Nevreste'nin Mutfağı

Çikolatalı Kuş Yuvası Kurabiyesi
FB_IMG_1454279535738.jpg

250 gr teremyağ veya 150 gr tuzsuz tereyağı+ 100 gr margarin
1 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı sıvıyağ
4 çorba kaşığı nişasta
1,5 su bardağı pudra şekeri
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı kakao
Alabildiği kadar un ( 4-5 su bardağı )
Üzeri için

100 gr bitter çikolata
8 tatlı kaşığı süt
ve süslemek için isteğe göre badem şekeri
Çikolatalı Kuş Yuvası Kurabiyesi Nasıl yapılır

Kurabiyenin hamuru için oda sıcaklığındaki yağı,sıvıyağı,yoğurdu,toz şekerini,kabartma tozunu nişasta,kakaoyu iyice karıştırın unu azar azar ekleyip iyice yoğurun,
Kurabiye hamurundan küçük parçalar koparıp sarımsak sıkacağıyla yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine top top yuvalar sıkıyoruz sarımsak ezeceği küçükse aynı yere iki defa hamur sıkın,
Hamurun tam ortasına içeceklerin kapağıyla bastırıp 200 derece fırında dakika pisirin.

Fotoğraf Kolajlayıcı_VHS6ot.png
Fotoğraf Kolajlayıcı_g7aMsY.png
Fotoğraf Kolajlayıcı_kPRItx.png

Üzeri için benmari usulü eritilmiş cikolataya 8 tatlı kaşığı süt ekleyin iyice karıştın, kuş yuvası kurabiyelerin tam ortasına poşet yardımıyla sıkın ve isterseniz çikolatanın bir kısmını ayırıp rendeleyin sıktığınız çikolatanın üstüne serpiştirin ve badem kurabiyesi ile süsleyip servis yapın.

FB_IMG_1454279568734.jpg

Çikolatalı Kuş Yuvası Kurabiyesi
Eki Görüntüle 1759742

250 gr teremyağ veya 150 gr tuzsuz tereyağı+ 100 gr margarin
1 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı sıvıyağ
4 çorba kaşığı nişasta
1,5 su bardağı pudra şekeri
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı kakao
Alabildiği kadar un ( 4-5 su bardağı )
Üzeri için

100 gr bitter çikolata
8 tatlı kaşığı süt
ve süslemek için isteğe göre badem şekeri
Çikolatalı Kuş Yuvası Kurabiyesi Nasıl yapılır

Kurabiyenin hamuru için oda sıcaklığındaki yağı,sıvıyağı,yoğurdu,toz şekerini,kabartma tozunu nişasta,kakaoyu iyice karıştırın unu azar azar ekleyip iyice yoğurun,
Kurabiye hamurundan küçük parçalar koparıp sarımsak sıkacağıyla yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine top top yuvalar sıkıyoruz sarımsak ezeceği küçükse aynı yere iki defa hamur sıkın,
Hamurun tam ortasına içeceklerin kapağıyla bastırıp 200 derece fırında dakika pisirin.

Eki Görüntüle 1759738 Eki Görüntüle 1759739 Eki Görüntüle 1759740
Üzeri için benmari usulü eritilmiş cikolataya 8 tatlı kaşığı süt ekleyin iyice karıştın, kuş yuvası kurabiyelerin tam ortasına poşet yardımıyla sıkın ve isterseniz çikolatanın bir kısmını ayırıp rendeleyin sıktığınız çikolatanın üstüne serpiştirin ve badem kurabiyesi ile süsleyip servis yapın.

Eki Görüntüle 1759741
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Balkabağı Tatlısı
12644856_422948774568908_7980743909975257227_n.jpg

Malzemeler

2 kg bal kabağı
3 çay bardağı şeker

SÜSLEMEK İÇİN
Ceviz
Tahin

YAPILIŞI
Bal kabağının kabukları soyulur ve istenilen ebatlarda doğranır bir tencereye konur.Üzerine şeker eklenerek 2-3 saat bekletilir..Daha sonra ocağa konur ve altı kısık bir şekilde pişirilir..
Daha sonra soğumaya bırakılır ve ceviz ve tahin ile süslenir..
Afiyet olsun.

