Nevreste'nin Mutfağı

YOĞURTLU SALATA
2 adet közlenmiş patlıcan
3 adet közlenmiş kırmızı biber
2 diş sarmısak
Dereotu
1kase yoğurt
Tuz
YAPILIŞI
Sebzeler közlenir(ben yazdan buzluğa koymuştum)Doğranır, karıştırılır üzerine yoğurt eklenerek servis edilir...:KK56:
$1.jpg $2.jpg

TAVUK SOTE
$3.jpg

2 adet tavuk göğsü küp küp doğranmış
2 tane kırmızı biber(benim dolapta doğranmış vardı)
2Tane domates(dolapta son kalan domateslerim)
1 adet kuru soğan
1 diş sarmısak
1 yemek kaşığı salça
Tuz ,karabiber,kekik
Sıvıyağ
YAPILIŞI
Tavuk bir tavaya alınıp ,su eklenir ve haşlanır.Üzerine yağ konularak sarmısak ve soğanlar eklenir..Biraz kavrulunca biberler eklenerek kavrulmaya devam edilir..Sonra salça konup kavrulur ve domatesler baharatlar tuz ve 3 çay bardağı su eklenerek pişmeye bırakılır...:KK56:

$3.jpg $4.jpg

ERİŞTE

1 litre su tencereye alınır..Kaynayınca üzerine 1 kaşık tereyağı ve tuz eklenir..Sonra 2 su bardağı erişte eklenerek suyunu çekene kadar pişirilir..:KK56:İsteğe bağlı üzerine karabiber eklenir:KK56:
$5.jpg

KIYMALI PATATES

200gr kıyma
1 kuru soğan
1diş sarmısak
1 yemek kaşığı salça
5-6 patates
Tuz
YAPILIŞI

Tavaya kıyma yarım çaybardağı su ile konur suyunu çekince yağ ve doğranmış soğan sarmısak eklenip kavrulur..Kavrulunca salça eklenip kavrulur sonra yarım ay doğranmış patatesler eklenerek kavurmaya devam edilir...Sonra 3 su bardağı su eklenerek pişirilir...
isteğe bağlı domates biberde eklenebilir:KK56:
$6.jpg $7.jpg

Afiyet olsun:KK56:

YOĞURTLU SALATA
2 diş sarmısak
Dereotu
1kase yoğurt
Tuz
YAPILIŞI
Sebzeler közlenir(ben yazdan buzluğa koymuştum)Doğranır, karıştırılır üzerine yoğurt eklenerek servis edilir...:KK56:
Eki Görüntüle 681902 Eki Görüntüle 681903

TAVUK SOTE
1 adet kuru soğan
1 diş sarmısak
1 yemek kaşığı salça
Tuz ,karabiber,kekik
Sıvıyağ
YAPILIŞI
Tavuk bir tavaya alınıp çevrilir..Üzerine yağ konularak sarmısak ve soğanlar eklenir..Biraz kavrulunca biberler eklenerek kavrulmaya devam edilir..Sonra salça konup kavrulur ve domatesler baharatlar tuz ve 3 çay bardağı su eklenerek pişmeye bırakılır...:KK56:

Eki Görüntüle 681904 Eki Görüntüle 681905

ERİŞTE

1 litre su tencereye alınır..Kaynayınca üzerine 1 kaşık tereyağı ve tuz eklenir..Sonra 2 su bardağı erişte eklenerek suyunu çekene kadar pişirilir..:KK56:İsteğe bağlı üzerine karabiber eklenir:KK56:
Eki Görüntüle 681906

KIYMALI PATATES

200gr kıyma
1 kuru soğan
1diş sarmısak
1 yemek kaşığı salça
5-6 patates
Tuz
YAPILIŞI

Tavaya kıyma yarım çaybardağı su ile konur suyunu çekince yağ ve doğranmış soğan sarmısak eklenip kavrulur..Kavrulunca salça eklenip kavrulur sonra yarım ay doğranmış patatesler eklenerek kavurmaya devam edilir...Sonra 3 su bardağı su eklenerek pişirilir...
Eki Görüntüle 681912 Eki Görüntüle 681913

