Nevreste'nin Mutfağı

Gördüm:KK52:Çok tatlısın hiçte dombili değilsin:KK48:

Abla zayıf olmak istiyorum yoksa iyi sayılırım:KK17:
sağol canım bn şımardım gidipp dolaptan bişeyler atıştıryım:KK53::KK53::KK53:
şaka şaka yemiyorum:21::21:

çay ve sigara çok tüketirim bende dibine vururum ikisinin :KK53::KK53:

haaaa işin sırrıı sigara ve çay diyosun yanii:KK52:
çayı zaten içiyorum yarından itibarende sigaraya başılyorum:KK53::KK53::KK53:

onlar tabiki sisko sisko kalacak :KK20::KK20::KK20:

yani ablacigim varya senin bu yaptigini :KK4::KK4:biz millet zayiflasin diye ugrasiyoz,mucadelemiz sisko kalmasin ama sen provoke ediyosun:KK20::KK20:

ama ben sisko olmak istemiyorum :KK5::KK5:

anladım canım, pek bana uygun değlmiş ya. düzensiz yiymo ben. kahvaltı hafta içi ya simit, ya tost, öğlen makarna yada hazır bişyeler, yada evde ne yemek varsa akşamda yemek ama bu ara ekmek çok canım istiyo. pofff:KK50:

bende makarnasız yapamam:KK50:

yiyelim gitsin bosver:KK9:
az önce ben bi tabak pilav yaninda tavuk birde koca tabak coban salatasi yedim geldim :KK52::KK52:

Canım diyet yapıyoruz birşeylerden feda etmemiz lazım yoksa bende severim patates,pirinç hatta bulguru ama yasak:KK9:

Teşekkürler canım:KK54:

Teşekkürler canım:KK16:Ne güzel benim eşim pek sevmiyor dün ilkkez iyi yedi:KK53:Bezelye ilede arası yok o yüzden pek yanaşmıyor dolaba koymaya bahaneler uyduruyor..Yoksa ne güzel olur :KK56:

Evet canım çalışınca zor:KK50:

Makarnayı bırak kahvaltı sorun olur senin için öğle yemekleride:KK34:

ben feda edemiyorum :KK43::KK43: bogazim galip geliyor:KK9::KK9::KK9:

sağol canım bn şımardım gidipp dolaptan bişeyler atıştıryım:KK53::KK53::KK53:
şaka şaka yemiyorum:21::21:

haaaa işin sırrıı sigara ve çay diyosun yanii:KK52:
çayı zaten içiyorum yarından itibarende sigaraya başılyorum:KK53::KK53::KK53:

işin formülü bunlar :KK53::KK53: amann sakın haa başlamaaaa cigarayaa :KK14::KK14:

onlar tabiki sisko sisko kalacak :KK20::KK20::KK20:

yani ablacigim varya senin bu yaptigini :KK4::KK4:biz millet zayiflasin diye ugrasiyoz,mucadelemiz sisko kalmasin ama sen provoke ediyosun:KK20::KK20:

içimdeki kötülük canavarı uyandı da ondannnn :KK53::KK53:

yok hemsom sizler bilincli uyelersiniz kendi kendinize el atiyorsunuz iste:KK9::KK9: Handan abla gibi provoke ediciler olmasa:KK20::KK20:

kulaklarım nasıl ıçınladı varyaaaa :KK24::KK24:

ama ben sisko olmak istemiyorum :KK5::KK5:

yiyelim gitsin bosver:KK9:
az önce ben bi tabak pilav yaninda tavuk birde koca tabak coban salatasi yedim geldim :KK52::KK52:

ben feda edemiyorum :KK43::KK43: bogazim galip geliyor:KK9::KK9::KK9:
bu gidisle baskada bir secenegin kalmiyor :KK20:hele gecenin o vaktinde yedigin 1 tabak pilav:KK30:yaninda tavuk:KK30:birde koca salata:KK30:belli bogazin galip gelmis yine:KK1::KK1:biraz hemsomu ornek al yada kardeleni hic yeme:KK53::KK53:
işin formülü bunlar :KK53::KK53: amann sakın haa başlamaaaa cigarayaa :KK14::KK14:

içimdeki kötülük canavarı uyandı da ondannnn :KK53::KK53:

kulaklarım nasıl ıçınladı varyaaaa :KK24::KK24:

