Nevreste'nin Mutfağı

PEYNİRLİ KOL BÖREĞİ

Hamuru için malzemeler
1 Yumurta
1 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı zeytinyağı
1 çay bardağı su
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı kuru instant maya
4 su bardağı kepeksiz un
1 su bardağı kepekli un
Hamura sürmek için
2 yemek kaşığı dolusu katı tereyağı
1 çay bardağı zeytinyağı

İÇHARCI
İstediğiniz peynir ve maydanoz
YAPILIŞI
Açacağımız yufkalara sürmek için 2 yemek kaşığı tereyağı ve 1 çay bardağı zeytinyağı eritilip altı kapatılır.
Hamur için un ve maya hariç diğer malzemeler karıştırılır.Maya una katılarak unda eklenir ve yumuşak bir hamur elde edilir.Hamur mayalanmayacak sadece 10 dk dinlendirilecek.Dinlenen hamur 3 yumağa ayrılır.
Önce ilk tepsi için 3 yumaktan birincisiyle açılmaya başlanır.Yumakların tek tek açılması lazım.Yufkalar unlanarak açılır.Her oklavaya dolanışta azar azar un serpilir.Açılan yufkanın 56-60 cm çapında olması lazım.Baklava yufkasının inceliğine yakın oluyor.Açılan yufkaya erittiğimiz yağdan 2.5 yemek kaşığı sürülür.ve ortadan ikiye enlemesine kesilir.Her yarım yufkanın geniş tarafına peynirli harçtan incecik rulo halinde yerleştirilir.Hamuru sıkmadan rulo yapılır.Elde edilen rulo hafifçe bükerek gül böreği şeklinde tepsinin ortasına yerleştirilir.Yufkanın diğer yarısıda rulo yapılarak tepside onun etrafına dolanır.Böylece 3 yumak tek tek açılır,2 ye kesilir yağlanır ,harcı konup rulo yapılır,tepsiye hafif bükülerek ,dolana dolana yerleştirilir.Üzerlerine 2 tepsi için 1 yumurta ve 2 yemek kaşığı fındık yağı (parlak olması için) sürülüp, 170 derecede ağır ağır kızartarak pişirilir.

Not:Çay bardağı ölçüsü ince belli bardak iledir.
Eki Görüntüle 701095 Eki Görüntüle 701096 Eki Görüntüle 701097 Eki Görüntüle 701099 Eki Görüntüle 701100 Eki Görüntüle 701101 Eki Görüntüle 701102 Eki Görüntüle 701103 Eki Görüntüle 701104 Eki Görüntüle 701105

MAYALI ÇÖREK OTLU EKMEK
2 kg kepekli un
1 paket kabartma tozu
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı tuz

YAPILIŞI
Un bir kaba alınır üzerine tuz,şeker ,maya konup su eklenir çok katı olmayan bir hamur elde edilir..Sonra hamur bezelere alınıp 15 dakika kapağı kapalı mayalandırılır...Daha sonra yumakların altına çörek otu serpillir,üzerine un serpilerek açılır..Servi tabağı büyüklüğünde açılan hamurlar teflon tavada önlü arkalı pişirilir...:KK56:
Eki Görüntüle 701114 Eki Görüntüle 701115 Eki Görüntüle 701116 Eki Görüntüle 701117 Eki Görüntüle 701118

:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56: ellerine saglik nevosum :KK16::KK16:

PEYNİRLİ KOL BÖREĞİ

Hamuru için malzemeler
1 Yumurta
1 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı zeytinyağı
1 çay bardağı su
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı kuru instant maya
4 su bardağı kepeksiz un
1 su bardağı kepekli un
Hamura sürmek için
2 yemek kaşığı dolusu katı tereyağı
1 çay bardağı zeytinyağı