Hmmm en sevdiğim yemekler aciktiy bak bunlari girunce:KK1:

gece birdemi yedin bunları:KK52:
nerde erittin yavrum:KK53:

gece 12de yedim sabah uyandimdada erimisdi :KK1::KK1:

bu gidisle baskada bir secenegin kalmiyor :KK20:hele gecenin o vaktinde yedigin 1 tabak pilav:KK30:yaninda tavuk:KK30:birde koca salata:KK30:belli bogazin galip gelmis yine:KK1::KK1:biraz hemsomu ornek al yada kardeleni hic yeme:KK53::KK53:

Canim ablacigim:KK19:varmiydiki senin icindede oyle bir canavar:KK47::KK47:valla severiz seni o yuzdendir cinlatiriz kulaklarini daima:KK16::KK16:

34 bedenden fazla olursam patatesle pirinci 1 haftaligina hayatimdan yok edebilirim :KK9::KK9::KK9:

YOĞURTLU SALATA
2 diş sarmısak
Dereotu
1kase yoğurt
Tuz
YAPILIŞI
Eki Görüntüle 681902 Eki Görüntüle 681903

TAVUK SOTE
1 adet kuru soğan
1 diş sarmısak
1 yemek kaşığı salça
Tuz ,karabiber,kekik
Sıvıyağ
YAPILIŞI
Tavuk bir tavaya alınıp çevrilir..Üzerine yağ konularak sarmısak ve soğanlar eklenir..Biraz kavrulunca biberler eklenerek kavrulmaya devam edilir..Sonra salça konup kavrulur ve domatesler baharatlar tuz ve 3 çay bardağı su eklenerek pişmeye bırakılır...:KK56:

Eki Görüntüle 681904 Eki Görüntüle 681905

ERİŞTE

Eki Görüntüle 681906

KIYMALI PATATES

200gr kıyma
1 kuru soğan
1diş sarmısak
1 yemek kaşığı salça
5-6 patates
Tuz
YAPILIŞI

Eki Görüntüle 681912 Eki Görüntüle 681913

nevos :KK5::KK5::KK5: beni nezman evlatlik aliyordun :KK9::KK9:

ellerine saglik balim hepside harika görünüyor :KK56::KK56::KK56:

nevoşş hani bana diyette neler yediğini yazacaktınnn:KK12::KK12:

SABAH KAHVALTI
1SEÇENEK)2 adet yumurta (isteğin şekilde)menemen-sucuklu-kıymalı-haşlanmış-tereyağında-salatası
-Avuç içi kadar peynir(en fazla)
-10 tane zeytin(en fazla)
-Kavrulmamış ve tuzsuz fındık-fıstık-badem-ceviz ince belli çay bardağı kadar
-Yeşillik ve sebze ilave edebilirsin...
-Şekersiz süt-çay
2.SEÇENEK)1 adet muz -1 bardak süt-1 çay bardağı kuru yemiş
ÖĞLEN VE AKŞAM YEMEKLERİ

YASAK LİSTESİ
Pirinç,patates,mısır,haşlanmış havuç,kestane,kızartma,şeker,un ve un mamülleri,makarna,katkı maddeli gıdalar,bulgur(şişlik yapıyor sadece 1-2 kaşık)
Liste dışından menü yapıyorum... :KK56::KK56:
MUTLAKA YENMESİ GEREKENLER

Canım sadece sebze yersen yanında et -tavuk-balık veya protein yemezsen çabuk açıkıyorsun o yüzden bunlardan birini sebze yemeğinin yanına ekliyorum yada birlikte pişiriyorum..:KK34:
Mesela kuru fasulye,barbunya,mercimek çok tok tutuyor...
ÖĞÜNLER ARASI

Öğünler arasında 4 saat bekliyorum su,süt,ayran,şekersiz çay ve kahve dışında birşey yemiyorum..:KK50:
Akşam 8den sonra yada şöyle söyleyeyim yatmadan 4 saat önce su,süt,ayran,şekersiz çay ve kahve bunlar dışında başka birşey yenmiyor

