 paket yaş maya
7 veya 8 su bardağı un
Açma Nasıl Yapılır

Ilık suyu ,sıvıyağı,toz şekeri ,tuz,instant maya,yumurtanın akını bir çukur büyük bir kaba alın karıştırın.Unu azar azar ilave edin kulak memesi yumuşaklığında bir hamur yapın.
Üzerine streç folyoyla kapatın ve sıcak tutacak şekilde sarıp 1,5 veya 2 saat dinlenmeye bırakın
Kabaran hamurdan ceviz büyüklüğünde bezeler yapın ( ben 40 küçük beze yaptım )
1 bezeyi alın içine biraz tereyağı sürün elinizle iyice açın ve rulo yapın.2. bezeyide aynı şekilde içine biraz yağ sürün ,açın ve rulo yapıp iki ruloyu birbirine dolayın uçlarını birleştirip yuvarlak bir şekil verin yağlanmış veya fırın kağıdı serilmiş tepsiye dizin.

index.php

5 dakika dinlendirin ve yumurtanın sarını sürün isteğe göre susam ve çörek otu serpin 175 derece fırında açmaların üstü kızarana kadar pişirin ve servis yapın.
Afiyet Olsun.

merhaba,
şimdi ben bu tarifi akşam kesinlikle deneyeceğim belki resim atamam ama görüntüsüne bayıldım
ve umarım becerebilirim
benim sormak istediğim pişirdikten sonra buzlukta saklayabilir miyim?

şimdiden teşekkür ederim.

merhaba,
şimdi ben bu tarifi akşam kesinlikle deneyeceğim belki resim atamam ama görüntüsüne bayıldım
ve umarım becerebilirim
benim sormak istediğim pişirdikten sonra buzlukta saklayabilir miyim?

şimdiden teşekkür ederim.
Kolay gelsin..:KK19:İsterseniz iç harcıda ekleyebilirsiniz:KK66:
Tabii ki buzluğa koyabilirsiniz.. Soğuduktan sonra dolap poşeti veya saklama kaplarına koyun buzluğa atın...Yemeden 1-2 saat önce çıkartıp taze taze yiyebilirsiniz..

Kolay gelsin..:KK19:İsterseniz iç harcıda ekleyebilirsiniz:KK66:
Tabii ki buzluğa koyabilirsiniz.. Soğuduktan sonra dolap poşeti veya saklama kaplarına koyun buzluğa atın...Yemeden 1-2 saat önce çıkartıp taze taze yiyebilirsiniz..

çok teşekkür ederim bu kadar hızlı cevap yazdığınız için....... :KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

Yaptığımız yemeklerin resimlerini buraya koyabiliyor muyuz , belki ben de arada buraya resim koyarım , yanına da bi not iliştiririm , benim yaptığım belli olur , ama sen önce şu sarmaları ışınla buraya lütfen , rica ediyorum

Yaptığımız yemeklerin resimlerini buraya koyabiliyor muyuz , belki ben de arada buraya resim koyarım , yanına da bi not iliştiririm , benim yaptığım belli olur , ama sen önce şu sarmaları ışınla buraya lütfen , rica ediyorum
Tabi canım istediğin i ekleyebilirsin:KK66:Konu hepimizin:KK19:Hatta ilk mesaja baktın mı ben hangi sayfada neler var yazıyorum,benim dışımda eklenen tarifleride yapan kişinin nicki yazarak ekliyorum:KK19:Seninkileri de eklerim:KK19:
Bende perde pilavını alayım:kk77:

:cool:Merhaba ,beni tanıdın mı?:KK45:.Konunun 2.sayfaya atlamasına gönlüm razı olmadı.Çok güzel tariflerin var ama istediğin tarifi bulmak bayağı zor.Mesela başka bir topikte vardı.Kekler bir gruba,çorbalar,hamurişleri ayrı bir gruba ayrılarak sayfalansa daha güzel olur.Tek tek arayıp bulmak zor oluyor:cry:.Daha çok kişi faydalanır o zaman:KK66:

:cool:Merhaba ,beni tanıdın mı?:KK45:.Konunun 2.sayfaya atlamasına gönlüm razı olmadı.Çok güzel tariflerin var ama istediğin tarifi bulmak bayağı zor.Mesela başka bir topikte vardı.Kekler bir gruba,çorbalar,hamurişleri ayrı bir gruba ayrılarak sayfalansa daha güzel olur.Tek tek arayıp bulmak zor oluyor:cry:.Daha çok kişi faydalanır o zaman:KK66:
Merhaba canım tanımaz olur muyum:KK45:Hoşgeldin sefalar getirdin:KK68:
Aslında çok haklısın ,ama inan onu düzenlemek için bir ortamı yakalayamadım:KK23:
Gördüğün gibi 500 sayfa var:-)Bayağı bir uğraşmam lazım:oops:
Yaparım inşaallah:KK19:
Birde konum geri sayfalara düşmesin :KK30:arada yaptığın yemekten bir tabak getirip şuraya eklersen ne kadar güzel olur:KK45:

X