Nevreste'nin Mutfağı

Nevoş o yağlama ne öyle off ağzımın sular aktı beee. Sen bana browni biliyorsan onun tarifini yazsıversene annem gelecek ona yapayımm. Birde poğaça tarifi de olur hep yaptığımı yapmayayım diyorum..

Nevreste HA-RI-KA-SIIIIIIIINN:KK52:
agzimin sulari akti yemin ediyorum. Ne kadinlar var yahuu. Masallah sana:nazar:
böreklerde fln da hiç hazir yufka kullanmiyosun galiba..
böyle yemek yapmayi nerden ôgreniyosunuz yaa 20 yasindayim bende böyle yemekler yapabilmek istiyoruum.
o yüzden takipteyim:KK34:

nevreste sen neymişsin yaa tariflerinin devamını dilerim..ellerine sağlık deminden beri inceliyrm kayseri yağlamasının tarifinide aldm maşşallah sana:KK6::KK6::KK6::KK6::KK6::KK6:
Teşekkürler canım:KK16:
abla tariflerina bayıldım yaaaa :KK9:

ama hepside çok zor geldi bana ben altından kalkamam heralde:KK1:

tek kelimeyle süperdi hepsi:119:
Nevoş o yağlama ne öyle off ağzımın sular aktı beee. Sen bana browni biliyorsan onun tarifini yazsıversene annem gelecek ona yapayımm. Birde poğaça tarifi de olur hep yaptığımı yapmayayım diyorum..
Sağol canım:KK16:

Canım kkdan tarif alıp yaptığım bir browni var sahiden süper oluyor:KK56:
BROWNİmikrodalga ayarini 600 watt a ayarlayip ,saat göstergesinide 7 dk süresine ayarlayalim bu arada kalibimizi yaglayip hazir edelim...

süt,siviyag,seker,kakao,yumurta,kabartmatozu,vanil ya sekeri ,un ve silikon(BORCAMDA DA OLUR) bir kalip....

MALZEMELER:1su bardagi süt, 1 su bardagi siviyag,1,5 su b.seker,1,5 su b.un, 4 corba kasigi kakao,3 adet yumurta,1 paket kabartmatozu,1 paket vanilya YAPILISI: öncelikle mixerle süt,yag,seker,kakaoyu iyice cirpalim.bu karisimdan 2 su bardagi ayiralim.sonra yumurtalari kirip ununu,kabartma tozunu, vanilyasini koyup,yaglanmis silikon kalip veya borcaminiz varsa keki ona koyup 600 wda tam 7 dk pisirelim cikinca sicakken ayirmis oldugumuz karisimi üzerine dökelim hepsi bukadar AFIYET OLSUN
Poğaçadan pek anladığımı söyleyemem genelde açılan şeyler yaparım topicte bir tane poğaça eklemiştim o çok güzel oluyor...:KK56:
BAYATLAMAYAN SODALI POĞAÇA
1 su bardağı sıvıyağ
1 su bardağı ılık süt
1 su bardağı maden suyu(200ml)
2 tatlı kaşığı toz şeker
1 tatlı kaşığı tuz(artırabilrsnz)
1 paket yaş maya
5-6su bardağı un
Üzeri için 1 adet yumurta sarısı
haşhaş,susam,çörek otu

yapılışı:Yoğurma kabına maya ve ılık sütü alıp karıştırın.Üzerine toz şekeri ekleyip 5 dakika köpürene dek bekletin.Maden suyu, sıvıyağ ve tuzu yoğurma kabına alın.
Kulak memesi yumuşaklığında hamur elde edene kadar un ekleyip yoğurun.
Ilık ortamda 1 saat bekletin.Mayalanan hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparın.Elinizle yuvarlayıp yağlanmış fırın tepsisine dizin.Poğaçaları fırın tepsisinde 20-30dk dakika bekletin.Sürenin sonunda üzerlerine yumurta sarısı sürün.Önceden ısıtılmış 200 derece