TATLI OLARAK
Kuru meyveleri kullanabilirsin...Yanında fındık fıstık ile:KK19:
Diğer meyveler çok yenmiyor günde 1-2 tane:KK9:
Aklıma gelenleri yazdım:KK34:2kilo verdim bile:KK76:

sabah kahvaltı
1seçenek)2 adet yumurta (isteğin şekilde)menemen-sucuklu-kıymalı-haşlanmış-tereyağında-salatası
-avuç içi kadar peynir(en fazla)
-10 tane zeytin(en fazla)
-kavrulmamış ve tuzsuz fındık-fıstık-badem-ceviz ince belli çay bardağı kadar
-yeşillik ve sebze ilave edebilirsin...
-şekersiz süt-çay
2.seçenek)1 adet muz -1 bardak süt-1 çay bardağı kuru yemiş
öğlen ve akşam yemekleri

yasak listesi
pirinç,patates,mısır,haşlanmış havuç,kestane,kızartma,şeker,un ve un mamülleri,makarna,katkı maddeli gıdalar,bulgur(şişlik yapıyor sadece 1-2 kaşık)
liste dışından menü yapıyorum... :KK56::KK56:
Mutlaka yenmesi gerekenler

canım sadece sebze yersen yanında et -tavuk-balık veya protein yemezsen çabuk açıkıyorsun o yüzden bunlardan birini sebze yemeğinin yanına ekliyorum yada birlikte pişiriyorum..:KK34:
Mesela kuru fasulye,barbunya,mercimek çok tok tutuyor...
öğünler arası

öğünler arasında 4 saat bekliyorum su,süt,ayran,şekersiz çay ve kahve dışında birşey yemiyorum..:KK50:
Akşam 8den sonra yada şöyle söyleyeyim yatmadan 4 saat önce su,süt,ayran,şekersiz çay ve kahve bunlar dışında başka birşey yenmiyor

tatlı olarak
kuru meyveleri kullanabilirsin...yanında fındık fıstık ile:KK19:
Diğer meyveler çok yenmiyor günde 1-2 tane:KK9:
Aklıma gelenleri yazdım:KK34:2kilo verdim bile:KK76:
sağol nevoşum bakalım uyabilecekmiyim ben bu diyete:18::18::18:
Sen kaç gün oldu diyete başlayalı 2 kilo vermen süper azmin sonu selamett:KK76::KK76:

Ben de bu karataya göre beslensem fazla kilo almamı önler miyim acabaa:KK53::KK53:
Basenlerim genişlemeye doğru yol alıyo:KK53::KK53:

Ben de bu karataya göre beslensem fazla kilo almamı önler miyim acabaa:KK53::KK53:
Basenlerim genişlemeye doğru yol alıyo:KK53::KK53:

Canım benim bir yakınım hamileliğinin 4.ayından sonra karataya yakın birşey yaptı yani unlu mamülleri kesmedi ama azalttı,şekeri azalttı daha çok protein,sebze ağırlıklı beslendi...Çerezleri takviye etti:KK34:Çok kilo almadı bebiş 4 kg doğdu:nazar::KK34:Deneyebilirsin:KK54:

İnşaallah canım:KK16:
Canım pazartesi başlamıştım:KK53:Şaşkınlık içindeyim:KK8:Ama cumadan beri biraz az yiyordum:KK1:

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: bana bişeyler oluyooyaaa bananeee bende vericem işteeee:84::84::84::84:
nevoşum sen bana aradabir 2 -3 tane patlatsana kendime gelrirm belkiii:KK76::KK53:

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: bana bişeyler oluyooyaaa bananeee bende vericem işteeee:84::84::84::84:
nevoşum sen bana aradabir 2 -3 tane patlatsana kendime gelrirm belkiii:KK76::KK53:
Sen bilirsin bak veririm kiloları atarım havamı sana:KK9:Canım daha önce yaptığımdada ilk hafta 2 kilo vermiştim sonra 1 -1 vermeye devam etmiştim:KK34:Oda hiç aç kalmıyorum 3 öğün yiyorum sadece doyuyorum:KK9:

