Nevreste'nin Mutfağı

Eki Görüntüle 615794

ISPANAKLI KEK
MALZEMELER
1 su bardağı haşlanmış ve püre edilmiş ıspanak sadece yaprakları olacak sapı kullanılmıyor)
1 su bardağı zeytinyağı
1 su bardağı toz şeker
3 yumurta
2 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
Un (1 bardak + 1/4 bardak)

Öncelikle yumurtalar ve şeker güzelce çırpılır, diğer malzemeler de sırasıyla eklenir. En son püre halindeki ıspanak da ilave edilerek kek hamuru hazırlanır. 170 derece fırında pişirilir, piştikten sonra kekin kenarlarından bir parça ayırılıp soğuyunca ufalanır (kolay ufalamak için fırında biraz kurutabilirsiniz). Daha sonra kekin dilediğiniz şekilde arasına ve üzerine krema sürerek, ayırmış olduğunuz kek kırıntıları ile süsleyin. Ispanaktan dolayı kek yeşil bir renk alıyor ve görenler fıstıklı kek sanıyor denemenizi tavsiye ederim.

ALINTIDIR. FAKAT YAPMIŞLIĞIM VAR ÇOK GÜZEL BİR LEZZET:KK56:

Offfffff süper yaa elllerine sağlık :KK56::KK56: bu kek çok güzel oluyorr

Eki Görüntüle 615786 Eki Görüntüle 615787 Eki Görüntüle 615785

Beceriksiz öğrencinin elinden anca bu kadar geliyor:)
soğan maydanoz domates biber ne bulduysam koydum içine :KK9:Bide biber salçası:KK56:
Ben biraz nar ekşisini fazla severim o sebeble biraz koyu görünebilir içi:)):KK56:

Suyunu çok kaçırmışım galiba dolma gibi oldu biraz:) Annanem tabak falan koyar üstüne pişirirken babannemde eskiden iple bağlardı şişmesin diyemi ki ola:)
:44:

Yapraklar kaynar sudan geçirmeme rağmen tuzluydu ama onun dışında güzel olmuştu elime sağlık:p:KK51:

Ellerine sağlıkkkk ne güzel olmuş sarmalarr :KK56::KK56::KK16:

günaydııınnnnn :KK3::KK3::KK3::KK3:
canım gözüme ilişti topiği kapatacağın haberi
hiç hoşlanmadım bu durumdan :KK20::KK20::KK19::KK19::KK19:
şu baş sayfalardaki yağlamanın hatırına bari kapatma topiği :KK1::KK1:

kızlar dun yazdıgım ıspanaklı bazlama yapıcam demıstımya hanı ıste onu dun yaptım nevoscum musadenle eklıyorum omurun topıkede eklıycem:KK33:

$Fotoğraf0505.jpg bu ıspanaklı ıc ısınce baharat sogan yag fılan var bıldıgınız harc yanı:KK1:
$Fotoğraf0506.jpg buda tuz un su ve mayadan olusmus hamur bezecıklerı:KK1:
$Fotoğraf0507.jpg $Fotoğraf0508.jpg $Fotoğraf0509.jpg $Fotoğraf0511.jpg

hadı bana afıyet olsun:KK53:

kızlar dun yazdıgım ıspanaklı bazlama yapıcam demıstımya hanı ıste onu dun yaptım nevoscum musadenle eklıyorum omurun topıkede eklıycem:KK33:

Eki Görüntüle 617064 bu ıspanaklı ıc ısınce baharat sogan yag fılan var bıldıgınız harc yanı:KK1:
Eki Görüntüle 617065 buda tuz un su ve mayadan olusmus hamur bezecıklerı:KK1:
Eki Görüntüle 617066 Eki Görüntüle 617067 Eki Görüntüle 617068 Eki Görüntüle 617069

hadı bana afıyet olsun:KK53:

hımmm ellerine sağlık
bunu bende yapıyorum övünmek gibi olmasın:KK1::KK1:

aslıda canımı çektirdin ypsammı ne yapsam:KK56::KK56:
eee sende bunu böyle nar gibi kızartıp buraya koymuşun seninkide övünmek
hemide görüntülü övünmek:KK1::KK1::KK1:

aslında sevmem ben boyle hamur ısıyle ılgılenmeyı ama bazen degısık bır yemek yemek sart.sureklı aynı seylerı yıyoruz.
yakın zamandada yaglama yapıcam onuda eklerım.
kayserılıyım yaglamam guzel olur:KK1:

aslında sevmem ben boyle hamur ısıyle ılgılenmeyı ama bazen degısık bır yemek yemek sart.sureklı aynı seylerı yıyoruz.
yakın zamandada yaglama yapıcam onuda eklerım.
kayserılıyım yaglamam guzel olur:KK1:

anam o nevrestenin koyduğu yağlama ne öyle ya
kaç gündür bakıyorum
harika gözüküyor
birde sen yap koyda sora bizde deneyelim
ben iç bilmiyordum onu burda gördüm ilk
çok çok lezzetli olduğuna eminim

anam o nevrestenin koyduğu yağlama ne öyle ya
kaç gündür bakıyorum
harika gözüküyor
birde sen yap koyda sora bizde deneyelim
ben iç bilmiyordum onu burda gördüm ilk
çok çok lezzetli olduğuna eminim

evet onunkıde super gozukuyor ama normalde ınce olur o. nevos mayalı hamurdan yaptıgı ıcın kalın olmus.
cook lezzetlı şiddetle tavsıye edıyorum. ustune de sarımsaklı yogurt ohhhh:KK53:

evet onunkıde super gozukuyor ama normalde ınce olur o. nevos mayalı hamurdan yaptıgı ıcın kalın olmus.
cook lezzetlı şiddetle tavsıye edıyorum. ustune de sarımsaklı yogurt ohhhh:KK53:

valla iyce özendirdin yaaaa
yapıp yemem lazım yoksa çatlarım ben
senin tarifi beklicem yapmak için bakalım bende becerebilecekmiyim

valla iyce özendirdin yaaaa
yapıp yemem lazım yoksa çatlarım ben
senin tarifi beklicem yapmak için bakalım bende becerebilecekmiyim

nevosun tarıfının aynısı ama ben kabartma tozundan yapıyorum kalın olmasın dıye ınce acıyorum.
tabı resımlı daha ıyı akılda kalır.

X