Balkabağı Tatlısı
Eki Görüntüle 1766676
Malzemeler

2 kg bal kabağı
3 çay bardağı şeker

SÜSLEMEK İÇİN
Ceviz
Tahin

YAPILIŞI
Bal kabağının kabukları soyulur ve istenilen ebatlarda doğranır bir tencereye konur.Üzerine şeker eklenerek 2-3 saat bekletilir..Daha sonra ocağa konur ve altı kısık bir şekilde pişirilir..
Daha sonra soğumaya bırakılır ve ceviz ve tahin ile süslenir..
Afiyet olsun.
ellerine sağlık Nevoşum her zamanki gibi mutfakta harikasın:kk77:eşim kabak tatlısına bayılır ama ben şerbetli tatlılar konusunda çok zayıfım,özellikle şurbunun kıvamını tutturamıyorum.

Canım bu çok kolay oluyor eminim çok güzel yapabilirsin:KK66:
Her seferinde çok kolay diye başlıyorum Nevresteciğim,kabakta sorun olmuyor da şerbet konusunda çok kötüyüm,bir türlü o ayarı tutturamıyorum yani kıvamı koyu olmuyor,çok ta şeker atıyorum ama hep cıvık,hep cıvık:110:Birde senin tarifle deneyeceğim,senin tarifler garanti:KK200:

Her seferinde çok kolay diye başlıyorum Nevresteciğim,kabakta sorun olmuyor da şerbet konusunda çok kötüyüm,bir türlü o ayarı tutturamıyorum yani kıvamı koyu olmuyor,çok ta şeker atıyorum ama hep cıvık,hep cıvık:110:Birde senin tarifle deneyeceğim,senin tarifler garanti:KK200:
Haklısın kıvam tutturmak zor olabiliyor:KK19:Ne kadar bekletiyorsun şeker ile kabağıo_OÇok bekleyince fazla sulanıyor bu sefer o suyu çekmesi zor oluyor:KK66:

Haklısın kıvam tutturmak zor olabiliyor:KK19:Ne kadar bekletiyorsun şeker ile kabağıo_OÇok bekleyince fazla sulanıyor bu sefer o suyu çekmesi zor oluyor:KK66:

Valla birkaç kötü denememden sonra yapmayı bıraktım zaten,2 senedir kabak tatlısı yapmıyorum,ben sevmem normalde eşim için yapıyordum,ama çok bekletmiyordum galiba yada itiraf ediyorum bir keresinde nohut ıslatır gibi akşamdan şekere basmıştım,ondan mı oldu dersin:110::KK58:

Valla birkaç kötü denememden sonra yapmayı bıraktım zaten,2 senedir kabak tatlısı yapmıyorum,ben sevmem normalde eşim için yapıyordum,ama çok bekletmiyordum galiba yada itiraf ediyorum bir keresinde nohut ıslatır gibi akşamdan şekere basmıştım,ondan mı oldu dersin:110::KK58:
Ondan olmuş olabilir:KK19:Bu sefer çok bekletmeden yap bakalım nasıl olacak:kk77:
Umarım tutturursun:kk77:Benimde eşim çok seviyor hatta bana sevdiren kendisi oldu:KK48:

Ondan olmuş olabilir:KK19:Bu sefer çok bekletmeden yap bakalım nasıl olacak:kk77:
Umarım tutturursun:kk77:Benimde eşim çok seviyor hatta bana sevdiren kendisi oldu:KK48:
Tamam bir de böyle deneyeceğim canım,dediğin gibi sanırım çok beklettiğim için olmuyordur ,ayyy tutturursam eşimle ben duacınız:KK45:Teşekkürederim canım,en kısa zamanda deneyeceğim.:KK200:

Kabak tatlısına bayılırım ama, tahin de katıldığını bilmiyordum , ilk defa duydum , eline sağlık :kk77:

TE="Nevreste, post: 45055362, member: 226866"]Servis ederken üzerine tahin,fındık veya ceviz ekleyin müthiş oluyor:kk77:[/QUOTE]
Teşekürler

Merhabalar kabak tatlisinda bende bir tarif vereyim şahane oluyor ben egeliyim biz daha ince dogruyoruz kabagi sekerde bekletip ocakta biraz pisirince fırına sürüyoruz birazda firinda pisiyor resmen cam gibi hem parlak oluyor hemde yumuşak olmuyor sonra istediğiniz gibi servis ediyorsunuz

Merhabalar kabak tatlisinda bende bir tarif vereyim şahane oluyor ben egeliyim biz daha ince dogruyoruz kabagi sekerde bekletip ocakta biraz pisirince fırına sürüyoruz birazda firinda pisiyor resmen cam gibi hem parlak oluyor hemde yumuşak olmuyor sonra istediğiniz gibi servis ediyorsunuz
Tarif için çok teşekkür ederim:kk77:

X