Öğlen 1 tabak koyu mercimek çorbası yanına 1 tabak yoğurtlu rendelenmiş çiğ havuç:KK56:Hala tokum acaba akşam yemeği yesem mi diye düşünüyorum:KK1:

selam topiğini bilmiodum fakat bi topikte yemek tarifi paylaştım sonna badezuzum arkadaşımda burda oldugunu söledi o tarifn:)
adını bilmiodum burdn öğrendim ayranlı ıspanaklı köfte:)
çok lezzetli bi yemek malatyalı diilim ama yemeklerinize bayılıorum bulgur kadar sağlıklı bi yiyecek daha yok sanırım:)
toiğini iceliycem lezzetli şeyler bulcamdan eminim:)

selam topiğini bilmiodum fakat bi topikte yemek tarifi paylaştım sonna badezuzum arkadaşımda burda oldugunu söledi o tarifn:)
adını bilmiodum burdn öğrendim ayranlı ıspanaklı köfte:)
çok lezzetli bi yemek malatyalı diilim ama yemeklerinize bayılıorum bulgur kadar sağlıklı bi yiyecek daha yok sanırım:)
toiğini iceliycem lezzetli şeyler bulcamdan eminim:)

Hoşgeldin canım:KK16:
Tabi ki çok mutlu olurum incelersen ve yardımcı olabilirsem:KK34:Tabi ki bulgur kadar faydalı ,lezzetli birşey yok bizim yöremizde de bulgur çok kullanılıyor:KK56:

Son düzenleme:
Canım benim bir yakınım hamileliğinin 4.ayından sonra karataya yakın birşey yaptı yani unlu mamülleri kesmedi ama azalttı,şekeri azalttı daha çok protein,sebze ağırlıklı beslendi...Çerezleri takviye etti:KK34:Çok kilo almadı bebiş 4 kg doğdu:nazar::KK34:Deneyebilirsin:KK54:

4 mü :KK53::KK53:

Sen bilirsin bak veririm kiloları atarım havamı sana:KK9:Canım daha önce yaptığımdada ilk hafta 2 kilo vermiştim sonra 1 -1 vermeye devam etmiştim:KK34:Oda hiç aç kalmıyorum 3 öğün yiyorum sadece doyuyorum:KK9:

Öğlen 1 tabak koyu mercimek çorbası yanına 1 tabak yoğurtlu rendelenmiş çiğ havuç:KK56:Hala tokum acaba akşam yemeği yesem mi diye düşünüyorum:KK1:

Ben işte 3 öğün yapamıyorum şimdi :44: Normalde değil 3, 2 öğün yapıyodum ben, o halimle acıkmıyodum. Ama hamilelik bambaşka, kızım acıktıyıo beni :emir_bebek:

4 mü :KK53::KK53:

Ben işte 3 öğün yapamıyorum şimdi :44: Normalde değil 3, 2 öğün yapıyodum ben, o halimle acıkmıyodum. Ama hamilelik bambaşka, kızım acıktıyıo beni :emir_bebek:
Yani demek istediğim birşeylerden kıstığı halde bebek küçük doğmadı:KK34:

Canım sen diyet yapma ama ekmek hatta unlu mamülleri azaltabilirsiin:KK34:Pirinç yerine bulgur kullanabilirsin:KK34:Şekeri kesemezsin ama biraz azaltıp yerine meyve yiyebilirsin ne dersin:KK19:

Yani demek istediğim birşeylerden kıstığı halde bebek küçük doğmadı:KK34:

Canım sen diyet yapma ama ekmek hatta unlu mamülleri azaltabilirsiin:KK34:Pirinç yerine bulgur kullanabilirsin:KK34:Şekeri kesemezsin ama biraz azaltıp yerine meyve yiyebilirsin ne dersin:KK19:

Canım ben zaten pirinç pilavını hiç sevmem. Çayda şeker kullanmam. Şekeri sadece pasta börek yaptığımda kullanırım.. Meyveyi çok yiyorum ama, işte bazen akşam kaçırdığım için kilo aldım :KK31:o da olsun o kadar canım diyorum kendi kendime:KK1: Şurda doğuma ne kaldı, 2,5 ay:KK30:

Ekmek de yemem oldum olası, kahvaltıda menemen tarzı sulu bişeyler olursa:KK53:

X