Nevreste'nin Mutfağı

nevresteeeeeeeee açımmmmmmmm açççççççççççççç.diyettekilere yazık ama yaaaaaa....
senden bir şey rica edeceğim..bir gün sıkma-gözleme yapar mısın? kaç kere denedim ama hamur gayet iyi oluyor..açmaya gelince sorun pişirince de sert oluyor...ölçüleriyle bir tarif paylaşırsan seviniirm...

KAYSERİ YAĞLAMASI
MALZEMELER
HAMURU İÇİN:
4 su bardağı su
8.5 su bardağı un
1 paket maya
tuz
HAMURUN YAPILIŞI:
Tüm malzemeler karıştırılıp 1 saat üstü kapalı bekletilir..Hamur mayalandıktan sonra küçük bezeler alınır ve açılır,teflon tavada pişirilir..
Bu ölçüde ki hamuru 20 ye böldüm 20 tane ekmek oldu...13tanesini kullandım 5 kişi rahatlıkla yedi...Ekmekler büyük servis tabağı büyüklüğünde oldu:))
İÇ MALZEMELER
250 gr kıyma
3 domates(ben buzluktan çıkartım)
2 kırmızı veya yeşil biber(ben buzluktan çıkarttım)
1 kuru soğan
1 diş sarmısak
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
İÇ MALZEMENİN YAPILIŞI
Önce soğan sarmısak ve kıyma kavrulur.Biberler atılıp çevrilir.İyice kavrulduktan sonra domates ve biber salçası eklenir ve domatesler eklenir üzerine tuz ve karabiber ve 2 su bardağı su ekleriz.İyice özleştirilir ve altı kapatılır...
Sonra ekmek bir tepsi ve borcama konur ve üzerine sostan heryerine gelecek şekilde sürülür .Tüm ekmekler bitene kadar bu işlem yapılır...Sonra istenilen kadar parçaya bölünür..Servis tabağına alınır tabağın yanına sarmısaklı yoğurt konur ve bu yağlama rulo yapılıp sarmısaklı yoğurda batırılarak yenir..Afiyet olsun.....:))))

3gündür netimde sorun vardı yeni tarifler ekleyeceğim
devamını sabırsızlıkla bekliyorummm

Gözün çıkmasın jaleda canımda tatlı istiyodu oyyyyyyy
ya sorma bende çok fenayım helede kadayıf görünce kendimden geçiyorum:111::111::111:
evde bunun gibi tutturamıyorum bende hazıra dayndım:125::125::125:
bak bak bakkkkk yemede yanında yatbenim memleketimin yemeği
ben nar ekşisi yerine sumak yada limon tuzu kullanıyorum hafif ekşi olunca çok daha güzel oluyo:125::125:

Canım sıkma ve gözleme yaparken ocağın altı kıslı olmayacak çabuk pişmesi lazım kısık ateşte çok kalırsa kuru olurEğer sorun bu değilde hamuru sert mi tutuyorsun acaba:44:

Tamam inşaallah ama herkesten bekliyorum
Evet olabilir sumak ve limon tuzu
Anteplimisin

YETER yaaa yeter vllahi şişip patlıycam şimdi

Benımki beni almakdan vazgeçmeden ben nikahi basayım yoksa bu beceriksizlikla kalırım evde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…