BUNU NETTEN ALDIM AMA DENEMEDİM ÇOK GÜZEL OLDUĞUNU DUYMUŞTUM:KK34:
Nevreste HA-RI-KA-SIIIIIIIINN:KK52:
agzimin sulari akti yemin ediyorum. Ne kadinlar var yahuu. Masallah sana:nazar:
böreklerde fln da hiç hazir yufka kullanmiyosun galiba..
böyle yemek yapmayi nerden ôgreniyosunuz yaa 20 yasindayim bende böyle yemekler yapabilmek istiyoruum.
o yüzden takipteyim:KK34:

12 yaşından beri zevkle yemek yapıyorum dersem yeterli olur mu:KK34:

Son düzenleme:
YOĞURTLU KÖZLENMİŞ PATLICAN
Yaz sonunda patlıcanları ekmek fırınında közlettiriyorum ve kabuklarını soyup 2şer 3er tane dolap poşetlerine koyup buzluğa atıyorum kışın çıkartıp yiyoruz çok güzel oluyor.:KK56:
$P1150449.jpg $P1150448.jpg Doğranmış közlenmiş patlıcan sarmısaklı yoğurt ve üzerine pulbiber yağ:KK56:

YOĞURTLU KÖZLENMİŞ PATLICAN
Yaz sonunda patlıcanları ekmek fırınında közlettiriyorum ve kabuklarını soyup 2şer 3er tane dolap poşetlerine koyup buzluğa atıyorum kışın çıkartıp yiyoruz çok güzel oluyor.:KK56:
Eki Görüntüle 613335 Eki Görüntüle 613334 Doğranmış közlenmiş patlıcan sarmısaklı yoğurt ve üzerine pulbiber yağ:KK56:

Bunu çok severim yoğurtlu da yoğurtsuz da:KK56::KK56:

TEFLON TAVADA SOSLU TAVUK
Tavukları 1 tatlı kaşığı biber salçası,1 tatlı kaşığı biber salçası,3 kaşık yoğurt,kekik,tuz,pulbiber,sarmısak,2-3 kaşık zeytinyağı harmanlıyoruz sonra teflon tavaya yerleştiriyoruz hiç su eklemeden altı kısık iyice kızarana kadar iki taraflı çevirerek pişiriyoruz:KK56:Çok kolay ve pratik bir yemek:))
Kırmızı biberleri de yaz sonu buzluğa koymuştum
$P1150450.jpg $P1150452.jpg

Tavukları 1 tatlı kaşığı biber salçası,1 tatlı kaşığı biber salçası,3 kaşık yoğurt,kekik,tuz,pulbiber,sarmısak,2-3 kaşık zeytinyağı harmanlıyoruz sonra teflon tavaya yerleştiriyoruz hiç su eklemeden altı kısık iyice kızarana kadar iki taraflı çevirerek pişiriyoruz:KK56:Çok kolay ve pratik bir yemek:))

Eki Görüntüle 613393 Eki Görüntüle 613394

Bu akşam ki menü mü:KK56::KK56:

Eki Görüntüle 613393 Eki Görüntüle 613394

tavuğu çok severim,ellerine sağlık canım :)

bende vişneli muhallebi yaptım bugün güzel de oldu,çekip paylaşayım dedim ama vaz geçtim :)

Son düzenleme:
nevrestecim mantından bende yapıcam yağlamandanda mutlaka en yakın zamanda baktıkça içim gidiyo yemeklerin benim yemek zevkime o kadar hitap ediyo ki devamı gelsin lütfen:KK16::KK16::KK71:

Bu geceki menüm :KK52:

Pizza:KK56:(ev yapımı:21:)

Ve baklava:KK56:(yufka hazır tarafından ama ev yapımı:86:)

Mucksss ikizgilime :KK19:

• Beğen
Reactions: FHM
BUĞDAY KAVURGASI
Buğdaylar yıkanır teflon tavada veyahut sac ta tuz eklenerek iyice kızarana kadar karıştıra karıştıra kavrulur:KK56:Ayrı tavada kayısı çekirdeği de kavrulup eklenir bir iki çevrilir..:KK56:Kış akşamlarının vazgeçilmez çerezidir:KK34::KK16::KK16:
$P1150459.jpg $P1150461.jpg $P1150460.jpg

X