Nevreste'nin Mutfağı

canım ben ancak gördüm topiğini :KK3: ellerine sağlık tüm tariflerin muhteşem :KK56: hepsini aşerdim iyi mi :KK53::2::KK19:

Allahım o yağlama ne öyle,ellerine sağlık en dayanamadığım o benimm...:KK56::KK56::KK56:

Eki Görüntüle 612127 Eki Görüntüle 612121 Eki Görüntüle 612122 Eki Görüntüle 612124 Eki Görüntüle 612123 Eki Görüntüle 612125 Eki Görüntüle 612126 Eki Görüntüle 612128 Eki Görüntüle 612129 Eki Görüntüle 612131 Eki Görüntüle 612130 Eki Görüntüle 612120
KAYSERİ YAĞLAMASI
MALZEMELER
HAMURU İÇİN:
4 su bardağı su
8.5 su bardağı un
1 paket maya
tuz
HAMURUN YAPILIŞI:
Tüm malzemeler karıştırılıp 1 saat üstü kapalı bekletilir..Hamur mayalandıktan sonra küçük bezeler alınır ve açılır,teflon tavada pişirilir..
Bu ölçüde ki hamuru 20 ye böldüm 20 tane ekmek oldu...13tanesini kullandım 5 kişi rahatlıkla yedi...Ekmekler büyük servis tabağı büyüklüğünde oldu:))
İÇ MALZEMELER
250 gr kıyma
3 domates(ben buzluktan çıkartım)
2 kırmızı veya yeşil biber(ben buzluktan çıkarttım)
1 kuru soğan
1 diş sarmısak
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
İÇ MALZEMENİN YAPILIŞI
Önce soğan sarmısak ve kıyma kavrulur.Biberler atılıp çevrilir.İyice kavrulduktan sonra domates ve biber salçası eklenir ve domatesler eklenir üzerine tuz ve karabiber ve 2 su bardağı su ekleriz.İyice özleştirilir ve altı kapatılır...
Sonra ekmek bir tepsi ve borcama konur ve üzerine sostan heryerine gelecek şekilde sürülür .Tüm ekmekler bitene kadar bu işlem yapılır...Sonra istenilen kadar parçaya bölünür..Servis tabağına alınır tabağın yanına sarmısaklı yoğurt konur ve bu yağlama rulo yapılıp sarmısaklı yoğurda batırılarak yenir..Afiyet olsun.....:))))

Aman Allahım :KK53::KK39::KK39::KK39::KK39::KK39::KK39::KK39::KK39::KK39::KK39::KK56::KK69:
Ellerine kollarına sağlık ikizgilimmm :KK71:

Geçen sabah tavada börek yapmıştım..
Hatta Elossa hazır baklavalık yufkadan da olur demişti de o şekilde yapıvermiştim 5 dakikada..

Bu da elde açma bir çeşit börek;

Ve bunlar da lahmacunlarım(hamuru da el yapımı tabii);

Daha senden öğrenecek çok şey var ikizimgilim :KK19:

Son düzenleme:
günaydııınnnnnnnnn:KK16::KK16::KK16:
sabah sabah bakayım dedim ama bakmaz olaydım ya
benim hepsinden canım istedi şimdi:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
cidden her yaptığın harika görünüyor ellerine sağlık:KK56::KK56::KK56:
misafirliğe size gelebilirmiyim:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK28::KK28::KK28::KK28:

nevreste hanım yaptıklarınız buram buram memleketim kokuyor ellerinizesağlık...şuanda farkettim ne çok özlediğimi memleketimi gözlerim dolu dolu :)):KK5:

Geçen sabah tavada börek yapmıştım..
Hatta Elossa hazır baklavalık yufkadan da olur demişti de o şekilde yapıvermiştim 5 dakikada..

Bu da elde açma bir çeşit börek;

Ve bunlar da lahmacunlarım(hamuru da el yapımı tabii);

Daha senden öğrenecek çok şey var ikizimgilim :KK19:

:KK9::KK9::KK9:Canım arkadaşım ellerine sağlık :KK56:Burda hep beraber birbirimizden birşeyler öğreneceğiz:KK54::KK54::KK54:

İkizim topiğin hayırlı olsun canım,harikasın.:KK16:

Bayıldım yemeklerine,senden beklediğim bir performans:21:

üç çocukla bu kadar teferruatlı yemeği nasıl yapabiliyosun ya, valla bunun için ayrıca tebrik ederim canım, bence ilk mesaja yemeklerinin hangi sayfada olduğunu yazmalısın:13:

Vay helal olsun 3 çocukla hem bunları yapıp hem de resimleyerek bizlerle paylaşmış.
Gerçekten çok takdir ettim.

ACELE MANTI

Eki Görüntüle 608845 Eki Görüntüle 608846 Eki Görüntüle 608847 Eki Görüntüle 608848 Eki Görüntüle 608849 Eki Görüntüle 608850 Eki Görüntüle 608851 Eki Görüntüle 608852
HAMURU:2 Yumurta,2 çay bardağı su,tuz aldığı kadar un
İÇİ:Kıyma,soğan,maydonoz ve istenilen baharat
ÜZERİ İÇİN:Yoğurt,sarmısak
SOSU İÇİN:2 Kaşık yağ,nane,pul biber,salça
Tarife gerek yok galiba:KK1::KK1::KK1:

Bir mantı aşığı olarak bu tarif benim işimi müthiş kolaylaştıracak.
Bana nasıl bir iyilik yaptığınızı tahmin edemezsiniz.:KK56:Ellerinize sağlık.
Bu arada topiğinizde hayırlı olsun.

Vay helal olsun 3 çocukla hem bunları yapıp hem de resimleyerek bizlerle paylaşmış.
Gerçekten çok takdir ettim.

Bir mantı aşığı olarak bu tarif benim işimi müthiş kolaylaştıracak.
Bana nasıl bir iyilik yaptığınızı tahmin edemezsiniz.:KK56:Ellerinize sağlık.
Bu arada topiğinizde hayırlı olsun.

Çok teşekkürler arkadaşım:KK16:
Afiyet olsun kolay gelsin:KK34:Evet çok kolaylaştırıyor tavsiye ederim:KK56:

X