İÇHARCI
İstediğiniz peynir ve maydanoz
YAPILIŞI
Açacağımız yufkalara sürmek için 2 yemek kaşığı tereyağı ve 1 çay bardağı zeytinyağı eritilip altı kapatılır.
Hamur için un ve maya hariç diğer malzemeler karıştırılır.Maya una katılarak unda eklenir ve yumuşak bir hamur elde edilir.Hamur mayalanmayacak sadece 10 dk dinlendirilecek.Dinlenen hamur 3 yumağa ayrılır.
Önce ilk tepsi için 3 yumaktan birincisiyle açılmaya başlanır.Yumakların tek tek açılması lazım.Yufkalar unlanarak açılır.Her oklavaya dolanışta azar azar un serpilir.Açılan yufkanın 56-60 cm çapında olması lazım.Baklava yufkasının inceliğine yakın oluyor.Açılan yufkaya erittiğimiz yağdan 2.5 yemek kaşığı sürülür.ve ortadan ikiye enlemesine kesilir.Her yarım yufkanın geniş tarafına peynirli harçtan incecik rulo halinde yerleştirilir.Hamuru sıkmadan rulo yapılır.Elde edilen rulo hafifçe bükerek gül böreği şeklinde tepsinin ortasına yerleştirilir.Yufkanın diğer yarısıda rulo yapılarak tepside onun etrafına dolanır.Böylece 3 yumak tek tek açılır,2 ye kesilir yağlanır ,harcı konup rulo yapılır,tepsiye hafif bükülerek ,dolana dolana yerleştirilir.Üzerlerine 2 tepsi için 1 yumurta ve 2 yemek kaşığı fındık yağı (parlak olması için) sürülüp, 170 derecede ağır ağır kızartarak pişirilir.

Not:Çay bardağı ölçüsü ince belli bardak iledir.
Eki Görüntüle 701095 Eki Görüntüle 701096 Eki Görüntüle 701097 Eki Görüntüle 701099 Eki Görüntüle 701100 Eki Görüntüle 701101 Eki Görüntüle 701102 Eki Görüntüle 701103 Eki Görüntüle 701104 Eki Görüntüle 701105

MAYALI ÇÖREK OTLU EKMEK
2 kg kepekli un
1 paket kabartma tozu
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı tuz

YAPILIŞI
Un bir kaba alınır üzerine tuz,şeker ,maya konup su eklenir çok katı olmayan bir hamur elde edilir..Sonra hamur bezelere alınıp 15 dakika kapağı kapalı mayalandırılır...Daha sonra yumakların altına çörek otu serpillir,üzerine un serpilerek açılır..Servi tabağı büyüklüğünde açılan hamurlar teflon tavada önlü arkalı pişirilir...:KK56:
Eki Görüntüle 701114 Eki Görüntüle 701115 Eki Görüntüle 701116 Eki Görüntüle 701117 Eki Görüntüle 701118

ellerine sağlık canım çok güzel görünüyorlar

selam :)

inanılmaz güzel ve faydalı bir topik bayıldım, ellerinize sağlık maşallah çok beceriklisinizz :)

sevgiler

nevoşummm :KK19:
ellerine sağlık hamarat arkadaşım :KK6:o börekler beni benden aldı:KK56::KK56:
ama ne hikmettir bu günlere fazla iştahım yok ne güzel:21:
keşke hep böyle olsamkilo konusunda çok yol kat etmedim 2 kilo verdim kaldım öyle :KK19:

nevoşummm :KK19:
ellerine sağlık hamarat arkadaşım :KK6:o börekler beni benden aldı:KK56::KK56:
ama ne hikmettir bu günlere fazla iştahım yok ne güzel:21:
keşke hep böyle olsamkilo konusunda çok yol kat etmedim 2 kilo verdim kaldım öyle :KK19:

Teşekkürler canım benim:KK19:
Niye yok iştahın canım:44:Herşey yolundadır umarım:KK19:
Ben de öyle ekmek ve tatlı yemiyorum ama işte tamda yapmıyorum:KK1:

Teşekkürler canım benim:KK19:
Niye yok iştahın canım:44:Herşey yolundadır umarım:KK19:
Ben de öyle ekmek ve tatlı yemiyorum ama işte tamda yapmıyorum:KK1:

aslında herşey yolunda olmadığındanda olabilir :KK5:
1. si kayınpeder rahatsız perşembe doktora gidicez idrar kesesinde tümör varmış
2.si işten ayrıldım kızımla ilgilenecek kimse olmadığı için
3. sü kızımla küçük sorunlar yalşıyorum işten ayrıldıktan sonra biraz huyu suyu değişti belkide benim eeve olmama aalışmaya çalışıyor bilmiyorum:26:

aslında herşey yolunda olmadığındanda olabilir :KK5:
1. si kayınpeder rahatsız perşembe doktora gidicez idrar kesesinde tümör varmış
2.si işten ayrıldım kızımla ilgilenecek kimse olmadığı için
3. sü kızımla küçük sorunlar yalşıyorum işten ayrıldıktan sonra biraz huyu suyu değişti belkide benim eeve olmama aalışmaya çalışıyor bilmiyorum:26:

