Nevreste'nin Mutfağı

Eki Görüntüle 612127 Eki Görüntüle 612121 Eki Görüntüle 612122 Eki Görüntüle 612124 Eki Görüntüle 612123 Eki Görüntüle 612125 Eki Görüntüle 612126 Eki Görüntüle 612128 Eki Görüntüle 612129 Eki Görüntüle 612131 Eki Görüntüle 612130 Eki Görüntüle 612120
KAYSERİ YAĞLAMASI
MALZEMELER
HAMURU İÇİN:
4 su bardağı su
8.5 su bardağı un
1 paket maya
tuz
HAMURUN YAPILIŞI:
Tüm malzemeler karıştırılıp 1 saat üstü kapalı bekletilir..Hamur mayalandıktan sonra küçük bezeler alınır ve açılır,teflon tavada pişirilir..
Bu ölçüde ki hamuru 20 ye böldüm 20 tane ekmek oldu...13tanesini kullandım 5 kişi rahatlıkla yedi...Ekmekler büyük servis tabağı büyüklüğünde oldu:))
İÇ MALZEMELER
250 gr kıyma
3 domates(ben buzluktan çıkartım)
2 kırmızı veya yeşil biber(ben buzluktan çıkarttım)
1 kuru soğan
1 diş sarmısak
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
İÇ MALZEMENİN YAPILIŞI
Önce soğan sarmısak ve kıyma kavrulur.Biberler atılıp çevrilir.İyice kavrulduktan sonra domates ve biber salçası eklenir ve domatesler eklenir üzerine tuz ve karabiber ve 2 su bardağı su ekleriz.İyice özleştirilir ve altı kapatılır...
Sonra ekmek bir tepsi ve borcama konur ve üzerine sostan heryerine gelecek şekilde sürülür .Tüm ekmekler bitene kadar bu işlem yapılır...Sonra istenilen kadar parçaya bölünür..Servis tabağına alınır tabağın yanına sarmısaklı yoğurt konur ve bu yağlama rulo yapılıp sarmısaklı yoğurda batırılarak yenir..Afiyet olsun.....:))))

Nevoşşşşşşşşşşşşşşşş :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:tutma beniiii geliyorummmm :KK55::KK55::KK55::KK56::KK56::KK56:

Bunu bir kere yapmıştm ama mayasız olarakyaptım,çokta güzel olmuştu :KK56::KK56:

Topiğin hayırlı olsun canım.Çok güzel şeyler eklemişsin.Eline sağlık.Takip edeceğim yemek sayfası arttı.Etimekli salatanı ilk gördüğümde neye benzettim biliyormusun.:KK17:Eski kilimler olurdu ya çizgili çizgili.Ona benzettim.:KK52:
Teşekkürler canım hoşgeldin:KK16::KK1::KK1:
Esim karadenızlı onlarda da burma tatlısına dolanger dıyorlar ayrıca ben yumurtalı fasulye kızarmasınında onlar tarafınadan yapıldıgını sanıyordum sadece ben egelıyım ama hıc duymadım belkı bılen vardır ama bız bılmıyorduk hepsı cok guzel gorunuyor ellerınıze saglık sıkı takıpcınız olacagım bundan sonra sormak ıstedıgım bırsey daha var ılk sayfada kı baklava ne kadar guzel gorunuyor esımde hep ıster benden ama ben yapamam dıye hıc denemedım acaba tarıfe gore yapsam bu kadar guzel olur mu gozumu karartıp yapayım dıyorum :KK56:
Denemekten ne çıkar denedikçe usta olunuyor:KK34:
Ama bu yapılır mı bize:KK14:
Elossa`nın tarifleriyle birazcık kilo aldım zaten. Şimdi de sizin tarifler..:18:
Yaptıklarınızın hepsi çok güzel gözüküyor.:KK16:
Burma tatlısını bir ara yapacağım. Aslında iyi olmuş topiği açmanız.
Yapacağım zaman soracağım sorular olur. En az 20 kişilik misafirim gelecek bir ara.
Onlara yapmayı düşünüyorum.
Bu arada Derin topiğini kapatmış üzüldüm. Oysa onu da takip ediyordum.:KK5:

Geçenlerde düşündüm de sitede olsun internette olsun bir çok tarif var..
Neden onlara değil de Elossa ve sizin tariflere taktım diye...
Sanırım samimi tavrınızdan dolayı..
Ellerinize emeğinize sağlık.
Zaten daha önceden bazı tariflerinizi not almışım bu arada..:KK34:
Tabi ki canım burda sorular sorunlar paylaşılıyor..Sormak istediğiniz herşeyi cevaplarız bende sizlerden birşeyler öğrenirim geçinip gideriz:KK16:
Ellerinize sağlık:KK56:
Bende öğrenci makarnası ekliyimmi:KK9::KK9:

Tamam bekliyoruz:KK56:

Eki Görüntüle 612127 Eki Görüntüle 612121 Eki Görüntüle 612122 Eki Görüntüle 612124 Eki Görüntüle 612123 Eki Görüntüle 612125 Eki Görüntüle 612126 Eki Görüntüle 612128 Eki Görüntüle 612129 Eki Görüntüle 612131 Eki Görüntüle 612130 Eki Görüntüle 612120
KAYSERİ YAĞLAMASI
MALZEMELER
HAMURU İÇİN:
4 su bardağı su
8.5 su bardağı un
1 paket maya
tuz
HAMURUN YAPILIŞI:
Tüm malzemeler karıştırılıp 1 saat üstü kapalı bekletilir..Hamur mayalandıktan sonra küçük bezeler alınır ve açılır,teflon tavada pişirilir..
Bu ölçüde ki hamuru 20 ye böldüm 20 tane ekmek oldu...13tanesini kullandım 5 kişi rahatlıkla yedi...Ekmekler büyük servis tabağı büyüklüğünde oldu:))
İÇ MALZEMELER
250 gr kıyma
1 kuru soğan
1 diş sarmısak
İÇ MALZEMENİN YAPILIŞI
Önce soğan sarmısak ve kıyma kavrulur.Biberler atılıp çevrilir.İyice kavrulduktan sonra domates ve biber salçası eklenir ve domatesler eklenir üzerine tuz ve karabiber ve 2 su bardağı su ekleriz.İyice özleştirilir ve altı kapatılır...
Sonra ekmek bir tepsi ve borcama konur ve üzerine sostan heryerine gelecek şekilde sürülür .Tüm ekmekler bitene kadar bu işlem yapılır...Sonra istenilen kadar parçaya bölünür..Servis tabağına alınır tabağın yanına sarmısaklı yoğurt konur ve bu yağlama rulo yapılıp sarmısaklı yoğurda batırılarak yenir..Afiyet olsun.....:))))

Anladın sen onu:KK53::KK53::KK53:

KAYSERİ YAĞLAMASI
MALZEMELER
HAMURU İÇİN:
4 su bardağı su
8.5 su bardağı un
1 paket maya
tuz
HAMURUN YAPILIŞI:
İÇ MALZEMELER
250 gr kıyma
1 kuru soğan
1 diş sarmısak
İÇ MALZEMENİN YAPILIŞI

bu ne böyle :KK53:

nolurrrrr bana da yap yolla,canım çok çekti yav :KK56:

ellerine sağlık :nazar:

X