Canim ablacigim:KK19:varmiydiki senin icindede oyle bir canavar:KK47::KK47:valla severiz seni o yuzdendir cinlatiriz kulaklarini daima:KK16::KK16:

bu gidisle baskada bir secenegin kalmiyor :KK20:hele gecenin o vaktinde yedigin 1 tabak pilav:KK30:yaninda tavuk:KK30:birde koca salata:KK30:belli bogazin galip gelmis yine:KK1::KK1:biraz hemsomu ornek al yada kardeleni hic yeme:KK53::KK53:

Canim ablacigim:KK19:varmiydiki senin icindede oyle bir canavar:KK47::KK47:valla severiz seni o yuzdendir cinlatiriz kulaklarini daima:KK16::KK16:

Var var olmaz mı hiç bir dürtmeye bakıyor :KK53::KK53: sizlere takılayacım birazcık dedim hayatım :KK48::KK48: :KK19:

KABAK MÜCVERİ

MALZEMELER

4 ad. ortaboy kabak
4-5 ad. taze soğan
1/2 demet maydanoz
1/2 demet dereotu
2-3 ad. yumurta
1.5 su bardağı un (duruma göre artırılabilir)
tuz, karabiber, pulbiber
YAPILIŞI
Kabaklar yıkanıp, kabukları soyulduktan sonra rende ile veya robotta rendelenir. Soğanlar ,dereotu ve maydanoz ince ince kıyılarak ilave edilir, yumurtalar kırılır, tuz, karabiber, pulbiber, ve un ilave edilerek iyice karıştırılır.
Bir tavada kızdırdığımız yağa birer kaşık hazırladığımız harçtan konularak iki taraflı kızartılır, işlem böylece tamamlandıktan sonra kağıt havlu üzerine alınır (fazla yağını almak için) afiyetle yenir.

Eki Görüntüle 674683 Eki Görüntüle 674684 Eki Görüntüle 674685 Eki Görüntüle 674687

nevreste abla bana kabak mucver tarifi yazarmisin ilk defa yapicamda:KK17::KK17::KK17:
Canım umarım geç kalmamışımdır:KK17:Evde değildim:KK55:Bu tarif güzel oluyor:KK56:
:KK34:

ZEYTİNYAĞLI BARBUNYA
3 su bardağı barbunya
3 adet havuç
1 kuru soğan
1 yemek kaşığı salça
Zeytinyağı
Tuz

SÜSLEMEK İÇİN:

Maydanoz ve dere otu

YAPILIŞI
Barbunyaları bir gün önceden ayıklayıp, yıkayıp ılık su ile ıslattm.
Ertesi gün bir tatlı kaşığı tuz ilavesiyle çok fazla yumuşatmadan haşladım ve süzdüm.Başka bir tencerede zeytinyağını orta ateşte ısıtıp, yarım ay dilimlediğim havuçları ve daha önce kıydığım soğanları koyup çok az kavurdum. Daha sonra salçayı ilave ettim, barbunyaları da ekleyip üstünü örtecek kadar sıcak su ilave edip kısık ateşte barbunyalar dağılmayacak şekilde pişirip tenceresinde soğumaya bıraktım.Servis tabağına alınca üzerini doğranmış maydanoz ve dereotu ile süsledim..İsteğe bağlı limon dilimleri de kullanılabilir.

Afiyet olsun.
Not: Servis tabağına alındıktan sonra üzerine gezdirilen bir miktar sızma zeytinyağın zeytinyağlı yemekleri daha lezzetli yaptığını biliyorsunuz.:KK56::KK56::KK56:
Eki Görüntüle 679870 Eki Görüntüle 679869

tadını bilemem ama görüntü ışıl ışıl harika
az sora bende yapacağım bakalım nasıl olacak benimki

X