Canımsın:KK48:
Öncelikle çok geçmiş olsun rabbim acil şifalar versin:KK16:
Canım hakkında hayırlısı olsun umarım hayırlı olur:KK19:Kızın alışır inşaallah:KK19:Sen gerginmisin biraz:KK34:

Canımsın:KK48:
Öncelikle çok geçmiş olsun rabbim acil şifalar versin:KK16:
Canım hakkında hayırlısı olsun umarım hayırlı olur:KK19:Kızın alışır inşaallah:KK19:Sen gerginmisin biraz:KK34:

gerginliğim bu durumlardan dolayı nevoşum eşimin durumunuda daha önce anlatmıştım şimdi oda babasının durumuna sitres yapıyo ve zaman zaman kendini kötü hissediyo onada canım sıkılıyo inşallah herşey yoluna girer neyse bende durumlar böyle:KK31:
sen nasılsın nevoşum :KK19:

gerginliğim bu durumlardan dolayı nevoşum eşimin durumunuda daha önce anlatmıştım şimdi oda babasının durumuna sitres yapıyo ve zaman zaman kendini kötü hissediyo onada canım sıkılıyo inşallah herşey yoluna girer neyse bende durumlar böyle:KK31:
sen nasılsın nevoşum :KK19:

Allah kolaylık versin canım inşaallah en kısa zamanda feraha çıkarsınız:KK16:
Ben de iyiyim canım sağol aynen devam ediyoruz çok şükür iyiyiz:KK19:

Allah kolaylık versin canım inşaallah en kısa zamanda feraha çıkarsınız:KK16:
Ben de iyiyim canım sağol aynen devam ediyoruz çok şükür iyiyiz:KK19:

sağol canım:KK19::KK19:
ALLAH iyilik versin :KK16::KK16:
bende fazla uğrayamaz oldum işten ayrılınca:KK6:
ev işi okul felan filan derken gün bitiyo akşamları giriyorum bu defaada kimse yok:KK19:

sağol canım:KK19::KK19:
ALLAH iyilik versin :KK16::KK16:
bende fazla uğrayamaz oldum işten ayrılınca:KK6:
ev işi okul felan filan derken gün bitiyo akşamları giriyorum bu defaada kimse yok:KK19:

Evde olunca işler daha çok oluyor değil mi:KK34:
Haklısın kk sessiz buara:44:Ben de çok giremiyorum yada dediğin gibi kimse olmuyor:KK9:

Evde olunca işler daha çok oluyor değil mi:KK34:
Haklısın kk sessiz buara:44:Ben de çok giremiyorum yada dediğin gibi kimse olmuyor:KK9:

aynen öyle ev işi daha çok:KK6:
maaşa bağlansam süper olucak:KK53:
yaz geldiğinden herkes kaçıyo biryerlere bilgisayar eşında oturmak sıkıcı oluyo galiba:2:

aynen öyle ev işi daha çok:KK6:
maaşa bağlansam süper olucak:KK53:
yaz geldiğinden herkes kaçıyo biryerlere bilgisayar eşında oturmak sıkıcı oluyo galiba:2:

Evet iyi olur ben de isterim maaş:KK9:
Öyle oluyor tabi herkes dışarda:KK55:
Bugün güveç yaptım çektim ekleyecektim erindim tembel oldum bende:KK1:

Evet iyi olur ben de isterim maaş:KK9:
Öyle oluyor tabi herkes dışarda:KK55:
Bugün güveç yaptım çektim ekleyecektim erindim tembel oldum bende:KK1:

valla sen maaşa bağğlansan hakkıyla aylık bir 5 milyarı hak edersin:KK53:
hem 3 çocuk hem bukadar hamaratlık + ev işi+ koca+ yemekler :KK6::KK6:
eee bende tek çocuk olduğundan 2 milyara bana kafii:KK35::KK35::KK35:

valla sen maaşa bağğlansan hakkıyla aylık bir 5 milyarı hak edersin:KK53:
hem 3 çocuk hem bukadar hamaratlık + ev işi+ koca+ yemekler :KK6::KK6:
eee bende tek çocuk olduğundan 2 milyara bana kafii:KK35::KK35::KK35:
Sağol canım:KK19:Yok o kadar gözüm yükseklerde değil:KK53:Az buçuk olsa hiç fena olmaz:KK60:Ama nerde hep derler ya ev hanımları ne iş yapıyor:63:

Ben de kuru patlıcan dolması, mercimek yemeği-pilav ve kıymalı el açma börek yaptım bugün..
foto mu :KK6:

X