Nevreste'nin Mutfağı

Gercekten rahatlık. Hem kısın domatesin tadı olmuyor. Bereketli olsun. Sağlıkla yiyin
Sağol canım:KK19:
Alıntıda kabukları ile tüm domates dolaba koyduğumu yazmıştım farkettin mi bilmiyorum:KK19:Ben 3-4 yıldır 4-5 kilo domatesi öyle koyuyorum kışın kullanmadan 5-10 dakika önce çıkarıp kabuklarını soyuyorum ,doğrayıp yemeğe koyuyorum .Çok iyi oluyor koku falan olmuyor..
Dolapta yerin oluyorsa tavsiye ederim:KK66:

Puding Dolgulu Kek

7.JPG
10.JPG
9.JPG

Merhaba:KK3:
Bugün domates sos ve pişirilerek yapılan domates biber turşusu yaptım:KK56:

4 kg domates
500gr süs biberi
1/2 çay bardağı sıvı yağ
1/2 çay bardağı sirke
2 baş sarmısak(isteğe bağlı azaltılabilir...
1 tatlı kaşığı limon tuzu
1 yemek kaşığı kaya tuzu
Kavanoz
Yeni kapak

Öncelikle domates sosu için küp küp doğradığım domateslere tuz ve 1 yemek kaşığı yağ ekleyerek domatesleri pişirdim ama fazla pişmeyecek ve daha sonra sıcak sıcak kavanozlara koyarak yeni aldığım kapaklarla sımsıkı kapatıp ters çevirdim.3 Kavanoz koydum.:KK9:24 saat bu şekil bekleyecek:KK34:
Eki Görüntüle 817561 Eki Görüntüle 817562 Eki Görüntüle 817563 Eki Görüntüle 817564

Sonra kalan domateslerin üzerine sirke,limon tuzu,yağ ,saplarını kopardığımız biberleri,sarmısağı ekleyerek bir taşım kaynatıp sıcak sıcak kavanozlara koyup kapaklarını sımsıkı kapatıp ,ters çevirdim..24Saat bekleyecek:KK34:Kışın çok güzel oluyor tavsiye ederim:KK56:
Eki Görüntüle 817561 Eki Görüntüle 817565 Eki Görüntüle 817566 Eki Görüntüle 817567 Eki Görüntüle 817568 Eki Görüntüle 817569 Eki Görüntüle 817570 Eki Görüntüle 817562 Eki Görüntüle 817563 Eki Görüntüle 817571 Eki Görüntüle 817572
sayfanızı ilgiyle takip ediyorum çok güzel tarifleriniz var ellerinize sağlık:)) bu sosu yapmayı istiyorum siz baya tecrübelisiniz bu konuda bu turşuyuda nişanlımda bende çok severiz sizden detaylı bi şekilde anlatmanızı rica etsem mümkünmü acaba:))çünkü evlenince yapmayı istiyorum hiç turşu yapmadım üç kavonozu afarklımı yaptınız anlamadım o kısmı pek:))

sayfanızı ilgiyle takip ediyorum çok güzel tarifleriniz var ellerinize sağlık:)) bu sosu yapmayı istiyorum siz baya tecrübelisiniz bu konuda bu turşuyuda nişanlımda bende çok severiz sizden detaylı bi şekilde anlatmanızı rica etsem mümkünmü acaba:))çünkü evlenince yapmayı istiyorum hiç turşu yapmadım üç kavonozu afarklımı yaptınız anlamadım o kısmı pek:))
Canım merhaba çok teşekkür ederim. :KK36:
Orda hem yemeklerde kullanmak için domates sosu ve turşu ekledim.

4 kg domates
500gr süs biberi
1/2 çay bardağı sıvı yağ
1/2 çay bardağı sirke
1 yemek kaşığı kaya tuzu
Kavanoz
Yeni kapak

Öncelikle domatesleri küp küp doğruyoruz, domateslere tuz ve 1 yemek kaşığı yağ ekleyerek domatesleri pişirdim.
Domateslerin üzerine sirke,limon tuzu,yağ ,saplarını kopardığımız biberleri,sarmısağı ekleyerek bir taşım kaynatıp sıcak sıcak kavanozlara koyup kapaklarını sımsıkı kapatıp ,ters çevirilip bekletilecek.Üzerine bir örtü örtülüp 24Saat bekleyecek.Daha sonra ters olarak kaldıracaksınız.İstediğiniz zaman açıp kullanabilirsiniz.
Kapağı açtıktan sonra buzdolabında muhafaza edin...

Son düzenleme:
Canım merhaba çok teşekkür ederim. :KK36:
Orda hem yemeklerde kullanmak için domates sosu ve turşu ekledim.

4 kg domates
500gr süs biberi
1/2 çay bardağı sıvı yağ
1/2 çay bardağı sirke
1 yemek kaşığı kaya tuzu
Kavanoz
Yeni kapak

Öncelikle domates sosu için küp küp doğradığım domateslere tuz ve 1 yemek kaşığı yağ ekleyerek domatesleri pişirdim.
Domateslerin üzerine sirke,limon tuzu,yağ ,saplarını kopardığımız biberleri,sarmısağı ekleyerek bir taşım kaynatıp sıcak sıcak kavanozlara koyup kapaklarını sımsıkı kapatıp ,ters çevirilip bekletilecek.Üzerine bir örtü örtülüp 24Saat bekleyecek.Daha sonra ters olarak kaldıracaksınız.İstediğiniz zaman açıp kullanabilirsiniz.
Kapağı açtıktan sonra buzdolabında muhafaza edin...
çok teşekkür ederim tarif için defterime yazıyorum tarifinizi mutlaka deneyip sonucu bildircemm :))

hemen hemen bütün tariflerinizi aldım sayılır :))) evlenince denerim artık çok yeniyim yemek konusunda şimdilik annemin tariflerini uyguluyorum :)) ama sizinde çok farklı ve hoş yemekleriniz var ilgiyle takipteyim sayfanızı :)) maşallah çok hamaratsınız ben asla böyle olamam sanırım :))

X